poster

Láska a jiné kratochvíle

 • USA

  Love and Other Impossible Pursuits

 • USA

  The Other Woman

 • Slovensko

  Láska a iné kratochvíle

Drama

USA, 2009, 119 min (Director's cut: 98 min)

Režie:

Don Roos

Předloha:

Ayelet Waldman (kniha)

Scénář:

Don Roos

Kamera:

Steve Yedlin

Hudba:

John Swihart

Producenti:

Marc Platt, Carol Cuddy

Střih:

David Codron

Scénografie:

Michael Shaw

Kostýmy:

Peggy A. Schnitzer
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (136)

 • SkyLukey
  ***

  Jeden z horších filmů s Natalie, ale její skalní příznivci jako já musí vidět. Bohužel že celý film drží nad vodou jenom ona.(21.2.2012)

 • Malarkey
  ****

  Tak nějak jsem si během tohodle filmu uvědomil, že jsem dlouho nikde neviděl Natálku Portmanovou. A Lisa Kudrow taky velice příjemně potěšila. Celkově mě bylo smutno z toho, že na Natálku padá jedna životní jizva za druhou a ne a ne mít naději v lepší budoucnost. Pak se ale veškeré její problémy začnou řešit a nejvíc se mi nakonec líbilo, že i když se na Natálku sypalo tisíc a jedna životní útrapa, scénáristi si dali tu práci, aby ji konečně učinili šťastnou. Hezký film. O životě, s dobrými herci a dobrou hudbou. Co víc si přát.(12.3.2012)

 • Enšpígl
  ***

  Přiznávám, že místy mně bylo Natálinky fakt dost líto, protože co si tam občas vyslechla, překonalo i legendární Kostnický bláboly na adresu Jana Husa. Na druhou stranu přišlo mně to tak moc silný ze všech stran, až to působilo trošku nereálně. Herecky zahraný výtečně, ale fakt jsem dvě tváře,m jedna má slzy a druhá cynickej výraz z něvrohodnosti, říkající a proč tam nepřišli burzovní makleéři a neobvinili Natálinku, i z toho, že zavinila hospodářskou krizi.(8.8.2012)

 • Zíza
  ****

  Chytlo mě to. Dívala jsem se na její duševní úskalí, nechopnost se vyrovnat se smrtí a ona to hrála tak přesvědčivě, až mi z toho bylo smutno. Scotta už jsem dlouho neviděla, takže jsem ráda, že jsem ho tu zastihla, byl skvělý. V Lise jsou Phoebe ani za mák neviděla. Tohle lidské drama se mi moc líbilo - hereckými výkony, průběhem, charaktery. Tím, že je v některých případech velmi těžké si odpustit. Natalie se mi tu mnohokrát více líbila tady než v Černé labuti. Silné 4*.(6.12.2011)

 • TeeAge

  | Scenár: Don Roos / Ayelet Waldman | Hudba: John Swihart | Produkcia: Carol Cuddy, Marc E. Platt, Natalie Portman | Distribúcia: Incentive Filmed Entertainment | (21.1.2011)

 • gudaulin
  **

  Nikdy bych nevěřil, že film s tak silným dramatickým potenciálem, příznivými komentáři a především s půvabnou Natalií Portman mě zklame natolik, abych nakonec neudělil ani průměrné hodnocení. Za jediný skutečný klad považuji právě přítomnost Natalie, která prakticky nesleze z obrazovky. Za podobnou dramatickou roli by leckterná seriálová hvězdička udělala prakticky cokoliv. Natalie je nejen pohledná, ale i talentovaná herečka, takže po této stránce jí není co vytknout. Jenže scénář film kormidluje do těch nejprovařenějších vod hollywoodského studiového mainstreamu s citovým vydíráním, knižními dialogy, přemoudřelým děťátkem a typickým happyendem. Hudba je vážně srdcervoucí, a to bohužel myslím ironicky, ale film sráží o dvě třídy zpět především dialogy. Věty typu snad jsem nebyl dobrý manžel, ale myslím, že jsem dobrý člověk, nejsou nic proti tomu, co je scénárista ochoten vložit do úst svých hrdinů v klíčových momentech. Scénárista si sice hraje na velké drama, ale k opravdovému střetu a zásadnímu konfliktu nemá odvahu. Soužití dětí s novými partnery jejich rodičů mívá často mnohem horší průběh i přes ty nejlepší úmysly dospělého. A ještě jedna věc mi vadí. Člověk by při sledování americké studiové produkce snadno nabyl dojmu, že americká společnost se skládá takřka výhradně z elitních právníků, prestižních lékařů a úspěšných podnikatelů, kteří považují za naprosto zásadní, aby se jejich ratolest dostala ze soukromých jeslí do prestižní mateřské školky a odtud na exkluzivní soukromou základní školu považovanou za přípravku na Harvard. Jejich spolužáci mohou mít i jinou barvu pleti, ale nikdy nesmí být z jiné společenské třídy, prostý plebs by patrně mohl jejich děti kontaminovat. Jo jo, i vláda meritokracie může být někdy k zblití. Celkový dojem: 40 %.(18.10.2013)

 • hellstruck
  ****

  Tak tohle je nejspíš nejsilnější role Natalie Portman (kdepak Black Swan!). I když ji nemusím, tak v tomhle filmu mě dokázala rozplakat. Jako macecha byla hrozná, ale dalo se tomu i zasmát. Celé drama se potýká a zaobírá převážně Isobelinou smrtí, smutkem, který po sobě zanechala a otázkami "proč". Zkrátka silný citový zážitek, který nenechá nikoho chladným..(3.10.2011)

 • viperblade
  ****

  Vynikající drama, které se stává dokonalé až ve svých posledních dvaceti minutách. A to je škoda. Love and Other Impossible Pursuits řeší hned několik otázek, které se mohou kdykoliv dotknout každého z nás (nevěra, úmrtí dítěte, vztahy v rodině) a co mě překvapilo, každé z těch témat dostane svůj patřičný prostor k nějakému "vyřešení". Jinak Natálka opět předvedla, proč ji považuju za jednu z nejlepších současných hereček. Kupodivu se mi líbila i Lisa Kudrow (ta stíhačka jí sedla) a hodně velké plus pro Scotta Cohena, který vedle Natálky překvapivě nezaostával. Jak říkám, kdyby celý film byl tak dokonalý, jako posledních dvacet minut, dal bych plný počet a ani bych nemrkl. Takhle "jen" dost silných 80 %.(24.4.2011)

 • Sarkastic
  ***

  I přes zdejší hodnocení jsem čekal trochu silnější drama. Téma filmu bohužel nenaplnilo svůj potenciál a v takovém případě už záleží jen na hereckých výkonech a konci (v tomhle případě žádném objevném). Celý snímek musela táhnout samotná Natálka, k tomu ještě s ne úplně dobře napsanou postavou, a aby toho nebylo málo, tak tady byl ten protivný kluk (přemoudřelé americké děti mám tak nejradši) a Lisa Kudrow v roli krajně nepříjemné semetriky (alespoň, že jsem v ní neviděl Phoebe). Takže se své výše zmíněné oblíbenkyni omlouvám, ale tohle už na 4* bohužel není.(29.8.2011)

 • castor
  ****

  Výborně napsané dialogy a postavy z masa a kostí dělají z tohohle melancholického dramatu příjemné setkání. Příjemně ale není postavě Natalie Portman, která v sobě vstřebává nejednu emoci (ztráta vlastního dítěte), odolává útokům vzteku bývalé ženy svého manžela a pozvolna nachází cestu k nevlastnímu přemoudřelému synovi, který vzešel právě z manželství, které sama položila na lopatky. Solidně odvyprávěný příběh bez výrazně hluchých míst srdce zřejmě nikomu neutrhne, ale potěší minimálně hereckými výkony (i kdyby Portman servírovala jen jeden jediný utrápený kukuč, tak ji to diváci budou rádi baštit – včetně mě), hudbou a vydařeným scénářem.(12.9.2012)

 • Je.n.n.y
  ****

  "Not everything works out the way you hope."(3.7.2011)

 • LiVentura
  ****

  Natalie je zde mimořádně krásná... příběh je dobře zkonstruovaný. Mně se líbilo.(27.5.2014)

 • liskam
  ****

  Slušná náložka na mojí palici. Kór, když mám sám, v tuhle chvíli dvouměsíční dceru. Skvěle zahrané a zrežírované drama, podpořené dobře vybranou hudbou. Za mě 84%(23.9.2013)

 • IQ Tiqe
  ***

  Byť se v žánru píše něco o komedii, najdete maximálně lehké náznaky rodinné komedie, jinak je to drama vážnějšího ražení, které právě rodinné prvky místy odlehčují. Chci tím říct, že to není ten pravý film, pokud byste si chtěli na party pustit něco vtipnýho. Film je o narození a ztrátě dítěte a popisuje pocity, které s tím souvisejí. Měl světlejší stránky (skvělá Natalie), ale i stinné, kdy se od diváka patrně čekalo dojetí, ale já se spíš díval na hodinky a říkal si, že tohle jim nežeru. Vcelku mám dobrý dojem, ale jak jsem už napsal - je to hlavně drama, takže ode mě průměr.(21.4.2011)

 • Ant
  ***

  Dívá se na to dobře, což o to, ale čekala jsem, že příběh bude ještě silnější a vyhrocenější. Takhle se jedná o mix Druhé nebo první s jakýmkoliv jiným filmem o úmrtí dítěte. Portman je výborná, zbytek castu je směsice lidí, které bych si nikdy nepředstavila společně v jednom filmu. Pokud má na mě drama dneska udělat dojem, mělo by mít víc než jen uslzené oči Natalie Portman a konec zahraný na jistotu. 3,5*(17.4.2011)

 • swamp
  ****

  Velice citlivé drama o vyrovnávání se matky se ztrátou dítěte. Natalie Portman se této role zhostila velice citlivě a nechává sebou proudit pochopitelné emoce - zlost, vztek, pocit, že jsou všichni proti ní (a podle toho se k nim i chová). Díky tomu všemu také velmi těžko nachází cestu k nevlastnímu synovi, tedy dítěti z manželství, které sama rozvrátila. Trápí ji však jediná myšlenka a s tou se musí vyrovnat..(9.7.2011)

 • Roman.Ticka
  **

  Příběh od počátku založený na smrti blízkého s úmyslem citově vydírat diváka na mě působí jako by chtěl chytit dech. K tomu přičtu neustálý nátlak ze strany frackovitého spratka (potřeboval vyfuckovat jak sůl), pofiderné herectví všech zúčastněných, komplikovaná komunikace v rukavičkách asi aby byla splněna časová limitní kvóta, což jsou důvody proč tak nízké hodnocení. Ovšem fanoušci Natálie si jistě přijdou na své v podobě nekonečna detailních záběrů na její vnady zepředu, zezadu, zboku, shora atd. atd., což poněkud zavání balastem a blamáží.(31.10.2012)

 • Flego
  ****

  Malý nenápadný film obnažuje viacero medziľudských problémov, je však dokonale konzistentný. Možno sa bude niekomu zdať, že má málo dramatickej okázalosti, vnímavý divák to však ocení.(21.10.2011)

 • eLeR
  ***

  priemerný film o živote, ALE s prekrásnou a talentovanou Portman(11.9.2013)

 • Chrustyn
  ***

  Má oblíbená Natalie Portman, jako mladá žena, hledající štěstí, u muže, který se pro její lásku rozhodl rozvést a založit si novou rodinu s ní. Žádné strhující scény, propracovaný scénář ani oskarové výkony, ale slušné civilní drama, které plyne až příliš vlažně, ale dokáže zaujmout.(13.1.2013)

 • Thomick
  ***

  Vezmi ten nejobyčejnější vztah malýho ajnštajna s průměrně zlou macechou, vyobraz ho jako šílenou kovbojku, do toho zapracuj svý zbytkový středoškolský vědomosti o lecjakých náboženstvích... a vyjde ti zhruba tahleta instantní depka. --- Love and Other Impossible Pursuits (ten "USA název" je doufám jen omyl) toho opravdu lze přičíst k dobru až překvapivě málo, na slabší tři hvězdičky by nicméně stačila snad i sama bruslící Natálka.(29.8.2014)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace