• Austrálie

Akční / Horor / Thriller

USA / Kolumbie, 2016, 89 min

Zavretá skupinka ľudí - boj o život sa môže začať, veď na konci je aj tak každý len sám za seba (teda väčšinou)... Aj takto by niekedy v budúcnosti mohol vyzerať sociologický prieskum. Veď predsa nikto nevie, aké šialenosti si ešte človek dokáže vymyslieť, ktohovie, fantázii sa medze nekladú... Musím priznať, som milo prekvapený. Hneď od začiatku sa tu začala pekne budovať atmosféra, a aj keď nedosiahla nejak extra závratných výšok, vydržala po celý čas. K tomu niekoľko známejších, slušne hrajúcich hercov, kus napätia, akcie a prekvapivo dobré gore a k spokojnosti viac nie je treba. Nadpriemer. 75/100(4.7.2017)

Solidní napětí, rychlé tempo a několik povědomých obličejů potěšilo nejvíce. Zajímavý nápad, který mohl být ještě o dost zajímavější, ale i tak obstál na výbornou a udržel si mou pozornost od začátku do konce. Jestli se mi něco nelíbilo, tak zbytečné detaily (sekera, sešívačka), protože nebyly třeba.(2.9.2017)

James Gunn potvrdil, že má hodně černý smysl pro humor. Greg McLean pak byl skvělou volbou v tom, že dokázal být přesně tak přehnaně krvavý, jak bylo v některých scénách potřeba. Je to už tak absurdní, že se prostě musíte smát. Samozřejmě pokud vám podobně přitažená podívaná sedí. Za mě skvělé. „The Belko Experiment“ má i určitou sociální hloubku, kdy zaměstnanci i v reálu mnohdy netuší, co s nimi vlastně zaměstnavatel udělá. Jen to většinou není tak masakrální.(18.7.2017)

Pokud čekáte hlubokou psychologickou sondu, něco existenciálního, rafinovaný nebo šokujicí thriller s shyamalanovskou pointou, jste na špatné adrese. Pokud vám stačí béčková vyvražďovačka, kde krev utěšeně stříká, tu a tam se cynicky pomrkne a divák se ani nestihne moc nudit, jste na správné adrese.(13.8.2017)

Videne v kine. Ako thriller to splnilo asi vsetko co malo. Neuveritelne tempo od prvej minuty az po titulky. A akonahle som cakal ze to polavi dalsia hlava bola dierava. Na 5* to neni, postavy sa niekedy spravaju debilne, ale asi tazko najdem beckovu jednohubku ktora nestraca dych ani jednu sekundu z 88 min stopaze.(24.3.2017)

• - Zhruba v čase 52:00, je děj doprovázen hudbou Antonína Dvořáka z „Rusalky“ – „Měsíčku na nebi hlubokém“. (kalysta)

• - Spolu s filmem vyšla i hra ve virtuální realitě „Belko VR: An Escape Room Experiment“. (Osiris_o.O)