poster

Hadač od Saidovy zahrady (TV film)

Pohádka

Československo, 1980, 55 min

 • Jezinka.Jezinka
  ***

  Zafarán je svým vychovatelem dohnán ke změně profese. Sice je z toho pěkně na nervy, ale náhoda mu přeje a tak již brzy může zakoupit sobě lepší šat a milované Mardžáně záclonu na hlavu. Jeho rychle se šířící dobrá pověst se rozšíří až tak, že dolehne k místnímu panovníkovi, na něhož udělá velký dojem svým zmateným plácáním a náhodnou trefou. Dcera panovníkova má už všech kecalů dost a rozhodne se nového oblíbence svého otce podrobit zkoušce charakteru. V takové náš trochu zmatený, trochu hloupý, trochu ješitný a trochu zbabělý hlavní hrdina pochopitelně podle očekávání neobstojí. Ovšem, ještě tu je Mardžána, pro toho svého matlu ochotná i dealovat opium a vytáhnout si ho z kriminálu. Už se moc těším, až poslání téhle pohádky budu vysvětlovat dětem.(23.6.2016)

 • Šandík
  ***

  Pohádka spatřená dnes víceméně náhodou ve mě vyvolává velmi smíšené pocity. Příběh je sice prostý, ale rozhodně ne hloupý, ostatně jako většina jiných arabských pohádek. Slušný scénárista by z něj klidně mohl vykřesat poměrně velkolepě působící "film pro celou rodinu". Bohužel, zoufale papundeklová výprava s velmi malým počtem postav pohádku strhává do šedého průměru pohádkové televizní produkce reálného socialismu.(24.7.2008)

 • Lottr
  ***

  Klasická televizní pohádka, která nepřekvapí ani neurazí a zápletka je docela zajímavá. Na všední den v rámci pohádkového pásma to není zase tak špatné.(5.11.2012)

 • Spielbergo
  *****

  Příjemně koukatelná pohádka typu z Tisíce a jedné noci. Překvapivě jde o variaci na o 7 let dříve zfilmovanou pohádku s Vladimírem Menšíkem "O doktorovi Vševědovi" (5.7.2018)

 • otík
  **

  Orientální kulisová pohádka, která nemá ani pořádný vrchol ani nic, čím by zaujala. Příběh jednoduchý a končí dřív, než by se divák dočkal nějaké větší dějové zápletky. Prostá a zcela obyčejná nezáživná pohádka.(15.8.2012)