Reklama

Reklama

Bloody Merry Christmas

(studentský film)
  • angličtina Bloody Merry Christmas
Krátkometrážní / Animovaný / Loutkový / Horor / Komedie
Česko, 2007, 12 min

Obsahy(1)

Klid a pohodu Štědrého večera naruší nebezpečný Vánoční fantom, který právě utekl z místní věznice. Jako svou další oběť si vybere nic netušící šťastnou rodinku, která si s ním musí poradit po svém. Krátký film je plný loutkové brutality a černého humoru. (-Bomba-)

Recenze (27)

TomasKotlant 

všechny recenze uživatele

Přeefektované, všechny ty digitální efekty jsou strašně vidět a nepůsobí to hezky, Asi tak do půlky to působí jakžtakž děsivě, což dává filmu určitou kvalitu, ale směrem ke konci je to čím dál roztěkanější a to vyústění jsem nějak vůbec nepobral. Po technické a animační stránce velmi slušné (tedy v místech, kde nejsou ty příšerné efekty). *** Ve zkratce: To vám takhle jednou o Vánocích zaklepe u dveří vánoční stromeček... ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Ho, ho, hodně morbidní pojetí vánoc. Smrček nekryje jen dárky, ale i zločiny, v troubě se peče něco mnohem šťavnatějšího než vanilkové rohlíčky a pokud bude někdo něco porcovat, pak vskutku ne obligátního kapra. Taťka navíc vypadá jako komunistický ďábel Kim Čong-il, z čeho usuzuji, že vrahem nemůže být nikdo menší než člověk symbolizující ve vší odpornosti západní konzum - Santa. :-) Film není kdovíjak originální a při půjčování nápadů od druhých jen málo rozlišuje, jestli jsou vhodné pro čistý horor či spíše pro hororovou komedii. Nevyrovnanost je každopádně překryta tím, jak krásně Bloody Merry Christmas klame tělem. Škoda názvu. Nebýt jim předem upozorněna, usedne nejspíš na Štědrý večer (kdy Prima Cool film statečně vysílá) nejedna svátečně naladěná rodinka k dalšímu nepochybně neškodnému animovanému snímečku s vánoční tématikou. Ta představa mne hřeje u prohnilého srdce. ()

Reklama

Xeelee 

všechny recenze uživatele

Tomuhle skvostu nemám co vytknout. Je vtipnej, děsivej, brutální, skvěle animovanej a oplývá skvělou vánoční atmosféru :-) Poprvé jsem ho viděl na KomiksFEST!u 2008 a už tehdy rozzářil mou temnou duši jak svíčky na vánočním stromečku. | ► Bloody Merry Christmas ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

TV/// Obsazení 5/10 Děj 7/10 Hudba 8/10 Triky 8/10/// +hustá atmosféra, dobrá řezničina -pořád je to jen loutkové/// Hustý a krvavý studentský film. Být to od Roba Zombieho nebo Tima Burtona, tak to asi setřu, ale na české poměry hodně zdařilé, odvážné a brutální. Teď následuje SPOILER: nejdřív to koupí sněhulák, potom to odnese pes, dále vánoční stromek, taťka i mamka a schválně kdo nakonec zvítězí? Fantom nebo synáček? Konec SPOILERU. :-)))/// Celkem 70%/// ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tak jde vidět, že se alespoň v oblasti loutkových / animovaných hororových snímků určitě neztratíme. Tento amatérský počin nám kromě směsice černého humoru a lehce bizarní podívané nabídne i celkem slušnou porci vydařené atmosféry (a nejen vánoční). Místy jsem se u toho i zasmál, ale svůj účel to splnilo. Takže Jan Cechl má za tento vánoční krátkometrážní snímek palec nahoru. ()

Galerie (2)

Reklama

Reklama