I Melt with You

USA, 2011, 129 min

Chlapci moji ... vaše problémy, "dobabrané" životy a vašich démonov ten chľast a drogy neprevalcujú, a to teda doktorko miešal bombastické koktejly, ale ešte viac umocnia. A do toho ten starý sľub, ktorý rozoberať nemienim. Muzika fantastická, spolu s ňou z toho išiel ten správny fíling ... žiadna sranda.(13.6.2018)

Každý z těch čtyř měl svůj zdroj neumlčitelného smutku. Problém však byl v tom, že všechny čtyři dílky měly zapadnout v konečnou mozaiku zmaru, která se navíc měla zhmotnit v krví ztvrzený list klukovské úmluvy. Tahle mozaika, zatímco v jednotlivých svých elementech byla působivá(I díky výborným hercům), tak jako celek byla nekompaktní, neuvěřitelná....myšleno k neuvěření. Taková koncentrace sebedestruktivní frustrace byla na jednu sešlost prostě moc a důvod ukončení toho všeho na pokyn dávného slibu reálnosti nenapomohl. Přesto si film za výtečnou sondu do strastí pětačtyřicátníků, do spektra tragédií, které se nedají překonat, i do složité psychoanalýzy všech těch sešlostí s přáteli z mládí(která často místo odreagování přinášejí muka melancholie)......přesto si za ní film zaslouží kladné hodnocení. 70%(8.12.2012)

Ohromujúce a pocitovo valcujúce. Na prvý pohľad sa môže zdať, že ide o niečo jednoduché a primitívne, kde sa dosť veľa času iba chlastá a droguje, no pozornejší divák si za tým všetkým všimne podstatne viac. Vzhľadom k pointe to ani inak vykresliť nešlo. Všetko tu má svoj zmysel a jasný význam, aj ten chlast a drogy. Lenže ten, kto neoplýva aspoň štipkou empatie a nedokáže sa vcítiť do postáv, si ani z filmu nič neodnesie. Ostatných to však vnútorne roztrhá na franforce. To je na tom to krásne. Ide predovšetkým o pocitovú záležitosť. Zábavné je, že ani k myšlienke filmu sa nedá nič konkrétnejšie napísať, človek by začal okamžite spoilovat, bez toho to nejde. Jedno však viem naisto. Tento film nie je pre žiadnych romantikov, optimistov ani pre večných snílkov s hlavou v oblakoch. Ide tu totiž o čistú esenciu depresie, pesimizmu a dezilúzie, a to v tej najčistejšej forme, ktorú takýto divák rozhodne nestrávi. Na to treba mať z tohto typu drám už niečo napozerané. A tiež je bonusom, ak to pozerá divák v podobnom veku ako boli tí štyria kamaráti vo filme. Je to škoda, pretože tento film si červené čísla rozhodne zaslúži, ide o niečo výnimočné a emotívne veľmi bohaté.(30.1.2017)

• dopitak

Vida, jak se dá šikovně zamaskovat sektářství. Zvláštní film, který mě ale vůbec nebavil a už jsem se těšil, až i poslední... Ono totiž pointa je věrohodná asi jako dobré úmysly člena Věcí veřejných. Konzumenti lehčích i tvrdších drog ale budou nadšeni. Carla Gugino je docela sexy, Arielle Kebbel úplně. A třetí vzadu, pornohvězda Sasha Grey se nesměje, ale ukáže prsa.(12.3.2012)

• dr.fish

Pět kámošů po čtyřicítce se sejde každoročně na týdenní pařbu ve vile na pobřeží. Všichni jsou nějakým způsobem v krizi zřejmě středního věku. Mládí a jeho plány jsou pryč, zbyla deziluze a málo sil pokračovat. Taková věc se dá natočit mnoha způsoby a ten, který zvolil režisér je jeden z těch méně vhodných. 40% za hudbu k filmu.(2.11.2019)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na kopcoch Big Sur a na ďalších miestach v Kalifornii. (MikaelSVK)