Hřmění divadla Sklep (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2000, 28 min

Ondřej Trojan

Martin Duba

Nemůžu dát pět hvězdiček, neb než se dostaneme ke Hřmění, je nám nutno přežíti některé nezáživné scénky. Macháčka například a jeho nevtipnou píseň. Abych počátek jen nehaněl, taneční vložka Davida Vávry a spolutanečnic (jejich jména bohužel neznám, ale neměla by být zapomenuta) je opravdu brilantní. A pak, pak přijde Hřmění. Nemohu zde napsat nic nového, protože vše již uvedli mí spoluuživatelé v mnoha případech dávno přede mnou. Je to geniální parodie všech těch nevtipných, rádoby kritických intelektuálních blábolilů, která ovšem v mnoha směrech opravdu udeřila hřebíkem na hlavičku. "Vybli Bibli," toť slogan roku 2000.(14.8.2011)

PRO MUŽE: Možná už labutí píseň televizních představení z divadla Sklep. Pokud to bylo rozloučení, pak bylo důstojné. Důstojné a doprovázené hurónským smíchem při nadčasové parodii a geniálním rozboru Bible. I kdyby nevytvořili nic jiného, tak za tuto scénku stejně všichni přijdou do hereckého nebe komiků. 5* a všechny se lesknou!         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Budeme vostřejší? Můžeme bejt vostřejší, může to bejt i vyhrocený, ale pak zklidnit a věcně.... Já bych si docela skákal do řeči. I tak může vypadat džentlmenská dohoda yntelechtuánů před tím, než se do sebe pustí. Slova neslova. Pro dámičky i hošíky, tohle je lahůdka, co mají mazlíčci rádi. Doporučuji.          HLÁŠKA:ZVUKAŘ!!! Tohle není pořad pro neslyšící.. a pak Džek Džak řekl fuck a řídí náaklaďáaak(16.10.2012)

Parodie na dříve vysílanou "Katovnu". Jak čas ukázal, tak "Katovna" byla záslužný pořad na CT2, nástupci "Katovny" moc dlouho se vým pořadem nevydrželi (Putna, Kočičková a spo.), a nyní není podobný pořád žádný. To je chyba. "Hřmění" je nejen parodií, ale má dobrou výstavbu, jedno z nejlepších Sklepáckých divadelních show, klidně by se to dalo natáhnout i na hodinu a půl.(9.9.2010)

Ke Hřmění prakticky nemám výtek, pásmo nemá slabší místa. Pro mě jeden z jasnejch vrcholů Sklepácký tvorby. Taneček na "Cantina Band" je jedna z nejvíc WTF věcí, co znám (v tom nejlepšim slova smyslu) a Macháček jako westernovej kamioňák je parádní, i tak si ale poslední skeč z Hřmění stavim o stupínek vejš než zbytek (čímž chci vyzvednout Katovnu, ne shazovat nic z toho, co se ve Hřmění objeví předtim). Takovou koncentraci odkazů, hlášek, nápadů, absurdit, humoru na úrovni a skvělejch písniček, to aby člověk pohledal. Klobouk dolů.(2.2.2015)

Nejlepší záznam divadelního představení, zřejmě z toho nejoriginálnějšího divadla. Z divadla Sklep. Bylo jen pár okamžiků, kdy jsem se nesmál nebo alespoň neusmíval. Speciální pochvalu si zaslouží Jaiří Macháček a i Tomáš Hanák, kteří jakmile otevřeli pusu, už to znělo jako vtip. "Odborné" hodnocení Bible považuji za jednu z nejoriginálnějších a nejvtipnějších scén, jakou jsem kdy viděl. "Ještě než mi skočíte do řeči, chtěl bych říct..."(16.6.2013)