Henry Carter žije v Los Angeles a je psychoterapeutem slavných osobností Hollywoodu. Přestože napsal knihu o štěstí, sám by potřeboval pomoc. Jeho manželka spáchala sebevraždu a Henry své trauma léčí drogami. K jeho klientům patří neúspěšný scénárista Jeremy Banks, herečka Kate Ambersonová, která se vyrovnává se stárnutím a nevěrou svého muže Evana, filmový agent Patrick Silver trpící kompulsivně-obsedantní poruchou a šňupající kokain, středoškolačka Jemma Brownová, která se nemůže vyrovnat se smrtí své matky, a Jack Holden, který utápí svou závislost na sexu v alkoholu, protože nechce být své ženě nevěrný. Henry zjistí, že už nemá přátele, jen pacienty. Otec mu řekne, že si musí pomoct sám. Henry v televizní talk show prohlásí, že je podvodník a žádá veřejnost, aby si jeho knihu nekupovala. Jeremy se seznámí s Patrickovou asistentkou Daisy Jenkinsovou, která je svobodná a těhotná. Řekne jí, že se mu líbí a že by se chtěl postarat o její dítě. Daisy mu prozradí, že je jen náhradní matka své sestry. Jemma chodí místo do školy do kina. Svěří se Henrymu, že by chtěla dělat filmy. Doma skrývá dopis od své matky, který si netroufá otevřít. Poprosí Henryho, aby si ho přečetl sám, chce vědět, proč se matka rozhodla pro smrt. Dopis však nic nevysvětluje. S Jemmou  se seznámí i Jeremy. Inspiruje ho natolik, že o ní napíše scénář. Daisy si scénář přečte a donutí Patricka, aby si ho také přečetl. Patrick scénář vytrousí a najde ho Jemma. Vyčte Henrymu, že mu věřila. Henry obviní Jeremyho, že mu z kanceláře ukradl Jemminu složku. Pohádají se. Henry si v zoufalství koupí od svého dealera Jesuse nevyzkoušenou směs. Doma najde  svého psa mrtvého. Darovala mu ho manželka. Když mu jde kopat hrob, zakouří si a omdlí. Najde ho Kate. Do nemocnice se Henry dostane spolu s Jesusem, směs drogy byla říznutá balzamovacím roztokem. Po návratu domů si také Henry přečte vzkaz od své ženy, na nějž neměl dosud odvahu... (TV Prima)

Trailer 1

B!shop

Celej film tak trochu smrdi nezavislarnou, ktera se snazi desne sokovat a dojimat, ale ve vysledku je to zase stopadesata variace na drama o nekolika postavach, ktery maj zivot na hovno a jejich osudy se postupne protnou. Film proste neprinasi nic novyho, postavy jsou tu az otravne smutny a celou dobu se nic nedeje. Zachranujou to tak akorat pohodovy herci v cele s nehorazne nahulenym Spaceym, ale ne nahulenym typu Travicka zelena, necekejte zadnyho veselyho cvokare. Celkove to sice vylozene nenudi, ale pokud nemate radi Spaceyho, nema cenu na to koukat. ()

Subjektiv

Opět zase jednou sada rozkouskovaných a tím rozmělněných osudů několika postav, které navzájem pojí jen tenké nitky, učesaná do jednotící, na výraznější autorský projev rezignující hollywoodské všepodoby, která si neumí odpustit umělou osudovost společných, šťastných, v jistém ohledu rázných a též nepravděpodobných konců. Je to smutné, protože každý hrdina tohoto filmu by unesl svůj vlastní slušný film. Slabé ***. ()

Radek99

Ach, ty happyendy... Nebýt toho enormně pozitivního vyústění propletence těch několika dějových linií, které divákovi snímek nabízí, měl by Cvokař reálnou šanci stát bok po boku svému vzoru Americké kráse. Takhle se jen nesměle krčí za ní... Oním finálním vyzněním se snímek skutečně dostává do významové eskapády - nepopisuje civilizační krizi americké (západní) společnosti, ale příběhy lidí, kteří prožili silné trauma. Nevím, jen mám pocit, že tvůrci dali filmu záměrně falešné mimikry a zabalili ho do obalu Americké krásy. Pro Kevina Spaceyho je to každopádně opět po čase erbovní role... Podobné filmy: The Wackness, Generace X ()

dobytek

Já bych v tom filmu ani nehledal žádný velký drama. Mně to spíš přišlo jako taková ujetá, trochu černá komedie. Navíc to má šťastnej konec. Zhulenej psychiatr v podání Kevina Spaceyho asi měl vzbuzovat nějakou lítost, ale mně připadal spíš legrační. Stejně tak jako jeho pošahaný pacienti v čele s Robinem Williamsem. Jeho role sice byla menší, ale dost zábavná. Slabší stránkou filmu je scénář. Chvílema se příběh tak nějak rozpadá na menší epizodky, aby se pak najednou stala nějaká podivná náhoda a zase se to všechno nějak splácalo dohromady. Závěr filmu pak vyloženě působí jako deus ex machina. Kdyby se na scénáři trochu víc zapracovalo, mohlo to dopadnout rozhodně líp. Ale ani tak nemůžu říct, že by se mi film nelíbil. 70% ()

Jara.Cimrman.jr

Zhulený cvokař, pečlivě hýčkající celebritám jejich vymyšlené problémy, je pro mne velmi interesantní postavičkou. A když ho okolnosti postaví, či spíše opatrně položí, před skutečný případ, tak je zábavné sledovat jeho pokus o samovyléčení se. Kdyby tím cvokařem nebyl Kevin Spacey a kdyby zpovídané celebrity netrousily hypochondricky výživné hlášky, tak by nebylo důvodu se na tento snímek vůbec dívat. Jenže Kevin splynul s pozvolným černohumorným tempem tak dokonale, že z námětu řídkého jak spodky Varla Frištenského vykouzlil docela příjemný film. ()

• Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu Sundance 2009. (Terva)