Krakatoa (TV film)

USA, 2005, 87 min

Jeremy Hall

John Shrapnel

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

Po mnohých stránkach skôr štandartný dokument obohatený o hranú časť, ktorá zaberie asi polovicu stopáže (treba však povedať, že s dialógmi si scenárista priveľkú prácu nedal. Na daný žáner to zase až tak veľmi nevadí).Film veľmi obohacujú na televízne pomery vydarené špeciálne efekty, ktoré nepôsobia nijak okato a dodávajú tak dokumentu určitý punc veľkoleposti. Tiež nechýba opevovanie toho, aký bol výbuch Kratotoi obrovský a aké deštručné následky mal (snáď ani nemajú obdobu), čo vlastne pravda, pretože následky boli nielen v oblasti výbuchu citeľné ešte niekoľko rokov. Pri pozeraní som si nemohol odpustiť zasnívanie, ako úžasne by sa dala v súčastnosti táto udalosť sfilmovať. Trúfam si povedať, že v rukách schopného režiséra by mohol vzniknúť jeden z najkatastrofickejší filmov, ktorý by bol myslím dôstojným nasledovníkom nepríliš vydarenej verzie z roku 1969. (1. hodnotenie, 1. komentár filmu)(28.7.2008)