Presne, ako pise Enspigl, pocas Saddamovho dlheho diktatorstva sa udialo vela veci na to, aby sa to zmestilo ukazat iba do styroch casti, kludne by som privital viac casti, avsak musim ocenit tvorcov, ako vynikajuco dokazali ukazat zrejme to najhlavnejsie zo vzostupu a padu diktatora. V niektorych chvilach mi pripominal Hitlera, ako fanaticky az paranoidne si myslel, ze nepriatel moze byt ktokolvek, dokonca i jeho verny general, ale hlavne ked spominali ustup irackych vojsk voci Iranu a Saddam hned hladal dostojnikov, ktori su za ustup zodpovedni, len aby ich za zradu mohol popravit. Urcite si budem odteraz viac vsimat znacku HBO, pretoze stale viac spoznavam kvalitu filmov a serialov, ktore HBO produkuje. _________ Yigal Naor - (Saddam Hussein) +++ Shohreh Aghdashloo - (Sajida Hussein) +++ Makram Khoury - (Tariq Aziz) +++ Philip Arditti - (Uday Hussein) +++ Mounir Margoum - (Qusay Hussein) +++ Agni Scott - (Raghad Hussein) +++ Amr Waked - (Hussein Kamel) +++ Uri Gavriel - (Ali Hassan Al Majid) +++(7.4.2011)

• xxmartinxx

Životopisné filmy to mají těžké. Je jich mnoho. Ale životopisný film o Saddamovi? To by mohlo být něco! Když tohle napadlo lidi v HBO, došli si pro filmovou kuchařku, naostřili nůž a ukuchtili recept ze strany jedna. Vezměte si kontroverzní postavu, přidejte k ní špetku lidskosti, nezapomeňte podusit její zločiny a vařte čtyři hodinové díly s tesknou hudbou a dlouhými záběry na ustarané obličeje.(7.7.2009)

Enšpígl to vystihol absolútne, ale absolútne presne - jediné, čo sa dá minisérii vytknúť je, že je toho jednoducho málo. Je vidieť, že obdobie vlády Saddáma Husseina je scenáristicky vďačnou témou s obrovským objemom udalostí a plejády dôležitých postáv a figúrok na politickej šachovnici blízkeho východu, a rozhodne si nedokážem predstaviť, ako by o tom niekto dokázal natočiť jeden film bez toho, aby vyškrtol väčšiu časť významných skutočností a persón. Na druhú stranu, 4 hodiny sú stále málo a seriál má dynamický spád, aký sa len tak nevidí - jedna udalosť nasleduje druhú, postavy umierajú či emigrujú a sú nahrádzané ďalšími. Spracovanie pôsobí veľmi hodnoverným dojmom a je skutočne zaujímavé sledovať takto zblízka, i keď nie tak detailne, ako by si divák prial, vývin diktátorovho nástupu k moci a vojny v zálive. 80%(4.1.2014)

Tak upřímně jsem očekával víc. Minimálně trochu víc rýpání do dřívějších vztahů USA - Irák před invazí do Kuvajtu. Takhle sice vidíme diktátorovu domácnost, v níž si kníratý pán počíná s příkladnou arogancí moci (zvláště po smrti "milující" maminky), jenže je to trochu moc o osobních vztazích a na můj vkus málo o politice (pravda, v daném regionu to souvisí podstatně více než u nás). Možná kdyby vzniklo více dílů a nebylo to tak uspěchané.(11.7.2009)

Na poslední díl asi hned tak nezapomenu. Zatímco americké bomby a kulky přivážely do Iráku svou podobu demokracie a svobody, tak Saddám se oddával trampování v Irácké divočině, chytal rybičky, sušil kytičky, lovil myšičky, líbal irácké vlaječky a celej zarostlej, sešlej, špinavej a zcela sám snil o absolutním vítězství nad amíky a oni mu přitom ty svoje M16 strkali až skoro do prdele. Značka HBO ještě ke všemu ve spojení s BBC předvedla opět svou vysokou kvalitu a jediný co mě trošku mrzí, že se nenatočilo o dva, tři díly víc. Nebylo přece kam spěchat a takhle zajímavých námětů ke zfilmování a to si přiznejme, zase až tak moc není.(30.7.2009)

• - Seriál byl v roce 2008 nominován na 4 ceny BAFTA Awards (British Academy of Film and Television Arts Awards), konkrétně za nejlepší minisérii - drama, režii, kameru a nejlepší make-up. (POMO)