Nevinná

• Austrálie

Anything for Her

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

Francie / Španělsko, 2008, 96 min

Francouzi zase trošku začali kouzlit! Hlavnímu hrdinovi nechybí motivace, plán, odvaha, peníze. Vše si důkladně promyslí a když nazraje čas začně nemilosrdně jednat. Film působí chvílemi dosti obyčejně, ale to je jen zdání. Ve skutečnosti je to opět velice vkusně provedená francouzská kriminálka, tak jak ji máme rádi. Diane Kruger dost v pozadí, hlavní leader pro mě naprosto neznámý Vincent Lindon.(5.12.2009)

Za mě 87%. Vůbec mi nevadilo, že je o vině jasno hned na začátku - filmu to podle mě na dramatičnosti neubralo (prostě se asi jen ubírá jiným směrem, než americká verze). Velmi opravdové, lidské, velmi originální. Netypický závěr. Objevem je pro mě francouzský herec Vincent Lindon. Přestože v americké verzi hraje Russell Crowe, nemyslím, že bude mužnější. Nebo, přesněji, mužnější lidsky. Absolutně uvěřitelný člověk, na první pohled neokouzlující charizmatem, který má v sobě něco velmi ... velmi. Věřím mu, že miluje svoji ženu a udělá pro ni cokoli. Miluje svého syna. Má inteligenci a "koule", dokáže dojmout. Scéna loučení s otcem na mě velmi silně zafungovala (jedinečný charakter ze strany otce).(10.1.2012)

Olivier Marchal tu sice pouze hraje, ale přesto věřím, že nejeden divák bude přesvědčen, že stál i za kamerou. Sychravá atmosféra, zaryté pohledy na místo planých keců, zuřivé psisko a napětí, to vše jako kdyby z právě z jeho počinů vypadlo. Navíc mu na jedničku s hvězdičkou vyšla sázka na duo Lindon - Krugerová. Cavayé se tak zařazuje do stále početnější řady francouzských tvůrců, kteří v posledních letech s úspěchem oživují zdánlivě mrtvého ducha temné francouzské krimi/thiller vlny šedesátých a sedmdesátých let. Škoda jen, že je hned zpočátku vyjeveno, jak to s Lisou ve skutečnosti bylo. Julienovo odhodlání by nezměnila ani opačná skutečnost a pro diváka by nejistota (pokud by po celý film zůstala nevysvětlena) byla mnohem zajímavější.(25.10.2009)

Solidní krimidrama, které příběh pojalo z trošku jiného soudku, než bych vlastně očekával. Na druhou stranu mi to ale vůbec nevadilo, protože občas není na škodu vidět klasické téma z trošku jiného úhlu pohledu. Zároveň film, jelikož vůbec nic nevysvětluje, vytváří celou řadu otázek a díky tomu je tak více kladen důraz na herce, kteří tu v souhře Dianky a Vincenta vytváří solidní kolotoče. Zajímavé, trošku komorní, ale o to napínavější.(9.6.2019)

Skoro všichni tady píšou, že remake made in USA je lepší, akčnější - nemohu posoudit, zatím jsem neviděla - ale tady se mi naopak líbila právě ta počáteční pomalost a uvěřitelnost, že než se učitel rozhodne k akci a změně běžné existence v defakto zločince, není to ze dne na den ani z týdne na týden - a to mi občas z amerických ačních filmů nebaví - všichni chlapi jsou potencionální úžasní bijci - jen dostat příležitost.....! ....tak už jsem TŘI DNY KE SVOBODĚ shlédla a a jsem ráda, že na svém komentáři výše nemusím nic měnit - skutečně se mi tahle verze líbila víc(20.1.2013)

• - Skladatel Klaus Badelt se k projektu připojil až v pozdějším stádiu. Prohlédl si film spolu s režisérem, aby zjistili, kde je potřeba vložit hudbu. Badelt shledal, že film funguje dost dobře i bez hudby, Cavayé však usoudil, že Badeltova práce, která byla nahrána v londýnských studiích Abbey Road, zvyšuje intenzitu a emoce ve scénách a dává jim novou hloubku. (HappySmile)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu: 3. (Stanley619)

• - Vězeňské scény se natáčely na třech místech: Exteriéry představuje vězení Meaux, které je vzdálené 40 km východně od Paříže; vstupní chodba je součástí Národní francouzské knihovny v Paříži a ostatní interiéry (cela, návštěvní místnost) vznikly ve studiu. (HappySmile)