Prázdniny s vodníčkem Kúem (festivalový název)

Kappa no Coo to nacujasumi

河童のクゥと夏休み

• Japonsko

Kappa no Coo to natsu yasumi

• Japonsko

Kappa no ku to natsu yasumi

Kappa no Coo to Natsuyasumi

Summer Days with Coo

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Komedie

Japonsko, 2007, 138 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $3,333,389(8.8.2010)

Tahle pohádka potěší spíše mladší diváky a jaký jsem měla šok, když jsem zjistila, že je tento snímek pouze 2 roky starý. Japonské anime považuji za vrcholné umění a toto výtvarné zpracování mě velmi zklamalo. Děj mi bavíc připadal malinko poameričtělý...škoda(30.10.2009)

místy v nejlepším Miyazakiho stylu. moc hezké. 8/10(5.6.2010)

Docela příjemný příběh o roztomilé Kappě jménem Coo, který ale není díky přepálené stopáži tak intenzivní jak by mohl. Z postav je jednoznačně nejlepší pes Ossan, pak samotný Coo a to je asi tak všechno. Hlavní hrdina mě někdy štval, jindy mi přišel vcelku v pořádku. Nejhorší postava jednoznačně Hitomi. Ten rozmazlený fracek je jasným důkazem toho, že na některé děti by měli být tělesné tresty nejen povoleny, ale i doporučovány. Hudba se mi líbila, animace ušla. Když si to sečtu, tak se na to docela dobře dívá, ale je to opravdu hodně dlouhé a některé emotivní okamžiky jsem vůbec neprožíval. Takže u mě jen trochu lepší průměr. 6/10(31.1.2016)

Kappa (japonská obdoba vodníka), jehož bažinu lidé z okolí toužili vysušit a udělat z ní pole, se jednoho dne rozhodl se svým malým synkem místní pány poprosit o slitování. Bohužel si k tomu nevybral vhodný okamžik a celé setkání skončilo velmi nešťastně jeho smrtí. Synek zázrakem přežil, sucho ho však na 200 let uspalo. Probouzí se až v naší době v náručí malého chlapce, jehož rodina ho adoptuje... Přátelství současného děcka s nadpřirozenou bytostí není ve světě filmu žádnou vzácností, v našich luzích a hájích máme třebas Lucku s formeláky či velmi podobné chobotničky. A na rozdíl od nich v sobě Kappa nemá ani zdaleka tolik hravosti a imaginace, vlastně je docela střízlivý, chvílemi možná až sterilní, je v něm pramálo dobrodružství, chybí mi v něm nevinné dětské lumpárny a v mnohých chvílích nepokrytě nudí. Jistě, musím uznat, že Kappa se nesnaží být filmem pro zábavu, ale filmem, který sděluje nějakou myšlenku a sděluje ji dětskému diváku. Bohužel tak činí způsobem v mnoha chvílích až mentorským, přičemž jde o mentora, který se snaží dojmout. V jedné či dvou chvílích se mu to i podaří, a tyto chvíle patří k nejsilnějším momentům filmu. Postavy jsou věrné, uvěřitelné, ale nemají vlastnost, která by je činila jedinečnými a s výjimkou jednoho psa a trochu i samotného kappy si mě nedokázaly získat. Čisté ***.(16.7.2008)