10 ročný Jimmy žije na vzdialenej farme spolu so svojimi rodičmi a troma mladšími súrodencami. Jeho otec je kamionista a preto býva často mimo domu. Jimmy si jedného dňa všimne, že s jeho každodenne stresovanou matkou nie je čosi v poriadku a upozorní na to otca, ten ho však uchlácholí s tým, že na jej správaní nie je nič neobvyklého. Počas jedného večera, keď otec musí opäť odísť s nákladom, sa matkin duševný stav výrazne zhorší - prepadne popôrodnej depresii a rozhodne sa zavraždiť svoje deti. Jimmy rýchlo rozozná, že nepríčetná beštia, ktorá sa mu snaží siahnuť na život dávno nie tou matkou, ktorú tak miloval a preto musí s psychotičkou zviesť nerovný boj o prežitie. (Karamanlis)

Pumiiix

Velice dobrý horor, který je dobře natočený a hlavně uvěřitelně zahraný. Matka v podání Colleen Porch je doslova na zabití, nesympatická a ten její psychotický stav prožíváte doopravdy s ni. Mladí herci byli rovněž dobře obsazení a jak jsou někdy „mlaďoši“ nepříjemní, tady byl nejstarší syn sympatický (fandil jsem mu). Konec trošku nepovedený, ale budiž. -9/10* ()

Fr

,,TATI, S MÁMOU NENÍ NĚCO V POŘÁDKU. CELOU DOBU JE JAKÁSI SMUTNÁ...“ /// A přitom, kdo by to byl řekl. Zvlášť, když už tři parchanty zvládla! Inu, tak dlouho se štěká do boudy, až se … Vono není moc času (dobrá stopáž!) a tak mamka jen v rychlosti přejde ze stavu absolutního zhroucení do schizofrenie. Nastává večer a čtveřici parchantů čeká jedno velký stand-up šou. Milovníci zvířat můžou bejt v klidu, ale všichni co si myslej, že děti by se měli hlavně učit žít šťastnej život, asi budou nechápavě kroutit nejen hlavou. Jednoduchá, nízkopudová a ne moc vynalézavá záležitost. Vidle, sekáček, když se někdo chová jako debil, můžete to svýst na to, že je to děcko. Místo aby mě to bavilo, tak to pěkně sere. Teda všichni mě serou. Emoce žádný… Ó Dio – to je píčovina! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám film, kterej by nahradil antikoncepci. 2.) Stará je těhotná a já nevím, čemu by se děcka měli věnovat ve volným čase. 3.) Thx za titule ,,ricci.s“ a ,,Muf88“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

J*A*S*M

Českými diváky totálně přehlédnutá hororová pecka. Matička v poporodní depresi se snaží zavraždit svá milá dítka a protože jsme v nezávislé produkci, tak se s tím nijak moc nepáře a jde si tvrdě za svým bláznivým cílem. Je to odvážné, je to příjemně krátké, má to spád a hlavní dětský herec na mne působil nezvykle snesitelně. Film důrazně doporučuju, je velká škoda, že ho nikdo nezná. ()

Flipnic

Tak tohle je pecka!! Navíc vše umocňuje fakt, že film je zřejmě podle skutečné události. A tentokráte tomu můžeme klidně věřit, protože psychózy, kterým šílená matka ve filmu propadla, skutečně existují a za jistých podmínek mohou vygradovat v naprosté šílenství. Stává se to velice zřídka, aby vše šlo do takových neuvěřitelných extrémů, leč příklady v dějinách kriminalistiky a psychologie to dokazují ... O to naléhavější tlak je pak na diváka v tomto "thriller-horor-exploitaitionu", kde matka vyvraždí početnou rodinu, půlku zvířecí farmy a jednoho nimroda ... Špičkově natočený, napínavý film s perfektní hustou atmosférou, vypjatými cénami, šílenými záběry na pošahanou matku se sekáčkem v ruce!! Pozor!! Míra brutality v jistém smyslu v tomto filmu přesahuje běžné hranice!!!! Jsou zde vražděny zvířata a děti!!! Takže jen pro otrlé ... Každopádně jako učebnicový příklad do soudního znalectví a psychologie/psychiatrie úžasný materiál ... Pro mne obrovské překvapení!! ()

Bloody13

Žádná pecka tentokrát. Po odjezdu svého manžela rupne mamce v kouli a rozhodne se zabít svoje čtyři děti. Nic moc originálního, tvůrci očividně mají rádi Kubricka, a většina vražd proběhne offscreen. Překvapením bylo, že šílená žena sejme většinu svých dětí už v polovině a pozbytek filmu nahání svého nejstaršího syna a do toho, jen tak mimochodem, vykydlí půlku svojí farmy, takže milovníci psů, slepic a prasat mají smůlu. Jinak slušná podívaná, které sráží výsledný dojem závěrečný nelogický kopanec mezi nohy. ()

• Vo Veľkej Británii vyšiel film pod názvom The Cradle Will Fall. (FREEWHEELER)
  • Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami z 20.6.2001, kedy Američanka Andrea Yates utopila vo vani svojich 5 detí. (FREEWHEELER)