Baby Blues

Cradle Will Fall

Drama / Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

Lars Jacobson

Tak to byl masakr!!! Tato psychárna mi slušně pocuchala nervy, dovedla to natahovat, až jsem si kousal nervozitou ret!!! Pro ty, co mají rádi vyvražďovačky a úchylárny je tohle povinnost! Ostatní (Ti co mají spíše rádi mainstrem filmy, nebo mají příliš moc rádi děti nebo zvířátka), ti ruce pryč, mohlo by vám být trochu nevolno :o) [Jinak jsem rád, že je existuje další film, kterej ukazuje, jak křesťanští fanatici jsou nebezpeční](27.5.2010)

Výborné nízkorozpočtové psycho o jedné psychotické mamince, které mi dalo vzpomenout na mou oblíbenou stejnojmennou písníčku od Tří sester ('Maminka')... Mladá pěkná baba, žijící uprostřed jakési kukuřičné prdele amerického středozápadu, rodící jedno dítě za druhým a trávící svůj volný čas tím, že zašívá zažloutlé spodky svému buranskému manželovi, který je navíc věčně v tahu - tomu říkám osud horší než smrt. Není tedy divu, že jí jednoho krásného dne definitivně hrábne a rozhodne se poslat svoje děti hezky jedno po druhém do nebíčka k Jéžíšovi. Její nejstarší synek si to ovšem nechce nechat líbit... Jestli vás taky tak nebetyčně serou všechny ty dementní scény ve všech těch dementních amerických filmech, kde si rodiče a dětičky pořád říkají hlubokomyslné "ajlavjů", tak si myslím u tohohle rodinného exploaťáku kvalitně smlsnete. Zapracovat trochu na scénáři, přihodit trochu merglí na lepšího režiséra a hlavně kameramana, nechat nějak brutálně oddělat i toho nejstaršího otravného spratka, a byl by to bez váhání film na plný počet. Ale i tak hodně neotřelé osvěžení.(5.6.2014)

No tak to byl skvost!!! Děkuji za doporučení ty-víš-komu! Přátelé, tady není o čem, sám o sobě film skutečně působí jako kompaktní celek, který je snesitelný jen pro některé (i když otrlými bych to nenazvala, zas tak drsný to je jen někde, si to přetočíte, no). Už od začátku víte, co se bude dít. Přesto jsem byla překvapena, protože když to začlo, běhal mi z té psychopatky mráz po zádech (umně zahrané). A z toho konce mi bude ten mráz běhat nějakou chvilku po těch zádech ještě dlouho. A ačkoli nejsem odborník, přiznejme si, že na scénář tu bílej tesák víte co, ale ta kamera je vážně dobrá. Do plnejch schází krůček, možná ten, že nevím, zda si vzpomenu, že bych to měla vidět ještě jednou.(16.4.2011)

Kto vie čo by som podaroval takej mamičke na MDŽ, ale asi predpokladám tak minimálne dvojročný výherný pobyt na Psychiatrii. Predstaviteľka mami bola nenormálne úžasná a dôveryhodná natoľko, že človeku občas prebleslo mysľou, že to ani nehraje. Hlavný hrdina sa držal statočne a držal som mu neskutočne palce. Pre mňa 70%(16.10.2011)

Po dlouhé době horor, který je hororem. Vyvražďovačka, která ovšem není a priori samoúčelně nechutná a brutální. Má to myšlenku, je tu snaha vystupňovat napětí, existuje tu dobro a zlo a příběh, byť banální. Nechci tímto komentářem uvádět v omyl - ona to není žádná sláva, ale já poslední dobou narážela pod škatulkou hororu na samé nechutnosti a perverznosti, takže díky za starou školu, byť průměrnou.(11.11.2012)

• - Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami z 20.6.2001, kedy Američanka Andrea Yates utopila vo vani svojich 5 detí. (FREEWHEELER)

• - Vo Veľkej Británii vyšiel film pod názvom The Cradle Will Fall. (FREEWHEELER)