The Belko Experiment

The Belko Experiment

Akční / Horor / Thriller

USA, 2016, 88 min

V celku ošemetné toto hodnotit. Je to dobře zpracovaný horor, jenomže mohl nabídnout více. Úkoly mohly být trochu jiné a psychologie postav byla tady dobrá, ale jen dobrá a když je to hlavní na čem film stojí by se na tom mohlo zapracovat a závěr mě spíše zklamal, když kolem toho byl celou dobu oblak tajemna. ( 9.7.17/MAC )(12.7.2017)

• pornogrind

Greg McLean mě zatím pouze jednou přesvědčil o tom, že umí. A to byl případ Wolf Creek(u) 2. Po zkouknutí The Belko Experiment je u mě stále pouze Wolf Creek 2 jediným filmem z McLean(ovi) režijní filmografie, kterej za něco stojí. " Belko " je pouhou vykrádačkou toho co jsme už 100krát viděli jinde. Neoriginalita tady číší na všechny strany. O vyvolání nějakých emocí či náznaku napětí nemůže být ani řeč. Herecké obsazení je neatraktivní a tak otřesně zvolenou hudbu ve filmu jsem už dlouho neslyšel. Čekal jsem tak, že se " Belko " výtáhne aspoň kulervoucím závěrem, ale ani tady se nekoná žádnej záchvěv originality. Takže pokud má někdo rád filmy podobnýho rážení, jako je skupina lidí uzavřená v nějakým komplexu ze kterýho nemůžou ven, psychologie a chování postav v krajních situacích a vybuchování hlav ve velkým, tak za sebe doporučuju neprávem opomíjený nízkorozpočťák The Human race. Podle mě je The Human race i s menším rozpočtem daleko kvalitnějším filmem. " Belko " mě neskutečně zklamal. Jen doufám, že se McLean vzpamatuje a Wolf Creek 3 bude stejná pecka jako dvojka. Pokud ano, bude vše odpušťěno. Zatím má u mě McLean víc mínusovejch jak plusovejch bodů.(3.8.2017)

Battle Royale inkoustů. Humorná nálada na pracovišti připomínala upírský teambuilding v Bloodsucking Bastards a paradoxně filmu ublížila. Vezměte si třeba silnou scénu výběru a následné exekuce s doprovodem španělského „California dreamin´“ a musíte uznat, že trochu vážnosti a psychologické hloubky na úkor hulení slabé panamské trávy by této krvavé kancelářské vybíjené jenom prospělo (stejně jako propracovanější pointa v hungáru). Co si budeme nalhávat, úlisný John C.McGinley by byl se svým sekáčkem na ouřednické maso ideálním manažerem pro snižování firemních nákladů za outplacement..(30.6.2017)

Videne v kine. Ako thriller to splnilo asi vsetko co malo. Neuveritelne tempo od prvej minuty az po titulky. A akonahle som cakal ze to polavi dalsia hlava bola dierava. Na 5* to neni, postavy sa niekedy spravaju debilne, ale asi tazko najdem beckovu jednohubku ktora nestraca dych ani jednu sekundu z 88 min stopaze.(24.3.2017)

Několikrát se opakující téma mi nevadí, důležité je provedení. V tomto případě se pan McLean opřel do té více béčkové podoby, vykašlal se na psychologickou stránku věci a dobře udělal. Ve spojení s vynikajícím hereckým složením ( pár obličejů udělá radost nejednomu fanouškovi žánru ) tu rázem máme další skvělý survive diktát, kde se s hektolitry krve nešetří, s utrženými údy jakbysmet a kde je tempo téměř od začátku vážně ,,vražedné" . Chování lidí by i mohlo připomínat případnou ,,realitu" lidské duše a to celku dodá grády. I přes pár hrbolků a slepých míst, si tenhle kousek zaslouží plnou palbu !(24.2.2018)

• - Spolu s filmem vyšla i hra ve virtuální realitě „Belko VR: An Escape Room Experiment“. (Osiris_o.O)