Pohádka o rozpustilých vílách a veselce, která se přece jen konala.

V lese tančí rozpustilé víly, zatímco ve vsi se chystají dvě svatby. Víly ovšem hodlají dívkám jejich ženichy přebrat a k tomu potřebují kouzelný Zeměklíč, který bohužel hlídá starý bručoun čaroděj. Ten jim ho určitě nevydá! Ale Větroplaši, které víly okouzlují svým tancem, pro ně Zeměklíč získají. Pak jsou mládenci vílami zajati a jejich dívky je musí najít. Kdo ten zmatek dá do pořádku a rozpustilé víly potrestá? Čaroděje si zahrál Ilja Racek, dále účinkují Zuzana Bydžovská, Eliška Vitanovská, Ilona Svobodová, Martina Hudečková, Martin Stropnický, David Prachař, Ondřej Havelka, Vladimír Dlouhý a další. (oficiální text distributora)

PollyJean

Taková malá, ale zase ne úplně hloupá nebo trapná studiovka, což je třeba ocenit. Bohužel, i na tak malém prostoru se hojně (a zbytečně) pěje. Ale, klad největší, kde jinde uvidíte poskakujícího a divoce křepčícího Vladimíra Dlouhého (u Ondřeje Havelky to až tak nepřekvapí) nebo Zuzanu Bydžovskou, tančící a skotačící v průhledné vílí říze? ()

ostravak30

Další z pohádek, které jsou natočeny ve studiu. Bohužel tahle je o to horší, že se v podstatě odehrává na jednom plácku. Mě se nelíbily kostýmy ani pohádka jako taková. I když se říká, že v jednoduchosti je krása, tak tentokrát to neplatí. Hudba by se ještě dala zkousnout, ale ty příšerně jednotvárné kulisy bez nápadu ani náhodou. ()