Pokoj

(studentský film)
Krátkometrážní
Česko, 2008, 5 min

Co prožívá stařenka upoutaná na lůžku? Odcizení od vnoučat, rezignaci, nebo naději? (Rosana)

Tom_Lachtan

Velké nic, které se sice snaží tvářit každou vteřinou vážně, ale těch vteřin je moc, už jenom proto, že většinu minutáže tvoří záběry na koukající stařenku... No, prvoplánovost vyznění z toho čouhá od prvního záběru a je dotvořena např. tím, že spolu z nějakého neznámého důvodu dítko jakési a stařenka absolutně nekomunikují. Nebo mě to možná jako docela cynického pečovatele prostě myšlenkově minulo, neb v tom nevidím nic až tak zvláštního, ale i bez "hloubky" (která by měla být příjemným nadstandardem a ne hlavním nosným pilířem příběhu) se dostavila zásadní věc - nuda. Slabý tři ()

Adam Bernau

"Pokoj" se mi také zdá navazovat na Smutnou ženu, ovšem v úplně jiné linii, než tak činí "Miluju tě Kateřino". V linii dosti nenápadné, kterou však vede do krajnosti, nejde-li pouze o mou přecitlivělost na určité věci (viz můj kom. k Smutné ženě). Přidávám se k pochvalám velmi silného minimalismu, přičemž vyzdvihuji záběr prvního pohledu z okna, který mi celý film shrnuje nesmírně působivým a krásným obrazem. ()