Láska a jiné kratochvíle

Love and Other Impossible Pursuits

The Other Woman

Láska a iné kratochvíle

USA, 2009, 119 min (Director's cut: 98 min)

Don Roos

Scénografie:

Michael Shaw

Kostýmy:

Peggy A. Schnitzer

Tak nějak jsem si během tohodle filmu uvědomil, že jsem dlouho nikde neviděl Natálku Portmanovou. A Lisa Kudrow taky velice příjemně potěšila. Celkově mě bylo smutno z toho, že na Natálku padá jedna životní jizva za druhou a ne a ne mít naději v lepší budoucnost. Pak se ale veškeré její problémy začnou řešit a nejvíc se mi nakonec líbilo, že i když se na Natálku sypalo tisíc a jedna životní útrapa, scénáristi si dali tu práci, aby ji konečně učinili šťastnou. Hezký film. O životě, s dobrými herci a dobrou hudbou. Co víc si přát.(12.3.2012)

Přiznávám, že místy mně bylo Natálinky fakt dost líto, protože co si tam občas vyslechla, překonalo i legendární Kostnický bláboly na adresu Jana Husa. Na druhou stranu přišlo mně to tak moc silný ze všech stran, až to působilo trošku nereálně. Herecky zahraný výtečně, ale fakt jsem dvě tváře,m jedna má slzy a druhá cynickej výraz z něvrohodnosti, říkající a proč tam nepřišli burzovní makleéři a neobvinili Natálinku, i z toho, že zavinila hospodářskou krizi.(8.8.2012)

Chytlo mě to. Dívala jsem se na její duševní úskalí, nechopnost se vyrovnat se smrtí a ona to hrála tak přesvědčivě, až mi z toho bylo smutno. Scotta už jsem dlouho neviděla, takže jsem ráda, že jsem ho tu zastihla, byl skvělý. V Lise jsou Phoebe ani za mák neviděla. Tohle lidské drama se mi moc líbilo - hereckými výkony, průběhem, charaktery. Tím, že je v některých případech velmi těžké si odpustit. Natalie se mi tu mnohokrát více líbila tady než v Černé labuti. Silné 4*.(6.12.2011)

• TeeAge

| Scenár: Don Roos / Ayelet Waldman | Hudba: John Swihart | Produkcia: Carol Cuddy, Marc E. Platt, Natalie Portman | Distribúcia: Incentive Filmed Entertainment | (21.1.2011)

• gudaulin

Nikdy bych nevěřil, že film s tak silným dramatickým potenciálem, příznivými komentáři a především s půvabnou Natalií Portman mě zklame natolik, abych nakonec neudělil ani průměrné hodnocení. Za jediný skutečný klad považuji právě přítomnost Natalie, která prakticky nesleze z obrazovky. Za podobnou dramatickou roli by leckterná seriálová hvězdička udělala prakticky cokoliv. Natalie je nejen pohledná, ale i talentovaná herečka, takže po této stránce jí není co vytknout. Jenže scénář film kormidluje do těch nejprovařenějších vod hollywoodského studiového mainstreamu s citovým vydíráním, knižními dialogy, přemoudřelým děťátkem a typickým happyendem. Hudba je vážně srdcervoucí, a to bohužel myslím ironicky, ale film sráží o dvě třídy zpět především dialogy. Věty typu snad jsem nebyl dobrý manžel, ale myslím, že jsem dobrý člověk, nejsou nic proti tomu, co je scénárista ochoten vložit do úst svých hrdinů v klíčových momentech. Scénárista si sice hraje na velké drama, ale k opravdovému střetu a zásadnímu konfliktu nemá odvahu. Soužití dětí s novými partnery jejich rodičů mívá často mnohem horší průběh i přes ty nejlepší úmysly dospělého. A ještě jedna věc mi vadí. Člověk by při sledování americké studiové produkce snadno nabyl dojmu, že americká společnost se skládá takřka výhradně z elitních právníků, prestižních lékařů a úspěšných podnikatelů, kteří považují za naprosto zásadní, aby se jejich ratolest dostala ze soukromých jeslí do prestižní mateřské školky a odtud na exkluzivní soukromou základní školu považovanou za přípravku na Harvard. Jejich spolužáci mohou mít i jinou barvu pleti, ale nikdy nesmí být z jiné společenské třídy, prostý plebs by patrně mohl jejich děti kontaminovat. Jo jo, i vláda meritokracie může být někdy k zblití. Celkový dojem: 40 %.(18.10.2013)

Vynikající drama, které se stává dokonalé až ve svých posledních dvaceti minutách. A to je škoda. Love and Other Impossible Pursuits řeší hned několik otázek, které se mohou kdykoliv dotknout každého z nás (nevěra, úmrtí dítěte, vztahy v rodině) a co mě překvapilo, každé z těch témat dostane svůj patřičný prostor k nějakému "vyřešení". Jinak Natálka opět předvedla, proč ji považuju za jednu z nejlepších současných hereček. Kupodivu se mi líbila i Lisa Kudrow (ta stíhačka jí sedla) a hodně velké plus pro Scotta Cohena, který vedle Natálky překvapivě nezaostával. Jak říkám, kdyby celý film byl tak dokonalý, jako posledních dvacet minut, dal bych plný počet a ani bych nemrkl. Takhle "jen" dost silných 80 %.(24.4.2011)

Tak tohle je nejspíš nejsilnější role Natalie Portman (kdepak Black Swan!). I když ji nemusím, tak v tomhle filmu mě dokázala rozplakat. Jako macecha byla hrozná, ale dalo se tomu i zasmát. Celé drama se potýká a zaobírá převážně Isobelinou smrtí, smutkem, který po sobě zanechala a otázkami "proč". Zkrátka silný citový zážitek, který nenechá nikoho chladným..(3.10.2011)

I přes zdejší hodnocení jsem čekal trochu silnější drama. Téma filmu bohužel nenaplnilo svůj potenciál a v takovém případě už záleží jen na hereckých výkonech a konci (v tomhle případě žádném objevném). Celý snímek musela táhnout samotná Natálka, k tomu ještě s ne úplně dobře napsanou postavou, a aby toho nebylo málo, tak tady byl ten protivný kluk (přemoudřelé americké děti mám tak nejradši) a Lisa Kudrow v roli krajně nepříjemné semetriky (alespoň, že jsem v ní neviděl Phoebe). Takže se své výše zmíněné oblíbenkyni omlouvám, ale tohle už na 4* bohužel není.(29.8.2011)

Výborně napsané dialogy a postavy z masa a kostí dělají z tohohle melancholického dramatu příjemné setkání. Příjemně ale není postavě Natalie Portman, která v sobě vstřebává nejednu emoci (ztráta vlastního dítěte), odolává útokům vzteku bývalé ženy svého manžela a pozvolna nachází cestu k nevlastnímu přemoudřelému synovi, který vzešel právě z manželství, které sama položila na lopatky. Solidně odvyprávěný příběh bez výrazně hluchých míst srdce zřejmě nikomu neutrhne, ale potěší minimálně hereckými výkony (i kdyby Portman servírovala jen jeden jediný utrápený kukuč, tak ji to diváci budou rádi baštit – včetně mě), hudbou a vydařeným scénářem.(12.9.2012)

"Not everything works out the way you hope."(3.7.2011)

Natalie je zde mimořádně krásná... příběh je dobře zkonstruovaný. Mně se líbilo.(27.5.2014)

Slušná náložka na mojí palici. Kór, když mám sám, v tuhle chvíli dvouměsíční dceru. Skvěle zahrané a zrežírované drama, podpořené dobře vybranou hudbou. Za mě 84%(23.9.2013)

Byť se v žánru píše něco o komedii, najdete maximálně lehké náznaky rodinné komedie, jinak je to drama vážnějšího ražení, které právě rodinné prvky místy odlehčují. Chci tím říct, že to není ten pravý film, pokud byste si chtěli na party pustit něco vtipnýho. Film je o narození a ztrátě dítěte a popisuje pocity, které s tím souvisejí. Měl světlejší stránky (skvělá Natalie), ale i stinné, kdy se od diváka patrně čekalo dojetí, ale já se spíš díval na hodinky a říkal si, že tohle jim nežeru. Vcelku mám dobrý dojem, ale jak jsem už napsal - je to hlavně drama, takže ode mě průměr.(21.4.2011)

Dívá se na to dobře, což o to, ale čekala jsem, že příběh bude ještě silnější a vyhrocenější. Takhle se jedná o mix Druhé nebo první s jakýmkoliv jiným filmem o úmrtí dítěte. Portman je výborná, zbytek castu je směsice lidí, které bych si nikdy nepředstavila společně v jednom filmu. Pokud má na mě drama dneska udělat dojem, mělo by mít víc než jen uslzené oči Natalie Portman a konec zahraný na jistotu. 3,5*(17.4.2011)

Velice citlivé drama o vyrovnávání se matky se ztrátou dítěte. Natalie Portman se této role zhostila velice citlivě a nechává sebou proudit pochopitelné emoce - zlost, vztek, pocit, že jsou všichni proti ní (a podle toho se k nim i chová). Díky tomu všemu také velmi těžko nachází cestu k nevlastnímu synovi, tedy dítěti z manželství, které sama rozvrátila. Trápí ji však jediná myšlenka a s tou se musí vyrovnat..(9.7.2011)

• Roman.Ticka

Příběh od počátku založený na smrti blízkého s úmyslem citově vydírat diváka na mě působí jako by chtěl chytit dech. K tomu přičtu neustálý nátlak ze strany frackovitého spratka (potřeboval vyfuckovat jak sůl), pofiderné herectví všech zúčastněných, komplikovaná komunikace v rukavičkách asi aby byla splněna časová limitní kvóta, což jsou důvody proč tak nízké hodnocení. Ovšem fanoušci Natálie si jistě přijdou na své v podobě nekonečna detailních záběrů na její vnady zepředu, zezadu, zboku, shora atd. atd., což poněkud zavání balastem a blamáží.(31.10.2012)

Má oblíbená Natalie Portman, jako mladá žena, hledající štěstí, u muže, který se pro její lásku rozhodl rozvést a založit si novou rodinu s ní. Žádné strhující scény, propracovaný scénář ani oskarové výkony, ale slušné civilní drama, které plyne až příliš vlažně, ale dokáže zaujmout.(13.1.2013)

Malý nenápadný film obnažuje viacero medziľudských problémov, je však dokonale konzistentný. Možno sa bude niekomu zdať, že má málo dramatickej okázalosti, vnímavý divák to však ocení.(21.10.2011)

Vezmi ten nejobyčejnější vztah malýho ajnštajna s průměrně zlou macechou, vyobraz ho jako šílenou kovbojku, do toho zapracuj svý zbytkový středoškolský vědomosti o lecjakých náboženstvích... a vyjde ti zhruba tahleta instantní depka. --- Love and Other Impossible Pursuits (ten "USA název" je doufám jen omyl) toho opravdu lze přičíst k dobru až překvapivě málo, na slabší tři hvězdičky by nicméně stačila snad i sama bruslící Natálka.(29.8.2014)

Když se sejdou sympatičtí herci a zahrají vám kvalitně, tak kolikrát nemusíte mít ani vydařený příběh. Naštěstí tady absence dobrého děje není. Postavu Kudrow a její postoj docela i chápu, ale drama jako takové se dle mého podařilo velmi.(5.5.2011)

priemerný film o živote, ALE s prekrásnou a talentovanou Portman(11.9.2013)

Tak tohle je film,který vás citově dostane až dřeň.Příběh matky,která přišla o novorozence a vyrovnává se s tím ve společnosti manžela a jeho syna z předešlého manželství.Pokud máte děti tak vás to dostane o to víc,pocity kdy se hlavní hrdinka vypořádává s pocity vlastní viny,s tím,že svojí dcerku vidí všude a ve všem a tak moc by jí chtěla zpět...Nebudu vám nic namlouvat a přiznávám,že i slzy byly.Do filmu skvěle sedla výborná Natalia Portman a i její nevlastní syn byl roztomilý :-) Za mě nemohu jinak už i kdyby jen měl film posloužit jako morální podpora pro lidi co si prochází nebo procházeli tím samým a dávám 85 % a pět hvězd.(25.3.2015)

• rikitiki

Pomalý a posmutnělý snímek, kde se toho moc neděje. Soustředí se hlavně na pocity hlavních hrdinů. Rozčilovalo mě, jak se skoro nikdo nestaral o toho malého kluka, který přišel o rodinu, musel si zvyknout na macechu i na smrt nevlastní sestry a všichni ho v tom nechali plavat a sobecky řešili jen sami sebe.(5.10.2017)

Ťažko si k tomuto filmu nájsť cestu. Svojím spôsobom je podaný veľmi citlivo a ľudsky, ale bohužiaľ necítiť z neho výraznejšie emócie - minimálne také, ktoré by nám priblížili zmätenosť Emílie a jej strach. Natalie ako obvykle hrá bezchybne a jej postava je najvýraznejšou v celom filme(ktorý je vlastne o nej) lenže jej premena a jej city sú podávané veľmi chladným spôsobom(ktorý môže byť príčinou buď režisérskej rutiny, alebo scenáristickej bezradnosti). Kudrow bohužiaľ prehráva viac ako by sa na herečku jej formátu patrilo, aj keď jej postava je rozhodne zapamätania hodná. Lenže celý film akoby kĺzal po hladine emócií a nesnažil sa o výraznejší ponor, pričom rozpráva o citlivej téme a rozpráva o nej citlivo. Mám z neho veľmi rozpačité pocity. Roos je pre mňa tvorca bez výraznejšieho rukopisu, ktorý sprostredkúva témy, ktoré mi rovnako nie sú práve najbližšie. Film som pozeral len kvôli Natalie Portman. A nebol som sklamaný. Ale ani ohúrený a bohužiaľ ani emocionálne pohladení. A trocha sa mi toho emocionálneho pohladenia, tých sĺz, alebo aspoň kúska empatie voči hlavnej hrdinke žiadalo.(12.2.2012)

Na úvod bych se pozastavil nad naprosto nesmyslným českým názvem filmu, jelikož opravdu nechápu jeho význam s ohledem na to, o čem tenhle melancholický příběh je. Natálka hraje velmi slušně, jak jsme zvyklí, není to špatná polemika nad vyrovnáváním se s těžkou životní situací, ovšem nebylo mi režisérem zcela umožněno více se vcítit do pocitů hlavních hrdinů.(6.2.2013)

Je to jen pár dnů, kdy jsem zase po nějaké době viděl Portmaku v Leonovi. Jak ta holka dospěla... Stále ale neztratila nic ze své krásy a co se týče herectví, tak to má stále stoupající úroveň. Po Černé labuti, kde táhne celý film jen ona se svou náročnou postavou, si hodila i další charakterní roli v Love and Other Impossible Pursuits, filmu, který je také postavený výhradně jen na ní. I tady se to povedlo, ale divák tentokrát může bojovat s poměrně nevyrovnanou postavou, od které jsem do posledních minut nevěděl co čekat, a nepřišel jsem na to ani po závěřečných titulkách. Docela i rozumím co chtěl Don Roos říct, ale naložil si na záda zátěž jako kráva, a lehce se mu to místy drolilo pod prsty. Být ženská tak dám možná čtyři, jelikož bych možná určité věci chápal lépe. Takhle za zajímavé tři. It was my children too! (4.9.2011)

Natalie vyzerá úžasne s kudrlinkami, s rovnými vlasmi, aj s copom. To je podstatné. Okrem toho je tam aj solídny príbeh, ktorý pôsobí celkom realisticky, až na to klasické predčasne mentálne vyspelé decko a koniec, ktorý sa snaží všetko narýchlo usporiadať na pravú mieru. Slušná dráma s dobrými hereckými výkonmi, ktorá je z nejakého mne záhadného dôvodu absolútne neznáma a o slovenskom kine si mohla nechať iba zdať. Možno vďaka spomienke na neustále na plátne prítomnej Natálii neskôr pridám jednu hviezdu. Čo viac si vlastne môžeme od filmu s ňou priať, ako sa nonstop na ňu pozerať. 70%.(29.9.2013)

"Můžu se vyčůrat u stromu.. Mám totiž penis !! To ty by ses měla bát, protože ho nemáš.." - "Díky, Wille !! Přestanu ho hledat.." ;)(26.3.2015)

V živote sú situácie a situácie. Tento film pojednáva o tých druhých. O bolestivej rane na srdci, ktorá tam bude jednoducho celý život. Čas síce dokáže čiastočne zahojiť každú ranu, no čo raz kurevsky bolelo, bude bolieť stále. Natálka zahrala svoj part dokonale a hoci film dokonalý nie je, kto chce, nájde si v ňom to svoje.(25.7.2011)

Co na to říct, krásný snímek s krásnou a okouzlující Natalie a znovuobjevení Lisy Kudrow (já ji fakt od Přátel asi nikde ještě neviděla, nebo jak koukám na filmografii, tak spíš měla takové malé role, že jsem ji ani nezaregistrovala) a Scotta Cohena (toho jsem snad zas naposled viděla v Gilmorkách). Takže nevidím důvod, co bych měla filmu vytknout. Tak trošku ze života, aneb když se něco sere, tak pořádně a nejlíp všechno najednou.(19.12.2012)

Niekedy odpustiť svojim najbližším je veľmi ťažké. Životná trauma a strata dieťaťa k dobrej pohode nepridajú. Natálka sa ale stým snaží pobiť, a pomáha jej pri tom rodina, teda až na Carolyn / Lisa Kudrow / tá sa zas snaží chrániť svoje dieťa, i keď dosť cholerickým spôsobom ... Treba vidieť ;)(26.5.2014)

• Anrie

Nemůžu přijít na to, co po mně přesně tento film chtěl. Jestli pláč, hněv nebo lítost nad Natalie, která si svůj život tedy pěkně vyžírá! Normálně bych byla z takových osudů vážně smutná, ale tady mi zkrátka vadilo, že celý příběh byl jen o tom, že umřelo mimčo...Hm, a dál? Nic jiného se tam nedělo, než to a že se do zebe "zamilovala" dvojice (u které jsem mimo jiné neviděla vůbec žádnou jiskru, herci byli chladní jak počasí na anglickém venkově), co nemá absolutně nic společného a pak to tak v domácnosti vypadalo...Možná nesprávný a bezcitný dotaz, ale proč si neudělali nové dítě?(28.11.2014)

• JohnCZ

Tematicky se mě to úplně nedokázalo dotknout, nejsem asi úplně cílovka. Možná kdyby Natálce umřel pes. Ale jinak je to teda asi docela depka s jednoduchým příběhem. Max Medina je furt stejně šarmantní, až je otravný. Ale kvůli Natálce se to nechalo, to asi jo.(3.11.2017)

Skvělé drama, skvělé herecké výkony, ale na pět hvězd to bohužel není. 85%(29.5.2011)

• Padme_Anakin

Hm. Věděla jsem to. Věděla jsem, že jednou přijde chvíle, kdy se má romantická duše definitivně odporoučí. A právě se to stalo. Zvítězil ve mně realista a zároveň i tak trochu cynik. Naservírují-li mi tvůrci filmu hlavní postavu v podobě krásné slečny, která nakráčí do firmy, zpřehází životní hodnoty jednoho bosse, rozbije mu rodinu, jeho malého syna dokonale mate a neumí se o něj ani v nejmenším zodpovědně postarat, tedy? Co se po mně chce? Mám s ní soucítit? Vžít se do ní? A proč? Mám to celé přijmout s vysvětlením, že se zamilovala? To už se fakt celej svět zbláznil? Postava Carolyn je tu neochvějně kamenována. Tedy já bych se s dovolením postavila za ni. Kdyby mně někdo tímto způsobem naburácel do života, nezván, neočekáván, nechtěn, troufnu si tvrdit, že by to neskončilo jen jedním hysterákem ve škole a jedním horkým telefonátem. A pokud by někdo ohrozil, či ohrožoval život (zdraví) mého jediného dítěte, inu, to by byla teprve mela. Další filmové peripetie snad už ani komentovat nechci, připadala bych si jako při hodnocení silikonových ňader. Umělé. Prostě umělé! Moje hodnocení: dvě pecky. Jedna za poselství filmu a tím je odpuštění, k tomu cítím respekt. Druhá je za herecké výkony všech zúčastněných, klobouk dolů, vážení.(27.12.2014)

Výborná Natálka v celkově nadprůměrném a citlivě natočeném dramatu. 8/10!(30.4.2011)

• Lord.Jim

Tak necitlivej film po všech stránkách jsem už dlouho neviděla - je tam sice jedna silná scéna, ale to je tak všechno.(18.4.2011)

Obvykle je problém smířit se s tím, že jak to není starší drama nebo drama ze severu, mohlo by to stát zato. Nebo to zato i stojí. Ačkoli služebně mladší, i Rabbit Hole se šťourá v tom, jaké to je přijít o dítě. A i když o něco lépe dramaticky, o nic méně kvalitně. Oba nejsou kategorií výše zmíněnou, ale jsou dobré, pokud máte náladu na melancholii a trochu velkého smutku. Tenhle snímek ovšem má trochu více toho patetismu, zvlášť závěr je takový. Musím ale uznat, že výkon Portman je slušný, koukatelný a na situaci, v níž se nachází postava, i přijatelný.(14.9.2011)

Na první pohled mě zaujalo herecké složení - Natalie Portman, Lisa Kudrow, Scott Cohen a Lauren Ambrose - nikdy bych nevěřila, že všechny dohromady uvidím v jednom snímku. Začnu pozpátku - Lauren Ambrose, ač to nebyla velká role (jako např. v Six Feet Under - i když hloupost srovnávat roli ve filmu a seriálu, dobrá řeknu to jinak: nebyla tam moc vidět), tak se mi tam moc líbila (a měla úžasné vlasy). Scott Cohen (pro mě to bude věčně Max Medina - Gilmore girls) byl výborný, ta jeho bolest čišela z plátna.. Lisa Kudrow (anebo pošahaná Phoebe z Friends) tentokrát nebyla pošahaná, ale za to výborně protivná. A nakonec Natalie Portman, nevěděla jsem jestli jí mám litovat nebo nesnášet, jako macecha byla příšerná a mateřskou roli si užila 3 dny, z čehož tam byly akorát vzpomínky a prožívání toho, jak jí zemřela dcera v náruči.. Celkově je to vynikající drama, které upoutá pozornost od začátku, ale ten silný konec je doslova třešničkou na dortu..(29.9.2011)

Drama z každodenního života, které jsem si užívala každou minutu. Psychologie postav a jejich pohnutky jsou skvělé, žádné umělohmotné postavičky na papíře scénaristy. Když Emilie vyčítá otci, že podváděl matku s ruskou prostitutkou a zničil jim rodinu, aniž by si sama připustila, že odvedla ženatého muže z manželství a zničila rodinu někoho jiného je čistě ze života a zaslepenosti některých lidí, kteří vnímají jen svoje tragédie, ale že oni boří životy jiných v jejich pohledu na svět neexistuje (a pak jako divák zcela chápete přístup Lisy Kudrow jako ex-manželky). Do toho smrt 3-denního miminka, výčitky svědomí a nenávist z pozice syna z prvního manželství. Prostě filmová lahůdka, která předčila moje očekávání. Navíc hlavní postava Emilie je už od začátku naprostý opak "hlavní hrdinky", neboť já jako divák jsem ji nenáviděla. Viděla jsem v ní jen ty naivní mladý holky, co přijdou poprvé do práce do nějaké vážené firmy a hned se tam zamilují do bohatého staršího chlápka. Chlápek se s ní párkrát vyspí a kdyby nezjistila, že je těhotná, tak by ten milenecký vztah po pár měsících utnul. Jenže ostuda je silnější a rozvod doprovází svatbu s mladou nezkušenou pipkou. Dívka si vše obhajuje tím, že si stejně s bývalkou nerozuměl a ona je jeho pravá láska, cítila to od chvíle, co ho poprvé uviděla. Tahle holka, která by mohla být skoro sestrou jeho dítěte z předchozího manželství se snaží být tou fajn cool macechou, která mu dovolí zmrzlinu, kterou mu zakazuje přísná matka. To, že to neumí s dětmi argumentuje tím, že kdyby měla dítě, tak by to s nimi uměla. Navíc je hysterická a sebestředná, hádá se jak v Rodinných poutech, až jednoho dne si tenhle starší chlápek uvědomí, že takhle to dál nejde a rozvede se podruhé. Tohle scénárista nevyplodí, tohle je bohužel život spousty lidí.(20.9.2011)

Snímek, který dokáže dojmout - na druhou stranu silně nadlimitní množství neurovnaných, traumatizujících vztahů mezi jedinci stiženými rozličnými životními kalamitami ve mně probouzí myšlenky na tichou, leč rozhodnou vzpouru proti takovému systematickému citovému vydírání. Navíc nedokážu říct, nakolik jsou reakce protagonistů v jednotlivých scénkách (ne)reálné. Takže nakonec jen za 3* ... P.S.: 1) Scott Cohen alias Jack je v některých situacích TAK kladnou postavou, až mě to trochu děsí; 2) Hromadné rituály ani zdaleka nepomáhají vždycky ... a rozhodně nepomáhají každému.(27.5.2014)

Nemůžu si pomoct, tohle je prostě za pět. Skvělé drama, které je ze života na všech frontách. Věci se prostě dějí a jediné, co s tím můžeme dělat je to, že se s tim vyrovnáme a budem žít, nebo nevyrovnáme a budem existovat. Vyrovnáváme/nevyrovnáváme se s tím obvykle bez kýče, patosu, protože prostě nehrajeme, že se to stalo, protože tím prostě žijeme/existujeme, tak přesně takový je tenhle film. Na nic si nehraje, citů má na rozdávání, ale kýče se nedotkne ani náhodou. Nejsem si jistá, jestli si to těch pět hvězd zaslouží, ale za sebe můžu říct, že mě to svou přirozeností zkrátka zbořilo a chvíli mi bude trvat, než se zase poskládám zpátky. 90%(20.4.2011)

Příběh mladé ženy, jež o dítě příšla. O dopadech těžkých chvil, kdy se v zármutku snaží sblížit se s NEvlastním dítětem. Silné, lidské drama plné pocitů, velmi hezky zahraných od všech představitelů. Zejména pak Lisa Kudrow dramaticky přesvědčivá, ač ji znám jen jako trhlou Phebe. Natalie Portman je hlavní hvězdou co hraje skvěle, a přesto je tenhle výborný film s ní něják opomenut.(4.3.2013)

• kaylin

Tady je tolik nepříjemných postav, že se na to ani nedá koukat. Lisa Kudrow je prvoplánově mrcha a jde jí to dobře, jenže její postava nemá žádnou lidskou rovinu. Natalie se tváří jako zajímavá milá, ale má v sobě trauma, které postupně začne diváka unavovat. Ano, chápu, že ztráta dítěte je složitá, ale dají se o tom natočit i lepší snímky.(3.7.2014)

Sledovat 119 minut Natalii prostě nemůže dopadnout špatně! Doják! http://www.youtube.com/watch?v=RYk_L9psLEo(1.7.2011)

Uslzená šachová partie, kde chvílemi spolu a chvílemi proti sobě hrají manžel, manželka, exmanželka, dítě a mrtvé dítě. Natalie Portman má po většinu stopáže na krajíčku, Lisa Kudrow je nehezky stárnoucí hysterická krkna, Scott Cohen mezi nimi bezradně tápe jako člověk, co se ztratil v lese a GPSku mu právě sežral medvěd, a Charlie Tahan je typické filmové dítě z čeledi otravných. Výsledkem je melodrama, kterému se nedá nic závažného vytknout, ale které není důvod vidět podruhé.(3.2.2014)

"Existuje peklo?" - "Je ich niekoľko. Tvoja trieda je jedným z nich." Tak toto bola silná káva. Love and Other Impossibru Pursuits je podľa mňa film, ktorý buď zaujme, pohltí a zanechá stopu, alebo prekročí rámec uveriteľnosti a začne liezť na nervy. Ďakujem vyššej filmovej moci, že ma Triediaci klobúk tento krát zaradil do prvej skupiny. Motto filmu znie "Na pokakaného aj záchod padne" a ja som úprimne rád, že v tomto filme bola pokakaná Natalie Portman. "Takto dobre Natalie ešte nehrala," povedal som si po Black Swan. "Tu bola taktiež perfektná," usúdil som pri Garden State a Brothers. Po Love and Other Impossible Pursuits prehlasujem, že tak ako Al Pacino je herecký Boh, Natalie Portman je Bohyňa. Tomuto koncertu prekrásnej hereckej virtuózky by som dal plné hodnotenie už len kvôli nej, aj keby to bol úplný prepadák, v ktorom je zvyšok hercov totálne nemožný, príbeh nestojí za nič a hudba je hrozná. Lenže ani jedno z toho nie je pravda. Lisa Kudrow mi dokázala, že nie je len pošahanou Priateľkou. Scott Cohen mi pripadal ako najslabší článok, ale nebol vyslovene zlý. Dokonca aj ten malý chalan zaujal. Príbeh bol až prekvapivo silný, najmä z hľadiska emocionálneho dopadu. Najviac oceňujem vsunutie viacerých situácii, ktoré mi vyčarili úsmev napriek celkovej pochmúrnej atmosfére. Viacero existenciálnych otázok z bežného života, ktoré dostávajú svoj priestor a v závere nie sú odbité a stlačené do malého priestoru na úkor dákej zbytočnosti. Milujem filmy, ktoré majú najsilnejšie závery a tento je jedným z nich. V okamihu, keď som si povedal, že soundtrack je nejaký diétny, začala hrať perfektná Adele a od tohto momentu až po záverečné titulky to bolo proste dokonalé. Nedá mi ešte raz nespomenúť brilantný výkon Natalie v tak ťažkej roli. Bola jednoducho úžasná a som presvedčený, že žiadna iná herečka by to nezvládla lepšie (a už vonkoncom nie Jennifer Lopez). Zároveň sa pre mňa Natalie touto rolou stáva najlepšou žijúcou herečkou (sorry Jodie, je to tak). Film, z ktorého napriek jeho téme sála život. Taký, aký je a akým sa vždy môže stať. 100% P.S.: Odporúčam pozrieť v origináli a hlavne v HD (hrá tam jedna krásna baba).(16.6.2013)

Mělo to rozhodně zaděláno na velmi dobré drama, už jen kvůli tématům, které nikdy nezevšední - úmrtí dítěte, nevěra, přijétí nevlastních rodičů a dětí. Problém je ale v tom, že je to celé provedené tak nějak chladně a bez citu, takže mě první polovina filmu skoro vůbec nezaujala. Když se v posledních 20 minutách konečně začne něco dít a emoce vyplynou na povrch, než se nadějete, máte před sebou závěrečné titulky. Takže rozhodně by to chtělo lepší scénář a možná kdyby se film netočil pouze kolem Natalie Portman, která si ho prakticky ukradla pro sebe, bylo by to ku prospěchu věci.(5.3.2012)

• Figusek

Nesnáším filmy o nevěře a lži, kde se navíc těšíte na Natalie Portman v hlavní roli a ona vám předvede výkon, kdy se chová jak naprostej blb, kterýmu by jeden facan nestačil. To je ale uplnej bobek oproti tomu malýmu smradovi Williamkovi, kterýmu bych nejradši každou chvilku šlapal na jeho roztomilej kukuč a liskal mu tlamu hlava nehlava! Ovšem se zde objevuje i skvělá "přátelská" Phobe Lííísa, která je při každým jejím slovíčku nejen na dělo, ale na dvě! Dramata jsou krásné žánry, ale prosím podávat jinak než jako Lásku a jiné nádherné kratochvíle! 10%(31.10.2013)

Dramatické, smutné, depresivní, bezvýchodné, sebemrskačské, bojující, hádavé × zase ta jejich americká nátura. Téma zajímavé, sice hlavní postavu bych propleskla za ty její nálady a výbuchy, i když je ve stresu ze smrti dítěte. Bývalá manželka byla taky lehce histeričtější, ale reálná. A synáček byl moc chytrý, to znamená moc americky urážlivý a donašecký, chápu, bylo to dítě. Natalie super, Scott moc pěkný, prostředí sychravého New Yorku dolaďovalo celou náladu. A to je tak všechno, čekala jsem víc. Film, který možná nemusíme vidět. ..ten pochod mi přišel docela bolestivý, proč rozrývat staré jizvy.. (28.4.2011)

Ta čtvrtá hvězda je nepřekvapivě jen a pouze za Natalii, která tradičně předvádí skvělý výkon a silně zastiňuje zbytek hereckého obsazení. I když v tomto případě jí to asi nedalo zase tolik práce, jelikož její kolegové, zvláště pak Scott Cohen, jsou neuvěřitelně nevýrazní. Film jako takový je značně civilní, a kdo očekává nějaké "kulervoucí" drama, bude zajisté zklamán - naopak ten, kdo si chce jen odpočinout sledujíce problémy obyčejného člověka převedené na filmové plátno, bude pravděpodobně spokojen.(13.7.2012)

Hodně smutné rodinné povídání ze života o malé dívce, která se tak nějak plácá ve svém smutném životě.. Za spoustu věcí si může sama a spousta věcí ji nevyšla a potkala jí i obrovská životní nespravedlivost.. O tom, jak je těžké být druhou ženou, mladou nevlastní matkou a zklamanou dcerou.. Další role skvělá role Portmenky, která (klasicky) uroní slzu..(29.9.2012)

Velmi citlivě vystavěné a zrežírované drama s úžasnou Natalií Portman v hlavní roli.(15.5.2011)

• Pavlínka9

Film mě vůbec nechytl. Bylo mi celkem jedno, jaké trápení zažívá postava Natalie Portman, přestože dokázala zahrát zcela "nemateřský typ ženy"a její vztah l nevlastnímu dítěti. Kdo mě ale dostal byl Charlie Tahan ve své postavě nevlastního syna, který svým negativním přístupem a neustálým strachem nedal možnost, aby se k němu Emilia dostala o krok blíž. Tenhle kluk je výborný a jen doufám, že ho uvidíme čímdáltím častěji.(8.5.2013)

Jsou příběhy, pěkné i bolestivé, ve kterých si někdy můžeme nedobrovolně zahrát hlavní roli. A film nám dává možnost, nakouknout do zákulisí a pocitů druhých, byť zrozených s fantasie autora, nebo skutečnou událostí. Toto je jeden s těch příběhů, které nechci rozpitvávat do hereckých výkonu, kvality scénáře, nebo obsazení. Beru jej jako celek, se všemi nedokonalostmi, protože právě ta jednoduchost je mnohem realističtější a mnohem víc uvěřitelnější.(28.7.2011)

Jeden z horších filmů s Natalie, ale její skalní příznivci jako já musí vidět. Bohužel že celý film drží nad vodou jenom ona.(21.2.2012)

řemeslně velmi dobře zvládnuté a hlavně úžasně zahrané drama,které se pouští do řešení poměrně závažných témat.Naštěstí tak činí pro diváka poměrně lehce zkousnutelnou formou,která vás sice dostane,ale nepoloží vás s depkou jako prase.Nečekal jsem moc a dostal jsem hodně...80%(29.4.2011)

14. 10. 2013 (226.); Emilia bude mít stále výbuchy, přestanou až se stane maminkou(15.10.2013)

• noctambule

Nepovedený film po všech stránkách, scenáristicky, herecky, hudebně, ... myslela jsem, že dám aspoň jednu hvězdu za Natálku, ale i ona si vybrala horší chvilku.(22.11.2015)

Natalia Portman pro mě není nijak oblíbená,ale zárovaň ani neoblíbená herečka. Líbila se mi -opravdově- jen ve třech filmech. Černá labuť, Na dotek a teď tady. Že bych ji začínala mít ráda? Věřila bych,že podobného ražení bude i v reálu. Láska a jiné kratochvíle je film o vztazích,ať už se jedná dítě vs. dospělý nebo dospělý vs.dospělý..... a také a tragické události,která se všemi těmi vztahy pořádně zamává, i když byly nahnuté i předtím. Musím uznat,že Pufina má pravdu a Scott Cohen u mě také zabodoval hlavně jako Max Medina z Gilmorek,ale zároveň hrozně potěšil jako Jack tady. Jeho smutné oči hrají více,než celá tvář a věkový rozdíl mezi Natalií a jím mě nějak nedochází. Pěkný a až zbytečně nenápadný film.(19.9.2012)

Nedávno jsem se bavila s někým o tom, že Natalie Portman snad nikdy nehrála v žádném špatném filmu a tento film to jenom potvrzuje!!! Neskutečná podívaná a velmi silný příběh. Nevím, jestli to je jenom můj pocit, nebo to tak cítil i někdo jiný, ale já v tomhle filmu nenašla jedinou zápornou postavu. Ano, možná Carolyn, ale v podání Lisy Kudrow jí i přesto všechno člověk chápe a má ji rád.(25.9.2012)

Vzhledem k tomu, že ve chvíli, kdy jsem na tohle koukala jsme měli v rodině čerstvé miminko, tak mě to naprosto rozsekalo.(19.7.2013)

• Mikeowka

Nenadchlo, neurazilo. Díky Natálce ***.(25.9.2012)

Nejsou to úplný čtyři, ale jo... nebudu suchar. Love and Other Impossible Pursuits je snímek, který třebas není silný v jednotlivých fázích děje, nicméně jako celek stojí za zamyšlení. V životě se může udít spoustu nečekaných kratochvílí a jen ti silní a s odhodláním jim můžou naplno čelit vstříc svému štěstí. Film takhle patetický rozhodně není, nejde ani o přehnané drama, spíš takový vhled do jedné životní události, situace, období, které podává poměrně věrohodně. Příjemně zapůsobili také mladík Charlie Tahan a samozřejmě moje jedinečná Natalie. Vlastně nad tím obsahem i přemýšlím, takže svoji roli tenhle film splnil. (75 %)(26.2.2012)

Donu Roosovi se povedlo natočit velmi silný, emočně nabitý příběh ze života názorně zobrazující spletitost mezilidských vztahů na všech úrovních. Nemohu se však zbavit pocitu, že se vyprávění drží trochu zpátky jako by se bálo být více vyhrocenější až na dřeň. Z filmu na první pohled vyzařuje pevné a jisté režijní vedení, které se v kombinaci Natalií Portman, podávající jeden ze svých fantastických výkonů, ukázalo jako zásadní pro úspěch tohoto filmu. Tím nechci snižovat ostatní herce, kteří hrají taktéž výborně včetně nezvykle dramatické Lisy Kudrow, která rovněž potěšila.(1.10.2013)

Tak zde jsem dlouho přemýšlel (což se mi často nestává :), zda tři či čtyři hvězdy a po delší době jsem se uchýlil ke stylu rozhodování, který jsem uplatňoval vlastně od prvopočátku: 3 - dobrý, ale jednou stačí, 4 - určitě mrknu znova. Proto i když jsem tento snímek ohodnotil třemi hvězdami, neznamená, že to není dobré, to spíše naopak. A přesto že dramata nejsou mou silnou stránkou, tento se mi líbil, což zcela jistě taky k dobru počítat. Postavy, jejich chování a reakce reálné, dobře napsané, výborně zahrané, smutek jsem z obrazovky cítil snad fyzicky...Sice smutné (možná i konec, nebudu ovšem spoilerovat), ale bohužel nežijeme ve světě pohádek, takže ne vše je radostné a zářící, že?(3.7.2011)

• BeranSon

Život dokáže přichystat nejednu velkou ránu a někdy dokonce srazí na kolena. Jednu pecku za druhou si režisér život (Don Roos) připravil pro mladou a nádhernou Natalii Portman. Natalie svou roli zvládá precizně. Postavu, kterou od začátku provází všudypřítomná smůla dokázala uhrát perfektně. Je sice pravda, že někdy je ono neštěstí až příliš přes čáru, ale na druhou stranu scénář byl vyvozen tak, že do děje byli vklíněny i ty sympatické, na oko průhledné momenty. Na konci čeká malá radost v podobě perfektně vygradovaného finále, které je zvládnuté jako u těch nejpreciznějších dramatických snímků s podobnou tématikou. - 4/10 -(28.5.2014)

Škoda, že tento film zůstal tak trochu odstrčený a nedostalo se mu dostatečné pozornosti. Natalie zde totiž předvedla další performance hodnou Oscarové nominace. Nedá se to srovnávat s "labutí", protože jde o něco jiného, ale chvilkami mi tady přišla i lepší. Skvělý film.(10.6.2011)

• Gore

Když není ve filmu žádná postava sympatická, prostě si nedokážu vybudovat vztah k celému filmu. Navíc postava ztvárněná Natalií Portman byla tak hloupá, otravná, nepříjemná, labilní, že jsem místy nahlas křičel a posílal ji do patřičných míst, což obvykle nedělám.(5.11.2011)

Jelikož nejsem rodička, neumím se dostatečně do situace vžít. Ale i tak to enbylo dost 'peprné', tkové uuňkané, žádné grády, žádná pořádná šťáva.. nevímm no, Natalie je nádherná,ale to j tak vše co mě s jejími hereckými výkony bavilo pozorovat..(19.7.2012)

Civilní, lidské, obyčejné v tom nejlepším slova smyslu, komorní, uvěřitelné, zkrátka velmi dobré... herci dobří, kluk nesere (nevidí mrtvý lidi, nechce hrát kvůli žádný holce na bubny...) Jen se bojím, že to poměrně rychle zapomenu a přemýšlím, je-li to nevýraznou režií nebo ještě něčím jiným.(16.10.2012)

Hořkosmutná kombinace nesnadných životních konstelací. Natalie Portman v ní ztvárňuje dívku, která způsobí rozpad rodiny. Sama pak přijde o dítě krátce po narození. Natalie působí v roli osudem zkoušené ženy velice křehce, když znovu a znovu proživá své trauma, truchlení, jež je navíc ztíżeno problematickým vztahem se synem manžela, jehož manželství rozdělia. Laskavá a hřejivá je její složitá, ale moudrá komunikace a vývoj vztahu s manżelovým synem. Hned napoprvé mě jejich rozhovory chytily za srdíčko svou naivitou a smutkem z nevratné situace, která změnila život jim oběma a nezbývá než jít dál. A je na nich obou, zda si dají navzájem postor v životě a pochopí, že spolu je lepší nežli proti sobě. Jenže Natalie je prostě překážkou návratu táty k mámě, mimochodem skvěle zahrané Lisou Kudrow. Za zmínku stojí i silně proživané pocity viny ze smrti dítěte, které zjevně brání cestě dopředu a rozkládají nové manželství.(6.2.2013)

pěkné drama o vyrovnávání se syndromem náhlého úmrtí novorozenců a ovlivňování okolí.(2.5.2011)

Můj pohled na tento snímek bude asi silně zkreslen událostí, která se stala u nás doma, když byla moje sestra novorozeně. Emotivně silný film, na který se ale už znovu koukat nechci, protože mě neskutečně odrovnal. Scéna, kdy Natalie zoufale křičí na manžela a v náručí drží bezvládné tělo malé holčičky, ve mě bude žít ještě dlouho..... PS: Komedie to opravdu není..(15.5.2011)

• markotter

Nekoukatelné a téměř nedokoukatelné, plné amerických klišé. Hvězdička za Natalii Portman.(9.7.2012)

Tazky film, ktory pojednava o tom, ako dokaze smrt dietata doslova znicit osobny aj rodinny zivot na vsetkych urovniach. Hlavna hrdinka sa s tym nedokaze vyrovnat a postupne sa dostava do konfliktu s takmer kazdym zo svojho okolia. Natalie mam rad, ale ta hlavna postava mi velmi nesedela [83/2013](21.10.2013)

Depka z reálného života, s příběhem s kterým se můžeme setkat v dnešní době v jakékoli rodině. Místy film pokulhává a nudí, ale téměř dokonalá Natalie ten film neskutečným způsobem zvedá. Celkem nenápadný film, který mě svým příběhem ale hodně zaujal.(29.5.2014)

Amerika se vším všudy... Ale výborná Natalie P. a emoce, které z filmu salali...(30.9.2013)

Já jsem Natalii Portman ten šťastný konec přála. Musím se ale přiznat, že jsem chápala i chování mrazivě ledové Lisy Kudrow, která se nakonec ukázala jako skvělá žena. Ne všechny zhrzené exmanželky by pomohly ženě, která jim odvedla muže a rozbila rodinu. 70%(1.10.2013)

Vtipná, upřímná a srdcervoucí adaptace románu? Nikolivěk. Je to jen o ženský, na kterou kupodivu nespadl i ten posranej hajzl. Něco jako depresivní procházka životem jedné Židule, která je zakončena velkým WTF momentem (takže ti pomohla má ex, která tě bytostně nesnáší? To jsem rád,ale i tak s tebou nemůžu žít, pač všechny ničíš, ale co takhle, aby jsi mi pomohla s klukem a pak jsme skočili na večeři?) Když toto ale opominu, tak film to nakonec nebyl tak strašnej, Natálka to zde zahrála na výbornou a ten malej kluk taky nebyl špatnej.(2.11.2013)

Smutný, citlivý a ťažký film.(26.5.2014)

Ze snad většiny komentářů vyplývá, že vás snad ten příběh dojmul .. no nezapomeňte na to, že byla potvora, protože odloudila ženatého s dítětem ... :-((26.3.2015)

Psychologicky propracované drama s vynikajícím výkonem Natalie Portman. Jako otec malé holčičky jsem přemýšlel o SIDS a trpěl s hlavními postavami filmu. Inteligentní, krásný a velmi americký snímek.(7.5.2011)

život není vždy fér a bodování zde vzhledem k tématu taky nebude fér - prostě se to někde zaseklo, aby to mohlo dostat potencionálních 5 hvězd(4.10.2013)

Ono nestačí jen napsat dobrý scénář. To musíte mít také někoho, kdo přesně vystihne emoce a vžije se do pocitu matky, která přišla o dítě. A přesně takovéto filmy Natalii Portman sedí, silné melancholické drama. Film se mi líbil a nemám k němu žádné zásadní výhrady. Dávám čtyři hvězdy.(27.6.2014)

Hodně psychologické drama. Obsahovalo spoustu pletenců, které spolu souvisely a spoustu věcí, které by člověk ani nečekal. Bylo to na jednu stranu velice zvláštní drama a přitom by to člověk nazval ideálním dramatem.(13.10.2015)

Dojemné, perfektně zahrané, hluboké a dokonale lidské.(8.11.2017)

Velice citlivé téma zpracováno tak, až mi bylo opravdu úzko a smutno, jakoby to byl můj příběh. Možná někdo čekal víc, taky to možná mohlo být provedeno jinak, lépe, ale mě osobně se to už tak dotklo natolik, že jsem nedovedla ještě něco očekávat.(8.3.2012)

Melodramatický příběh, o ztracení a znovunalezení samu sebe po té, co si člověk prožije rodinnou tragédii, a odpuštění sama sobě i blízkého okolí, v hlavní roli s Natálií Portman, kterou jsem si hodně oblíbila i z odlišných filmových žánrů, film mě celkem uspokojil, ale chvílemi jsem se cítila tak trochu znuděně, ale poslední půlhodina ta to docela vyvážila, takže ani velké zklamání, pro mě docela slušně odehraný dramatický film(30.3.2012)

Čekal jsem něco.. Nejsem přesně schopen vyjádřit co, možná nějaké skutečně silné drama, něco, co mě opravdu chytne, dojme. Proto jsem byl títmto filmem lehce zklamán. Ano, je dobrý, ale má některé mušky (např. mi nesedl William) a chybí mu nějaký stálý "tlak na pilu", který by tomuto filmu dodal tu pravou atmosféru.(7.4.2012)

Velmi silný film pro mě... první půlku jsem si užívala, druhou jsem skoro celou probrečela... :/ nádherný film plný bolesti... ač na tohle téma bylo už plno filmů natočeno, žádný mě nedostal do kolen...až tento ;)(2.7.2012)

Není to špatný film, má v sobě jakési.. "něco". Ale očekávala jsem příliš, tudíž jsem mírně zklamaná. Natalie nepatří mezi mnou vyhledávané herečky, ale musím říct, že v tomto snímku mě dostala.(28.2.2013)

Krásně zajímavý kousek. Natalie byla skvělá ve všech situacích, které ji scénáristé házeli pod nohy. Vlastně bych dala jen 3*, ale ta hudba tam nejde ignorovat ... takže sázím jisté 4*, ale lepší než Black Swan to není. :) "I love you." "I know, ... I love you too."(29.7.2013)

• Kaučuk

Přehlídka nesympatických postav zasazených do jedné vyhrocené vyhrocené scény za druhou. Celé je to neosobní a uměle vykonstruované, scénáristický otřes. Hudba jak z hotelového výtahu. O hercích ani nemá smysl mluvit, neměli co hrát, ty nekonečné vlny pláče, vzteku a "I'm sorry" by s přehledem zvládli i ochotníci.(28.4.2011)

Velice se mi líbilo, že snímek pojednává o životní situaci, která teoreticky může potkat každého. Z filmu číší bolest, kterou hlavní hrdinka Emilia (výborná Natalie Portman) prožívá po ztrátě svého miminka pár dnů po jeho narození. Je pozoruhodné vidět vývoj této postavy, jak se vyrovnává zprvu se zlostí na sebe i okolí a jak se pomalu (i když obtížně) začíná vyrovnávat s danou situací a nakonec i najde cestu k nevlastnímu synovi.(11.7.2011)

Jako vždy dobrá Portman,která udělala film.Horší je,že celkově jsem tomu,až tak nějak nedostal se tomu pod kůži.Ten film si se mnou hrál,já to nakonec (musim říci,že jsem nepochopil hnedka,kdy byl jako že střih a voalá,jsme zase v minulosti..t u nadčasovost,jsem se v tom nějak ztratil,proč ten příběh byl udělán tak,ale co :) tak netáhnul z rejžou.Ono,že tam musí jít o city,o ztrátu,,přišlo mi to hrozně nalíčený t,akový bez nějakýho efektu,,dalo by se říci,ze života,ale trochu tomu bylo přidáno,ale určitě jinak zajímavé téma a nějaký hudební mrazivý podkres by možná neuškodil. Něco co ten film dotáhne více zařvat,takhle prostě krásný průměr a kdo má rád Natalii tak prostě povinnost vidět..jako vždy :D(26.7.2011)

Nemastné neslané.(26.9.2011)

Natalie Portman zkrátka zvládá zahrát veškeré emoce tak bravurně, že mě donutila plakat téměř celý film. Nemám co víc k tomu dodat(19.10.2012)

80% Velmi smutné téma, děsivé pro každou ženu - ze života. Zde se ukazuje, že (bohužel v tomto případě) "boží mlýny melou..." Velmi povedené drama!(31.1.2014)

Úmrtí miminka v náručí dokáže zahýbat s každou matkou. Nejinak je to i s hrdinkou tohoto snímku. Nedokáže se s tím vyrovnat a ještě do toho řeší svoje vztahy a porozumění. Jedná se o tak silný příběh, že v divákovi vyvolá soucit a možná u někoho i slzu. A v tom si myslím, že se moc tlačí na pilu. Nevím, ale zdá se mi, že životní reálnost místama značně pokulhává. Těžko říct, jestli to bylo cílem tvůrců, ale rozhodně se na citový terč trefili rovnou do černého.(27.5.2014)

Nezalehla jsem ji Jacku, udusila jsem ji... a o tom to tak nějak celé je. Jak se vyrovnat se ztrátou novorozeně společně s manželem právníkem, jeho malým synem z prvního manželství a k tomu s bývalou manželkou lékařkou Carolyn (Lisa Phoebe Kudrow). Jenže Emilia (Natalie Portman), Jack (Scott Cohen) a Williamem (Charlie Tahan) prostě patří dohromady, musí na to přijít a hlavně o tom to je. Až se na to podívám někdy příště, pravděpodobně ještě hvězdu přihodím. 70%(26.3.2015)

• Arsenal83

Film aj kniha sú určené predovšetkým ženám, mužov nemusí zaujať a mňa tiež neoslovilo. Pozerať sa na síce skvelú herečku, ale v role osoby večne utrápenej, sklamanej a potácajúcej sa v problémoch. A všetko sa to týka lásky a straty dieťaťa. So zadaným mužom, o ktorého by neoprela v skutočnosti ani bicykel a ktorého stvárnil veľmi nesympatický Cohen. Skutočne neviem, čo aké emócie malo toto dielko vzbudiť.(30.1.2017)

Příjemný drama u kterýho si kromě slušných hereckých výkonů cením hlavně to, že citově nevydiralo. Bylo to přesvědčivé.(11.3.2012)

Osobne si myslím, že filmy, ktoré sa zaoberajú s problematikou každodenného života, sú pre spoločnosť veľmi potrebné. Mám na mysli to, kde v podstate nepotrebujete ani scenár vymyslieť, pretože scenáristom je sám ŽIVOT. Film pôsobí silne preto, lebo situácia, ktorú predstavuje, je Bohužiaľ každodenná a veľmi ťažká. Aby ste mohli precítiť vážnosť zobrazenej problematiky, tak tomu ešte potrebujeme skvelých herečiek resp. hercov. Ako vždy, N. Portman opäť potvrdzuje svoje kvality a svoju flexibilitu pre daný charakter osobnosti. Prekvapivo, L. Kudrow taktiež podala nadpriemerný výkon. Zastúpenie majú aj muži (z hľadiska nadpriemerných výkonov) v osobe S. Cohen. Jemne vybraná hudba a jemná ruka kameramana sú posledným splneným bodom k tomu, aby sa tento film stal ešte lepším a realistickejším. Osobné hodnotenie: 80% (****)(28.4.2012)

Zdejší hodnocení se mi zdá trochu přemrštěné. Film nemá žádný originální nápad, podobný příběh už tu byl na sto různých způsobů, a přestože se tváří jako drama, vývoj děje je zcela předvídatelný. Jsem sice fanda Natalie a její výkon je jako obvykle bezchybný, nicméně pokud mám film hodnotit objektivně jako celek, pak se musím držet v mezích průměrnosti. //60%//(23.8.2012)

ČEKAL JSEM NĚJAKOU SLABODUCHOU V LEHCE DRAMATICKÉM TONU SLÁTANINU , ALE BYL JSEM VCELKU MILE PŘEKVAPEN . POMALU SE ROZVÍJEJÍCÍ DĚJ MI DÁVAL TUŠIT , ŽE ZDE BUDE TROCHU HLUBŠÍ PONOR DO VĚCI , TEDY VZTAHŮ . ZEJMÉNA SOLIDNĚ SE ROZVÍJEL VZTAH MEZI NEVLASTNÍM SYNEM A JEHO MATKOU ČÍSLO 2 . TENTO FILM JE TAKÉ O ODPUŠTĚNÍ SÁM SOBĚ A ZHODNOCENÍ VZTAHŮ K JINÝM LIDEM . JE TO FILM O MNOHÝCH Z NÁS . OPRAVDU DOBRÝ FILM . JSEM RÁD ZA TOTO PŘEKVAPENÍ . DÍÍÍKY .(16.12.2012)

Tento film som pozerala na dvakrát. Prvá tretina filmu ma vyslovene nebavila a po vypnutí som ani neuvažovala, že to ešte niekedy dopozerám. Síce výborná Natalie Portman, ale s takou absenciou chémie medzi ňou a filmovým manželom, že som si len s námahou vedela predstaviť, ako sa do seba neskutočne zamilovali, on kvôli nej opustil rodinu a ona kvôli nemu rodinu rozbila. Nepridal tomu ani jeho syn s jeho (aj keď veku primeranými) stupídnymi otázkami a postrehmi, ktoré chrlil na nevlastnú mamu Natalie alias Emíliu..fakt som sa vôbec nečudovala, že ju to po takej rane osudu vytáčalo. Včera som sa asi po dvoch týždňoch odhodlala, že tomu ešte dám šancu a pozrela si zvyšok..a ten ma príjemne prekvapil. Vypadla mi aj nejaká tá slzička nad bolesťou Emílie a manžela nad stratou maličkej dcérky, nad cestou, ktorú späť k sebe napriek všetkému znovu našli, dokonca aj synátor mi neskôr prišiel viac citlivý ako protivný, čo ho urobilo sympatickejším. Dostala ma aj scéna, keď inak počas celého filmu hysterická a nepríjemná ex-manželka a lekárka (ale nie je sa jej veľmi čo diviť) v podaní Lisy Kudrow, prekoná svoje negatívne pocity voči Emílii a vysvetlí jej, že za smrť dcérky nemôže. 3 hviezdičky za slabý začiatok a nechémiu hlavných postáv, inak by to bolo viac.(12.2.2013)

Film, který se stopáží doslova roste a to minutu od minuty! Úchvatný výkon Natalie Portman, která zde podává excelentní herecký výkon a to ve velmi velmi těžké roli. Příběh je to smutný a film nabízí mnoha místa k zamyšlení.. Jasných 5/5!(16.2.2013)

výborný film, na kterém nemám, co bych kritizoval. Herecky filmu kraluje Portman, je opravdu výborná, ale to není u ní nic neobvyklého. Je to takový film, jaký mám rád. Kombinace různých poloh a střídajících se nálad, jak to nakonec bývá i v životě, takže dojemné okamžiky někdy vystřídá vztek, jindy humor. Moc příjemně se na film dívá a uteče, ani člověk neví jak a ještě si z filmu odnese pozitivní emoce a dobrý pocit. Jo, málem bych zapomněl, i filmová hudba mě zaujala a krásně spoludotvářela atmosféru filmu. Prostě skvělé(1.7.2013)

• Gortyna

Kdybych to měl přirovnat k hodnocení vína: polosladké, nicméně pitelné, s buketem složeným ze sentimentu, červené knihovny a řemeslně dobře odvedeného díla. Nicméně láhev, kterou si už podruhé nekoupíte.(27.5.2014)

milujem Natalie Portman... je to uzasna herecka a podla mna dokaze zahrat uplne vsetko...v tejto drame ma uplne dostala...plakala som s nou...prezivala som vsetko s nou..no nevedela som sa vcitit do jej koze..a dufam, ze ani nikdy vediet nebudem...brilantne zahrane...pochmurna atmosfera vo filme...ja davam 4*(30.4.2011)

• Lestad

mno...kde začít? asi takhle: pravděpodobně nebudu nikdy tak moc znuděný abych si tento film pustil znovu. už od nějaké 20. minuty jsem si hrál hry na mobilu a doufal v brzký konec. Film, kde se Emilia půlku stopáže z aněco omlouvá a kde všichni vědí o všem je naprosto bezduchá ..řekněme věc. Ne, děkuji, jsem unuděn, zklamán, unaven. Toto už nikdy více.(2.8.2011)

Všetky postavy v tomto filme boli poriadne na hlavu. Nevidel som jedinú normálnu osobu.(28.11.2012)

Až na úsek pár minút pred koncom,si film drží stabilnú latku po celý príbeh. Výborná vypätá scéna bola bravúrne zahraná a slušne dramatická(smrť dievčatka). Ale okrem toho prihliadnuc k tomu, že filmov s podobnou tématikov(vyrovnávania sa so stratov potomka) som videl už dosť veľa, musím povedať, že tento tragic story je len priemerný a nepriniesol mi žiadne seba väčšie prekvapenie.(4.3.2013)

3,5. Natalia je krásná, ale to nestačí...(3.9.2013)

Až téměř do poloviny filmu jsem se vcelku nudil a ke sledování mě udržela jen Natálka. Postupen času ale film nabyl na dramatičnosti a zaujal(27.5.2014)

• Pythonator

Emoční drama, no fuj. Pořád se někdo hádá nebo vyšiluje a já jen nevěřícně kroutím hlavou a představuju si, jak to všechno někteří diváci prožívají. Upřímně bych se na film nepodíval, kdyby tam nehrála Natálka a upřímně mě to docela bavilo jen kvůli její nádherné tvářičce.(27.5.2014)

• Kreveta.punk

Neúmyslně jsem tuhle nudu viděl jako kulisu do zvukového pozadí při práci. Vážně nechápu kdo by se chtěl dvě hodiny čumět na to jak Portmanuvá celej film fňuká nad tím, že jí na začátku zkapal harant a během toho všeho do ní furt hustí druhej parchant, kterej je otravnější, než reklamy před začátkem trailerů. Ale jak se povídá, proti gustu...(25.3.2015)

Od začátku do konce gradující drama, špička žánru, bez zbytečných mini příběhů, vytvořených pro zesílení efektu, často viděných u dramatu. The Other Woman nepotřebuje nic, než Portman, která opět září.(22.7.2011)

Docela solidní film s velmi dobrou N.Portman, ostatní herci (s vyjímkou malého Williama) jsou nevýrazní, upištěná L.Kudrow jako protivná exmanželka vůbec nepřesvědčila...(29.9.2011)

• Jurcekk

Ani to neskúšajte. Strata času.(9.11.2011)

• babuca

Tak toto má sklamalo. Hlavne výkon Portmanky bol podpriemerný!(30.12.2011)

To byla nádhera, po herecké i obsahové stránce.. Natalia Portman brilantní, Scott Cohen neméně a Lisa Kudrow mě strašně mile překvapila, nečekala bych, že se tak snadno a přesvědčivě vymaní z role "Pheobe", ale je to tak! Dojemné, inteligentní a především neustále vtahující do děje, doufám, že ne poslední svého druhu!(16.2.2012)

Co říci? Film mi těžce zabrnkal na mou citovou strunu a já si zase poplakala. Opravdu krásné drama o životě a smrti, které je podtrženo výborným hereckým výkonem všech aktérů. Nicméně pořád mi v tom něco chybělo, nevím co to bylo, neumím to popsat. Třeba na to přijdu až si film pustím za nějaký čas znovu.(8.11.2012)

Natalie Portman opět zazářila, ze začátku mi to sice přišlo trošku vleklé, ale časem mě to chytlo a ke konci jsem div slzu neuronila. Upřímné, ze života, dojemné.(29.6.2013)

Film u něhož je lehké uvěřit, vcítit se a následně prožít. I když je zcela zřejmé, že ženy musí mít všechny zmiňované pocity 100 x intenzivnější.(30.9.2013)

Moc pěkný film a báječná Natalie Portman. Tento snímek Vám připomene, jak jsou některé věci nedůležité a jak moc některé ztráty bolí.(30.9.2013)

70%(30.9.2013)

hudba:John Swihart . Velice pěkný film o tom jak se rodina spořádá se smrtí své dcerky a také přátelství i manželství(15.10.2013)

Průměrně natočený film s dobrými herci, ale špatným scénářem i režií. Natalie Portman hraje opět svoji roli, jak nejlépe to jde, ale ostatní postavy působí nepřirozeně. I když je celý film zajímavě podán a pohybuje se zde zvláštní psychologika, snímek jen vidíte, ale neprožíváte jej. Jedině dobře vypadající role ze všech stran je pro výbornou Lisu Kudrow, která nadchne i svou dramatickou podstatou. 52%(22.6.2014)

Jak už tu padlo, herecky zahráno výtečně, hudba krásná, ale pro mě tomu něco chybělo. Nemělo to ten správný náboj, proto u mě zůstává tento film mezi průměrnými i když myšlenku má působivou.(12.1.2015)

Smutný a místy docela drsný film. A bohužel něco podobného může potkat kohokoliv... Ztráta dítěte, rozpad manželství nebo vztahu, nevěra, komplikovaný vztah s nevlastním dítětem... Místy mi ukápla slza, ale film je to kvalitní. Prostě o životě... A to není vždycky pohádka...(25.1.2015)

Takové rozporuplné - na jednu stranu si to hraje na co nejhlubší postavy, na druhé straně takové plytké jako do levné komedie (pře-chytřené dítě, chápavý manžel)(13.8.2015)

• macherano

Obyčajný film ničím výnimočný jedine tak Natalie(7.11.2015)

• leonskennedy

Poněkud depresivní film který tentokrát nezachrání ani Natalie Portman či Lisa Kudrow.(14.1.2017)