Baby Blues

Cradle Will Fall

Drama / Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

Lars Jacobson

Nemam rada filmy, kde se ublizuje detem a co vic, zviratum! Ale pokud je tohle film podle skutecnosti, neda se svitit. Jako velky plus beru kratkou stopaz, ktera rychle odsejpa a mne prislo, jako kdybych zkoukla jeden dil nejakyho sitcomu. Kazdopadne - v tomhle pripade sedi "za malo penez, hodne muziky". Za zrejme velice malej rozpocet vnikl slusnej snimek plnej napeti a nasili. Jen skoda toho konce, ale nepredbihejme...4*(15.9.2013)

Jimmy je 10 ročný chlapec, ktorý žije spolu s troma súrodencami a matkou v menšom domčeku na vidieku. Jeho otec je vodičom kamiónu a tak sa v spoločnom príbytku zdržuje len minimálne. Matka ostáva na všetko sama. Situácia sa ešte viac zhorší, keď prepadne psychickým problémom. Z ničoho nič sa predmetom jej útokov stávajú vlastné deti. Podarí sa malému chlapcovi zachrániť seba a svojich súrodencov? Pomerne slušné psycho, kvalitatívne na úrovni mierneho nad priemeru. A čo je jeho najväčším plusom? Jednoznačne hlavná postava šialenej matky!! Už len kvôli jej hereckému výkonu sa oplatí tento snímok sledovať. Ja len dúfam, že tento horor nie je podľa skutočnosti, ako sa to v jeho úvode spomína - 65%.(25.12.2013)

Moc oceňuju námět(přecejenom těm dětem se většina filmařů snaží vyhýbat), taky perfektní technické zpracování a hru se zoufalou atmosférou.....Problém je, že v druhé půlce film odbočí z (víceméně)uvěřitelného(a mrazivého)psychothrilleru "podle skutečných událostí" do tuctového a předvídatelného slasheru se všemi těmi nelogičnostmi a přeháněním podle divácky vděčné šablony.........Škoda-tohle osvícení na ženský způsob(potěšilo pár přímých odkazů) mělo našlápnuto na mnohem více....65%(25.6.2011)

Country Shining Massacre. Hodně drsný horůrek. Matka sama doma se čtyřma děckama na krku uprostřed zapadákova, tatík furt na cestách. Jednoho dne mamince přeskočí a začne masakrovat svoje potomstvo. Colleen Porch je skvělá, mě však více zaujal malý Holden Thomas Maynard jako Jimmy. Rozdávají se nějaké ceny pro "The Best Child Performance"?:) Coby nejstarší se všech sourozenců si zřejmě vypěstoval ten nejsilnější instinkt pro přežití, jehož je dítě schopné. Se svou máti svede brutální boj o přežití a já jen zírala, jak mu to pálí. Jeho odvaha, bystrost a vyrovnanost je obdivuhodná. Fandila jsem mu a vůbec jsem nějak hluboce neuvažovala nad tím, nakolik jeho počínání a schopnosti odpovídají pravděpodobnosti v realitě. Pokud však nějaké děti musí podobné hrůzy zažívat, ať nad nimi stojí všichni svatí... Snímek v jedné scéně doslova kopíruje slavnou scénu Nicholsona se sekyrou v Osvícení. Přemýšlím, že jestli existuje ještě něco horšího, než co si ten chlapec zažil, pak je to závěr filmu. Jimmymu doporučuji nohy na ramena a zdrhat tak daleko, co to jde. A vylízaný otec ať si spokojeně žije se svou pošahanou ženou až do smrti:)(23.9.2017)

Určite nič pre citlivejšie povahy. Mal som čo robiť, aby som vôbec film dopozeral až do konca. Filmy, kde sa ubližuje deťom jednoducho nezvládam. Dám tomu štyri hviezdy, pretože snímku nechýba dobrá atmosféra, slušné napätie a presvedčivý výkon hlavnej herečky, ale už to nikdy viac nechcem vidieť. Hrozné, desivé, najhoršie na tom je, že snímok vychádza zo skutočnej udalosti. 70/100(16.7.2014)

• - Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami z 20.6.2001, kedy Američanka Andrea Yates utopila vo vani svojich 5 detí. (FREEWHEELER)

• - Vo Veľkej Británii vyšiel film pod názvom The Cradle Will Fall. (FREEWHEELER)