Nevinná

72 hodín k slobode

Anything for Her

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

Francie / Španělsko, 2008, 96 min

Oproti podařenému remaku s Russellem Crowem se jedná o slabý čajíček bez chuti a zápachu, jehož účinek ještě snižuje minimální prostor pro hraní Diany Kruger. Údajně thriller ostrý jako břitva bohužel zaostává v silné konkurenci moderních strojků na holení. Francouzské pojetí spíš klade důraz na dramatičnost gest než na pořádnou akci, což taky není nejlepší cesta. Podstatné detaily obsažené v remaku bohužel chybí a naopak přebývá, co nejde úplně přesně definovat, ale souvisí tak trochu s rutinou, nudou a zklamáním.(18.12.2011)

Francouzi zase trošku začali kouzlit! Hlavnímu hrdinovi nechybí motivace, plán, odvaha, peníze. Vše si důkladně promyslí a když nazraje čas začně nemilosrdně jednat. Film působí chvílemi dosti obyčejně, ale to je jen zdání. Ve skutečnosti je to opět velice vkusně provedená francouzská kriminálka, tak jak ji máme rádi. Diane Kruger dost v pozadí, hlavní leader pro mě naprosto neznámý Vincent Lindon.(5.12.2009)

• MartinezZ

Kvalitu filmu dost shazoval fakt, že jsem díky dříve viděnému americkému remakeu věděl o co jde, jak se to provede a jak to bude končit, pravda tedy, nechal jsem se tím ovlivnit. To nic ale nemění na skutečnosti, že je tenhle snímek nějak podivně vyprávěn, Amíci si s tím o dva roky později pohráli více a rozvedli děj o dost podrobněji. Tenhle originál mi tak přijde spíše jako sestřih o dva roky pozdější reinkarnace. Vše je popisováno rychle, nepřehledně, věci se dějí nelogicky jednoduše. Navíc nevím, jestli byl vhodný výběr Vincenta Lindona. Zahrál dobře, ale ten obličej, ten mě donutil se smát, když mu bývalý úprkář z vězení popisoval, co je nutné při útěku udělat a doporučoval doslova "Potřebujete být nenápadný, schovaný v davu" - s takovým ksichtem těžko. ~~~ Dle komentářů a diskuzi k Next Three Days jsem tedy čekal od francouzského originálu mnohem víc.(1.5.2011)

Viem, ze toto Pour Elle bol original, a ze Tri dbny ke svobode je len rymejk. Sympaticky bola stlacena na minimum snaha zmykat ludske emocie, namiesto toho nastupila sychrava atmosfera, kratke, usecne dialogy, suprova akcia a nechybalôo ani napatie. Diane kruger bola perfektna, a ze sa tocilo v Spanielsku je pre mna tiez velke plus . 74 %(30.9.2017)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 10.03.2012 - Nedokážem sa odosobniť od sci-fi námetu tohto filmu. :-) Na Slovensku by totiž zúfalému profesorovi stačila dobrá známosť na prokuratúre, prípadne by peniaze mohol investovať do služieb niektorého z našich "slovútnych" fiškáľov alebo už priamo sudcov, a Dianka by - trebárs kvôli nejakej tej procesnej chybe - do večera bola doma "co by dup". (12.3.2012)(12.3.2012)

• - Všechny scény se natáčely chronologicky, protože režisér cítil, že je to důležiré pro herce a pro vývoj jejich postav. (HappySmile)

• - 150 dětí se zúčastnilo konkurzu na roli malého Oscara. Režisér Fred Cavayé chtěl původně pětiletého chlapce, ale zjistil, že tak bude nemožné film natočit, protože takto staré dítě by mohlo legálně pracovat jen 2 hodiny denně. A tak byl vybrán šestiletý stydlivý chlapec Lancelot Roch, a to díky své podobě s Diane Kruger. (HappySmile)

• - Skladatel Klaus Badelt se k projektu připojil až v pozdějším stádiu. Prohlédl si film spolu s režisérem, aby zjistili, kde je potřeba vložit hudbu. Badelt shledal, že film funguje dost dobře i bez hudby, Cavayé však usoudil, že Badeltova práce, která byla nahrána v londýnských studiích Abbey Road, zvyšuje intenzitu a emoce ve scénách a dává jim novou hloubku. (HappySmile)