poster

O nebojácné Bětce (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 36 min

 • Mariin
  ***

  Po všech stránkách průměrná pohádka Vlasty Janečkové, herecky i konverzačně. Ani Bětka s princeznou nebyly žádné krasavice.(27.7.2008)

 • honeysuckle
  *

  Scénář (Zdena Brunclíková), ve kterém ústřední postavy dokolečka opakují divákovi známá fakta, případně poukazují na jasné skutečnosti (pro ilustraci: ve chvíli, když se princovi a spol. otevře cesta s dračí jeskyně, Martin ještě řekne: ,,Podívejte, tady je cesta ven. Jsme zachráněni"). Veliká škoda, že tak dobrým hercům (Zawadská, Zounar, Brabec) nedali do pusy něco rozumějšího... Dost otřesné výkony předvádějí Pavlína Mourková s Markem Hamanem (který se hroutí, že zradil a ztratil přítele, a přitom mu neukápne slza). O něco příjemnější je Romana Sittová coby princezna Konvalinka, která má nejenom hezkou tvářičku, ale i velice příjemný hlas. Suma sumárum: veliká škoda toho zpackaného scénáře a slabších výkonů některých herců.(26.6.2011)

 • Oskeruše
  *

  Klasická studiová pohádka České televize, která dospělého nezaujme, ale děti asi potěší. Za zmínku možná stojí zdařilý kostým „zlé saně“, paní Valérie Zawadské. O výkonech Martina Zounara a jeho kolegů raději pomlčím - ono očekávat u tohoto typu pořadu nějaký herecký koncert by bylo asi totéž, jako chtít po drakovi, aby si se mnou zahrál skákacího panáka.(30.7.2008)

 • duddek
  ***

  Taková kombinace Sněhurky (jako macecha se pořád zhlíží v zrcadle) a Růženky (spánek, hrad zarůstající růžemi). Saň je vlastně hrozně smutná postava... *spoiler* Nechce nikomu ublížit, ale je sama a nemá šanci si najít partnera... v zoufalství opuštěnosti tedy využije kletby, unese (byť až napodruhé) Filipa a jediné, co po něm chce, je, aby se stal jejím manželem (!). A i když navenek působí sebevědomě, nakonec se stejně nechá přesvědčit k vypití "omlazujícího" elixíru. Třebaže jeho účinkům sama moc nevěří, je vidět, jak si je vsugerovává... a to všechno proto, aby se Filipovi zalíbila... No, ten spánek byl pro ni asi v jistém ohledu osvobozením... :) Kdyby některé repliky nepůsobily poněkud nepravděpodobně ("A opravdu se princ nikde nenašel?") a kdybych pochopil, jakou roli tam hrála ta kočka, šel bych s hodnocením klidně i o hvězdu výš. :)(29.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace