Reklama

Reklama

Snímek Cvokař představuje pestrou mozaiku hollywoodských postaviček: všechny tápou, všechny v tom velkém a zkaženém Městě andělů zkouší najít pravdu. Neurotický agent trpící obsedantně-kompulzivní poruchou, puberťačka neschopná vyrovnat se s matčinou smrtí a posedlá sledováním filmů, obstarožní herečka se svým nešťastným manželstvím i snaživý, ale Hollywoodem opomíjený mladý spisovatel... všichni mají jedno společné: psychiatra Henryho Cartera. Ironií osudu je, že Carter, na kterého se všichni s důvěrou obracejí, je z nich asi nejbezradnější. Tento prominentní cvokař s hvězdnou klientelou se ve skutečnosti není schopen vzpamatovat z nedávné osobní ztráty. Dny tráví pokuřováním trávy a přestává dbát na svůj zevnějšek. A co hůř - ztrácí veškerou dřívější víru ve svou schopnost pomoci pacientům. Střídavě tragický a škodolibě komický film Cvokař podává svědectví o síle mezilidských pout a připomíná, že nikdo z nás nemůže být sám. (Magic Box)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (191)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Celej film tak trochu smrdi nezavislarnou, ktera se snazi desne sokovat a dojimat, ale ve vysledku je to zase stopadesata variace na drama o nekolika postavach, ktery maj zivot na hovno a jejich osudy se postupne protnou. Film proste neprinasi nic novyho, postavy jsou tu az otravne smutny a celou dobu se nic nedeje. Zachranujou to tak akorat pohodovy herci v cele s nehorazne nahulenym Spaceym, ale ne nahulenym typu Travicka zelena, necekejte zadnyho veselyho cvokare. Celkove to sice vylozene nenudi, ale pokud nemate radi Spaceyho, nema cenu na to koukat. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Zhulený cvokař, pečlivě hýčkající celebritám jejich vymyšlené problémy, je pro mne velmi interesantní postavičkou. A když ho okolnosti postaví, či spíše opatrně položí, před skutečný případ, tak je zábavné sledovat jeho pokus o samovyléčení se. Kdyby tím cvokařem nebyl Kevin Spacey a kdyby zpovídané celebrity netrousily hypochondricky výživné hlášky, tak by nebylo důvodu se na tento snímek vůbec dívat. Jenže Kevin splynul s pozvolným černohumorným tempem tak dokonale, že z námětu řídkého jak spodky Varla Frištenského vykouzlil docela příjemný film. ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Ach, ty happyendy... Nebýt toho enormně pozitivního vyústění propletence těch několika dějových linií, které divákovi snímek nabízí, měl by Cvokař reálnou šanci stát bok po boku svému vzoru Americké kráse. Takhle se jen nesměle krčí za ní... Oním finálním vyzněním se snímek skutečně dostává do významové eskapády - nepopisuje civilizační krizi americké (západní) společnosti, ale příběhy lidí, kteří prožili silné trauma. Nevím, jen mám pocit, že tvůrci dali filmu záměrně falešné mimikry a zabalili ho do obalu Americké krásy. Pro Kevina Spaceyho je to každopádně opět po čase erbovní role... Podobné filmy: The Wackness, Generace X ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Já bych v tom filmu ani nehledal žádný velký drama. Mně to spíš přišlo jako taková ujetá, trochu černá komedie. Navíc to má šťastnej konec. Zhulenej psychiatr v podání Kevina Spaceyho asi měl vzbuzovat nějakou lítost, ale mně připadal spíš legrační. Stejně tak jako jeho pošahaný pacienti v čele s Robinem Williamsem. Jeho role sice byla menší, ale dost zábavná. Slabší stránkou filmu je scénář. Chvílema se příběh tak nějak rozpadá na menší epizodky, aby se pak najednou stala nějaká podivná náhoda a zase se to všechno nějak splácalo dohromady. Závěr filmu pak vyloženě působí jako deus ex machina. Kdyby se na scénáři trochu víc zapracovalo, mohlo to dopadnout rozhodně líp. Ale ani tak nemůžu říct, že by se mi film nelíbil. 70% ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Opět zase jednou sada rozkouskovaných a tím rozmělněných osudů několika postav, které navzájem pojí jen tenké nitky, učesaná do jednotící, na výraznější autorský projev rezignující hollywoodské všepodoby, která si neumí odpustit umělou osudovost společných, šťastných, v jistém ohledu rázných a též nepravděpodobných konců. Je to smutné, protože každý hrdina tohoto filmu by unesl svůj vlastní slušný film. Slabé ***. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu Sundance 2009. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)

Reklama

Reklama