Mini série, na které se podílela britská BBC, je zdařilým průřezem neobyčejnou kariérou proslulého iráckého diktátora. I když popisuje spletité osudy prakticky všech členů Saddámova klanu a hlavně první díl tím pádem působí jako "Dallas v 70. letech na Blízkém východě", zachovává si autenticky dokumentární atmosféru. A přestože klíčové scény nejsou tak akční, zůstávají vyloženě dramatické.(4.4.2011)

Presne, ako pise Enspigl, pocas Saddamovho dlheho diktatorstva sa udialo vela veci na to, aby sa to zmestilo ukazat iba do styroch casti, kludne by som privital viac casti, avsak musim ocenit tvorcov, ako vynikajuco dokazali ukazat zrejme to najhlavnejsie zo vzostupu a padu diktatora. V niektorych chvilach mi pripominal Hitlera, ako fanaticky az paranoidne si myslel, ze nepriatel moze byt ktokolvek, dokonca i jeho verny general, ale hlavne ked spominali ustup irackych vojsk voci Iranu a Saddam hned hladal dostojnikov, ktori su za ustup zodpovedni, len aby ich za zradu mohol popravit. Urcite si budem odteraz viac vsimat znacku HBO, pretoze stale viac spoznavam kvalitu filmov a serialov, ktore HBO produkuje. _________ Yigal Naor - (Saddam Hussein) +++ Shohreh Aghdashloo - (Sajida Hussein) +++ Makram Khoury - (Tariq Aziz) +++ Philip Arditti - (Uday Hussein) +++ Mounir Margoum - (Qusay Hussein) +++ Agni Scott - (Raghad Hussein) +++ Amr Waked - (Hussein Kamel) +++ Uri Gavriel - (Ali Hassan Al Majid) +++(7.4.2011)

Enšpígl to vystihol absolútne, ale absolútne presne - jediné, čo sa dá minisérii vytknúť je, že je toho jednoducho málo. Je vidieť, že obdobie vlády Saddáma Husseina je scenáristicky vďačnou témou s obrovským objemom udalostí a plejády dôležitých postáv a figúrok na politickej šachovnici blízkeho východu, a rozhodne si nedokážem predstaviť, ako by o tom niekto dokázal natočiť jeden film bez toho, aby vyškrtol väčšiu časť významných skutočností a persón. Na druhú stranu, 4 hodiny sú stále málo a seriál má dynamický spád, aký sa len tak nevidí - jedna udalosť nasleduje druhú, postavy umierajú či emigrujú a sú nahrádzané ďalšími. Spracovanie pôsobí veľmi hodnoverným dojmom a je skutočne zaujímavé sledovať takto zblízka, i keď nie tak detailne, ako by si divák prial, vývin diktátorovho nástupu k moci a vojny v zálive. 80%(4.1.2014)

Výtečná minisérie, téměř dokument a současně profesionálně dokonalé drama. Studium zhoubného postupu degradace osobnosti stižené chorobou zvanou Moc. Naprosto stejné, banální a jednoduché syndromy, jaké stíhaly Hitlera, Stalina a jaké je pohříchu vidět v méně rozvinutých stádiích třeba u našich "vládců" (jenže moc v našich podmínkách je sama o sobě trochu legrační záležitost - ale kdyby...)(4.1.2014)

Ano, mohlo to tak být...mohlo. 1) Izraelský herec Yigal Naor (Saddám Hussein) se chová a tváří jako Stalinova karikatura, zatímco Íránka Shohreh Aghdashloo (jeho žena) zasmušile bloumá palácem...tak nevím... 2) Historická akurátnost v uměleckých dílech je vždy věc ošemetná. Vedle politických zájmů svou roli hrají i ohledy na diváckou sledovanost, autorská licence i prostá neschopnost interpretovat fakta správně. Na můj vkus je tento miniseriál příliš ideologicky jednostranný - nereflektuje pozitivní Husseinův přínos zejména z období let 1968 - 1979, nehovoří o příčinách jeho popularity a vlivu a ignoruje okolnosti podpory západních zemí (zejména USA a Velké Británie) jeho režimu během prvních deseti let vlády. 3) V prvním díle je představen Saddám jako politik se značným kultem osobnosti, aniž je zřejmé, odkud tento kult pochází. Poslední díl mě nudil.(3.1.2014)

• - Seriál byl v roce 2008 nominován na 4 ceny BAFTA Awards (British Academy of Film and Television Arts Awards), konkrétně za nejlepší minisérii - drama, režii, kameru a nejlepší make-up. (POMO)