Vzkříšení

Scénografie:

Mark Tildesley, Edward Thomas

Kostýmy:

Nic Ede

Zajímavě natočený film o člověku žijícím dvojím životem. Doma hodný synek, kterého miluje jeho matka. Venku s kamárady velmi brutální vrah. Kopaní Kevinových kamarádů do nevinného, náhodně vybraného člověka, vypadalo opravdu reálně, avšak jeho samotné zabití a rozřezání Kevinem už nikoli ... hudba k filmu sedla na jedničku. Film mi připadal trochu zmatený, většina "nejistot" se během filmu vysvětlí, ale pár věcí mi stejnak zústalo utajeno ...(14.8.2005)

49% je jen dokladem naprostého nepochopení filmu, který je mrazivě realistickým zpodobněním skutečnosti. Čím to, že když je film takto dobrý, tak se dočká nízkého hodnocení? Lidi hrozně neradi vidí pravdu. Já naopak pravdu vidím velmi rád. Skutečným grázlem nebyl Victor, ale ten slizoun tahající nitkama v pozadí. To, že se jemu nic nestalo, to beru jako vrcholně pravdivé a umělecké - skutečné zlo je vždycky nepotrestáno, odskáčou to vždycky jen ty loutky jako byl i Victor, loutka do určitého bodu užitečná, loutkou byl i ten novinář, ale skutečný loutkář tahá nitkama dál. Perfektní film, jasných 100%.(29.5.2020)

• LiVentura

Strašný snímek z prostředí neutěšených let "irské doby", kdy se na ulicích britských a irských měst odehrávalo něco, co dnes existuje jen v zemích "třetího světa".!!! Townsendovi každý asi přeje v tomto filmu smrt co nejdřív a ona nakonec příchází, leč spožděná o celý tento film. Co dokáže z lidí dělat demagogie jednotlivých sociálních skupin. Fuj.(27.12.2009)

• Tiiso

Po shlédnutí tohoto filmu mě nenapadají žádné hluboké myšlenky, které by potřebovali sáhodlouhé vysvětlování. Film je natočen dost brakově. Pouze popisuje obrazem donekonečna vyšinutost hlavní postavy. Nejzajímavější byli spíše scény a dialogy ve kterých se objevovala jeho matka. Mě film neřekl nic zajímavého. Ani z té doby nebo místa, ani kloudně o lidech co se pohybovali přede mnou na obrazovce.(11.12.2009)

Viktor Kelly Stuarta Townsenda je nahony vzdálený jeho okouzlujícímu zlatíčku z Vše o Adamovi. Je to krvelačné psychopatické prase, které strhává svým charisma všechny okolo na svou stranu a je naprosto nedotknutelný. Oběti si vybírá formou hry a v každé zabíjí tak trochu svého otce. Bohužel film je velmi stručný a kdyby se jeho myšlenka důkladněji rozvedla a motivace nebyly tak zkratkovité a povrchně nadhozené (pokřivení Viktora, kterého otec tahal na filmy se slovy "synku dívej se, život je tvrdej" - to jako kořeny jeho brutality neberu), byl by to dost dobrý film. Takhle je to především o skvělých hercích - vedle dokonalého Stuarta James Nesbitt jako novinář téměř u dna nebo Brenda Fricker v roli zaslepeně milující matky- a výsledek, bohužel, zůstal na půl cesty mezi sociální kritikou a detektivkou o novodobém Jacku Rozparovači. 3,5 *.(8.6.2005)