I Melt with You

USA, 2011, 129 min

Chlapci moji ... vaše problémy, "dobabrané" životy a vašich démonov ten chľast a drogy neprevalcujú, a to teda doktorko miešal bombastické koktejly, ale ešte viac umocnia. A do toho ten starý sľub, ktorý rozoberať nemienim. Muzika fantastická, spolu s ňou z toho išiel ten správny fíling ... žiadna sranda. (Filmová výzva 2018 - hanagi)(13.6.2018)

Asi před rokem jsem viděl trailer a docela dost mě zaujal. Čtveřice čtyřiačtyřícátníků, kamarádů, dospělých mužů, se jednou ročně sejdou ve vile u moře, v Bohem skoro zapomenutým místě, kde se týden ožírají a sjíždějí. Zní to jako idylka, jenže každý z mužů si s sebou nosí svoje démony z obyčejného života a alkohol a drogy, mimo to, že uvolňují napětí, vypouští i démony a pak se objeví TEN dopis, ve kterém složili přísahu. ____ Na jednu stranu stylové, rockn'roll soundtrack (Sex Pistols, Joy Division - zrovna dnes jsem je poslouchal, náladou se sem hodí), opilecká jízda (i Sasha Grey se přidala, u jiné herečky by byly kalhotky a obnaženej hrudník vítány, ale u Sashy? Úsměvné zklamání :) a filmová vlna o chlastání, která je tu od 'The Hangover'. ____ Solidně natočené, ale taky vnitřně vyprahlé, zmatené, zlomené a prázdné, jako zničené duše hlavních hrdinů, o kterých se postupně dozvídáme celou pravdu jejich životů. Týden, kdy mají vypnout a užívat si se mění v depresivní jízdu, výčitky, brek nad nesplněnými sny, chlad z hnusu života a hlavně chlad ze zapomenutí dávného slibu, který řekněme se rozjede ve stylu, který by mohl konec Hamleta závidět. Překvapivě drásavé, ostré a neberoucí si servítky. Cením si přístupu, neřeším nelogičnost a rozvleklost, i když prostříhat to o dvacet minutek by neuškodilo. Navíc se podobnými myšlenkami zabývám dennodenně i já, jak zpívají Joy Division "I got a spirit, but I'm loosing feeling." ____ 72%(13.9.2012)

• teutates

Vyjebali se mnou, jen co je pravda… "Sex, Drugs and Rock 'n' Roll", v tak depresivní premise, která staví na jedinečném pocitu, který kluci cítili před 25 lety, boží píčovina leda tak. Nefunguje to od samého počátku, pohledy do blba, schlastaná kamera, s které i já potřeboval ibalgin a nakonec ta nevšedná myšlenka. Bratrstvo neohrožených debilu, kteří za „normálních podmínek“ přehodnotili životní postoj a rozhodli se ho razantně řešit na základe paktu z mladí. Film stal za starou belu, každopádně těším se na rozebráni (snímku samozřejmě) místními pseudo***, který v tom najdou šifru mistra Leonarda. Málokterý film mne natolik najebe abych hned napsal koment.(15.3.2012)

Tohle je... prostě drsný. Šílená jízda do nejhlubšího a nejtemnějšího pekla mužské krize středního věku, touhách, očekávání, seberespektu a rocknrollu. Dámské publikum nemůže nikdy ocenit a pánské publikum si po tomhle zážitku bude chtít sednout do prázdné místnosti, zapálit si svoje poslední cígo, otevřít svoji poslední flašku whisky, poslouchat, přemýšlet a vzpomínat... http://www.youtube.com/watch?v=5494M9IcX9A(30.3.2012)

"Tak hrozně moc se bojím. Proč tohle děláme?" "Nemusíte to dělat." Nevím, jestli to je tím množstvím vypité Tullamorky, nebo tím filmem, ale cítím se, jako by mne někdo rozsekal na malý kousíčky, a pak slepil jinak, než to bylo. Totální kalba, která se změnila v totální depku. Zní to divně, ale ti chlápci si mne prostě získali, i přesto, že více než dvouhodinová stopáž mi přijde trošku přehnaná. Taky nesmim opomenout výbornej soundtrack, těch několik starých dobrých fláků, který jsem poslouchal jako punker, potěšilo.(11.3.2012)

• - Filmovanie snímky prebiehalo na kopcoch Big Sur a na ďalších miestach v Kalifornii. (MikaelSVK)