Stopy zmizelých

Burrowers, The

Horor / Thriller / Western

USA, 2008, 96 min

Western a horror, má oblíbená kombinace... a vždy srovnávám se oblíbeným snímkem Dead birds. Pořád zůstává nepřekonaný. I když Burrowers je celkem kvalitně udělaný i zahraný. Najdou se tu dobří herci a docela zajímavé potvory. K tomu pohodová hudba, ale vše mi tak nějak kazilo několik scén, kdy jsem viděl úplný prd...(18.4.2009)

Tohle není hloupý film. Ani zdaleka. Ani náhodou. Jistě, tvůrci by udělali lépe, kdyby "slavní" burrowers nebyli vůbec vidět... Ale jinak? Velmi dusivá atmosféra (doslova) a podobenství o nenasytnosti a bezohledné nadřazenosti (přesněji řečeno zaslepené hře na ni) velké části bílých osadníků. A nebo také: Celkem fešný lesní partner velkoměstského Midnight Train. S působivým soundtrackem nádavkem.(27.11.2011)

• Morholt

Půlka osamělého ranče je vyvražděna a druhá půlka zmizí. Logicky jsou obviněni Indiáni a proto se za nimi vydává vojenský oddíl a pár civiliních pistolníků. Nicméně brzy se ukazuje, že s Indiány to nebude tak horké a že pod zemí asi něco je. Průměrná podívaná, která by stála za víc, kdyby se zkrouhla na polovinu a stala se z ní epizoda v nějákém hororovém seriálu. Takhle to bylo příliš zdlouhavé a nudné, ačkoliv náznaky solidní atmosféry a pár slušných krvavých scén tu bylo. Příšery samy o sobě za mnoho nestály a když se daly do pohybu, tak to dalo vzpomenout na pravěk filmových triků. 30%(31.10.2009)

,,Žerou měkkou tkáň." ,,Jak to myslíš? Mám svou tkáň rád..." Spojení westernu s horrorem není výjimečné, ale ani příliš časté. Film není špatný, sledujeme osudy kovbojů a vojáků hledajících ženy unesené Indiány. Alespoň si to poměrně dlouhou dobu myslí, byť divák už ví dávno své. Kamera v příjemných obrazech snímá divokou přírodu za vcelku příhodné hudební kulisy. Nebezpečí se stupňuje, divák si vytváří postupně představu. Taková hra na kočku a myš, kterou v jiných kulisách předvedl třeba Vetřelec. Jelikož většina komentářů prozrazuje, že oním nebezpečím jsou..........jakási monstra ( zahrabávači)...tak asi nikoho už nepřekvapím. Když jsem ty držky viděl, nějak jsem si vzpomněl na monstr hubu v StarWars VI, která hned zkraje téměř sežere Luka, než on ji přišpendlí bytelnou bránou k zemi. A pak jsem si vzpomněl na pavouky a parazitické vosy kutilky - potravu konzervují podobným způsobem.(16.10.2011)

• MM_Ramone

Jedenásteho augusta 1879 boli v Dakote zmasakrované dve rodiny osadníkov. Štyria ľudia boli surovo zabití a šesť žien a detí bolo unesených. Je silné podozrenie, že to spáchali indiáni. Skupina mužov sa ich vyberie hľadať do indiánskeho teritória. Chcú zachrániť zajatcov a pomstiť svojich druhov. Ich výprava sa však zmení na boj o vlastný život. V rozľahlej, divokej prérii na nich totiž číha omnoho väčšie nebezpečenstvo ako sú indiáni. Brúsia si na nich zuby zakopávači (The Burrowers). Americký film "Stopy zmiznutých" je kombináciou westernu a horroru. **(9.6.2016)

• - Natáčení probíhalo v Novém Mexiku po dobu 22 dní. (Corpsegrinder)

• - Vzhled monster se upravoval a měnil po dobu 3 let. (Corpsegrinder)