The Belko Experiment

The Belko Experiment

Akční / Horor / Thriller

USA, 2016, 88 min

Videne v kine. Ako thriller to splnilo asi vsetko co malo. Neuveritelne tempo od prvej minuty az po titulky. A akonahle som cakal ze to polavi dalsia hlava bola dierava. Na 5* to neni, postavy sa niekedy spravaju debilne, ale asi tazko najdem beckovu jednohubku ktora nestraca dych ani jednu sekundu z 88 min stopaze.(24.3.2017)

Pokud si odmyslím absurdnost námětu, pak se jedná o další variaci na téma, kde je několik osob v extrémní situaci, ve které musí buď spolupracovat, nebo bojovat o prostředky k přežití. Zde je ovšem osob 80. A ani s tou absurdností to nemusí být do budoucna zas tak horké. Očipování tu už je a dá se předpokládat, že podobným směrem se bude naše existence neustále dále ubírat, resp. naše tkz. demokratické vlády budou o toto usilovat buď násilně (zákony) nebo přesvědčovacími metodami, kde si lidé očipování sami odsouhlasí.(14.10.2017)

Počátek a de facto celý film až před samotný závěr je krásná psychologická studie strukturálního pohledu do úzké vybrané společnosti lidí, kde jsou zastoupeny typické charaktery osobností. Závěr bych nahradil radši něčím vágním - viz Cube.(25.9.2017)

Už když jsem před 3 měsíci uviděl trailer, věděl jsem, že mne film zaujme. A opravdu je to film s dobrými hereckými výkony, s napětím a navíc, panelák byl parádní. Jak už bylo tady uvedeno, byla velká škoda, že se nezabíjelo jinak, více drasticky... Tak mne napadlo, kdyby se to stalo u nás v práci, asi bych je pozabíjel všechny :-)(18.6.2017)

Panelák v pustině, patřící společnosti Belko, uvězní vybrané zaměstnance. Chvilka napětí - a pak nastane vyvražďovačka. A jelikož má každý v hlavě čip s bombou, vyhlídky na život se ztrácejí jak pára nad hrncem. Musím říci, že proslulé hlavy ve Scanners (1981) od D.Cronenberga vybuchovaly efektněji, tohle bylo spíše jak zásah kulkou, ale nezůstalo jen u nich. Slušná práce s kancelářskou sešívačkou, sekerou i sekáčkem na maso. Našinec jistě ocení Rusalku od A.Dvořáka (árie Měsíčku na nebi hlubokém), zazní i P.I.Čajkovskij (nějak se mi k té vážné hudbě vybavil Mechanický pomeranč) a na závěr California Dreamin ve španělštině. Postavy umírají, než si stihnou získat vaše sympatie. Prostě takový Experiment. Tedy nic nového, ale dostatečně napínavého určitě. Ke konci se zbytky přeživších brodí v potocích krve. Škoda, že poslední hlava nakonec nevybuchla....spíše 3*, jenže za místy dobré napětí a malý roztomilý masomlejn jednu přidám. Ovšem více jak na jedno podívání tohle není.(15.8.2017)

• - Spolu s filmem vyšla i hra ve virtuální realitě „Belko VR: An Escape Room Experiment“. (Osiris_o.O)