• Austrálie

Akční / Horor / Thriller

USA / Kolumbie, 2016, 89 min

Ráj pro mé oči ! Říkáte si, že film nemůže mít tempo od začátku až do konce ? Omyl ! Skoro se dá až říct, že se jedná o rozšířenou verzi SAW (díky počtu osob uvězněných v budově a úkolů, které když nesplní tak končí). Najdeme zde krásně provedený gore, krev, brutalita v podobě nožů, sekáčků, bomb uvnitř hlav, které bouchají jak balónky na cirkuse a zároveň vymalovávají místnosti do ruda. Co víc si můžete přát ? Za mě bych to viděl jako objev a brutální hororový filmek pro tento rok, který obhahuje Británie ! Děj a scénář postav je velice jednoduchý a působí dost realisticky. Je to jednoduché, zabij nebo budeš zabit.(27.8.2017)

• pornogrind

Greg McLean mě zatím pouze jednou přesvědčil o tom, že umí. A to byl případ Wolf Creek(u) 2. Po zkouknutí The Belko Experiment je u mě stále pouze Wolf Creek 2 jediným filmem z McLean(ovi) režijní filmografie, kterej za něco stojí. " Belko " je pouhou vykrádačkou toho co jsme už 100krát viděli jinde. Neoriginalita tady číší na všechny strany. O vyvolání nějakých emocí či náznaku napětí nemůže být ani řeč. Herecké obsazení je neatraktivní a tak otřesně zvolenou hudbu ve filmu jsem už dlouho neslyšel. Čekal jsem tak, že se " Belko " výtáhne aspoň kulervoucím závěrem, ale ani tady se nekoná žádnej záchvěv originality. Takže pokud má někdo rád filmy podobnýho rážení, jako je skupina lidí uzavřená v nějakým komplexu ze kterýho nemůžou ven, psychologie a chování postav v krajních situacích a vybuchování hlav ve velkým, tak za sebe doporučuju neprávem opomíjený nízkorozpočťák The Human race. Podle mě je The Human race i s menším rozpočtem daleko kvalitnějším filmem. " Belko " mě neskutečně zklamal. Jen doufám, že se McLean vzpamatuje a Wolf Creek 3 bude stejná pecka jako dvojka. Pokud ano, bude vše odpušťěno. Zatím má u mě McLean víc mínusovejch jak plusovejch bodů.(3.8.2017)

Velice slušná napínavá záležitost s charakteristickými postavami, dobrou pointou a ještě lepším závěrem. Kdybych měla vytyčit zápory, asi řeknu, že se jede hodně rychle na počty mrtvých a to je asi tak všechno, Víc má Belko totiž kladných vlastností. Například, že postavy jednají v rámci možností docela logicky, jsou sympatické, stopáž krásně odsýpá, příběh drásá nervy a navíc netradiční konec si žádá řádné ohodnocení a to jest čtyři hvězdy, protože Belko je opravdu kvalitní "experiment".(1.7.2017)

Takový masakr tu nebyl od dob druhého Collectora. Nečekejte žádnou velkou myšlenku či originalitu, tohle téma už tu párkrát bylo, ale můžete čekat perfektní atmosféru, skvělé a známé herce který ten béčkový námět nadzvednou ještě o kus výš a hlavně skvělou vybíjenou plnou nekompromisní brutality. James Gunn ví co píše a naštěstí si evidentně dohlédl i na McLeana, takže žádné zklamání a nuda se nekoná. Perfektní a zábavné béčko a po dlouhé době film, u kterého vím, že se k němu ještě určitě někdy vrátím. 80%.(10.7.2017)

• TheSpearCZ

Očekávání byla veliká, ale hned na začátku jsem poznal, že tohle není ten film, na který jsem se těšil po zhlédnutí traileru. Na překvapivě krátkou stopáž se jedná o více než dlouhý (nudný!) film, který se radši vyplatí přeskočit, protože céčkové filmy nikdy nebudou v módě. A ten konec byl vyloženě trapnej to si mohli odpustit. Nevyužitý potenciál jako hrom! Čisté 2*(20.6.2017)

• - Zhruba v čase 52:00, je děj doprovázen hudbou Antonína Dvořáka z „Rusalky“ – „Měsíčku na nebi hlubokém“. (kalysta)

• - Spolu s filmem vyšla i hra ve virtuální realitě „Belko VR: An Escape Room Experiment“. (Osiris_o.O)