Tao Tao (TV seriál)

Tao Tao

Rodinný / Dobrodružný / Animovaný

Západní Německo, 1983, 52x25 min

Tacuo Šimamura

Za tri. Aj vďaka hudbe Karla Svobodu.(2.12.2008)

Davam 5 hviezd a nielen z nostalgie :) . Pamatam si uvodnu hudbu aj pribehy mamy pandy, ktore som doslova zrala a su skutocne jedny z najkrajsich, z toho, co vtedajsia televizia ponukala. Pamatam si pribehy o bielej tave,o mysi, co chcela lietat aj o ponikovi, ktory ostal oblacikom,aby zacalo prsat ( a ten moj huronsky plac, ked som zistila ze uz nikdy nebude ponikom si urcite pamtaju aj susedia :) Hudba, atmosfera neopakovatelna. Ked vidim tie grcy na com vyrastaju dnesne deti,nemaju ani len ponatia o co prisli. Vybozkavala by som toho,kto by prisiel s myslienkou repriz.(25.2.2011)

Mama panda rozpráva rozprávky svojmu synovi Tao Tao-vy a jeho priateľom :) Jedna z mojich najobľúbenejších rozprávok v detstve. Myslím, že by sa páčila aj dnešným deťom a aj ja by som si ju tiež ešte aspoň raz rád pozrel. Neviem nakoľko je moje hodnotenie objektívne, keďže som mohol mať 5-6 rokov, keď som to pozeral, ale s pozície tejto vekovej kategórie (pre podobnú je seriál asi aj určený) dávam jednoznačne 5*. Za všetko hovorí aj fakt, že jednu z mojich prvých plyšových hračiek som pomenoval Tao Tao (tiež to bola panda).(28.5.2009)

Žiaden z dielov seriálu som ako dieťa nevynechal, keď dávali reprízu bolo dôvod na opätovné zhliadnutie. Viac sa mi páčili rámcové príbehy, akési bájky o zvieratkách. Vekom sa vo mne vzťah k seriálu zmenil, prišiel mi detský a tak to malo byť. Zarezonval však hlboko, pretože melódia mi v podvedomí stále znie.(30.3.2011)

Krásny animovaný seriál o malej pande Tao Tao, ktorý som ako dieťa mala veľmi rada. Mamička panda bola láskavá a múdra, malý Tao roztomilý a zvedavý, myslím, že aj dnešným deťom by sa to páčilo.(1.2.2009)