Test (studentský film)

Václav Švankmajer

Petr Vejslík

Tomáš Hanák

Jan Bradáč

Úžasný kombinovaný snímek s Tomášem Hanákem v hlavní? roli. Není to tu uvedeno,ale režisérem byl Václav Švankmajer. Syn známého českého režiséra Jana Švankmajera a výtvarnice Evy Švankmajerové.(11.3.2004)

Nevsedni napad propojeny s animacnimi prvky, kde je ve stredu deni jedna ziva bytost, ale prim hraji plechaci z vrakoviste, coz si lze vylozit dvojim zpusobem. Kratke dokumenty jsou vetsinou dosti pusobive, ale tu jsem takove pocitu nenabyl. 50%(11.12.2008)

Působivá, inovativní a atmosféricky znepokojivá filmařina založená na dobrém nápadu, překvapivé pointě a pečlivém zpracování. Celkový dojem: 95 %. V 90. letech vzniklo jen několik opravdu zajímavých animovaných snímků a test mezi nimi zaujímá čestné místo.(16.6.2006)

Tomáš Hanák jede v autě městskou periferií. Kolem samé tovární haly aprkna pobitá hřebíky. Nebohý Hanák na ně najede a musí tedy zajít do blízkého autoservisu. Tam však nikdo není. Tedy, žádný člověk. Jen roboti toužící zabíjet Syn se vydal v otcových stopách, a je to vidět. Na filmech Jana Švankmajera je znát fascinace lidským organismem a živočišnosně rozpohybované hmoty vůbec. Pokud se dá soudit dle jednoho filmu, mladý Švankmajer se bude přichylovat spíš k animaci technologie – teď nenarážím pouze na roboty z Testu, ale na celé vyznění, které je jaksi odtažitější. I Tomáš Hanák tu, bez jediného slova, působí chladně, jakoby byl jen součástkou v nějakém stroji. Jestli je to náznak budoucího směřování, nebo jen hledání odpovídající formy, ukáže čas. Test je však po všech stránkách precizní dílko, výtvarnou stylizací počínaje, zajímavou pointou konče.(27.10.2005)

Prvních pár minut má skvostnou, opuštěnou atmosféru. Když v druhé půlce nastoupí agresivní crash test dummies, vadí mi jak je jejich "animovaná" realita pomalejší, nežli ta Hanákova. Každopádně velmi dobré, originální!(11.12.2008)