poster

Megastavby (TV seriál)

 • Česko

  Velké stavby světa

 • USA

  MegaStructures

 • Slovensko

  Svetové megaprojekty

Dokumentární

USA, 2004, 50 min

(další profese)
 • Una111

  Když jsou peníze, tak jde všechno. :-( Viděla jsem pouze jeden jediný díl - stavbu Burdž Kalifa ve Spojených arabských emirátech - takže nehodnotím. Dokument se nezmiňuje o jedné "maličkosti", totiž o tom, že ve 158. patře je nejvýše položená mešita na světě. Takový temný flíček na kráse této budovy, který nám má připomenout, že tento úspěch vědy a techniky se nachází v zemi vyznavačů falešného, zvrhlého náboženství a že jediné, co jim můžeme přát, je zanechání bludů a nalezení skutečné věčné Pravdy.(17.11.2016)

 • PROCESOR
  ****

  Je to pěkně udělaný. Myslím, že budoucnost je stejně v Asii. Když sem viděl, jak tam prokopali celou horu a srovnal to s naší Blankou, tak jsme prostě v prdeli. V Japonsku sebralo tsunami x km dálnice a za měsíc jí měli postavenou. Naše slavná D1, škoda slov. A jeden díl myslím, že v Koreji stavěj letište+dálnici+nejmodernější město najednou, to vše na sebe navazuje do cca. 5x let. Tady už nejde jen o prachy, ale o disciplínu, výzvu, morálku, kulturu celé společnosti.(20.8.2015)

 • tommmy89
  *****

  Tento dokumentárny seriál mi dal veľa poznatkov, či už takých čo sa mi zídu, alebo nie... Nikdy nie je na škodu dozvedieť sa niečo nové a obzvlášť také, čím sa prezentuje tento dokument.. také kolosálne, čo nedokáže človek vytvoriť za deň, ale svojou snahou a vytrvalosťou tvorí mesiace, ba až roky .. Skláňam poklonu pred týmto dokumentom, lebo mi dal dosť ... :-)(3.12.2011)

 • Luk Skywalker
  ****

  Vždycky se něco zajímavého dozvím a někdy je to i vtipné (pro zúčastněné nikoliv, ale pro diváka ano). Viděno (názvy podle ČT 2): Korejská spojnice; Nejvyšší mrakodrap; Horská dálnice - úvod a trocha informací o dálnici v italských horách, zbytek dílu o přepravě a zprovoznění největšího razícího stroje; Chytrý mrakodrap - na to jak se říká o stavebnictví, že na nějaký milimetr nesejde, tak zde se pracovalo s chirurgickou přesností, jen škoda té byrokracie, mohlo to vyrábět i elektřinu; Singapurské Vegas - tohle by mohli pouštět jako výukové video pro studenty stavebního inženýrství. Poznámka: Není vyloučeno, že jsem viděl více dílů, ale mají zde samostatné hodnocení např. Stan v Astaně (Megastructures: World's Biggest Tent).(26.11.2015)

 • Drom
  ***

  Tak co o to, náměty jsou tam vesměs zajímavé, ale ta forma a hloubka. Další americký skorodokument pro průměrného američana. Informace nejsou vyloženě povrchní, ale já bych se chtěl dozvědět víc než všechna wow. Také mám absolvovány hodiny školní fyziky, takže vysvětlování poměrně základních znalostí divákovi též neocením. I když se tam vyskytuje blábolení, hlavně třeba fandů daného, není to tak strašné, a dá se to poslouchat. Víc než průměr to ale ze sebe nevymáčklo.(30.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace