Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(26)

Na jedné japonské škole se její ředitel snaží ukončit dlouhý boj mezi lidmi a upíry, za pomocí tzv. krevních tablet. Na této škole vedle lidí studují i upíři. Nikdo z lidí neví, že studenti z noční třídy jsou upíři, až na dva prefekty, kteří mají za úkol uhlídat, aby se obyčejní studenti v noci nestřetli se studenty z noční třídy. Mezi studenty noční třídy je i čistokrevný upír, který zachránil ředitelovu dceru před útokem hladového upíra. Ředitelova dcera se do něho zamiluje. (artuš)

(více)

Recenze (35)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Byla nebyla jedna škola, do které spolu chodili upíři a lidé. S pomocí krevních tablet se krvesajci z noční třídy snažili žít s lidmi v míru. Lidé, hlavně dívky, netuše, že jde o upíry, byli z žáků noční třídy celí paf. Jen třídní funkcionářka Yuuki ví, kdo studuje v oné třídě. Udržet pořádek na takové škole dá zabrat. Zranění hned v každém Drakulovi probouzí chuť pít, Yuučina krev je zřejmě delikatesní (obzvláště velevážený adolescent Kaname po ní touží), upíří krása svádí k tomu nechat se vycucat a každá lidská dívka má raději jednou měsíčně na pár dní volno... Ne, to poslední jsem si vymyslel... Ale znáte anime seriály, tam by to klidně dali. Inu, chcete-li omdlívat při pohledu na krvemilné bišíky či sangvotrofní bišinky, klidně se mrkněte. Doufáte-li v nového Hellsinga, zanechte všech nadějí, kdož vstupujete. Dočkáte se totiž spíše poměrně neoriginálních a nedobře zpracovaných muk upírské existence. IMHO ukrutná nuda, ale hodnocení na ANN mluví jinak. Ani ono však nestaví Vampire Knight nijak vysoko. **. ()

Carol Pifková 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ako som už spomínala pri anime Shiki, upírska tématika mi nie je moc blízka ale tak ako ma prekvapilo Shiki ma môže prekvapiť i Vampire Knight. Prvá epizóda taká "lajtovečka", druhá takisto ale už hneď pri tretej epizóde sa to celkom fajn rozbehlo. Mám rada anime kde je krv ale kde sa i skvele pobavím na tých typických komických anime ksichtíkoch. No a kedže už sa to rozbehlo pri tej tretej epizóde čakám grandióznu gradáciu deja. Dúfam, že Vampire Knight ma nesklame.... No páni musím sa priznať, že na konci štvrtého dielu som i slzičku uronila. Ten Zero je proste úžasný. Nečakala som, že práve tento seriál by ma mohol dojať... Bohužiaľ čím viac častí som mala prezretých tým viacej zo mňa nadšenie opadávalo. I keď to bolo vtipné a i pekné, to stupňovanie deja bolo veľmi slabé čo je vlastne škoda. Dúfam, že VK Guilty bude na tom o niečo lepšie. ()

Reklama

Natascha 

všechny recenze uživatele

Na Animefestu jsem tenhle kousek se znechucením odsoudila jako přitroublou záležitost pro 13tileté dívčiny (což Vampire Knight samozřejmě je). Jenže i na mě občas přijde období, kdy se chci dojímat nad jednoduchými instantními emocemi mezi krásnými mladými lidmi (v tomto případě animovanými). Vztahy jsou tu vskutku podány na úrovni, jak je chápou odrostlejší děti na základní škole, okořeněné poměrně vzrušujícími scénami hryzání do krčku (a kdo četl mangu, ten ví, že se časem dočkáme i incestu...). Navíc Zero, Yuuki a Kaname se při každé alespoň trochu vhodné příležitosti ochmatávají (všichni tři navzájem:-). Hlavní postavy tady všechny strašně trpí, procházejí neřešitelnými dilematy a neví si rady se svými evidentně velmi složitými city a myšlenkami, trápí je jejich tragická minulost, popřípadě absence vzpomínek na ni. Prostě melodrama jak vyšité. Některé okamžiky mě vyloženě vytáčely - např. sobeckost Zera (kterého evidentně musí všichni politovat, protože má toho utrpení předepsaného nejvíc) neznající mezí - vrazit dívce svých snů speciální upírobijeckou zbraň s tím, ať ho zabije, to už chce sakra vypatlanou hlavu. Avšak při pohledu na tesáky sličného chlapce zařezávající se do krční tepny ztepilé slečny jsou všechny námitky umlčeny. Tvůrci prostě ví, že upíři jsou sexy. Kdybych tohle sledovala ve věku, dejme tomu sladkých 15 let, tak u toho asi umřu blahem, pro dívky daného věku je to rozhodně zajímavá věc, navíc jedoucí na populární gothic vlně. A hlavní hrdina má zdravý chrup, bílé vlasy, šedivé oči, tetování na krku, padnoucí školní uniformu a velkou bouchačku... No řekněte, co víc si holka může přát? Mé osobní guilty pleasure. (Cítím se velmi guilty, že se mi tahle slátanina vlastně dost líbila.) Když už jsme u toho slova guilty - pokračování Vampire Knight Guilty jede úplně na stejné vlně, jako první série. 5.1.2009 doplnění: VKG jede sice stále na stejné vlně, ale začíná to být pekelná nuda a pochybuju, že se z toho ten seriál vylíže. Opadlo prvotní nadšení z hezkých chlapců a krvavých kousanců a víc už Vampire Knight bohužel nemá co nabídnout. ()

Zíza 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pvní série je takový velmi příjemný rozjezd. Sledujete, sledujete a náhle je konec, aniž by jste se dozvěděli něco podstaného, jen vám události zamotají hlavu, když dedukujete "vo co go". Jenomže druhá série na vás ze začátku pořádně zatlačí, vlastně se nic neděje, teoreticky vše při starém a náhle! zvrat. Koukáte, koukáte a všechno vám do sebe začne zapadat. Úžasné! Jo, s tímhle anime jsem velmi spokojená. Mám tu vše - nějaký příběh, upíry, Kurana Kaname ;-) a navíc některé gagy ředitele Crosse jsou výborné, hlavně ve druhé sérii, plus - byla by chyba ho nezmínit - Zero není nula :-) Beru, beru, a klidně to můžu jít zkouknout znovu, což se mi zase tak často nestává, abych měla chuť se na něco koukat dvakrát. Ale tady... proč ne? =o) /// No, zřejmě se má hladina hormoná od té doby zase trošku změnila, a když se na to dívám znovu po delší době, fakt jen sem tam si pustím nějaký díl, zavzpomínám, říkám si: "Jo, jo, pěkně nakreslené, pěkná muzika, bišíci, bišinky, bože, ale ono je to otravné!" :-D Nedá se nic dělat, mé hodnocení musí jít trochu níž, takže z původních 4* dávám ucházející 3* :-) ()

Hees 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vampire Knight sa tu pravdepodobne len rozbieha ale príbeh je vtipný a postavy premyslené.Prekvapujúcich momentov je pomenej povedal by som, že len jeden. Animácia a hudobný podklad sú na dobrej úrovni. Pochutná si hlavne človek, ktorý má náladu na menej bojové anime a viac zamilované. Uvidíme čo druhá séria. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (2)

  • Tak ako i pri prvej sérii, i tu naspievala úvodnú pieseň "Rondo" skupina ON/OFF a záverečnú "Suna no Oshiro" speváčka Kanon Wakeshima. (Carol Pifková)
  • Úvodná hudobná téma od skupiny ON/OFF nesie názov "Futatsu no Kodou to Akai Tsumi" a záverečnú s názvom "Still doll" naspievala Kanon Wakeshima. (Carol Pifková)

Reklama

Reklama