Megastavby (TV seriál)

MegaStructures

Svetové megaprojekty

Dokumentární

USA, 2004, 50 min

Ja neverím vlastným očiam!Tento dokument skutočne stojí za pozornosť a nebudete ľutovať ak mu obetujete svoj čas..Pri niektorých dieloch som len neveriacky krútila hlavou.Medzi jednotlivými sériami si dovolím vypichnúť a upozorniť na diely ako Mesto zlata, Bostonský veľký výkop,Nápravné zariadenie North Branch, Dubajské palmové ostrovy,Najväčšie kasíno,Horská dráha Kingda Ka,Tunel pod kanálom La Manche..(16.7.2015)

• Una111

Když jsou peníze, tak jde všechno. :-( Viděla jsem pouze jeden jediný díl - stavbu Burdž Kalifa ve Spojených arabských emirátech - takže nehodnotím. Dokument se nezmiňuje o jedné "maličkosti", totiž o tom, že ve 158. patře je nejvýše položená mešita na světě. Takový temný flíček na kráse této budovy, který nám má připomenout, že tento úspěch vědy a techniky se nachází v zemi vyznavačů falešného, zvrhlého náboženství a že jediné, co jim můžeme přát, je zanechání bludů a nalezení skutečné věčné Pravdy.(17.11.2016)

Vždycky se něco zajímavého dozvím a někdy je to i vtipné (pro zúčastněné nikoliv, ale pro diváka ano). Viděno (názvy podle ČT 2): Korejská spojnice; Nejvyšší mrakodrap; Horská dálnice - úvod a trocha informací o dálnici v italských horách, zbytek dílu o přepravě a zprovoznění největšího razícího stroje; Chytrý mrakodrap - na to jak se říká o stavebnictví, že na nějaký milimetr nesejde, tak zde se pracovalo s chirurgickou přesností, jen škoda té byrokracie, mohlo to vyrábět i elektřinu; Singapurské Vegas - tohle by mohli pouštět jako výukové video pro studenty stavebního inženýrství. Poznámka: Není vyloučeno, že jsem viděl více dílů, ale mají zde samostatné hodnocení např. Stan v Astaně (Megastructures: World's Biggest Tent).(26.11.2015)

Je to pěkně udělaný. Myslím, že budoucnost je stejně v Asii. Když sem viděl, jak tam prokopali celou horu a srovnal to s naší Blankou, tak jsme prostě v prdeli. V Japonsku sebralo tsunami x km dálnice a za měsíc jí měli postavenou. Naše slavná D1, škoda slov. A jeden díl myslím, že v Koreji stavěj letište+dálnici+nejmodernější město najednou, to vše na sebe navazuje do cca. 5x let. Tady už nejde jen o prachy, ale o disciplínu, výzvu, morálku, kulturu celé společnosti.(20.8.2015)

Tento dokumentárny seriál mi dal veľa poznatkov, či už takých čo sa mi zídu, alebo nie... Nikdy nie je na škodu dozvedieť sa niečo nové a obzvlášť také, čím sa prezentuje tento dokument.. také kolosálne, čo nedokáže človek vytvoriť za deň, ale svojou snahou a vytrvalosťou tvorí mesiace, ba až roky .. Skláňam poklonu pred týmto dokumentom, lebo mi dal dosť ... :-)(3.12.2011)