Lisa Auclertová (Diane Krugerová) pracuje ako novinárka, jej manžel Julien (Vincent Lindon) je profesor literatúry. Spolu so svojím šesťročným synom Oscarom (Lancelot Roch) vedú pokojný a harmonický rodinný život. Všetko sa zmení vo chvíli, keď im do bytu vtrhne polícia a Lisu zatkne. Novinárku obžalujú z vraždy jej nadriadenej a odsúdia na niekoľkoročný trest. Hoci Lisa neustále opakuje, že je nevinná, dôkazy svedčia proti nej – odtlačky prstov na vražednej zbrani, krv obete na jej kabáte a ostrá hádka s obeťou tesne pred jej smrťou. Julien je však skalopevne presvedčený o nevine svojej manželky a nemieni sa vzdať. Rozhodne sa, že podnikne mimoriadne riskantnú akciu, len aby Lisu očistil a oslobodil. (TV JOJ)

Fr

ONA je v base. ON pečuje o syna. ONA je na dně. ON se nevzdává. A přestože MY víme, že je nevinná, důkazů proti ní je hodně..... Když vám zavřou manželku a vy víte, že víte, máte několik možností. Ale jen jedna je natolik zajímavá, že se o ní dá natočit film. Julien není žádný Michael Scofield. Spíš než na precizní propočty sází na ,,kurevskou“ kliku. Příběh postupně nabírá na obrátkách, rozehraná hra nabývá na zajímavosti a sled událostí spolu s jejich provedením zrychlují nejen tepovou frekvenci účastníků, ale i moji. A přitom bych řekl, že to nemuselo stát ani moc peněz. Ono taky jedno zhlédnutí stačí, ale těch závěrečných cca 23 minut za to rozhodně stojí! PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** ()

DaViD´82

Olivier Marchal tu sice pouze hraje, ale přesto věřím, že nejeden divák bude přesvědčen, že stál i za kamerou. Sychravá atmosféra, zaryté pohledy na místo planých keců, zuřivé psisko a napětí, to vše jako kdyby z právě z jeho počinů vypadlo. Navíc mu na jedničku s hvězdičkou vyšla sázka na duo Lindon - Krugerová. Cavayé se tak zařazuje do stále početnější řady francouzských tvůrců, kteří v posledních letech s úspěchem oživují zdánlivě mrtvého ducha temné francouzské krimi/thiller vlny šedesátých a sedmdesátých let. Škoda jen, že je hned zpočátku vyjeveno, jak to s Lisou ve skutečnosti bylo. Julienovo odhodlání by nezměnila ani opačná skutečnost a pro diváka by nejistota (pokud by po celý film zůstala nevysvětlena) byla mnohem zajímavější. ()

T2

Rozpočet €7,930,000Tržby Celosvetovo $6,548,779║ Nápadito zostavení thriller s dobrou gradáciou, ale s dosť nešťastne vybratím hlavným predstaviteľom ktorý je maximálne nesympatický... ale skutočný potenciál tohto príbehu využíva až remake Tri dni k slobode. /60%/ ()

Malarkey

Solidní krimidrama, které příběh pojalo z trošku jiného soudku, než bych vlastně očekával. Na druhou stranu mi to ale vůbec nevadilo, protože občas není na škodu vidět klasické téma z trošku jiného úhlu pohledu. Zároveň film, jelikož vůbec nic nevysvětluje, vytváří celou řadu otázek a díky tomu je tak více kladen důraz na herce, kteří tu v souhře Dianky a Vincenta vytváří solidní kolotoče. Zajímavé, trošku komorní, ale o to napínavější. ()

• Režisér Fred Cavayé vybral Diane Kruger do role Lisy kvůli její kráse. Usoudil, že to udělá její postavu při tak těžké životní zkoušce silnější. (HappySmile)
  • Skladatel Klaus Badelt se k projektu připojil až v pozdějším stádiu. Prohlédl si film spolu s režisérem, aby zjistili, kde je potřeba vložit hudbu. Badelt shledal, že film funguje dost dobře i bez hudby, Cavayé však usoudil, že Badeltova práce, která byla nahrána v londýnských studiích Abbey Road, zvyšuje intenzitu a emoce ve scénách a dává jim novou hloubku. (HappySmile)
  • Scénáristé Fred Cavayé a Guillaume Lemans nedělali kvůli hlavní zápletce, jak se dostat z vězení, nějaké velké průzkumy mezi trestanci, protože nechtěli, aby diváci zapomněli na to, že hlavní hrdina je obyčejný člověk - amatér, který vlastně doopravdy neví, jak to má správně udělat. (HappySmile)