Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladý nadšený lékař Andrew Mason vždy snil o tom, že bude zachraňovat lidské životy a ulehčovat lidem život. Jenže jeho ideály utrpí hned během jeho prvního zaměstnání. Poté, co se dostane do hornického města, které má naprosto nepřijatelné hygienické podmínky, se snaží horníkům všemožně pomoct, jenže jediné, čeho se dočká, je nechápavé přijetí a odmítavé až nenávistné postoje. Když se rozhodne z místa odejít a najít si práci v Londýně, pochopí, že je to všude stejné. Nakonec zlomen rezignuje na hlavní poslání každého lékaře a začínají ho zajímat už jenom peníze. Po tragické smrti svého nejlepšího přítele si ale uvědomí, co se z něj stalo a s pomocí své ženy se snaží znovu stát tím, kým vždycky chtěl být. (topr harley)

(více)

Recenze (3)

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Příběh skutečně civilní (toto slovo se na čsfd vyskytuje často, obávám se, že ne zrovna ve správných významech). Přestože mnozí dnešní lékaři by jej považovali nejspíš za komedii - předválečné zdůrazňování "humanity" je tu opravdu sporné -, upřímnost zřejmě převládá. ä také humanita nebyla tehdy spojována s bombardováním někde a antiputinismem jinde.  Andrew Mason má úspěch nejen díky svým schopnostem odborným, ale též řečnickým, to je jasná věc. A také poznal, že je třeba se věnovat nejen těm, kteří jeho pomoc potřebují, ale zvláště těm, kteří pocházejí z jeho nejbližšího okolí. A také (v předvčer války) oceňuji to, že se film vyhýbá tomu, čemu současná filmografie zcela propadla: zobrazování násili, byť v tomto případě šlo pouze o operace a činnosti spojené s lékařskou praxí. I proto je tento příběh pouze "civilní". ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Poctivo prepracovaný príbeh rozpráva o vzostupoch a pádoch mladého lekára. Film má dve roviny, ktoré plastickejšie dokážu zobraziť charaktery postáv. Možno by sa dalo povedať, že v niektorých fázach sú lekári vykreslení dosť negatívne, mne sa tento aspekt páčil, snímok tak vyznieva realistickejšie. Druhý komentár. ()

Reklama

Galerie (2)

Reklama

Reklama