Planeta Země po vymření lidstva

(TV film)
  • USA Life After People (více)
Ukázka z filmu

Dokument vychází při předvídání budoucnosti z odborné znalosti a chápání historie. Odborníci na inženýrství, botaniku, ekologii, biologii, klimatologii a archeologii vytvářejí obraz toho, jak bude Země vypadat v průběhu dní, týdnů, měsíců, let a milénií poté, co zmizí lidé. Uvidíme, co se stane s okolním prostředím. Jaké druhy rostlin přežijí? Budou moře oplývat rybami? Která zvířata přežijí? Co se stane s elektrárnami? Změní se v časované bomby, až se zastaví? Otráví zemi navěky? Vrátí se někdy lidé? Zahájí tento koloběh opět člověk odhalováním našich rozvalin a snahou představit si, jak život vypadal v naší době? (oficiální text distributora)

Ukázka z filmu

JJ.Gibson

Bezpochyby skvělý nápad. Jak by svět vypadal bez lidí. Ze dne na den žádní lidé. Fascinující myšlenka, ale to zpracování tohoto dokumentu mi nepřišlo až zas tak nápadité. Podle mě se režisér měl zaměřit na tuto problematiku více globálně. Občas nám ukážou psi, jako kdyby jiné domácí zvířata neexistovali, hodně se soutředil na flóru a na rozpad budov, ale fauna značně ztrácela. Proběhnutí lva po silnici to nezachrání. Ale líbil se mi třeba rozpad auta a další věci. Ale chtělo to podle mě podat o něco zábavnějíší formou. Protože je to malinko nudné... ()

neoBlast

Pro mě naprosto odpudivě se prezentující dokument. Absolutní / absurdní vážnost dokumentu mě dostává do kolen - osudová hudba, hluboký (opravdu hóóóódně hluboký) voice-over vypravěče. Kdyby tvůrci přidali jakoukoliv zapamatováníhodnou zajímavost nebo osvěžující vtípek určitě by to moc pomohlo stravitelnosti. Také některé animace byly dost amatérsky rozpohybované a mohl si je režisér David de Vries odpustit (viz. křížení vlků a přeživších psů), lituji každého kdo si tenhle výblitek pořídí na Blu-Ray. Btw: Je také možné, že šlo o jistou poctu zesnulému Donu "Božímu hlasu" LaFontainemu - takhle by určitě vypadal jeho celovečerák. Větou "In a World..." by mohla začínat každá druhá věta. 40 % ()

kinej

Tento dokument je zajímavý po vizuální stránce. Speciální efekty sice nejsou na hollywoodské úrovni, ale i tak si divák může užívat nemála atraktivních postapokalyptických záběrů, po kterých já jsem vždy bažil, a byl jsem schopen kvůli nim překousnout leckteré slabší filmy, jako třeba Vodní svět. Velkoměsta prorostlá vegetací působí úchvatně. Nakonec jsou ale nejsilnější záběry stejně z vylidněného Černobylu, kde se městské stavby ustupují přírodě. Vytknul bych vše dramatizující komentář, rádoby efektní prostřihy a celkově bych se pozastavil nad tím, zda-li lze vůbec tento film nazývat dokumentem. Velké množství zde uváděných informací, ač jsou od odborníků, jsou pořád jen hypotézy. Celý dokument mi připadá jako hodně velký vzdušný záme ()

MM_Ramone

Ako bude vyzerať „Planéta Zem po vymretí ľudstva“? Ako to tu bude ďalej pokračovať, keď ľudská populácia sa bude rovnať nule? Čo sa bude diať v opustených mestách? Ako dopadnú vyznamné monumenty? Čo sa stane so symbolmi našej civilizácie? Nemilosrdný zub času nenechá nič na pokoji. Niečo mu padne za obeť skôr, niečo vydrží celé stáročia. Ale jasné je, že nakoniec tu po nás nezostane nič. Zaujímavý hypotetický dokumentárny film. *** ()

Týnkaa

Místo názvu Planeta Země po vymření lidstva bych spíše uvažovala o Amerika po vymření lidstva, neříkám, je tu i pár "záblesků" z jiných částí Země, ale i tak mi to prostě vadilo... Prý planeta a je to ve většině jen o Americe... Blbý... No a taky nesouhlasím s pár názory co se zde objevily, takže další věc co snižuje moje hodnocení... Ale taky musím dodat, že některé poznatky byly zajímavé, takže úplně tragické to nebylo... Dvě hvězdičky jsou myslím objektivní ;) :D ()