• honajz
  ****

  Musím říct, ze ze začátku nic moc, ale pak mě film chytil. Protože kromě té hlavní dějové linie pomsty je to tragikomedie na téma, jak se gangsteři vlastně chovají jako malí kluci, hádají se o blbosti, o kuličky, zatímco "nahoře spí děti" (tedy o skutečných životních hodnotách nemají ani tušení), akorát že na rozdíl od pískoviště tady zhebávají lidi - v čemž tkví ta tragédie.(3.11.2009)

 • eraserhead666
  **

  No, dokoukal jsem to v pohodě, ale že by mě to nějak extra bavilo a chytilo, se říct nedá. Když jsem byl mladší, podobné kousky mě i docela bavily, dnes už mi to nic moc neříká. Možná i proto, že jsou svým způsobem jaksi přehnané a přestylizované – všichni jezdí v super autech, píchají hezké holky, chovají se jak největší macho idioti, převážně střílí nebo máchají pěstmi namísto toho, aby trošku zapojili mozek a zapřemýšleli, všichni jsou drsní a vzhledem k tomu, že jsme vstoupili do nového tisíciletí a mezilidské vztahy a vnímání jedinců se trochu změnilo, nejdrsnější jsou ženy, (pokud tedy zrovna nejsou běhnovsky povolné). Ono ne že bych proti tomu něco měl, myslím, že mnohé ženy se mužům v mnohém vyrovnají ba je i předčí, respektive, nijak se nestavím tomu, že by tomu tak mohlo být, ale dvě ženské postavy v tomhle filmu jsou fakt přepálené až na (možná za) únosnou míru. Možná je ve filmu až moc postav, kterým je třeba věnovat pozornost, některé se jen mihnou (asijská policistka, postava Dominique Swain), jiné jsou tu déle, ale je jich prostě asi moc. Zápletkou nic extra světoborného, nelze však upřít, že odvyprávěno to není špatně a scénárista si dal docela záležet. Máte-li pro podobné snímky slabost, asi to oceníte více než já, mě už tyhle snímky nic moc neříkají.(31.8.2012)

 • zdenny
  *

  Celkem pitomina. Líbil se mi ale Tom Berenger. Prostě uvěřitelný šéf podsvětí. Jinak film o afektované ženské, která téměř upíří silou zabíjí lidi, které nenávidí, protože jí znásilnili sestru. Alespoň byly ty její stupidně provedené vraždy vysvětleny. Herci se tam míhali jak na běžícím páse. Každý byl odněkud jinud a vypadalo to, jako by do filmu chtěli skloubit všechny mafiány světa. Prolnutí se samozřejmě nepovedlo a akční scény? Škoda mluvit. Na začátku filmu zmlátí v obchodě mladá holka dva chlapy, přičemž ten jeden je celkem řízek, aby si potom típla cigáro do své nohy. No paráda. Stana Katic sice takovou sílu nemá, ale zase má dlouhý (připadá mi, že ho chtěl režisér zkultovnit) nůž, kterým zabíjí tak lehce, že snad ani do másla to takto nejde. A to probodnutí ksichtu v závěru filmu, no tak to snad ani nesnese komentář. Původně jsem chtěl dát dvě, ale když vidím, co k tomu píšu, dám jedna a ať jsou rádi.(30.7.2009)

 • bourec
  ***

  Film Stiletto zůstal někde na půli cesty.Jde tady o pomstu,ale ta je neustále rozmělňovaná jinýma scénama,a děj se zpomaluje a ztrácí tempo.Brutální je to dost,někdy až zbytečně samoúčelně.Filmu je vytýkána vulgarita,ale tak mluví kdekdo,takže tady bych problém neviděl.A pak je tady několik povedených záběrů,kdy si říkáte,že kdyby byl film dotaženější,mohla to být pěkná rubačka.takhle musim maximálně 50%,s přimhouřením oka.(19.9.2009)

 • Pythonator
  **

  Jako slepené ze dvou filmů. Příběh pomsty je neustále narušován někdy až zbytečnými záběry, které odvádějí pozornost od hlavní dějové linie. Snaha o tarantinovsky vypadající gangsterku tam jde cítit, ale výsledek je jen suchá béčková brutální slátanina. Stana Katic je ovšem super a drží to na dvou hvězdičkách. No a ta blonďatá magorka, co ráda masakruje lidi je fakt děsivá. Ve filmu pořád někdo někoho vraždí, takže je to děsivé i jako celek. Nejhezčí je ovšem nestárnoucí Kelly Hu, které bohužel někdo ustřelí hlavu. Dobře, přiznávám, ty dvě hvězdičky jsou spíš za baby a ne za film.(1.10.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace