Anakonda

Matt Keith

Scénografie:

Gabriel Saint
  • cariada

To zase byla kokotina levnýho zrna. Pětice pubertáků jede někam na chatu (zase takový nespárovaný počet). Před tím jsme měli možnost vidět malýho kluka co s kamarádkou ukradnou nákýmu šamanovi nákou věc a jeho ožralýho tátu sežere had. Pak v současnosti jsou ty dva už manželé. Skupina pubertáků cestou nasává a nevědomky sejmoou tu ženu onoho páru, která samozřejmě zemře a zdrcený manžel kreslý všem smrt a díky tomu na ně přivolá kletbu. Pak jeden podruhém umírá v utrobách hada (hned je vám jasné v jakém pořadí to bude) Co mě pobavilo jak dělá holka klukovi striptíz a je pořád v prádle pak na to vlítnou a ona je stále v prádle dost divný . Zbylá dvojice jede pro pomoc. Kam asi až dojede než k chlápkovi ,kterýmu před tím zabili ženu a ten se sice chce mstít ,ale nakonec jim pomáhá až krásně přijde o hlavu. Film je to naprosto amaterský hlavně co se týká hereckých výkonů. Přesto se u toho občas zasmějete. A hlavně to má velice solidní stopáž, takže se to nechá. Ps-ve filmu je 6 mrtvých.(18.3.2009)

• StrYke

Filmy, jako je Anako(/u)nda jsou úplně k sežrání. Ale tak to vlastně platí u téměř všech kousků od DVD Edice... Anakonda je zase příkladem toho, že tento distributor propaguje pouze filmy s trapnými hláškami, špatnými herci, dobrým dějem - ale špatně zpracovaným, otřesnou kamerou, ale vždy s jistou zábavností. Samozřejmě nesmím zapomenout na fakt, že DVD Edice nedokáže obstarat ani obstojný dabing (padesátiletého chlapa dabuje asi dvacetiletý...). Kdybych se měl ve filmu rýpat, nalezl bych nespočet a nespočet logických chyb, a to i přes to, že bych vypustil nesrozumitelnou zápletku - např. když je záběr z minulosti, je vidět, že jsou Alan, Becky a Nick stejně starý, když se však děj filmu přesune do budoucnosti, je Alan minimálně o patnáct let starší, než ostatní... Dobrý taky bylo, jak šel Alan lovit s puškou Anakondu a když se tam konečně objevila, on po ní jednou (a to myslím naprosto vážně!) vystřelil a hned: "Musím do auta pro další náboje!". To si děláte srandu? Kdo může v roce 2008 natočit takhle stupidní a tak levně vypadající film? Ale to nejspíš posral režisér a herci, samotný scénář jsem sice nečetl (jak překvapující), ale děj byl docela uspokojující - Kdo namaluje určitou tužkou, jak had žere nějaký lidi, rázem se zrodí napůl had a napůl aligátor, který opravdu začne dotyčné lidi zabíjet. No, a když skupinka lidí jede po silnici a před nimi je Alanova manželka Becky, a řidič ani ostatní cestující nekoukají na cestu, Becky přejedou a ta zemře (samozřejmě, že ještě před tím Alan stačil půl hodiny koukat, jak se to auto řítí na jeho manželku, a až pak něco udělal). Alan měl nejspíše fakt super vnímání, protože i při té rychlosti, jakou se auto prohnalo kolem, si stačil zapamatovat všechny tváře lidí tak dobře, aby Anakonda poznala, koho má zabít. SPOILER: Nakonec však chtěl puberťákům pomoct, přičemž při "hlášce": "No, nebylo to tak hrozné..." mu Anakonda ocasem uřízla hlavu... KONEC SPOILERU: Zlatým hřebem filmu byla stejně hadí svléknutá kůže, u které si ještě teď nejsem jistý (bez legrace, když tak mě opravte), jestli to nebyla odpadní roura. Nakonec se však musí Anakondě přiznat zábavnost, která většinou u DVD Edice funguje prvotřídně, takže když divák vypustí všechny nesrovnalosti (=jako je například ženská, která se svléká před každým druhým člověkem, ale když Anakonda zabije jejího kluka, co udělá jako první? Samozřejmě, že zůstane ležet na místě, a začne se oblékat!), může mít z filmu skvělou podívanou. Uděluji dvě hvězdičky, což znamená přibližně 35%.(14.12.2010)

• obitus

Zrůdnost, které ale jen kapka zbývá k tomu aby se stala hodně zábavnou, bohužel, kapka kurevsky podstatná. Příběh je o ničem, triky jsou na úrovni mateřské školy a herci zoufalí. Přesto to místy vypadá, že se budete dobře bavit, třeba když sejmou autem tu maminu, nebo když had konečně začne zabíjet. Bohužel, jen vypadá. Bavit se nakonec nezačnete. To vám garantuju.(23.7.2009)

• SOLOM.

Zařekl jsem se, že na podobné filmy se už dívat nebudu. Bohužel jsem to porušil a zhlédl jsem tento film. Laciných napodobenin Anacondy je na světě už několik desítek, ale ani jedna z nich nedosahuje kvalit ani obyčejného průměrného filmu. Tak je tomu i tentokrát. Na svědomí ho má režisérský zelenáč Amir Valinia, který průběžně s tímto filmem natočil v téže roce ještě odpadní scifi s názvem Mutants. Scénář filmu mě ze začátku celkem zaujal, protože kombinace voodoo a velkého hada má určitý potenciál, který však zůstal v tomto případě naprosto nevyužitý. Při sledování filmu jsem si připadal jako na nějakém filmovém večeru, kdy pustí amatérský studentský horůrek. Samotné hlášky a chování hlavních aktérů bylo hodně trapné a jejich naprosto otřesné komentáře mě pomalu uspávaly. Scénáristé si zřejmě mysleli, že když do filmu přihodí několik starých hlášek a spoustu sprostých slov, tak to bude cool. Bohužel ani pěkné herečky neukázaly zhola nic, kromě trapného striptýzu a své blbosti.(4.5.2010)

• tron

„Čo to znamená?“ – „Že vašich kamošov už nemusíme hľadať.“ Toto bolo veľa aj na mňa a to som bol na ANAKONDE s Jennifer Lopezovou (ale tento film s ňou nemá nič spoločné, v origináli sa volá LOCKJAW: RISE OF THE KULEV SERPENT) dvakrát v kine a som posadnutý legendami o obrovských hadoch, žerúcich byvolov. Ale toto bolo ako najhoršia časť Beverly Hills 902 10, kde bandu odporne nesympatických hajzlov v poli (!) žerie prudko digitálny had s hlavou, veľkou ako dva kone, pričom tento obor nemá problém sa k vám odzadu nenápadne priplaziť a potichučky vás chňapnúť. A to je len jeden z logických lapsusov. Ostatné sa mi vypisovať nechce, na minútu pripadá aspoň jeden (Milenca vám pri sexe zabije anakonda. Naozaj si v tej chvíli začnete obliekať tričko?). 90% času o ničom, až keď ku koncu pred kameru namašíruje mizerný DMX (chránenec Joela Silvera - ROMEO MUSÍ ZOMRIEŤ, SMRTEĽNÝ ZÁSAH, KOLÍSKA DO HROBU) s pancierovou päsťou, ktorý si tento odpad pekne krásne aj produkoval, nastane aspoň štipka zábavy.(4.1.2011)