poster

Stopy zmizelých

 • USA

  Burrowers, The

Horor / Thriller / Western

USA, 2008, 96 min

 • Vishnar
  ***

  Western a horror, má oblíbená kombinace... a vždy srovnávám se oblíbeným snímkem Dead birds. Pořád zůstává nepřekonaný. I když Burrowers je celkem kvalitně udělaný i zahraný. Najdou se tu dobří herci a docela zajímavé potvory. K tomu pohodová hudba, ale vše mi tak nějak kazilo několik scén, kdy jsem viděl úplný prd...(18.4.2009)

 • klima777
  ***

  Tohle není hloupý film. Ani zdaleka. Ani náhodou. Jistě, tvůrci by udělali lépe, kdyby "slavní" burrowers nebyli vůbec vidět... Ale jinak? Velmi dusivá atmosféra (doslova) a podobenství o nenasytnosti a bezohledné nadřazenosti (přesněji řečeno zaslepené hře na ni) velké části bílých osadníků. A nebo také: Celkem fešný lesní partner velkoměstského Midnight Train. S působivým soundtrackem nádavkem.(27.11.2011)

 • Morholt
  **

  Půlka osamělého ranče je vyvražděna a druhá půlka zmizí. Logicky jsou obviněni Indiáni a proto se za nimi vydává vojenský oddíl a pár civiliních pistolníků. Nicméně brzy se ukazuje, že s Indiány to nebude tak horké a že pod zemí asi něco je. Průměrná podívaná, která by stála za víc, kdyby se zkrouhla na polovinu a stala se z ní epizoda v nějákém hororovém seriálu. Takhle to bylo příliš zdlouhavé a nudné, ačkoliv náznaky solidní atmosféry a pár slušných krvavých scén tu bylo. Příšery samy o sobě za mnoho nestály a když se daly do pohybu, tak to dalo vzpomenout na pravěk filmových triků. 30%(31.10.2009)

 • darkrobyk
  ***

  ,,Žerou měkkou tkáň." ,,Jak to myslíš? Mám svou tkáň rád..." Spojení westernu s horrorem není výjimečné, ale ani příliš časté. Film není špatný, sledujeme osudy kovbojů a vojáků hledajících ženy unesené Indiány. Alespoň si to poměrně dlouhou dobu myslí, byť divák už ví dávno své. Kamera v příjemných obrazech snímá divokou přírodu za vcelku příhodné hudební kulisy. Nebezpečí se stupňuje, divák si vytváří postupně představu. Taková hra na kočku a myš, kterou v jiných kulisách předvedl třeba Vetřelec. Jelikož většina komentářů prozrazuje, že oním nebezpečím jsou..........jakási monstra ( zahrabávači)...tak asi nikoho už nepřekvapím. Když jsem ty držky viděl, nějak jsem si vzpomněl na monstr hubu v StarWars VI, která hned zkraje téměř sežere Luka, než on ji přišpendlí bytelnou bránou k zemi. A pak jsem si vzpomněl na pavouky a parazitické vosy kutilky - potravu konzervují podobným způsobem.(16.10.2011)

 • MM_Ramone
  **

  Jedenásteho augusta 1879 boli v Dakote zmasakrované dve rodiny osadníkov. Štyria ľudia boli surovo zabití a šesť žien a detí bolo unesených. Je silné podozrenie, že to spáchali indiáni. Skupina mužov sa ich vyberie hľadať do indiánskeho teritória. Chcú zachrániť zajatcov a pomstiť svojich druhov. Ich výprava sa však zmení na boj o vlastný život. V rozľahlej, divokej prérii na nich totiž číha omnoho väčšie nebezpečenstvo ako sú indiáni. Brúsia si na nich zuby zakopávači (The Burrowers). Americký film "Stopy zmiznutých" je kombináciou westernu a horroru. **(9.6.2016)

 • - Natáčení probíhalo v Novém Mexiku po dobu 22 dní. (Corpsegrinder)

 • - Vzhled monster se upravoval a měnil po dobu 3 let. (Corpsegrinder)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace