poster

Smrt v horách

 • Rakousko

  Jump!

 • Slovensko

  Nespravodlivo odsúdený

Drama

Rakousko, 2008, 102 min

 • Chlo0opek
  ****

  Na to, jak tento snímek začínal, kdy jsem si říkal, že je to natočeno jak nějaká telenovela (jen jsem čekal, až se do scény dostane nějaký ten doktor z hor nebo tak něco), a jestli se na to vůbec budu schopen dodívat, se to rozjelo velmi svižně. I hlavní představitel nebyl špatný, jak se zpočátku zdálo. Zkrátka počáteční dojem špatné telenoveli zmizel a užil jsem si tento snímek. Takže dávám slabší, ale stejně 4*.(31.5.2012)

 • zdenny
  ****

  Film podle skutečné události nám ukazuje zrůdnost nacistické ideologie a také bezmoc obyčejného člověka před státní zvůlí. Soudní drama, které je prodchnuto všeobecným nástupem nacismu v Rakousku. Budiž nám mementem před nadcházejícím parlamentními volbami. Protože z historických zkušeností si můžeme být jisti, že zlo - i to zjevné - většina lidí není sto poznat. Jinak jsme ve filmu mohli pozorovat krásné prostředí rakouských hor a velmi dobrý Patrickův herecký výkon coby Halsmanova advokáta. Škoda, že dalších Patrickových hereckých výkonů se již nedočkáme.(26.5.2010)

 • Pepinec
  ****

  Jestli čirou náhodou nejsem nesmrtelnej, tak ať mě tedy taky jednou umlčí smrt v horách. Zalehnul bych s krosnou na zádech pod úbočí skal a měl svatej klid od smradlavejch svíček na hřbitovech. Začátek sice vážně vypadá spíš jako rakouská telenovela, Philippův táta jakoby z oka vypadl Schnitzel manovi. Patrick to ovšem po půlhodinovém intru uvedl na pravou míru, a pak už to všechno lícovalo. Nenápadný film o nenápadných lidech s nápadně poutavými osudy.(8.4.2013)

 • Orlau32
  *****

  Na přehrávači DVD je okénko, kde vidíte, jak ubíhá čas filmové projekce. Nebaví-li mě film, velmi často mi sklouzne zrak do toho okénka, jak dlouho budu ještě třeba "trpět". Jenže u tohoto filmu jsem se poprvé podívala, kdy už běžela 70.minuta ! Tím chci říci, že film je výborný, že mi připomínal něčím "PIANISTU" , ikdyž pochopitelně zpracování nebylo až tak famózní. Příběh je dle skutečné události, která se stala v r.1928 v Innsbrucku v Rakousku. Co byl pro mě největší šok (a co jsem nevěděla), že rakouský Innsbruick byl největší protižidovskou baštou v Evropě. Tedy ne Německo, ale Rakousko ! No a světe div se - v Innsbrucku se narodil Adolf Hitler ! Od mládí byl v této hrůze vychováván - jak to tedy mohlo s mladým klukem dopadnout ? Když nenávist k židovské rase byla vštěpována mladým lidem jako evangelium už ve školách. Ale zpět k filmu : příběh je kriminální, Patrick Swayze je úplně vynikající (litovala jsem, že zemřel). Nebyl to jenom tanečník - uměl i hrát ! Následně se dozvíte, že je to vlastně biografie největšího a nejlepšího fotografa v USA, který fotil ty největší politické a herecké celebrity pro časopis LIFE. Ohromný film - podívejte se - doporučuji !(2.8.2010)

 • blackrain
  ****

  Nenávist vůči židovskému obyvatelstvu narůstá. Obyvatelstvo je k této nenávisti podněcováno. Fanaticky se prochází po ulicích s páskami s hákovým křížem na ruce. Prostě potřebovali odsoudit židovského mladíka, aby dokázali, že židé jsou špatní a že můžou za všechno zlo, které se v zemi dělo. Phillippe měl skvělého obhájce, Richarda Pressburgera. Ten se snažil všemi možnými argumenty zbavit Phillippa obvinění z vraždy otce. Ale proti soudci, který už byl předem rozhodnutý neměl žádnou šánci. Riskoval, že bude sám zatčen. Phillippe si ve vězení odseděl čtyři roky. Pressburger si pro něho vymohl milost. Phillippe ji nechtěl, protože by tím potvrdil, že otce přece jen zabil. Phillipe odcestoval do Ameriky, kde se stal světově uznávaným fotografem. Fotil např. Gretu Garbo, Marilyn Monroe, Marlene Dietrich, Marlona Brando, Grace Kelly, Ginu Lollobrigidu, Salvatora Dalího a mnoho dalších slavných osobností. Obhájce Richard Pressburger za ním nikdy do Ameriky nepřijel. Zatklo ho Gestapo. V roce 1943 zemřel v koncentračním táboře Auswitz. Patricku Swayzemu role obhájce pěkně sedla. Vypadal velmi dobře, přestože už musel být nemocný.(7.11.2009)

 • - Richard Pressburger za Philippom do New Yorku nikdy nedorazil. V roku 1939 ho zatklo gestapo a bol poslaný do Auschwitzu, kde roku 1943 zomrel. (Smok)

 • - Ako Phillippova matka vstupuje do kostola, na stene vľavo je možné vidieť moderné svetlo signalizujúce núdzový východ. (Smok)

 • - Súdny proces s Philippom Halsmanom je mnohými ľuďmi považovaný za vôbec prvý proces národno socialistického hnutia s Židom. (Smok)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace