Baby Blues

Cradle Will Fall

Drama / Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

Lars Jacobson

Malý Jimmy je asi opravdu ta nejduchapřítomnější dětská postava všech dob (až na nelogické úkryty v místech s jediným východem) a je tahounem celého filmu. Herecký výkon matky je skvělý, věřil jsem jí všechno, i Jimmymu, ale neskutečně mi vadily klasické hororové klišé, jako pád při útěku a následná neschopnost pohybu, kvůli ODŘENÉMU koleni. Ano, bylo jim zhruba šest, ale za to se přece nemůžu jako autor schovávat a zakrývat tím svoje scénáristické "berličky". Masakr bez obalu, slušná atmosféra, kterou ale bohužel na konci zabije stupidní pointa (díky otci, který to vážně nemá v hlavě v pořádku), kvůli které jsem chvilkama uvažoval i o dvou hvězdách... 3*(30.12.2012)

• KOZEL84

''Jsi moje mááma,moje mááma,kterou já mám nadevše rááád......''Opět nepřestávám žasnout jak dnešním děckám (těm co hodnotí toto vysoko musí být 0 až 12 let) stačí jeden idiot(ka) s čímkoli ostrým v ruce,který jde porcovat lidi.A to je všechno.To stačí.????.Tohle bylo fakt otřesné!Totálně ubohá(!!!) režie (režisér tu ani není uvedený a já se nedivím),tv atmosféra podkopávající všechno co jen z tohoto silného tématu může (a že se z toho dalo tolik vytřískat!) a herecké výkony vedle kterých i Petr Rychlý hraje jako Al Pacino.Snad jen typově výborně obsazená Colleen Porch byla ucházející,to se musí nechat.No a tatínkova hláška ''musíš jí dát šanci'' ústila ve výbuch smíchu jako už dlouho ne;DD.Scénaristovi bylo asi taky tak 5 let,protože tohle byla jednoznačně a absolutně bezkonkurenčně nejtupější filmová hláška historie:DD.Ono já se při tom filmu usmíval celou dobu a to bych asi neměl.Obrovské plus je,že to trvalo jen hodinku a čtvrt a já to doporučuju,protože něco tak strašně hloupého a diletantského se prostě jen tak nevidí.Já za to nemůžu,ale já prostě fakt úplně žasnu......''Jsi jak kouzelná vííla,co mi dááváá,chut' se smáát''(5.9.2010)

Dobrý horor s tísnivou atmosférou a několika momenty, které dokáží opravdu vyrazit dech. Zvláštní je, že když se točí nějaký horor s dětmi, tak to téměř pokaždé dopadne skvěle nebo aspoň hodně dobře. Tento film není výjimkou, fandové hororu si určitě přijdou na své. Začátek je opravdu povedený a hlavně první konfrontace mezi matkou a dětmi stojí opravdu za to a vy si jen říkáte: "Cože, fakt to udělala?". I když film není vůbec dlouhý, tak ke konci začne trochu nudit, protože děj je dost předvídatelný a scény za začínají opakovat. Rozuzlení je celkem úletové a závěrečné prozření je dost mimo mísu. Ale jako horor to určitě stojí za pozornost! 60%(18.4.2011)

Kdo čte každý večer před spaním svým dvěma ratolestem pohádku a denně si prohlíží jejich roztomilé fotografie, anebo je jednoduše slabší povahy, měl by se téhle americké jednohubce obloukem vyhnout. Tvůrci totiž dokáží pomocí malých kompromisů dosáhnout skutečně děsivého výsledku. Šestičlenná rodinka má totiž docela slušný problém. Zatímco otec tráví často i několik dní za volantem kamionu, u matky se stále víc projevuje poporodní psychóza z posledního, zatím čtvrtého dítka. Tu hodnou maminku od plotny tak brzy vystřídá šílená fúrie s vidlemi. Dobrý režisér dokáže napětím napumpovat i čekání ve frontě na banány a to se tady povedlo. Kriticky je samozřejmě třeba připomenout několik ne úplně věrohodných momentů (zejména při nahánění potomků v domě, chování otce), jinak ale výborná atmosféra, slušní mladí herci a pochopitelně obrovská odvaha od typově výborně obsazené Colleen Porch. S koncem problém nemám, nadšení nicméně postupně vyprchalo (což se mi třeba u jiných podobně naléhavých, uvěřitelných a nekorektních hororových příspěvků, francouzského Inside nebo britského Eden Lake, nestalo). Nakonec tak velmi slušné ***(6.9.2011)

Českými diváky totálně přehlédnutá hororová pecka. Matička v poporodní depresi se snaží zavraždit svá milá dítka a protože jsme v nezávislé produkci, tak se s tím nijak moc nepáře a jde si tvrdě za svým bláznivým cílem. Je to odvážné, je to příjemně krátké, má to spád a hlavní dětský herec na mne působil nezvykle snesitelně. Film důrazně doporučuju, je velká škoda, že ho nikdo nezná.(2.4.2010)

• - Vo Veľkej Británii vyšiel film pod názvom The Cradle Will Fall. (FREEWHEELER)

• - Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami z 20.6.2001, kedy Američanka Andrea Yates utopila vo vani svojich 5 detí. (FREEWHEELER)