Jekyll & Hyde (divadelní záznam)

Jekyll & Hyde: The Musical

Muzikál / Horor

USA, 2001, 135 min

Don Roy King

Předloha:

Leslie Bricusse (kniha)

Co rozhodně stojí za zmínku je hudba a texty- možná že si záznam podruhé nepustím, ale soundtrack teda rozhodně chci. Jinak potvrzuji to, co všichni- že David Hasselhof se z role adorovaného záchranáře vyšvihl pěkně vysoko. Dosud jsem ho pořádně hrát neviděla; protože všechno, v čem se objeví, stojí za starou belu a dělá si tam prdel sám ze sebe, i z diváků. Zde se dostane i na nějaké hraní, ačkoli grimasy jeho přeliftingovaného obličeje místy stále působí komicky. Po pěvecké stránce je to také vzestup; na druhou stranu, jeho "huga-čaga" je pomyslné dno, takže odtud se dá jedině stoupat. Ve srovnání s ostatními herci a pěvci mi ale na pódiu stále připadal jako slon v porcelánu, a z fleku mne napadne pět jiných, klidně také seriálových herců, které bych si v roli Jekylla a Hydea dokázala představit lépe. Na plavčíka a záchranáře je to úctyhodný výkon. Ale Hasselhof podle mě nemá na Brodwayi co dělat.(17.1.2016)

Tak další muzikálový zářez. Tentokrát se jedná o zhudebnění klasického příběhu o Dr. Jekyllovi a jeho věrnému příteli panu Hydeovi. Nejdřív jsem se do filmu bál pustit, protože jsem spatřil podezřelé jméno v hlavní roli. Od pláže a mluvícího auta, jak říká sám David v závěrečném proslovu, se dostal na prkna, co znamenají svět. Nakonec nebyl nejhorší, sic dělal hodně zajímavé ksichty, aby se dalo rozlišit, koho zrovna hraje. Nejedná se o žádný veselý popěvkový kousek, žádná rychlejší či optimistická melodie se tu nevyskytuje. Všechno je temné, dojde na scéně k několika vraždám (dokonce i pokus o upálení), část se odehrává v bordelu a část v laboratoři, plné injekcí a ohřívaných baněk.(30.9.2008)

Geniální mistrovské dílo, vybroušený klenot mezi muzikály a asi to nejlepší, co jsem v tomhle žánru viděl. Strhující ztvárnění klasického (a mnou velmi oblíbeného) příběhu s naprosto fantastickou atmosférou a velkými muzikálovými peckami - miluju písničku This is the moment, ale i další stojí za poslech, třeba Edward Hyde. A ty navíc vyplňuje ještě nádherná hudba a poslouchat to je ohromná raodst. Skvěle ztvárněné vraždy a detektivní část, nic veselého tady nenajdete - všechny songy jsou ne zrovna veselé a finále tomu ještě nasadí korunu. Jedinou nevýhodou, která by možná mohla odradit, je David Hasselhoff v hlavní (dvoj)roli. Ze začátku sice působil směšně, dělal podivný ksichty a naprosto mi zkazil "ten moment" a jeho taneční kreace také působily zvláštně a místy komicky, ale potom, co se proměnil na Hyda se do toho zatraceně opřel a nakonec byl ze všech nejlepší a já ho v té roli zbožňuju a tiše závidím, kam se dostal "z pláže a od mluvícího auta." A i přes délku dvě a čtvrt hodiny tam není jediný nudný moment. Prostě mistrovské dílo, opravdu geniální záležitost, kterou musíte milovat. Tohle chci někdy vidět na živo, neboť je to opravdu úžasná podívaná. 100%.(3.12.2015)

Muzikál Jekyll & Hyde patří k výborným muzikálovým kusům, nedá se prakticky nic vytknout, hudba Franka Wildhorna je vynikající a perfektní jsou i texty Leslieho Bricusseho. Jediná výtka k tomuto živému záznamu z Broadwaye směřuje na Davida Hasselhoffa, který sice není nejhorší, nicméně místy přehrává opravdu moc a ani jeho zpěv nepatří k těm nejlepším (ale špatný není a snaží se). Coleen Sexton a Andrea Rivette bez výhrad. Být záznam s některým z ostatních představitelů hlavní dvojrole (např. Colm Wilkinson, Robert Cuccioli nebo Anthony Warlow, u nás Daniel Hůlka a Marian Vojtko) bylo by to zcela jistě lepší, i tak ovšem za 5*.(27.6.2010)

Pro mě zklamání - muzikál mi přišel co se týče hudby a libreta velmi průměrný, tradiční v tom horším slova smyslu, bez nápadu, který bych si pamatovala. David nakonec nebyl až tak špatný, jak jsem se obávala (je pravda, že záznam je už 17 let starý, takže tenkrát měl ještě o dost víc energie, než by měl v dnešních dnech.). Dívat se na to dalo, ale pamatovat si nebudu nic.(30.4.2018)