Krvavé ulice

Krvavé mesto

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2009, 95 min

• anuki

Hrozný!!! Původně jsem si myslel, že se režisér zbláznil, ale když jsem se podíval na jeho dosavadní tvorbu a bylo mi to jasný. Pan Televizní film :-) . Kamera je příšerná, že by to nebylo ani na TV film, scénář debilní a to i přes to, že pár věcma vykrádá Street Kings a to dokonce i názvem. Ta postava šéfa policie je až přiblble podobná F.Whitakerovi. Sharon Stone už je definitivně zboží z videopůjčovny a 50 cent asi hulí hodně špatnou trávu, když odešel z natáčení The Expendables a tady to hovno v klidu natočil. A Val Kilmer, ten kterej už dávno do půjčovny patří ale někdy má slabou chvilku a občas se mu něco povede, se taky nepředved ( vlastně v tomhle filmu by to ani nešlo). Sečteno a podtrženo, ten film je tak špatně natočenej, že bylo škoda i těch pár peněz co musel stát.(8.7.2009)

• Terva

Koukám na to asi půl hodiny a hlava mi to nebere. Žádná pořádná hudba, nepovedená rozklepaná kamera a naprosto stupidní dialog. CITÁT - Zasraný právníci. Zasraný policajti. Koukám na to asi hodinu a stále nechápu. Moc černochů kolem, ženy jsou jen děvky, zločinci vyhrávají a já stále nechápu, kdo je větší zločinec, zda právníci, FBI, policajti nebo ti lidé z ulice. A kameraman se opravdu za svým nástrojem chová jak sjetej Santa Klaus o vánocích. Hip - hop vyhrává na celé město. Koukám na to asi hodinu a půl, ale nic se nezměnilo. Z nudy se pokusím to dokoukat, málem jsem i usnul. 90% snímku se odehrává ve tmě nebo pološeru a světlé stránky příběhu osvětlují jen výstřely pistolí a sprostá slova.(19.2.2011)

Rozjíždí se to poněkud pomalu. Charaktery postav jsou poněkud nejednoznačné, většina je napůl policajt a napůl zločinec. Zápletka není nijak komplikovaná a nakonec vlastně ani pořádně vysvětlená. Val Kilmer je výrazný hlavní hrdina, který má svoji vlastní jasnou a nekompromisní představu o morálce a při jejím prosazování nekouká na nějakou tu mrtvolu. Je to trochu prvoplánové, ale ta role mu sedne. S rolí Sharon Stone je to tak, že se asi někomu zdálo jako dobrý nápad ji angažovat, jí se asi zase nechtělo moc pouštět do žádných větších akcí. Tak to vyřešili tak, že do děje tu a tam vstupuje jako policejní psycholožka, ale vlastně je spíše taková narátorka, jejíž otázky a rozhovory s aktéry umožňují dovysvětlovat děj. No čím více o tom přemýšlím, tím více vidím, že slavné to není, ale osobně mi to nepřipadalo tak zlé, jak by hodnocení na ČSFD napovídalo. Za mě slabší 3, takový film na pozdní večer, kdy už člověk fakt o ničem nechce moc přemýšlet a jen tak zrelaxovat u videa.(7.4.2011)

Val Kilmer, Curtis "50 Cent" Jackson, Sharon Stone. Nezvyklá kombinace herců v tomhle výborném snímku odehrávající se na pozadí hurikánu Katrina. Akční thriller má vše, co dokáže zaujmout. Výborný scénář, výborné tvrdé přestřelky, výborná atmosféra. Snad jediný Curtis "50 Cent" Jackson trochu pokulhává ve svém hereckém výkonu, ale u něj se to ještě dá přehlédnout. Vyšetřování vraždy policisty má spád, řádění gangů je až šokující. Tento snímek považuji za povedený a je to dobrá zpráva pro Vala Kilmera, protože ten poslední dobou nemá štěstí na pořádný film.(13.7.2014)

Nevím, co většina lidí má, ale tento snímek je poměrně dobrý. Zajímavý nápad, jak zapojit zkorumpování policie do filmu s černošskými gangy. Zápletka je sice trochu "staromodní" ale přes to si herci zaslouží můj potlesk. Samozřejmě jsou lepší filmy s touto tématikou, ale tento kousek má opravdu něco do sebe. Některým fázím a dialogům jsem uplně nerozuměl (možná to bylo mnou), a tím pádem ubírám nějakou tu hvězdičku. Každopádně krásné 3 hvězdičky jsi tento film v klidu zaslouží.(9.7.2009)

• - Po filme Zlý poliš (2009) sa jedná o druhý snímok z policajného prostredia, kde sa vyskytli následky hurikánu Katrina, v ktorom si zahral Val Kilmer. (HUMOOOO)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Louisiana. (Terva)