poster

Megastavby (TV seriál)

 • Česko

  Velké stavby světa

 • USA

  MegaStructures

 • Slovensko

  Svetové megaprojekty

Dokumentární

USA, 2004, 50 min

(další profese)
 • peiton
  *****

  Ja neverím vlastným očiam!Tento dokument skutočne stojí za pozornosť a nebudete ľutovať ak mu obetujete svoj čas..Pri niektorých dieloch som len neveriacky krútila hlavou.Medzi jednotlivými sériami si dovolím vypichnúť a upozorniť na diely ako Mesto zlata, Bostonský veľký výkop,Nápravné zariadenie North Branch, Dubajské palmové ostrovy,Najväčšie kasíno,Horská dráha Kingda Ka,Tunel pod kanálom La Manche..(16.7.2015)

 • RadimFišer
  *****

  O důležitosti takovýchto filmů bych zde rád zavedl debatu. Pro nás v ČR, kteří jsme vzdělaní avšak neznalí největších věcí svět, nás to posune vpřed. Když uvidí někdo z nás takové zázraky, může ho to posunout k novému cíly a k touže vytvořit něco ještě většího. Je to obrovský impuls pro naše mládí a pro mě. Pro naši budoucnost. Posuneme se dál. Až budu bohatý nechám o svých velkých věcech dělat dokumenty, abych zajistil budoucnost naší země a zajistil větší a rychlejší posun. Vzdělání je nejdůležitější. Ti co ho mají, dokáží vytvořit mnohem větší účinnost. A to pro všechny. Pojdme do toho, do naší skvělé velkolepé budoucnosti i díky tomuto dokumentárnímu cyklu. Díky za něj. 5 hvězd jako mé poděkování.(8.2.2009)

 • tommmy89
  *****

  Tento dokumentárny seriál mi dal veľa poznatkov, či už takých čo sa mi zídu, alebo nie... Nikdy nie je na škodu dozvedieť sa niečo nové a obzvlášť také, čím sa prezentuje tento dokument.. také kolosálne, čo nedokáže človek vytvoriť za deň, ale svojou snahou a vytrvalosťou tvorí mesiace, ba až roky .. Skláňam poklonu pred týmto dokumentom, lebo mi dal dosť ... :-)(3.12.2011)

 • Sygauras

  Dubajské palmové ostrovy - Palm Jumeirah : z mého (odborného) pohledu se jedná o velmi zajímavé dílo, které ale mělo být postaveno jinak. Postavit to čistě z písku je sice hezké a má to určitě kouzlo a ohromí to svou velkolepostí ale jde o problematickou část stavb. Prakticky nikde nenajdete informaci o tom že i když ten písek těžily ze dna moře a následně ještě vibracemi a udusáním zpevnily, tak se pořád bude sesouvat směrem do vody. Je jedno jak moc to zpevníte, můžete se třeba na hlavu stavět, ale nezabráníte odplavování. To má za následek neustálé hlídání a neustálé práce na opětovném přesouvání písku zpět na místo. Takže tam neustále plují lodě a neustéle se pracuje na nekončícím boji z přírodním systémem který nemůže být změněn. Další věcí jsou samotné "listy" palmového ostrova. Po přečtení několika článků, prohlédnutí dokumentace a vyslechnutí mnoha názorů, musím říct že bych tam bydlet nechtěla ani náhodou. Z jednoho "listu" se totiž díváte do druhého a vyhlídka na moře je prakticky nulová, protože i na okrajích "listů" je výhled na vlnolam, který chrání celou palmu před ůčinky přílivu a odlivu. Nebýt tohoto vlnolamu, který brání přímému pohledu na moře a nekonečné dálky, by ostrov zmizel během pár týdnů. Nejsem "světoznámý" inženýr a projektant takže můj názor nestojí za zmínku, ale kdyby to bylo čistě na mě, změnila bych celý koncept výstavby a hlavně bych to nikdy nestavěla z písku hned od základu. Pojmula bych to po svém a z vlastní rozumovou úvahou o všech aspektech. Ano, souhlasím z tím že se jedná o neuvěřitelný technický projekt ale nemůžu si pomoci, tak jak to postavily to jednoduše nemůžu pochválit.(29.7.2018)

 • dodo24
  ****

  Je to nádherný seriál, pri ktorom často len nemo krútite hlavou s otázkou : Je to možné? Neskutočné kúsky dokázali architekti, dizajnéri, konštruktéri, technici, .... a hlavne klasickí robotníci. Všetkým patrí obrovská poklona..:)) ALE z môjho osobného pohladu si myslím, že tam chýba trošku kritiky hlavne na majitelov tých stavieb, za aké malichernosti sú schopní vyhodiť miliardy dolárov a to len kvôli tomu aby boli v niečom naj... Majú síce nádherné stavby, ale mohli byť trochu skromnejší a hlavne aby na to svoje obrovské zasahovanie do prírody niekedy nedoplatili...(19.9.2010)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace