Nevinná

72 hodín k slobode

Anything for Her

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

Francie / Španělsko, 2008, 96 min

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, zvláště pokud někomu neprávem obžalují a uvězní manželku, není se čemu divit, že se chytne každé myšlenky, každého plánu, byť by byl sebešílenější a seberiskantnější. Zpočátku film šokuje náhlými zvraty, postupně zvolňuje a finále běží opět ve zběsilém a velmi napínavém tempu. Málokdy jdu do kina na film, o němž vlastně nic nevím, ale tentokrát se to opravdu vyplatilo.(14.12.2008)

Skoro všichni tady píšou, že remake made in USA je lepší, akčnější - nemohu posoudit, zatím jsem neviděla - ale tady se mi naopak líbila právě ta počáteční pomalost a uvěřitelnost, že než se učitel rozhodne k akci a změně běžné existence v defakto zločince, není to ze dne na den ani z týdne na týden - a to mi občas z amerických ačních filmů nebaví - všichni chlapi jsou potencionální úžasní bijci - jen dostat příležitost.....! ....tak už jsem TŘI DNY KE SVOBODĚ shlédla a a jsem ráda, že na svém komentáři výše nemusím nic měnit - skutečně se mi tahle verze líbila víc(20.1.2013)

Za celou dobu sledování se mnou nic nepohnulo, karty se na stůl vyložily zbytečně příliš rychle a tím pádem se tvůrci ochudili o větší možnost pro vytvoření napětí, ale nevím jestli by to k něčemu bylo, protože stejně film nenabídl spád a ani nijak oslnivě se nepředvedl v plánování a provedení únosu nebo komplikacích...Naopak Vincent Lindon dodával svou zarputilou postavou potřebné oživení... Radši bych doporučil mladší remake Tři dny ke svobodě.(9.8.2015)

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: JOJ = 10.03.2012 - Nedokážem sa odosobniť od sci-fi námetu tohto filmu. :-) Na Slovensku by totiž zúfalému profesorovi stačila dobrá známosť na prokuratúre, prípadne by peniaze mohol investovať do služieb niektorého z našich "slovútnych" fiškáľov alebo už priamo sudcov, a Dianka by - trebárs kvôli nejakej tej procesnej chybe - do večera bola doma "co by dup". (12.3.2012)(12.3.2012)

Francúzky film na základe ktorého vznikol americký remake s R. Crowom sa nemá za čo hanbiť, pretože P. Haggis urobil takmer identickú kópiu a pozmenil iba detaily. „Francúzka“ herecká dvojka s D. Kruger bola dokonca o niečo presvedčivejšia, hlavne V. Lindonovi som toho učiteľa veril viac. Predsa len Crowe, vzhľadom na jeho predchádzajúce filmy, v sebe stále nesie kúsok tvrdého chlapa, i keď ho maskoval dobre. Film má dobré tempo, je napínavý, Klaus Badelt zložil kvalitný hudobný doprovod, ale pár minút navyše by bodlo. Originál i remake – približne rovnaká kvalita. 80%.(6.2.2012)

• - Scénáristé Fred Cavayé a Guillaume Lemans nedělali kvůli hlavní zápletce, jak se dostat z vězení, nějaké velké průzkumy mezi trestanci, protože nechtěli, aby diváci zapomněli na to, že hlavní hrdina je obyčejný člověk - amatér, který vlastně doopravdy neví, jak to má správně udělat. (HappySmile)

• - Vězeňské scény se natáčely na třech místech: Exteriéry představuje vězení Meaux, které je vzdálené 40 km východně od Paříže; vstupní chodba je součástí Národní francouzské knihovny v Paříži a ostatní interiéry (cela, návštěvní místnost) vznikly ve studiu. (HappySmile)

• - Všechny scény se natáčely chronologicky, protože režisér cítil, že je to důležiré pro herce a pro vývoj jejich postav. (HappySmile)