Baby Blues

Drama / Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

Lars Jacobson
  • korbitch22

Tak mamce řádně ruplo v kouli,bohužel scénaristoj taky.Na nezávislou produkci slušné herecké výkony a chvílemi mi bylo opravdu hodně úzko,při scéně z verandy jsem nevěřil svejm očím.Bohužel se stalo...co sem nečekal,klučina na svůj věk sice schopnej...ale nezlobte te se na mě.....pozor obsahuje spoilery...ale to máte vlastně jedno ;-) jak nechá epesně napíchnout svojí sestřičku na vidle......to sem čuměl jak píča...ale to se mi to kecá že jo tvrďákoj :-) no dej me tomu,pak se odehraje pořádná dávka těch nejpitomějších klišé co v hororu vůbec můžou bejt...vysílačka,vydlák co si pouští music takže neslyší a k tomu hulí trávu....ehm :-) no ale pořád sem byl na 3* shurikenech...načež se odehrál ten nejvypatlanější konec,kterej sem kdy viděl.Místo neskutečně zničeného otce,který by vzteky svoji ženu dobyl lopatou a zachránil syna...tak mu v nemocnici v klídečku řekne že mamča byla jen drobátko nemocná,že udusila,ubodala a rozpíchala svoje tři děcka a to čtvrtý chtěla rozsekat a zastřelit.....ale že bude ok a je znova těhotná tak budou zase happy family :-D jasně!největší píčovina co jsem kdy viděl,ta blbá píča by se už z ústavu nikdy nedostala a ten otec by tohle nikdy neudělal....ale co já vim,děti nechci a nejsem vydlák z ameriky tak tomu asi nerozumim :-D díky konci jsem skoro na odpadu,ale za to slušné předtim,ze sebe ty 2* s vodřenejma kolenama vytlačim :-)(30.6.2011)

Velice dobrý horor, který je dobře natočený a hlavně uvěřitelně zahraný. Matka v podání Colleen Porch je doslova na zabití, nesympatická a ten její psychotický stav prožíváte doopravdy s ni. Mladí herci byli rovněž dobře obsazení a jak jsou někdy „mlaďoši“ nepříjemní, tady byl nejstarší syn sympatický (fandil jsem mu). Konec trošku nepovedený, ale budiž. -9/10*(27.8.2010)

Fandové dětských slasherů by měli zbystřit, protože tohle je šupa, která tady fůru roků nebyla. Pořád stejný slasherový mustr, ve kterém jsou dětičky vyzbrojeny řeznickými kudlami, baseballem, brokárnou, či jiným arzenalem a baží po dospělácké krvi, definitivně upadl a až na pár skomírajících výkřiků se zdál tento subsubžánr pohřbený. A pak se tady z ničeho nic objeví českému horrorjunkiemu zatajený nízkorozpočťák, inverzně uchopený snímek vůči zaběhnutým "kids slasher" trendům. Tady zkrátka řídí jatka matka a naopak z ratolestí se stává štvaná zvěř. Z kumulujících se problémů s výchovou sjíždí každou minutou mamička, mimochodem super herečka, za hranu mezi lidstvím a totálním odcizením, načež vpadá do stavu naprostého zoufalství a zuřivosti, kterou ventiluje prvně na batoleti a pak si na paškál bere i své další potomky. Říkám tady natvrdo, být scénář BB výplodem nemocné mysli tvůrce, měl bych s flickem nemalý problém a hodnocení by šlo radikálně dolů, protože tohle je hranice, za kterou by nikdo z filmařů jít neměl; ale onen „based on a true story“ můj problém odbourává a nehezký prožitek masakrů dětí tím pádem divákovi ještě více zintenzivní do nepříjemna. Zkrátka Baby Blues je úchvatný, dětmi špičkově zahraný terror protkaný surovou atmosférou jednoho baráku, kde máma zůstane na všechno sama...(26.4.2013)

• Vančura

Odpudivá sračka, která mě dokonale otrávila, ten film je naprosto nesnesitelný, divácky nepříjemný (vraždění dětí a zvířat je prostě na mě fakt moc), strašidelné to není ani trochu, je to prostě jen stupidní pseudošokující amatéřina, která člověku absolutně nic nedá, je to jen vrstvení hnusu. Vrcholně dementní - a krajně nepravděpodobný - závěr tomu jen nasadil korunu - přece není normální, aby chlap, kterýmu manželka povraždila 3 děti, ji ještě omlouval, že byla nepříčetná, a až se "uzdraví", že se vrátí domů! Takhle znechucený jsem byl myslím naposledy někdy u filmu Nekromantik, a i ten měl něco do sebe, na rozdíl od téhle slátaniny, která neměla nikdy vzniknout.(16.3.2019)

Moc oceňuju námět(přecejenom těm dětem se většina filmařů snaží vyhýbat), taky perfektní technické zpracování a hru se zoufalou atmosférou.....Problém je, že v druhé půlce film odbočí z (víceméně)uvěřitelného(a mrazivého)psychothrilleru "podle skutečných událostí" do tuctového a předvídatelného slasheru se všemi těmi nelogičnostmi a přeháněním podle divácky vděčné šablony.........Škoda-tohle osvícení na ženský způsob(potěšilo pár přímých odkazů) mělo našlápnuto na mnohem více....65%(25.6.2011)

• - Vo Veľkej Británii vyšiel film pod názvom The Cradle Will Fall. (FREEWHEELER)

• - Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami z 20.6.2001, kedy Američanka Andrea Yates utopila vo vani svojich 5 detí. (FREEWHEELER)