Reklama

Reklama

Návrat do Červeného města

(studentský film)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Snímek Návrat do Červeného města je silně inspirován geniem loci rozpadajících se zlínských cihlových „Stínadel" - baťovských továrních areálů a čtvrtí. Diváci se spolu s hlavním hrdinou ponoří do tajuplného Červeného města, fiktivního prostoru, vytvořeného výhradně z baťovských cihlových budov. Nitky propleteného příběhu se splétají v jedinou, která vede nejen k odhalení starého zločinu, ale také zmařeného plánu geniálního Továrníka a nakonec i k hrdinově zapomenuté minulosti. (Letní filmová škola)

(více)

Recenze (17)

Skip 

všechny recenze uživatele

Škoda, že tam bylo tolik těch faktických blbostí. To sežere jen ten, kdo nemá ani ponětí o našich dějinách. Jinak by to bylo dost dobré, protože se podařilo vytvořit napětí, zápletka byla zajímavá, pointa také. Některé ty slabší herecké výkony by se daly odpustit. Jenže když postavy říkají vyložené nesmysly, tak to už je špatné. Jo, kdybych byl znalostmi historie zcela "nepostižen", tak bych si to užil, ale to naštěstí nejsem. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Tato "retro" (jak moc retro je film, když se odehrává ve městě které tak i dnes stále vypadá?) detektivka ze Zlínské alternativní historie je asi to nejlepší, co v tomto filmovými ateliéry kdysi tak vyhlášeném městě vzniklo za posledních 50+ let. Jen teď nevím jak moc je to pochvala pro film, a jak moc kritika Zlínského filmu. 7/10 ()

Reklama

hippyman 

všechny recenze uživatele

celkový dojem z tohoto absolventského filmu kazí jen pár nepřesvědčivých hereckých výkonů, naopak velkými klady jsou zajímavý příběh, kamera a krásná hudba, v neposlední řadě příjemná stopáž a kouzelné Červené město... doufejme, že o Tomáši Hubáčkovi ještě uslyšíme, tohle se mu prostě docela povedlo. 70% ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Z palce vycucaná story s pár pěknými (rád uznávám!) pohledy kamery na >existenciálně-funkcionální< fasády baťovského Z., ve výsledku však utahaná jako nějaká televizní inscenace z dob tak 20 let tamů nazád do G. Do toho marně >snažící se< herci, deklamující své repliky jako nějaké ochotnické sdružení na divadelní soutěži valašského formátu. Chyběl už jen Polívka coby král velkomožný "továrník" ex machina... A ten žvást - "V devětatřicátém šli všichni z plánovacího do plynu..." - vypouštějíc z huby ani nevím jak se ta hvězda jmenuje a... :-o ! ! ! ... Sic! Tak už jen za tuhle repliku bych tomu debilovi scénáristickému nakopal kušňu... . . . Sračky krámy, obalené do genia loci "červeného města", jinak pak nic jiného, než další kravina, vyprodukovaná vytrendovanými čudláckými nickami. - - - P.S. A jen tak mimochodem - odehrálo se to teda 30 (?) let nebo 25 (!) ? ? ? - po té >okupaci< "nejvýchodnějšího města republiky"(!), čímž se mohl teda jako že změnit ten průběh války (?!) ? To si teda rejžo znovu projeď... :-[ - - - P.P.S. Původně jsem i chtěl dát dvě hvězdičky - jednu čistě za kameru a druhou trošku s nadhledem za hudbu (byť člověk pořád musel přemýšlet, kde už něco takového slyšel...), ale za ty neuvěřitelné bláboly nakonec z toho zbyla jedna se sebezapřením. A je úplně jedno, že místy se na ten produkt pěkně kouká. Asi jako na nějaký ten zpomalený a neomaleně do hodiny protažený hudební klip, že... - - - - - (Poprvé viděno 13.4.2009 příznačně kde jinde než na ČT2, komentář zde mezi adoranty a kamarády jako střízlivě šestý - 14.4.2009) ()

asLoeReed 

všechny recenze uživatele

Kombinace Kafkova Zámku a Lynchova Modrého sametu, která oslavuje Tomáše Baťu a vzbuzuje nostalgii po časech, kdy baťovský komplex zářil světovým jasem. Proč ne. Ta fajn lávka mě upoutala a už jsem se ji chtěl vydat hledat, ale prý tam ve Zlíně není, tak nevím, proč mě takhle někdo podved - to chce stupínek dolů. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (7)

  • Zdaleka ne všechna pěkná místa se nakonec do filmu dostala - některá byla produkčně neschůdná, jiná se hodila do jiného filmu. Vedlejším produktem mapovacích expedic tak vznikl "Průvodce Červeným městem". (hippyman)
  • Snímek získal Zvláštní uznání poroty / Zvláštní uznání pro snímek studentů filmových škol na festivalu Ostrava Picture 2008. (hippyman)
  • Premiéra filmu proběhla ve Velkém sále Malé scény ve Zlíně 13. prosince 2007. (hippyman)

Reklama

Reklama