Baby Blues

Drama / Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

Lars Jacobson
  • BoPo

Prostredie vystrihnuté zo série Kukuřičné děti, jedna scéna ako odkaz na Texaský masakr motorovou pilou a celková pointa inšpirovaná kultovým dielom Osvícení. Pridajte si k tomu skromný rozpočet a máte predstavu o čo tu ide. Nechápem hodnotenia kde sú viac ako 3*. Asi chceli vyzerať ako milovníci nezávislých filmov, či ako objavitelia skrytých pokladov.(17.6.2011)

Hodně ostrá kávička.A ta maminka byla zasraná krávička.Po asi deset minutách oťukávání se jde ostře na věc,a to co se pak děje,no nic pro slabý nervy.Samosebou je to film na jedno použití ,ale šlape to dobře..Vzpomněl sem si při tom na film Děti,to byla taky zasraně sviňská řežba,ale tady to jde podle mě ještě dál,a co je ještě zvrácenější,je to obráceně.Prostě mamince jeblo,a tak si došla pro velkej sekáček.Dobrý,i krátkou stopáž pochválim a myslim že 60% to snese.(25.11.2010)

Tak tohle je pecka!! Navíc vše umocňuje fakt, že film je zřejmě podle skutečné události. A tentokráte tomu můžeme klidně věřit, protože psychózy, kterým šílená matka ve filmu propadla, skutečně existují a za jistých podmínek mohou vygradovat v naprosté šílenství. Stává se to velice zřídka, aby vše šlo do takových neuvěřitelných extrémů, leč příklady v dějinách kriminalistiky a psychologie to dokazují ... O to naléhavější tlak je pak na diváka v tomto "thriller-horor-exploitaitionu", kde matka vyvraždí početnou rodinu, půlku zvířecí farmy a jednoho nimroda ... Špičkově natočený, napínavý film s perfektní hustou atmosférou, vypjatými cénami, šílenými záběry na pošahanou matku se sekáčkem v ruce!! Pozor!! Míra brutality v jistém smyslu v tomto filmu přesahuje běžné hranice!!!! Jsou zde vražděny zvířata a děti!!! Takže jen pro otrlé ... Každopádně jako učebnicový příklad do soudního znalectví a psychologie/psychiatrie úžasný materiál ... Pro mne obrovské překvapení!!(28.2.2011)

Poměrně sofistikovaný stylisticky nenucený horror, jehož největší devízou jsou civilní herecké výkony. Pochvalu zaslouží rovněž kamera a sympatická režie, která drží přísun klišé pod normou. Zajímavý mysteriózní rozjezd a následující slashing akce trpí bohužel plytčím scénářem, který je asi nejslabším článkem celého filmu. 65%(14.5.2011)

Country Shining Massacre. Hodně drsný horůrek. Matka sama doma se čtyřma děckama na krku uprostřed zapadákova, tatík furt na cestách. Jednoho dne mamince přeskočí a začne masakrovat svoje potomstvo. Colleen Porch je skvělá, mě však více zaujal malý Holden Thomas Maynard jako Jimmy. Rozdávají se nějaké ceny pro "The Best Child Performance"?:) Coby nejstarší se všech sourozenců si zřejmě vypěstoval ten nejsilnější instinkt pro přežití, jehož je dítě schopné. Se svou máti svede brutální boj o přežití a já jen zírala, jak mu to pálí. Jeho odvaha, bystrost a vyrovnanost je obdivuhodná. Fandila jsem mu a vůbec jsem nějak hluboce neuvažovala nad tím, nakolik jeho počínání a schopnosti odpovídají pravděpodobnosti v realitě. Pokud však nějaké děti musí podobné hrůzy zažívat, ať nad nimi stojí všichni svatí... Snímek v jedné scéně doslova kopíruje slavnou scénu Nicholsona se sekyrou v Osvícení. Přemýšlím, že jestli existuje ještě něco horšího, než co si ten chlapec zažil, pak je to závěr filmu. Jimmymu doporučuji nohy na ramena a zdrhat tak daleko, co to jde. A vylízaný otec ať si spokojeně žije se svou pošahanou ženou až do smrti:)(23.9.2017)

• - Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami z 20.6.2001, kedy Američanka Andrea Yates utopila vo vani svojich 5 detí. (FREEWHEELER)

• - Vo Veľkej Británii vyšiel film pod názvom The Cradle Will Fall. (FREEWHEELER)