Six Feet Under: In Memoriam (TV film)

Dokumentární

USA, 2005, 50 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Pocta výrazně kratší, než bych si přál, přesto tomu musíme vzít zavděk. A copak že to tu máme? Smrt, jakožto jeden z ústředních motivů, psaní, které je vybroušené do dokonalosti, obsazení tak přesné, že to lépe ani nešlo, postavy tak skutečné, že v seriálu snadno identifikujeme sami sebe, vzhled, který je tak civilní, že člověku nepřijde, že co sleduje, není skutečné, nejoblíbenější momenty hlavních aktérů, a všechno končí. Končí Six Feet Under, končí nejlepší seriál všech dob. A proto, i když je ta pocta tak krátká, díky za ní.(12.12.2008)

Six Feet Under je výjimečným kouskem seriálové tvorby a to nejen posledních let, nýbrž celkově. Inteligentně, vkusně a trefně se pere se všemi problémy a zvláštnostmi postmoderní společnosti, vyobrazení života a smrti je tak lidské, přirozené a věrohodné, že člověk občas zapomíná, že sleduje jen seriál. Stvořit něco tak velkého a přitom minimalistického, působivého a přitom obyčejného vyžaduje od tvůrců, aby se do seriálového světa ponořili na sto procent a vložili do něj kus sebe - tento dokument to jen potvrzuje. Lidé podílející se na tvorbě seriálu o něm mluví v podstatě se stejným nadšením a obdivem, jaký k Six Feet Under chovám já, proto se In Memoriam sleduje velmi příjemně s nádechem nostalgie, byť je to stále jen dokument ala film o filmu... 8/10(20.2.2009)

Důstojné (i když poněkud krátké) rozloučení s tím nejlepším co nám televizní tvorba může nabídnout, bylo vidět, že v každém ze zůčastněných seriál něco zanechal.(20.2.2010)

Když mě rozbrečí 50 minut mluvení o seriálu, nemohu dát jinak než plný počet hvězdiček. Tenhle dokument ukazuje, jak skvělý SFU je a jaký dopad měl nejen na diváky ale i na lidi, kteří se podíleli na jeho tvorbě. A já si asi SFU brzo zopakuju. Po třetí.(4.8.2013)

Čekal jsem to trošku delší, ale to je asi jediná výtka, kterou k tomu mam. Jinak je to perfektní film o filmu, předevšim díky obrovskýmu nadšení všech zúčastněnejch. Vidět herce, jak se čas od času neuhlídá a mluví o svý postavě v první osobě, je krásnej příklad toho, že všichni, kdo se na tomhle vyjímečnym seriálu podíleli, ho bezmezně milovali a moc dobře věděli, jak je skvělej. A já už to vim taky.(10.1.2010)