poster

Návrat do Červeného města (studentský film)

Drama

Česko, 2007, 57 min

Kamera:

Alan Soural
 • asLoeReed
  **

  Kombinace Kafkova Zámku a Lynchova Modrého sametu, která oslavuje Tomáše Baťu a vzbuzuje nostalgii po časech, kdy baťovský komplex zářil světovým jasem. Proč ne. Ta fajn lávka mě upoutala a už jsem se ji chtěl vydat hledat, ale prý tam ve Zlíně není, tak nevím, proč mě takhle někdo podved - to chce stupínek dolů.(19.12.2009)

 • igi B.
  *

  Z palce vycucaná story s pár pěknými (rád uznávám!) pohledy kamery na >existenciálně-funkcionální< fasády baťovského Z., ve výsledku však utahaná jako nějaká televizní inscenace z dob tak 20 let tamů nazád do G. Do toho marně >snažící se< herci, deklamující své repliky jako nějaké ochotnické sdružení na divadelní soutěži valašského formátu. Chyběl už jen Polívka coby král velkomožný "továrník" ex machina... A ten žvást - "V devětatřicátém šli všichni z plánovacího do plynu..." - vypouštějíc z huby ani nevím jak se ta hvězda jmenuje a... :-o ! ! ! ... Sic! Tak už jen za tuhle repliku bych tomu debilovi scénáristickému nakopal kušňu... . . . Sračky krámy, obalené do genia loci "červeného města", jinak pak nic jiného, než další kravina, vyprodukovaná vytrendovanými čudláckými nickami. - - - P.S. A jen tak mimochodem - odehrálo se to teda 30 (?) let nebo 25 (!) ? ? ? - po té >okupaci< "nejvýchodnějšího města republiky"(!), čímž se mohl teda jako že změnit ten průběh války (?!) ? To si teda rejžo znovu projeď... :-[ - - - P.P.S. Původně jsem i chtěl dát dvě hvězdičky - jednu čistě za kameru a druhou trošku s nadhledem za hudbu (byť člověk pořád musel přemýšlet, kde už něco takového slyšel...), ale za ty neuvěřitelné bláboly nakonec z toho zbyla jedna se sebezapřením. A je úplně jedno, že místy se na ten produkt pěkně kouká. Asi jako na nějaký ten zpomalený a neomaleně do hodiny protažený hudební klip, že... - - - - - (Poprvé viděno 13.4.2009 příznačně kde jinde než na ČT2, komentář zde mezi adoranty a kamarády jako střízlivě šestý - 14.4.2009)(14.4.2009)

 • Skip
  ***

  Škoda, že tam bylo tolik těch faktických blbostí. To sežere jen ten, kdo nemá ani ponětí o našich dějinách. Jinak by to bylo dost dobré, protože se podařilo vytvořit napětí, zápletka byla zajímavá, pointa také. Některé ty slabší herecké výkony by se daly odpustit. Jenže když postavy říkají vyložené nesmysly, tak to už je špatné. Jo, kdybych byl znalostmi historie zcela "nepostižen", tak bych si to užil, ale to naštěstí nejsem.(17.4.2009)

 • hippyman
  ****

  celkový dojem z tohoto absolventského filmu kazí jen pár nepřesvědčivých hereckých výkonů, naopak velkými klady jsou zajímavý příběh, kamera a krásná hudba, v neposlední řadě příjemná stopáž a kouzelné Červené město... doufejme, že o Tomáši Hubáčkovi ještě uslyšíme, tohle se mu prostě docela povedlo. 70%(6.2.2009)

 • Dan
  ****

  Krásně vykreslená atmosféra Zlína a poměrně širokého okolí, do kterého je zasazen příběh rozplétající události spojené tenkou nití vzpomínek s jednotlivými místy a místečky. Bravurně vykreslené detaily, které diváka majícího vztah ke Zlínu neponechají chladným. Jenom škoda některých vykonstruovanějších dialogů, jež nepůsobily příliš přirozeně a trošku rušily.(27.10.2008)

 • - Premiéra filmu proběhla ve Velkém sále Malé scény ve Zlíně 13. prosince 2007. (hippyman)

 • - Snímek získal Zvláštní uznání poroty / Zvláštní uznání pro snímek studentů filmových škol na festivalu Ostrava Picture 2008. (hippyman)

 • - Natáčení probíhalo od května do června, některé záběry se dotáčely ještě v červenci 2007 (hippyman)