Reklama

Reklama

Lisa Auclertová (Diane Krugerová) pracuje ako novinárka, jej manžel Julien (Vincent Lindon) je profesor literatúry. Spolu so svojím šesťročným synom Oscarom (Lancelot Roch) vedú pokojný a harmonický rodinný život. Všetko sa zmení vo chvíli, keď im do bytu vtrhne polícia a Lisu zatkne. Novinárku obžalujú z vraždy jej nadriadenej a odsúdia na niekoľkoročný trest. Hoci Lisa neustále opakuje, že je nevinná, dôkazy svedčia proti nej – odtlačky prstov na vražednej zbrani, krv obete na jej kabáte a ostrá hádka s obeťou tesne pred jej smrťou. Julien je však skalopevne presvedčený o nevine svojej manželky a nemieni sa vzdať. Rozhodne sa, že podnikne mimoriadne riskantnú akciu, len aby Lisu očistil a oslobodil. (TV JOJ)

(více)

Recenze (207)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Solidní krimidrama, které příběh pojalo z trošku jiného soudku, než bych vlastně očekával. Na druhou stranu mi to ale vůbec nevadilo, protože občas není na škodu vidět klasické téma z trošku jiného úhlu pohledu. Zároveň film, jelikož vůbec nic nevysvětluje, vytváří celou řadu otázek a díky tomu je tak více kladen důraz na herce, kteří tu v souhře Dianky a Vincenta vytváří solidní kolotoče. Zajímavé, trošku komorní, ale o to napínavější. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet €7,930,000Tržby Celosvetovo $6,548,779║ Nápadito zostavení thriller s dobrou gradáciou, ale s dosť nešťastne vybratím hlavným predstaviteľom ktorý je maximálne nesympatický... ale skutočný potenciál tohto príbehu využíva až remake Tri dni k slobode. /60%/ ()

Fr 

všechny recenze uživatele

ONA je v base. ON pečuje o syna. ONA je na dně. ON se nevzdává. A přestože MY víme, že je nevinná, důkazů proti ní je hodně..... Když vám zavřou manželku a vy víte, že víte, máte několik možností. Ale jen jedna je natolik zajímavá, že se o ní dá natočit film. Julien není žádný Michael Scofield. Spíš než na precizní propočty sází na ,,kurevskou“ kliku. Příběh postupně nabírá na obrátkách, rozehraná hra nabývá na zajímavosti a sled událostí spolu s jejich provedením zrychlují nejen tepovou frekvenci účastníků, ale i moji. A přitom bych řekl, že to nemuselo stát ani moc peněz. Ono taky jedno zhlédnutí stačí, ale těch závěrečných cca 23 minut za to rozhodně stojí! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Olivier Marchal tu sice pouze hraje, ale přesto věřím, že nejeden divák bude přesvědčen, že stál i za kamerou. Sychravá atmosféra, zaryté pohledy na místo planých keců, zuřivé psisko a napětí, to vše jako kdyby z právě z jeho počinů vypadlo. Navíc mu na jedničku s hvězdičkou vyšla sázka na duo Lindon - Krugerová. Cavayé se tak zařazuje do stále početnější řady francouzských tvůrců, kteří v posledních letech s úspěchem oživují zdánlivě mrtvého ducha temné francouzské krimi/thiller vlny šedesátých a sedmdesátých let. Škoda jen, že je hned zpočátku vyjeveno, jak to s Lisou ve skutečnosti bylo. Julienovo odhodlání by nezměnila ani opačná skutečnost a pro diváka by nejistota (pokud by po celý film zůstala nevysvětlena) byla mnohem zajímavější. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (10)

  • Režisér Fred Cavayé vybral Diane Kruger do role Lisy kvůli její kráse. Usoudil, že to udělá její postavu při tak těžké životní zkoušce silnější. (HappySmile)
  • Scénáristé Fred Cavayé a Guillaume Lemans nedělali kvůli hlavní zápletce, jak se dostat z vězení, nějaké velké průzkumy mezi trestanci, protože nechtěli, aby diváci zapomněli na to, že hlavní hrdina je obyčejný člověk - amatér, který vlastně doopravdy neví, jak to má správně udělat. (HappySmile)

Související novinky

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona

06.10.2009

Přinejmenším ve svém novém filmu The Next Three Days, jehož natáčení zahájil oscarový Paul Haggis v pátek v Pittsburghu. Liam Neeson se s letošní osobní tragédií vyrovnává plným pracovním nasazením.…

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

Russell Crowe zachraňuje vražedkyni

01.08.2009

Proč? Protože je to zároveň jeho manželka. Samozřejmě je řeč o jeho nové roli. Crowe ještě ani neodložil luk, se kterým pobíhal po Sherwoodském hvozdu, ale už má jasno o svém dalším filmu. Bude jím…

Reklama

Reklama