poster

Film o filmu: Bathory (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2008, 26 min

Režie:

Jan Kadeřábek
 • FireTight
  *

  Už jsem měl strach, že bude film o filmu lepší, než samotné Bathory, no naštěstí (bohužel?) nebyl. Jakubisko, který sice prvních pár minut mluví docela zajímavě se později stočí k nezáživným tlachům a k nějakému podivnému stylu mluvy, až jsem občas přemýšlel, jakým jazykem to vlastně mluví! Anna Friel jako jedna z mála herců snesla přísnější měřítko, jenže jak jsem se tak díval na originální záběry, připadalo mi, jako kdyby občas měla problémy mluvit jako svá postava, jako kdyby to jen tak odříkávala, aby to měla co nejrychleji za sebou. A dorozumívání režiséra s cizími herci? No, bylo mi až trapně, to rovnou mohli používat jen ruce a nohy... K vidění zde.(20.9.2010)

 • Hakha
  **

  Ach jo. I film o filmu se nepovedl a jediné, co stojí za zmínku jsou zajímavosti v závěrečných titulkách, jinak nudný dokument, který moc neukázal. Mé hodnocení 1,5 hvězdičky...(26.9.2009)

 • hippyman
  **

  nejcennější na celém filmu o filmu byly ty zajímavosti v závěrečných titulkách, které si ale může každý přečíst tady... jinak celkem nuda... 40%(8.8.2008)

 • T2
  **

  Dokument ako z roztraseného rýchlika, nič moc nepovie a ani nedá. /40%/(4.4.2010)

 • kinderman
  **

  Minulé léto nás rozhlas stále dokola přesvědčoval, že "touha je zázrak", letos štafetu převzala ČT a tímto filmem o filmu nám opakovaně vtlouká do hlavy, že kdo ještě neviděl Bathory, ten jako by nebyl. J.Rejžek nazval ve svém Posledním slovu v Lidovkách návštěvníky Jakubiskova (velko)filmu "jelimany". Myslím, že trefně.(29.8.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace