Návrat do Červeného města (studentský film)

Česko, 2007, 57 min

Alan Soural

Miroslav Bláha

celkový dojem z tohoto absolventského filmu kazí jen pár nepřesvědčivých hereckých výkonů, naopak velkými klady jsou zajímavý příběh, kamera a krásná hudba, v neposlední řadě příjemná stopáž a kouzelné Červené město... doufejme, že o Tomáši Hubáčkovi ještě uslyšíme, tohle se mu prostě docela povedlo. 70%(6.2.2009)

Krásně vykreslená atmosféra Zlína a poměrně širokého okolí, do kterého je zasazen příběh rozplétající události spojené tenkou nití vzpomínek s jednotlivými místy a místečky. Bravurně vykreslené detaily, které diváka majícího vztah ke Zlínu neponechají chladným. Jenom škoda některých vykonstruovanějších dialogů, jež nepůsobily příliš přirozeně a trošku rušily.(27.10.2008)

Tato "retro" (jak moc retro je film, když se odehrává ve městě které tak i dnes stále vypadá?) detektivka ze Zlínské alternativní historie je asi to nejlepší, co v tomto filmovými ateliéry kdysi tak vyhlášeném městě vzniklo za posledních 50+ let. Jen teď nevím jak moc je to pochvala pro film, a jak moc kritika Zlínského filmu. 7/10(6.10.2014)

• asLoeReed

Kombinace Kafkova Zámku a Lynchova Modrého sametu, která oslavuje Tomáše Baťu a vzbuzuje nostalgii po časech, kdy baťovský komplex zářil světovým jasem. Proč ne. Ta fajn lávka mě upoutala a už jsem se ji chtěl vydat hledat, ale prý tam ve Zlíně není, tak nevím, proč mě takhle někdo podved - to chce stupínek dolů.(19.12.2009)

Na studentský film dost dobré ! Kamera nápaditá, výkony herců solidní, hudební podkres nerušivý, ale zřetelný - a příběh se mi líbil. Byla to fikce, proto bych nepolemizoval s historickými fakty. Když už se tvůrci vyhnuli pojmenování Zlína a továrníka Bati, mohli se také vyhnout pojmenování konkrétní války a konkrétních okupantů... Úpadek Červeného města a jeho pohlcení Gottwaldovem jsem zažil, takže hodnotím subjektivně :-)(14.1.2014)

• - Snímek získal Zvláštní uznání poroty / Zvláštní uznání pro snímek studentů filmových škol na festivalu Ostrava Picture 2008. (hippyman)

• - Premiéra filmu proběhla ve Velkém sále Malé scény ve Zlíně 13. prosince 2007. (hippyman)

• - Štáb postupně při hledání vhodných lokací zmapoval všecha možná zákoutí Zlína a Otrokovic (jak továrních areálů, tak půldomkových čtvrtí) a při hledání "vodních" lokací projel prakticky celé povodí Moravy. (hippyman)