Anna a král Siamu

Anna and the King of Siam

Drama / Romantický

USA, 1946, 128 min

Rex Harrison je ve své roli úžasný. Charismatický, majestátní, o to více dojmou jeho rozpaky.(23.8.2012)

Nákladná produkcia mapujúca skúsenosti britskej vychovávateľky v Thajsku 19. storočia. Film bol natočený podľa knihy Margaret Landon, v ktorej opisuje skutočný životný príbeh Anny Leonowensovej (vo filme premenovaná na Anna L. Owens). Irene Dunne a Rex Harrison (vo svojom hollywoodskom debute) sú vynikajúci. Podľa filmu neskôr vznikol muzikál "The King And I". Film sa dočkal remaku v podobe snímku "Anna And The King".(5.10.2011)

Protiklady se přitahují, a tak si k sobě mohou najít cestu i učitelka a král Siamu. Ona je docela rázná žena, která si nenechá nic líbit, ale je laskavá a hodná. On je sexistické hovado, které se ale snaží svou zemi řídit, jak to jde, přičemž je hodně ovlivňován tradicemi. Není to klasická romance, ale je to pěkný, lidský příběh, který bude asi známější ve verzi "Král a já".(5.12.2016)

• Houdini

Oscar 2 : Kamera ČB, Výprava ČB + 3 nominace: Herečka VR - Gale Sondergaard, Hudba, Scénář(7.4.2004)

Skvělý film, který se dočkal v nedávné době remaku s Jodie Fosterovou. Vynikající herecké výkony a exotické prostředí, v němž se děj odehrává, by mohly zaujmout valnou většinu diváctva, ať už náročného, či toho méně vybíravého.(25.7.2002)

• - První americký film, v kterém hrál Rex Harrison. (Pumiiix)