Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(4)

Obsahy(1)

Objektivní pohled do soukromého života mocného iráckého diktátora Saddáma Hussaina nabízí biografická dramatická minisérie z produkce HBO. Natočil ji tvůrčí tandem Jim O'Hanlon a Alex Holmes, hlavní roli ztělesnil Igal Naor.  Minisérie z produkce HBO od režisérů Jima O'Hanlona a Alexe Holmese (oba se také podíleli na psaní scénáře a na produkci) vypráví o životě iráckého diktátora Saddáma Hussaina z dosud neviděné perspektivy - z uzavřeného vnitřního kruhu jeho kdysi tak mocného režimu. Příběh začíná v roce 1979, kdy se Saddám po krvavém převratu ujal vlády v Iráku. Sledujeme jeho politické ambice a víru ve vlastní historický význam, které nabyl díky nejvěrnějším rádcům, nejbližším přátelům a členům rodiny - a díky Saddámovi (hraje ho Igal Naor) samotnému. Uvnitř nádherných paláců i v iráckých ulicích lásku a respekt postupně nahrazuje strach. Saddám získává vládu nad svým kabinetem a na následující čtvrt století se stává mocným tyranem, který na sebe strhl veškerou moc a udržel si ji navzdory mezinárodnímu i domácímu tlaku. A také jeho nejbližší rodina - první žena Sadija (Shohreh Aghdashloová), nejstarší syn Uday (Philip Arditti), nevlastní bratr Barzan Ibrahim (Said Taghmaoui) či milenka a pozdější druhá žena Samira (Christine Stephen-Dalyová) - poznají jeho hněv. Autoři hovořili s mnoha lidmi, kteří byli Hussainovi velice blízcí a nabízejí divákům objektivní pohled na život jedné z nejkontroverznějších postav 20. století. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (31)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Životopisné filmy to mají těžké. Je jich mnoho. Ale životopisný film o Saddamovi? To by mohlo být něco! Když tohle napadlo lidi v HBO, došli si pro filmovou kuchařku, naostřili nůž a ukuchtili recept ze strany jedna. Vezměte si kontroverzní postavu, přidejte k ní špetku lidskosti, nezapomeňte podusit její zločiny a vařte čtyři hodinové díly s tesknou hudbou a dlouhými záběry na ustarané obličeje. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Na poslední díl asi hned tak nezapomenu. Zatímco americké bomby a kulky přivážely do Iráku svou podobu demokracie a svobody, tak Saddám se oddával trampování v Irácké divočině, chytal rybičky, sušil kytičky, lovil myšičky, líbal irácké vlaječky a celej zarostlej, sešlej, špinavej a zcela sám snil o absolutním vítězství nad amíky a oni mu přitom ty svoje M16 strkali až skoro do prdele. Značka HBO ještě ke všemu ve spojení s BBC předvedla opět svou vysokou kvalitu a jediný co mě trošku mrzí, že se nenatočilo o dva, tři díly víc. Nebylo přece kam spěchat a takhle zajímavých námětů ke zfilmování a to si přiznejme, zase až tak moc není. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Čtyřdílná mini série z područí HBO, k tomu vytvořená v době, kdy si HBO ještě získávalo na popularitě seriály s jistou kvalitou. Zajímavé bylo sledovat, jak Saddám chladně rozdává rozkazy k nekonečným popravám a následně v poklidu s nejbližšími rybaří někde uprostřed Iráku. Herecky precizní, ale to je u HBO standardem. Hodně věcné, bez okolků. Čtyři hodinové díly jsou tak jako adekvátní doba k tomu, abych si představil Saddáma trošku blíž, než jenom jako diktátora. ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Tak upřímně jsem očekával víc. Minimálně trochu víc rýpání do dřívějších vztahů USA - Irák před invazí do Kuvajtu. Takhle sice vidíme diktátorovu domácnost, v níž si kníratý pán počíná s příkladnou arogancí moci (zvláště po smrti "milující" maminky), jenže je to trochu moc o osobních vztazích a na můj vkus málo o politice (pravda, v daném regionu to souvisí podstatně více než u nás). Možná kdyby vzniklo více dílů a nebylo to tak uspěchané. ()

Falko 

všechny recenze uživatele

Presne, ako pise Enspigl, pocas Saddamovho dlheho diktatorstva sa udialo vela veci na to, aby sa to zmestilo ukazat iba do styroch casti, kludne by som privital viac casti, avsak musim ocenit tvorcov, ako vynikajuco dokazali ukazat zrejme to najhlavnejsie zo vzostupu a padu diktatora. V niektorych chvilach mi pripominal Hitlera, ako fanaticky az paranoidne si myslel, ze nepriatel moze byt ktokolvek, dokonca i jeho verny general, ale hlavne ked spominali ustup irackych vojsk voci Iranu a Saddam hned hladal dostojnikov, ktori su za ustup zodpovedni, len aby ich za zradu mohol popravit. Urcite si budem odteraz viac vsimat znacku HBO, pretoze stale viac spoznavam kvalitu filmov a serialov, ktore HBO produkuje. _________ Yigal Naor - (Saddam Hussein) +++ Shohreh Aghdashloo - (Sajida Hussein) +++ Makram Khoury - (Tariq Aziz) +++ Philip Arditti - (Uday Hussein) +++ Mounir Margoum - (Qusay Hussein) +++ Agni Scott - (Raghad Hussein) +++ Amr Waked - (Hussein Kamel) +++ Uri Gavriel - (Ali Hassan Al Majid) +++ ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Drvivá väčšina obsadených hercov pochádza z Izraela. (Real Tom Hardy)
  • Kvôli bezpečnosti štábu sa nenatáčalo na území Iraku, ale Tuniska. (Real Tom Hardy)
  • Seriál byl v roce 2008 nominován na 4 ceny BAFTA Awards (British Academy of Film and Television Arts Awards), konkrétně za nejlepší minisérii - drama, režii, kameru a nejlepší make-up. (POMO)

Reklama

Reklama