poster

Open Road

 • Česko

  Cesta do neznáma

 • USA

  The Open Road

Komedie / Drama

USA, 2009, 91 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tommassi3
  ***

  "Jsi hezčí než mladá jalovice na stráni, děvče.." ;) S otci je zkrátka potíž, stejně jako se syny, i když to nejsou zrovna slavní vidláci..;) To je zkrátka snad to nejstarší klišé.. Klišé jako ta kráva.. ;) Krásný malý film, jakkoli nejde o nic jiného než rutinní schematické roadmovie, který mě znovu přesvědčil o tom, co už léta tvrdím, totiž že Justin Timberlake platí za jednoho z nejlepších a nejnadanějších "neherců", jaké jsem kdy viděl.. Takže vlastně už i tohle tvrzení z mé strany také zavání tou trochou klišé, stejně jako herecky naprosto jistý Bridges a překrásná Kate Mara..(12.10.2016)

 • TommyDiamond
  **

  Už začínám být docela alergický na filmy tohoto typu. Potřebuješ se dostat na druhou stranu ameriky,ale letadlem se nemuže? Tak naložím alespoň tři lidi do auta, každýho s vlastním příběhem a problémy. A mužeme vyrazit. Cestou natočím záběry krajiny a měst. Uděláme pár zastávek na pár hotelích a nálevnách. Seznámíme se blíž s hlavními hrdiny. No a je z toho film jako vyšitý. Jenže tohle už tu bylo a tolikrát, že to nikoho už nemůže bavit. Navíc ta paní co měla být operovaná se srdcem, nevěřil jsem ji nic z jejího chabého hereckého výkonu. A celý příběh postavit na tom, že ona před operací srdce musí vidět svého bývalého manžela. Kterého sice asi dvacet let neviděla, ale tvrdí, že on byl ten pravý. To je takové taková blbost. Justina Timberlakeho nemám vubec rád a touto rolí mě vůbec neobměkčil. Podtrženo sečteno: podpruměrný film. Celkově 35%(7.10.2011)

 • Faila
  ****

  Na tenhle film jsem se těšila ze dvou důvodů. Prvním byl Justin Timerlake, druhým Jeff Bridges. První má nesmírně přirozené a až dokonale ladné pohyby, druhý je prostě geniální herec - a ani jeden z nich mě nezklamal. Nejspíš jsem i díky nim schopna prominout to, co mi na road movies většinou vadí - zbytečné řeči a nuda, nuda, nuda. Ale tenhle snímek měl pro mě něžnou, poetickou atmosféru a talentovaní herci mě ani chvíli nenudili.(8.6.2011)

 • lioncel
  ***

  Výborné a mně velmi sympatické obsazení (myslím samozřejmě především na: Lucy / Kate Mara a Kyle / Jeff Bridges) .. já tohle mívám většinou hodně rád, mám pro podobné příběhy pochopení a proč to nepřiznat - slabost a někdy i tu potřebnou toleranci a trpělivost, která někomu může chybět a i když mi to tady také v pár scénách místy trošku drhlo (nejvíce Kyle a to jeho jedu / nejedu), nakonec jsem si uvědomil, že jsem zde to ´své´ našel (ve filmu padne otázka a přijde na ni velmi otevřená jednoduchá odpověď .. až teprve druhý den mi k mému vlastnímu překvapení došlo, že bych se pod ni mohl podepsat možná já sám) .. nebudu to raději moc dál rozvádět, přeci jen jde o velmi osobní věc .. nechci nějak přehánět hodnocení - film ode mě dostává *** .. a to ještě ta má třetí * je jen a pouze pro: Kate Mara .. ta se mi už nějakou dobu moc / moc líbí, ona je pro mě zatím vždy na pět hvězdiček(!) .. tady byla pro mě navíc okouzlující nejen svým vzhledem, ale i charakterem postavy, kterou ztvárnila naprosto věrohodně / moc roztomile …(19.1.2012)

 • Aljak
  **

  Komédia? Ale kdeže... Skôr len úplne obyčajný priemerný road-movie, dokonca aj tej drámy tam bolo pomerne málo. Celý film sa točí len okolo odmeraného vzťahu medzi synom a jeho otcom, ktorí sú bez kontaktu a spojiť ich má zdravotný problém ich milovanej matky, resp. manželky. Keďže cesta lietadlom sa nekoná - tak z Columbusu do Houstonu sa vydávajú autom, ich cestu "spríjemňujú" vzájomné hádky a obviňovanie. Dokonalo predvídateľné, ale že úplne všetko! Nechápem načo takéto klišé vôbec točia, a obsadzujú do nich serióznych a dobrých hercov (ktorým sa tiež divím, že takéto role berú).(20.9.2013)