Bláznivá komédia v peknom farebnom prevedení s dobrou výpravou a castingom. A Hugo Haas v jednej z jeho prvých amerických rolí.(19.3.2019)

• Houdini

Oscar 2 nominace: Výprava, Hudba(2.6.2004)

Tohle asi moc lidí nezná. Jde o jeden z prvních amerických filmů, ve kterých hrál Hugo Haas. Viděl jsem ho jednou, je to už snad 10 let, moc si z něho nepamatuju, ale vím, že jsem tehdy u televize málem umřel smíchy. Proto jsem ho dal na první místo. Moc bych si přál, kdyby byl aspoň jednou znovu v televizi. Na DVD to u nás asi nevyjde, na to je to moc neznámý film. Když předloni ČT vysílala malou přehlídku Haasových filmů, poslal jsem jim mail s dotazem, zda uvede i tento. Prý ne. Hm, asi nezbude než si to objednat ze zahraničí. V cizině to určitě vyšlo. Budou sice chybět české titulky, ale snad budou aspoň anglické. Pro mě to není problém.EDIT: tak na DVD si můžu nechat zajít chuť. Nabízí ho jen americká větev Amazon.com, a to pochopitelně pro region 1. Evropské pobočky ho nenabízejí vůbec.(20.9.2007)