Kiba (TV seriál)

• Japonsko

Kiba

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sportovní

Japonsko, 2006, 51x24 min

Wooow! Začíná to jako celkem prostoduchá puberťácká zábava. Jenže! Ani se nerozkoukáte a je to plné dětí posedlých duchy, vraždících pomstychtivých slečen, intrikářských uzurpátorů, pacifistů i krvežíznivců, hromady dalších nečernobílých postav, vraždění neviňátek i králů, pokřivených, ne-li zvrácených ideologií, smutných konců... a taky různých konstatování jako že není mocichtivost jako mocichtivost, že za chyby se platí, jak je to s milosrdnou lží a podobně... A ta hudba... ! Nejdřív mi přišla dost zvláštní, ale nějak jsem jí přišla na chuť a pak jsem ji začala úplně žrát... Pro ukázku: http://www.youtube.com/watch?v=9ywbl1n1FCE&feature=related Myslím, že tohle s radostí dokoukám! . . . . . . . . . . . . . . . . . Edit: Myslím, že závěr seriálu si se slovem klišé kvalitně vytřel zadek. Konec vám nedá odpověď. Konec vám dá další otázku. A tak se mi to líbí! (A zůstává mi další nezodpovězená otázka: Proč proboha Roya nenosí rozpuštěný vlasy?!)(28.8.2011)

• - Země Tempura, Jimoto, Neotopia, Tusk, Ulbaks, Kalab-fu a Calm nejsou místa v jedné sféře, fyzicky spolu nehraničí a cestování mezi nimi je umožněno pouze pomocí magických krystalů zvaných Shards. Proces cestování, během kterého se vytvoří portál a dotyčný je přenesen, se nazývá shifting. (Monoxid)

• - Doslovný překlad názvu Kiba je tesák. Při rozložení slova na Ki-Ba však nese význam duchovního místa. (Monoxid)