Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Poručík Jake Neeley žije od dob války ve Vietnamu v lesích, kde se skrývá před společností i před dlouho pohřbenými vzpomínkami. Nevrlá povaha a samotářské rituály mu pomáhají zapomenout... dokud se do jeho péče nedostane mladá asijsko-americká dívka. Nevítaná připomínka všeho, co touží jednou provždy vytěsnit z paměti, ho nutí postavit se tváří v tvář jeho trápením a stane se katalyzátorem léčby v komunitě zapomenutých Američanů. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

FilmFan24 

všechny recenze uživatele

Příjemné rodinné drama o nelehkém sbližování otce a syna po dlouhých letech odloučení. Výborný Justin Timberlake a neméně dobrá Kate Mara ale za to Jeff Bridges se svým v poslední době přehrávaným huhláním je mě více a více protivný. Za chvíli ho budou muset předabovat aby mu bylo vůbec rozumět. A to jsem ho měl dříve tak moc v oblibě. Jo kde jsou ty časy Zubatého ostří či Big Lebowski! ()

TommyDiamond 

všechny recenze uživatele

Už začínám být docela alergický na filmy tohoto typu. Potřebuješ se dostat na druhou stranu ameriky,ale letadlem se nemuže? Tak naložím alespoň tři lidi do auta, každýho s vlastním příběhem a problémy. A mužeme vyrazit. Cestou natočím záběry krajiny a měst. Uděláme pár zastávek na pár hotelích a nálevnách. Seznámíme se blíž s hlavními hrdiny. No a je z toho film jako vyšitý. Jenže tohle už tu bylo a tolikrát, že to nikoho už nemůže bavit. Navíc ta paní co měla být operovaná se srdcem, nevěřil jsem ji nic z jejího chabého hereckého výkonu. A celý příběh postavit na tom, že ona před operací srdce musí vidět svého bývalého manžela. Kterého sice asi dvacet let neviděla, ale tvrdí, že on byl ten pravý. To je takové taková blbost. Justina Timberlakeho nemám vubec rád a touto rolí mě vůbec neobměkčil. Podtrženo sečteno: podpruměrný film. Celkově 35% ()

Reklama

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Skvěle hrající Jeff Bridges, charismatický a sympatický Justin Timberlake a krásná Kate Mara v nepříliš záživné road movie. V žádném případě se tedy žánrově, jak je uváděno v profilu filmu, nejedná ani okrajově o komedii, Open Road je čistokrevné, otcovsko-synovské vztahové drama, o znovunavázání kontaktu mezi nimi dvěma, ovšem celé je to strašně emočně slabé a nepůsobivé, ten vztah není zas až tak vyhrocený, takže se ke slovu nedostanou ani žádné intenzivnější a vypjatější momenty, vše se řeší chladně působivými, ve finále navíc většinou nic neřešícími, řečmi. Závěrečný happy end mi tím pádem pak přišel úplně o ničem, prostě jsme si cestou pokecali, párkrát vynadali, něco málo vytkli a půjdeme dál, jo a o vánocích si brnknem, jo? Tvůrci pak film neobohatili ani nějakým zajímavějším vizuálem, stylem, či výraznější atmosférou, rozvláčnější tempo také zrovna snímku nepřidalo a charakterem nezajímavé postavy jsou jen dalším negativním prvkem celé této mdlé podívané. Zkrátka, Open Road ve mně bohužel vyvolává pouze pocity jemné zbytečnosti, nenápaditosti, nudy a vlastně svým způsobem i zmaru, bez hlubší myšlenky a emocí. ()

lioncel 

všechny recenze uživatele

Výborné a mně velmi sympatické obsazení (myslím samozřejmě především na: Lucy / Kate Mara a Kyle / Jeff Bridges) .. já tohle mívám většinou hodně rád, mám pro podobné příběhy pochopení a proč to nepřiznat - slabost a někdy i tu potřebnou toleranci a trpělivost, která někomu může chybět a i když mi to tady také v pár scénách místy trošku drhlo (nejvíce Kyle a to jeho jedu / nejedu), nakonec jsem si uvědomil, že jsem zde to ´své´ našel (ve filmu padne otázka a přijde na ni velmi otevřená jednoduchá odpověď .. až teprve druhý den mi k mému vlastnímu překvapení došlo, že bych se pod ni mohl podepsat možná já sám) .. nebudu to raději moc dál rozvádět, přeci jen jde o velmi osobní věc .. nechci nějak přehánět hodnocení - film ode mě dostává *** .. a to ještě ta má třetí * je jen a pouze pro: Kate Mara .. ta se mi už nějakou dobu moc / moc líbí, ona je pro mě zatím vždy na pět hvězdiček(!) .. tady byla pro mě navíc okouzlující nejen svým vzhledem, ale i charakterem postavy, kterou ztvárnila naprosto věrohodně / moc roztomile … ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Jsi hezčí než mladá jalovice na stráni, děvče.." ;) S otci je zkrátka potíž, stejně jako se syny, i když to nejsou zrovna slavní vidláci..;) To je zkrátka snad to nejstarší klišé.. Klišé jako ta kráva.. ;) Krásný malý film, jakkoli nejde o nic jiného než rutinní schematické roadmovie, který mě znovu přesvědčil o tom, co už léta tvrdím, totiž že Justin Timberlake platí za jednoho z nejlepších a nejnadanějších "neherců", jaké jsem kdy viděl.. Takže vlastně už i tohle tvrzení z mé strany také zavání tou trochou klišé, stejně jako herecky naprosto jistý Bridges a překrásná Kate Mara.. ()

Galerie (20)

Reklama

Reklama