poster

Láska a jiné kratochvíle

 • USA

  Love and Other Impossible Pursuits

 • USA

  The Other Woman

 • Slovensko

  Láska a iné kratochvíle

Drama

USA, 2009, 119 min (Director's cut: 98 min)

Režie:

Don Roos

Předloha:

Ayelet Waldman (kniha)

Scénář:

Don Roos

Kamera:

Steve Yedlin

Hudba:

John Swihart

Producenti:

Marc Platt, Carol Cuddy

Střih:

David Codron

Scénografie:

Michael Shaw

Kostýmy:

Peggy A. Schnitzer
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (136)

 • pufina
  ****

  Na první pohled mě zaujalo herecké složení - Natalie Portman, Lisa Kudrow, Scott Cohen a Lauren Ambrose - nikdy bych nevěřila, že všechny dohromady uvidím v jednom snímku. Začnu pozpátku - Lauren Ambrose, ač to nebyla velká role (jako např. v Six Feet Under - i když hloupost srovnávat roli ve filmu a seriálu, dobrá řeknu to jinak: nebyla tam moc vidět), tak se mi tam moc líbila (a měla úžasné vlasy). Scott Cohen (pro mě to bude věčně Max Medina - Gilmore girls) byl výborný, ta jeho bolest čišela z plátna.. Lisa Kudrow (anebo pošahaná Phoebe z Friends) tentokrát nebyla pošahaná, ale za to výborně protivná. A nakonec Natalie Portman, nevěděla jsem jestli jí mám litovat nebo nesnášet, jako macecha byla příšerná a mateřskou roli si užila 3 dny, z čehož tam byly akorát vzpomínky a prožívání toho, jak jí zemřela dcera v náruči.. Celkově je to vynikající drama, které upoutá pozornost od začátku, ale ten silný konec je doslova třešničkou na dortu..(29.9.2011)

 • pakobylka
  ***

  Snímek, který dokáže dojmout - na druhou stranu silně nadlimitní množství neurovnaných, traumatizujících vztahů mezi jedinci stiženými rozličnými životními kalamitami ve mně probouzí myšlenky na tichou, leč rozhodnou vzpouru proti takovému systematickému citovému vydírání. Navíc nedokážu říct, nakolik jsou reakce protagonistů v jednotlivých scénkách (ne)reálné. Takže nakonec jen za 3* ... P.S.: 1) Scott Cohen alias Jack je v některých situacích TAK kladnou postavou, až mě to trochu děsí; 2) Hromadné rituály ani zdaleka nepomáhají vždycky ... a rozhodně nepomáhají každému.(27.5.2014)

 • uiu
  ****

  Drama z každodenního života, které jsem si užívala každou minutu. Psychologie postav a jejich pohnutky jsou skvělé, žádné umělohmotné postavičky na papíře scénaristy. Když Emilie vyčítá otci, že podváděl matku s ruskou prostitutkou a zničil jim rodinu, aniž by si sama připustila, že odvedla ženatého muže z manželství a zničila rodinu někoho jiného je čistě ze života a zaslepenosti některých lidí, kteří vnímají jen svoje tragédie, ale že oni boří životy jiných v jejich pohledu na svět neexistuje (a pak jako divák zcela chápete přístup Lisy Kudrow jako ex-manželky). Do toho smrt 3-denního miminka, výčitky svědomí a nenávist z pozice syna z prvního manželství. Prostě filmová lahůdka, která předčila moje očekávání. Navíc hlavní postava Emilie je už od začátku naprostý opak "hlavní hrdinky", neboť já jako divák jsem ji nenáviděla. Viděla jsem v ní jen ty naivní mladý holky, co přijdou poprvé do práce do nějaké vážené firmy a hned se tam zamilují do bohatého staršího chlápka. Chlápek se s ní párkrát vyspí a kdyby nezjistila, že je těhotná, tak by ten milenecký vztah po pár měsících utnul. Jenže ostuda je silnější a rozvod doprovází svatbu s mladou nezkušenou pipkou. Dívka si vše obhajuje tím, že si stejně s bývalkou nerozuměl a ona je jeho pravá láska, cítila to od chvíle, co ho poprvé uviděla. Tahle holka, která by mohla být skoro sestrou jeho dítěte z předchozího manželství se snaží být tou fajn cool macechou, která mu dovolí zmrzlinu, kterou mu zakazuje přísná matka. To, že to neumí s dětmi argumentuje tím, že kdyby měla dítě, tak by to s nimi uměla. Navíc je hysterická a sebestředná, hádá se jak v Rodinných poutech, až jednoho dne si tenhle starší chlápek uvědomí, že takhle to dál nejde a rozvede se podruhé. Tohle scénárista nevyplodí, tohle je bohužel život spousty lidí.(20.9.2011)

 • venison
  ***

  Hodně smutné rodinné povídání ze života o malé dívce, která se tak nějak plácá ve svém smutném životě.. Za spoustu věcí si může sama a spousta věcí ji nevyšla a potkala jí i obrovská životní nespravedlivost.. O tom, jak je těžké být druhou ženou, mladou nevlastní matkou a zklamanou dcerou.. Další role skvělá role Portmenky, která (klasicky) uroní slzu..(29.9.2012)

 • Mirokukii
  ****

  Příběh mladé ženy, jež o dítě příšla. O dopadech těžkých chvil, kdy se v zármutku snaží sblížit se s NEvlastním dítětem. Silné, lidské drama plné pocitů, velmi hezky zahraných od všech představitelů. Zejména pak Lisa Kudrow dramaticky přesvědčivá, ač ji znám jen jako trhlou Phebe. Natalie Portman je hlavní hvězdou co hraje skvěle, a přesto je tenhle výborný film s ní něják opomenut.(4.3.2013)

 • Riley
  ****

  Sledovat 119 minut Natalii prostě nemůže dopadnout špatně! Doják! http://www.youtube.com/watch?v=RYk_L9psLEo(1.7.2011)

 • Ellise
  ***

  Mělo to rozhodně zaděláno na velmi dobré drama, už jen kvůli tématům, které nikdy nezevšední - úmrtí dítěte, nevěra, přijétí nevlastních rodičů a dětí. Problém je ale v tom, že je to celé provedené tak nějak chladně a bez citu, takže mě první polovina filmu skoro vůbec nezaujala. Když se v posledních 20 minutách konečně začne něco dít a emoce vyplynou na povrch, než se nadějete, máte před sebou závěrečné titulky. Takže rozhodně by to chtělo lepší scénář a možná kdyby se film netočil pouze kolem Natalie Portman, která si ho prakticky ukradla pro sebe, bylo by to ku prospěchu věci.(5.3.2012)

 • Figusek
  *

  Nesnáším filmy o nevěře a lži, kde se navíc těšíte na Natalie Portman v hlavní roli a ona vám předvede výkon, kdy se chová jak naprostej blb, kterýmu by jeden facan nestačil. To je ale uplnej bobek oproti tomu malýmu smradovi Williamkovi, kterýmu bych nejradši každou chvilku šlapal na jeho roztomilej kukuč a liskal mu tlamu hlava nehlava! Ovšem se zde objevuje i skvělá "přátelská" Phobe Lííísa, která je při každým jejím slovíčku nejen na dělo, ale na dvě! Dramata jsou krásné žánry, ale prosím podávat jinak než jako Lásku a jiné nádherné kratochvíle! 10%(31.10.2013)

 • vesper001
  ***

  Uslzená šachová partie, kde chvílemi spolu a chvílemi proti sobě hrají manžel, manželka, exmanželka, dítě a mrtvé dítě. Natalie Portman má po většinu stopáže na krajíčku, Lisa Kudrow je nehezky stárnoucí hysterická krkna, Scott Cohen mezi nimi bezradně tápe jako člověk, co se ztratil v lese a GPSku mu právě sežral medvěd, a Charlie Tahan je typické filmové dítě z čeledi otravných. Výsledkem je melodrama, kterému se nedá nic závažného vytknout, ale které není důvod vidět podruhé.(3.2.2014)

 • TheRoller
  *****

  "Existuje peklo?" - "Je ich niekoľko. Tvoja trieda je jedným z nich." Tak toto bola silná káva. Love and Other Impossibru Pursuits je podľa mňa film, ktorý buď zaujme, pohltí a zanechá stopu, alebo prekročí rámec uveriteľnosti a začne liezť na nervy. Ďakujem vyššej filmovej moci, že ma Triediaci klobúk tento krát zaradil do prvej skupiny. Motto filmu znie "Na pokakaného aj záchod padne" a ja som úprimne rád, že v tomto filme bola pokakaná Natalie Portman. "Takto dobre Natalie ešte nehrala," povedal som si po Black Swan. "Tu bola taktiež perfektná," usúdil som pri Garden State a Brothers. Po Love and Other Impossible Pursuits prehlasujem, že tak ako Al Pacino je herecký Boh, Natalie Portman je Bohyňa. Tomuto koncertu prekrásnej hereckej virtuózky by som dal plné hodnotenie už len kvôli nej, aj keby to bol úplný prepadák, v ktorom je zvyšok hercov totálne nemožný, príbeh nestojí za nič a hudba je hrozná. Lenže ani jedno z toho nie je pravda. Lisa Kudrow mi dokázala, že nie je len pošahanou Priateľkou. Scott Cohen mi pripadal ako najslabší článok, ale nebol vyslovene zlý. Dokonca aj ten malý chalan zaujal. Príbeh bol až prekvapivo silný, najmä z hľadiska emocionálneho dopadu. Najviac oceňujem vsunutie viacerých situácii, ktoré mi vyčarili úsmev napriek celkovej pochmúrnej atmosfére. Viacero existenciálnych otázok z bežného života, ktoré dostávajú svoj priestor a v závere nie sú odbité a stlačené do malého priestoru na úkor dákej zbytočnosti. Milujem filmy, ktoré majú najsilnejšie závery a tento je jedným z nich. V okamihu, keď som si povedal, že soundtrack je nejaký diétny, začala hrať perfektná Adele a od tohto momentu až po záverečné titulky to bolo proste dokonalé. Nedá mi ešte raz nespomenúť brilantný výkon Natalie v tak ťažkej roli. Bola jednoducho úžasná a som presvedčený, že žiadna iná herečka by to nezvládla lepšie (a už vonkoncom nie Jennifer Lopez). Zároveň sa pre mňa Natalie touto rolou stáva najlepšou žijúcou herečkou (sorry Jodie, je to tak). Film, z ktorého napriek jeho téme sála život. Taký, aký je a akým sa vždy môže stať. 100% P.S.: Odporúčam pozrieť v origináli a hlavne v HD (hrá tam jedna krásna baba).(16.6.2013)

 • DaUr
  ****

  Ta čtvrtá hvězda je nepřekvapivě jen a pouze za Natalii, která tradičně předvádí skvělý výkon a silně zastiňuje zbytek hereckého obsazení. I když v tomto případě jí to asi nedalo zase tolik práce, jelikož její kolegové, zvláště pak Scott Cohen, jsou neuvěřitelně nevýrazní. Film jako takový je značně civilní, a kdo očekává nějaké "kulervoucí" drama, bude zajisté zklamán - naopak ten, kdo si chce jen odpočinout sledujíce problémy obyčejného člověka převedené na filmové plátno, bude pravděpodobně spokojen.(13.7.2012)

 • terunka003
  ***

  Dramatické, smutné, depresivní, bezvýchodné, sebemrskačské, bojující, hádavé × zase ta jejich americká nátura. Téma zajímavé, sice hlavní postavu bych propleskla za ty její nálady a výbuchy, i když je ve stresu ze smrti dítěte. Bývalá manželka byla taky lehce histeričtější, ale reálná. A synáček byl moc chytrý, to znamená moc americky urážlivý a donašecký, chápu, bylo to dítě. Natalie super, Scott moc pěkný, prostředí sychravého New Yorku dolaďovalo celou náladu. A to je tak všechno, čekala jsem víc. Film, který možná nemusíme vidět. ..ten pochod mi přišel docela bolestivý, proč rozrývat staré jizvy.. (28.4.2011)

 • MarekLucin
  ****

  Velmi citlivě vystavěné a zrežírované drama s úžasnou Natalií Portman v hlavní roli.(15.5.2011)

 • Pavlínka9
  **

  Film mě vůbec nechytl. Bylo mi celkem jedno, jaké trápení zažívá postava Natalie Portman, přestože dokázala zahrát zcela "nemateřský typ ženy"a její vztah l nevlastnímu dítěti. Kdo mě ale dostal byl Charlie Tahan ve své postavě nevlastního syna, který svým negativním přístupem a neustálým strachem nedal možnost, aby se k němu Emilia dostala o krok blíž. Tenhle kluk je výborný a jen doufám, že ho uvidíme čímdáltím častěji.(8.5.2013)

 • LuciusWlk
  *****

  Jsou příběhy, pěkné i bolestivé, ve kterých si někdy můžeme nedobrovolně zahrát hlavní roli. A film nám dává možnost, nakouknout do zákulisí a pocitů druhých, byť zrozených s fantasie autora, nebo skutečnou událostí. Toto je jeden s těch příběhů, které nechci rozpitvávat do hereckých výkonu, kvality scénáře, nebo obsazení. Beru jej jako celek, se všemi nedokonalostmi, protože právě ta jednoduchost je mnohem realističtější a mnohem víc uvěřitelnější.(28.7.2011)

 • SkyLukey
  ***

  Jeden z horších filmů s Natalie, ale její skalní příznivci jako já musí vidět. Bohužel že celý film drží nad vodou jenom ona.(21.2.2012)

 • Michelle75
  ****

  Natalia Portman pro mě není nijak oblíbená,ale zárovaň ani neoblíbená herečka. Líbila se mi -opravdově- jen ve třech filmech. Černá labuť, Na dotek a teď tady. Že bych ji začínala mít ráda? Věřila bych,že podobného ražení bude i v reálu. Láska a jiné kratochvíle je film o vztazích,ať už se jedná dítě vs. dospělý nebo dospělý vs.dospělý..... a také a tragické události,která se všemi těmi vztahy pořádně zamává, i když byly nahnuté i předtím. Musím uznat,že Pufina má pravdu a Scott Cohen u mě také zabodoval hlavně jako Max Medina z Gilmorek,ale zároveň hrozně potěšil jako Jack tady. Jeho smutné oči hrají více,než celá tvář a věkový rozdíl mezi Natalií a jím mě nějak nedochází. Pěkný a až zbytečně nenápadný film.(19.9.2012)

 • Pavlík
  ****

  14. 10. 2013 (226.); Emilia bude mít stále výbuchy, přestanou až se stane maminkou(15.10.2013)

 • noctambule
  odpad!

  Nepovedený film po všech stránkách, scenáristicky, herecky, hudebně, ... myslela jsem, že dám aspoň jednu hvězdu za Natálku, ale i ona si vybrala horší chvilku.(22.11.2015)

 • Kanca
  ****

  Nedávno jsem se bavila s někým o tom, že Natalie Portman snad nikdy nehrála v žádném špatném filmu a tento film to jenom potvrzuje!!! Neskutečná podívaná a velmi silný příběh. Nevím, jestli to je jenom můj pocit, nebo to tak cítil i někdo jiný, ale já v tomhle filmu nenašla jedinou zápornou postavu. Ano, možná Carolyn, ale v podání Lisy Kudrow jí i přesto všechno člověk chápe a má ji rád.(25.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace