1967: Šest dní v červnu (TV film)

• český

Dokumentární

Izrael / USA / Kanada / Francie, 2007, 2x52 min

Ilan Ziv

Vincent Stora

Velmi zajimavy dokument, bavil me moc.(12.8.2013)

Dějiny píší vítězové. I když na druhou stranu musím ocenit, že tvůrci upozornili i na Izraelské válečné zločiny. Bohužel tentokrát se žádný poválečný tribunál s válečnými zločinci nekonal.(28.10.2009)

Očekával jsem od tohoto dokumentu lepší atmosféru, trochu lépe podané a také abych se opravdu dostal do centra konfliktu. Spíše to bylo pojaté popisujícím způsobem.(28.7.2008)

Podľa mňa dobrý a nestranný pohľad na vojnový konflikt v roku 1967. Na nenávisť proti Izraelu bičovanú politikmi a duchovnými vodcami moslimov, spojenú s presunmi vojsk do demilitarizovaných pásiem Izrael odpovedal tak rýchlo, že sa žiadna z nepriateľských krajín nestačila spamätať a jej armáda bola v troskách. Je veľkou otázkou, čo by sa stalo, keby Izrael nezareagoval v predstihu. Možno by už dnes nejestvoval.(14.8.2012)

"Měli jsme pocit, že píšeme dějiny, novou kapitolu Bible." Dokument je zajímavý zejména rozporuplností ve výkladu událostí i po 40 letech, a to na všech zúčastněných stranách.(8.6.2009)