poster

Paměť 20. století: Nebe nad Evropou (TV film)

 • Česko

  Paměť 20. století: Nebe nad Evropou

Dokumentární

Česko, 2003, 56 min

 • kinderman
  *****

  Díky tomuto dokumentu se podařilo zachytit osudy tří letců (a manželek) jejich vlastními slovy, a to nejen osudy válečné, ale také to, jakým způsobem se bolševický režim k těmto frajerům (Fr. Peřina a Fr. Fajtl již nežijí, J.Wiener v létě 2008 tuším dosud ano) zachoval po puči v únoru 1948. Z vlastní zkušenosti vím, jak působivé je pustit toto vyprávění deváťákům v hodině dějepisu.(6.8.2008)

 • sator
  ****

  Jan Wiener je mimořádný člověk, mluví o nutnosti překonat strach ze smrti a ceně kterou se za to platí, ztrátou citlivosti nevinnosti...(26.1.2018)

 • Winnie
  ***

  Čekal jsem víc. Čeští letci si určitě respekt zaslouží, nicméně musím přiznat, že po zhlédnutí dokumentu se můj názor na ně zhoršil. Nepříjemně mě překvapila záliba v sestřelování Němců a nostalgické vzpomínání na ony časy - boj proti okupantům své země jako takový vlastencům těžko vyčítat, jen bych od pravých gentlemanů čekal, že budou na zabíjení vzpomínat spíše s určitým odporem než s radostí. Za to sice Třeštíková nemůže, na druhou stranu záměrem celého dokumentu není tento dojem vyvolat, proto 3.(2.4.2013)

 • tuntavala
  ***

  Tak jsme se prestehovali do Ceska, aby manzel mohl tady zemrit, ale uz jsme tady deset let...(12.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace