Anakonda

USA, 2008, 77 min

Amir Valinia

Matt Keith
  • MM_Ramone

Keď som pred rokmi prvý krát videl dobrodružný film "Anakonda", v ktorom hlavnú úlohu stvárnila herečka Jennifer Lynn Lopez, tak som bol hodne sklamaný. Ohŕňal som nad tým nos a tvrdil, že je to nepodarok. No keď som si teraz pozrel snímok s rovnakým českým distribučným názvom, musím konštatovať, že Lopezovej "Anakonda" je oproti tomuto nízkorozpočtovému braku doslova oscarový veľkofilm. Táto hlúposť by sa mala volať "Analkunda", pretože je to zasratá pičovina. Odpad!(30.8.2016)

• SOLOM.

Zařekl jsem se, že na podobné filmy se už dívat nebudu. Bohužel jsem to porušil a zhlédl jsem tento film. Laciných napodobenin Anacondy je na světě už několik desítek, ale ani jedna z nich nedosahuje kvalit ani obyčejného průměrného filmu. Tak je tomu i tentokrát. Na svědomí ho má režisérský zelenáč Amir Valinia, který průběžně s tímto filmem natočil v téže roce ještě odpadní scifi s názvem Mutants. Scénář filmu mě ze začátku celkem zaujal, protože kombinace voodoo a velkého hada má určitý potenciál, který však zůstal v tomto případě naprosto nevyužitý. Při sledování filmu jsem si připadal jako na nějakém filmovém večeru, kdy pustí amatérský studentský horůrek. Samotné hlášky a chování hlavních aktérů bylo hodně trapné a jejich naprosto otřesné komentáře mě pomalu uspávaly. Scénáristé si zřejmě mysleli, že když do filmu přihodí několik starých hlášek a spoustu sprostých slov, tak to bude cool. Bohužel ani pěkné herečky neukázaly zhola nic, kromě trapného striptýzu a své blbosti.(4.5.2010)

• cariada

To zase byla kokotina levnýho zrna. Pětice pubertáků jede někam na chatu (zase takový nespárovaný počet). Před tím jsme měli možnost vidět malýho kluka co s kamarádkou ukradnou nákýmu šamanovi nákou věc a jeho ožralýho tátu sežere had. Pak v současnosti jsou ty dva už manželé. Skupina pubertáků cestou nasává a nevědomky sejmoou tu ženu onoho páru, která samozřejmě zemře a zdrcený manžel kreslý všem smrt a díky tomu na ně přivolá kletbu. Pak jeden podruhém umírá v utrobách hada (hned je vám jasné v jakém pořadí to bude) Co mě pobavilo jak dělá holka klukovi striptíz a je pořád v prádle pak na to vlítnou a ona je stále v prádle dost divný . Zbylá dvojice jede pro pomoc. Kam asi až dojede než k chlápkovi ,kterýmu před tím zabili ženu a ten se sice chce mstít ,ale nakonec jim pomáhá až krásně přijde o hlavu. Film je to naprosto amaterský hlavně co se týká hereckých výkonů. Přesto se u toho občas zasmějete. A hlavně to má velice solidní stopáž, takže se to nechá. Ps-ve filmu je 6 mrtvých.(18.3.2009)

• tron

„Čo to znamená?“ – „Že vašich kamošov už nemusíme hľadať.“ Toto bolo veľa aj na mňa a to som bol na ANAKONDE s Jennifer Lopezovou (ale tento film s ňou nemá nič spoločné, v origináli sa volá LOCKJAW: RISE OF THE KULEV SERPENT) dvakrát v kine a som posadnutý legendami o obrovských hadoch, žerúcich byvolov. Ale toto bolo ako najhoršia časť Beverly Hills 902 10, kde bandu odporne nesympatických hajzlov v poli (!) žerie prudko digitálny had s hlavou, veľkou ako dva kone, pričom tento obor nemá problém sa k vám odzadu nenápadne priplaziť a potichučky vás chňapnúť. A to je len jeden z logických lapsusov. Ostatné sa mi vypisovať nechce, na minútu pripadá aspoň jeden (Milenca vám pri sexe zabije anakonda. Naozaj si v tej chvíli začnete obliekať tričko?). 90% času o ničom, až keď ku koncu pred kameru namašíruje mizerný DMX (chránenec Joela Silvera - ROMEO MUSÍ ZOMRIEŤ, SMRTEĽNÝ ZÁSAH, KOLÍSKA DO HROBU) s pancierovou päsťou, ktorý si tento odpad pekne krásne aj produkoval, nastane aspoň štipka zábavy.(4.1.2011)

• StrYke

Filmy, jako je Anako(/u)nda jsou úplně k sežrání. Ale tak to vlastně platí u téměř všech kousků od DVD Edice... Anakonda je zase příkladem toho, že tento distributor propaguje pouze filmy s trapnými hláškami, špatnými herci, dobrým dějem - ale špatně zpracovaným, otřesnou kamerou, ale vždy s jistou zábavností. Samozřejmě nesmím zapomenout na fakt, že DVD Edice nedokáže obstarat ani obstojný dabing (padesátiletého chlapa dabuje asi dvacetiletý...). Kdybych se měl ve filmu rýpat, nalezl bych nespočet a nespočet logických chyb, a to i přes to, že bych vypustil nesrozumitelnou zápletku - např. když je záběr z minulosti, je vidět, že jsou Alan, Becky a Nick stejně starý, když se však děj filmu přesune do budoucnosti, je Alan minimálně o patnáct let starší, než ostatní... Dobrý taky bylo, jak šel Alan lovit s puškou Anakondu a když se tam konečně objevila, on po ní jednou (a to myslím naprosto vážně!) vystřelil a hned: "Musím do auta pro další náboje!". To si děláte srandu? Kdo může v roce 2008 natočit takhle stupidní a tak levně vypadající film? Ale to nejspíš posral režisér a herci, samotný scénář jsem sice nečetl (jak překvapující), ale děj byl docela uspokojující - Kdo namaluje určitou tužkou, jak had žere nějaký lidi, rázem se zrodí napůl had a napůl aligátor, který opravdu začne dotyčné lidi zabíjet. No, a když skupinka lidí jede po silnici a před nimi je Alanova manželka Becky, a řidič ani ostatní cestující nekoukají na cestu, Becky přejedou a ta zemře (samozřejmě, že ještě před tím Alan stačil půl hodiny koukat, jak se to auto řítí na jeho manželku, a až pak něco udělal). Alan měl nejspíše fakt super vnímání, protože i při té rychlosti, jakou se auto prohnalo kolem, si stačil zapamatovat všechny tváře lidí tak dobře, aby Anakonda poznala, koho má zabít. SPOILER: Nakonec však chtěl puberťákům pomoct, přičemž při "hlášce": "No, nebylo to tak hrozné..." mu Anakonda ocasem uřízla hlavu... KONEC SPOILERU: Zlatým hřebem filmu byla stejně hadí svléknutá kůže, u které si ještě teď nejsem jistý (bez legrace, když tak mě opravte), jestli to nebyla odpadní roura. Nakonec se však musí Anakondě přiznat zábavnost, která většinou u DVD Edice funguje prvotřídně, takže když divák vypustí všechny nesrovnalosti (=jako je například ženská, která se svléká před každým druhým člověkem, ale když Anakonda zabije jejího kluka, co udělá jako první? Samozřejmě, že zůstane ležet na místě, a začne se oblékat!), může mít z filmu skvělou podívanou. Uděluji dvě hvězdičky, což znamená přibližně 35%.(14.12.2010)