poster

Test (studentský film)

Animovaný / Krátkometrážní / Drama

Česko, 1999, 7 min

Scénář:

Václav Švankmajer

Kamera:

Petr Vejslík

Hrají:

Tomáš Hanák

Střih:

Jan Bradáč
(další profese)
 • Braddy
  *****

  Úžasný kombinovaný snímek s Tomášem Hanákem v hlavní? roli. Není to tu uvedeno,ale režisérem byl Václav Švankmajer. Syn známého českého režiséra Jana Švankmajera a výtvarnice Evy Švankmajerové.(11.3.2004)

 • cab
  ***

  Nevsedni napad propojeny s animacnimi prvky, kde je ve stredu deni jedna ziva bytost, ale prim hraji plechaci z vrakoviste, coz si lze vylozit dvojim zpusobem. Kratke dokumenty jsou vetsinou dosti pusobive, ale tu jsem takove pocitu nenabyl. 50%(11.12.2008)

 • movie
  ****

  Prvních pár minut má skvostnou, opuštěnou atmosféru. Když v druhé půlce nastoupí agresivní crash test dummies, vadí mi jak je jejich "animovaná" realita pomalejší, nežli ta Hanákova. Každopádně velmi dobré, originální!(11.12.2008)

 • anais
  ****

  Tomáš Hanák jede v autě městskou periferií. Kolem samé tovární haly aprkna pobitá hřebíky. Nebohý Hanák na ně najede a musí tedy zajít do blízkého autoservisu. Tam však nikdo není. Tedy, žádný člověk. Jen roboti toužící zabíjet Syn se vydal v otcových stopách, a je to vidět. Na filmech Jana Švankmajera je znát fascinace lidským organismem a živočišnosně rozpohybované hmoty vůbec. Pokud se dá soudit dle jednoho filmu, mladý Švankmajer se bude přichylovat spíš k animaci technologie – teď nenarážím pouze na roboty z Testu, ale na celé vyznění, které je jaksi odtažitější. I Tomáš Hanák tu, bez jediného slova, působí chladně, jakoby byl jen součástkou v nějakém stroji. Jestli je to náznak budoucího směřování, nebo jen hledání odpovídající formy, ukáže čas. Test je však po všech stránkách precizní dílko, výtvarnou stylizací počínaje, zajímavou pointou konče.(27.10.2005)

 • gudaulin
  *****

  Působivá, inovativní a atmosféricky znepokojivá filmařina založená na dobrém nápadu, překvapivé pointě a pečlivém zpracování. Celkový dojem: 95 %. V 90. letech vzniklo jen několik opravdu zajímavých animovaných snímků a test mezi nimi zaujímá čestné místo.(16.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace