Pokoj (studentský film)

Krátkometrážní

Česko, 2008, 5 min

Vít Zapletal

Zvolený formát naplněný beze zbytku. Některým divákům zdá se velmi vadí, musí-li sami dotvářet to co viděli.(26.6.2013)

Silný snímek, který vede diváka k zamyšlení nad lehkostí dětsví a těžkostí stáří(2.8.2010)

"Pokoj" se mi také zdá navazovat na Smutnou ženu, ovšem v úplně jiné linii, než tak činí "Miluju tě Kateřino". V linii dosti nenápadné, kterou však vede do krajnosti, nejde-li pouze o mou přecitlivělost na určité věci (viz můj kom. k Smutné ženě). Přidávám se k pochvalám velmi silného minimalismu, přičemž vyzdvihuji záběr prvního pohledu z okna, který mi celý film shrnuje nesmírně působivým a krásným obrazem.(26.5.2013)

tak v této studentské práci šlo především o vychycení atmosféry a to se povedlo, ale jinak nepřináší nic zvláštního, proto víc než 3 hvězdy nedám. Tento minimalistický kousek si prohlédněte tady: http://www.arttv.cz/index.php?p=cestou-necestou-arttv-show&id=32 [ PŘÍBĚH: X /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: X /// NÁLADA: 0 /// ART: 1 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](30.6.2013)

• Tom_Lachtan

Velké nic, které se sice snaží tvářit každou vteřinou vážně, ale těch vteřin je moc, už jenom proto, že většinu minutáže tvoří záběry na koukající stařenku... No, prvoplánovost vyznění z toho čouhá od prvního záběru a je dotvořena např. tím, že spolu z nějakého neznámého důvodu dítko jakési a stařenka absolutně nekomunikují. Nebo mě to možná jako docela cynického pečovatele prostě myšlenkově minulo, neb v tom nevidím nic až tak zvláštního, ale i bez "hloubky" (která by měla být příjemným nadstandardem a ne hlavním nosným pilířem příběhu) se dostavila zásadní věc - nuda. Slabý tři(21.5.2013)