Láska a jiné kratochvíle

Love and Other Impossible Pursuits

The Other Woman

Láska a iné kratochvíle

USA, 2009, 119 min (Director's cut: 98 min)

Don Roos

Scénografie:

Michael Shaw

Kostýmy:

Peggy A. Schnitzer

Dívá se na to dobře, což o to, ale čekala jsem, že příběh bude ještě silnější a vyhrocenější. Takhle se jedná o mix Druhé nebo první s jakýmkoliv jiným filmem o úmrtí dítěte. Portman je výborná, zbytek castu je směsice lidí, které bych si nikdy nepředstavila společně v jednom filmu. Pokud má na mě drama dneska udělat dojem, mělo by mít víc než jen uslzené oči Natalie Portman a konec zahraný na jistotu. 3,5*(17.4.2011)

Vzhledem k tomu, že ve chvíli, kdy jsem na tohle koukala jsme měli v rodině čerstvé miminko, tak mě to naprosto rozsekalo.(19.7.2013)

• Mikeowka

Nenadchlo, neurazilo. Díky Natálce ***.(25.9.2012)

Nejsou to úplný čtyři, ale jo... nebudu suchar. Love and Other Impossible Pursuits je snímek, který třebas není silný v jednotlivých fázích děje, nicméně jako celek stojí za zamyšlení. V životě se může udít spoustu nečekaných kratochvílí a jen ti silní a s odhodláním jim můžou naplno čelit vstříc svému štěstí. Film takhle patetický rozhodně není, nejde ani o přehnané drama, spíš takový vhled do jedné životní události, situace, období, které podává poměrně věrohodně. Příjemně zapůsobili také mladík Charlie Tahan a samozřejmě moje jedinečná Natalie. Vlastně nad tím obsahem i přemýšlím, takže svoji roli tenhle film splnil. (75 %)(26.2.2012)

Donu Roosovi se povedlo natočit velmi silný, emočně nabitý příběh ze života názorně zobrazující spletitost mezilidských vztahů na všech úrovních. Nemohu se však zbavit pocitu, že se vyprávění drží trochu zpátky jako by se bálo být více vyhrocenější až na dřeň. Z filmu na první pohled vyzařuje pevné a jisté režijní vedení, které se v kombinaci Natalií Portman, podávající jeden ze svých fantastických výkonů, ukázalo jako zásadní pro úspěch tohoto filmu. Tím nechci snižovat ostatní herce, kteří hrají taktéž výborně včetně nezvykle dramatické Lisy Kudrow, která rovněž potěšila.(1.10.2013)

Tak zde jsem dlouho přemýšlel (což se mi často nestává :), zda tři či čtyři hvězdy a po delší době jsem se uchýlil ke stylu rozhodování, který jsem uplatňoval vlastně od prvopočátku: 3 - dobrý, ale jednou stačí, 4 - určitě mrknu znova. Proto i když jsem tento snímek ohodnotil třemi hvězdami, neznamená, že to není dobré, to spíše naopak. A přesto že dramata nejsou mou silnou stránkou, tento se mi líbil, což zcela jistě taky k dobru počítat. Postavy, jejich chování a reakce reálné, dobře napsané, výborně zahrané, smutek jsem z obrazovky cítil snad fyzicky...Sice smutné (možná i konec, nebudu ovšem spoilerovat), ale bohužel nežijeme ve světě pohádek, takže ne vše je radostné a zářící, že?(3.7.2011)

• BeranSon

Život dokáže přichystat nejednu velkou ránu a někdy dokonce srazí na kolena. Jednu pecku za druhou si režisér život (Don Roos) připravil pro mladou a nádhernou Natalii Portman. Natalie svou roli zvládá precizně. Postavu, kterou od začátku provází všudypřítomná smůla dokázala uhrát perfektně. Je sice pravda, že někdy je ono neštěstí až příliš přes čáru, ale na druhou stranu scénář byl vyvozen tak, že do děje byli vklíněny i ty sympatické, na oko průhledné momenty. Na konci čeká malá radost v podobě perfektně vygradovaného finále, které je zvládnuté jako u těch nejpreciznějších dramatických snímků s podobnou tématikou. - 4/10 -(28.5.2014)

Škoda, že tento film zůstal tak trochu odstrčený a nedostalo se mu dostatečné pozornosti. Natalie zde totiž předvedla další performance hodnou Oscarové nominace. Nedá se to srovnávat s "labutí", protože jde o něco jiného, ale chvilkami mi tady přišla i lepší. Skvělý film.(10.6.2011)

• Gore

Když není ve filmu žádná postava sympatická, prostě si nedokážu vybudovat vztah k celému filmu. Navíc postava ztvárněná Natalií Portman byla tak hloupá, otravná, nepříjemná, labilní, že jsem místy nahlas křičel a posílal ji do patřičných míst, což obvykle nedělám.(5.11.2011)

Jelikož nejsem rodička, neumím se dostatečně do situace vžít. Ale i tak to enbylo dost 'peprné', tkové uuňkané, žádné grády, žádná pořádná šťáva.. nevímm no, Natalie je nádherná,ale to j tak vše co mě s jejími hereckými výkony bavilo pozorovat..(19.7.2012)

Civilní, lidské, obyčejné v tom nejlepším slova smyslu, komorní, uvěřitelné, zkrátka velmi dobré... herci dobří, kluk nesere (nevidí mrtvý lidi, nechce hrát kvůli žádný holce na bubny...) Jen se bojím, že to poměrně rychle zapomenu a přemýšlím, je-li to nevýraznou režií nebo ještě něčím jiným.(16.10.2012)

Hořkosmutná kombinace nesnadných životních konstelací. Natalie Portman v ní ztvárňuje dívku, která způsobí rozpad rodiny. Sama pak přijde o dítě krátce po narození. Natalie působí v roli osudem zkoušené ženy velice křehce, když znovu a znovu proživá své trauma, truchlení, jež je navíc ztíżeno problematickým vztahem se synem manžela, jehož manželství rozdělia. Laskavá a hřejivá je její složitá, ale moudrá komunikace a vývoj vztahu s manżelovým synem. Hned napoprvé mě jejich rozhovory chytily za srdíčko svou naivitou a smutkem z nevratné situace, která změnila život jim oběma a nezbývá než jít dál. A je na nich obou, zda si dají navzájem postor v životě a pochopí, že spolu je lepší nežli proti sobě. Jenže Natalie je prostě překážkou návratu táty k mámě, mimochodem skvěle zahrané Lisou Kudrow. Za zmínku stojí i silně proživané pocity viny ze smrti dítěte, které zjevně brání cestě dopředu a rozkládají nové manželství.(6.2.2013)

pěkné drama o vyrovnávání se syndromem náhlého úmrtí novorozenců a ovlivňování okolí.(2.5.2011)

Můj pohled na tento snímek bude asi silně zkreslen událostí, která se stala u nás doma, když byla moje sestra novorozeně. Emotivně silný film, na který se ale už znovu koukat nechci, protože mě neskutečně odrovnal. Scéna, kdy Natalie zoufale křičí na manžela a v náručí drží bezvládné tělo malé holčičky, ve mě bude žít ještě dlouho..... PS: Komedie to opravdu není..(15.5.2011)

• markotter

Nekoukatelné a téměř nedokoukatelné, plné amerických klišé. Hvězdička za Natalii Portman.(9.7.2012)

Tazky film, ktory pojednava o tom, ako dokaze smrt dietata doslova znicit osobny aj rodinny zivot na vsetkych urovniach. Hlavna hrdinka sa s tym nedokaze vyrovnat a postupne sa dostava do konfliktu s takmer kazdym zo svojho okolia. Natalie mam rad, ale ta hlavna postava mi velmi nesedela [83/2013](21.10.2013)

Depka z reálného života, s příběhem s kterým se můžeme setkat v dnešní době v jakékoli rodině. Místy film pokulhává a nudí, ale téměř dokonalá Natalie ten film neskutečným způsobem zvedá. Celkem nenápadný film, který mě svým příběhem ale hodně zaujal.(29.5.2014)

Amerika se vším všudy... Ale výborná Natalie P. a emoce, které z filmu salali...(30.9.2013)

Já jsem Natalii Portman ten šťastný konec přála. Musím se ale přiznat, že jsem chápala i chování mrazivě ledové Lisy Kudrow, která se nakonec ukázala jako skvělá žena. Ne všechny zhrzené exmanželky by pomohly ženě, která jim odvedla muže a rozbila rodinu. 70%(1.10.2013)

Vtipná, upřímná a srdcervoucí adaptace románu? Nikolivěk. Je to jen o ženský, na kterou kupodivu nespadl i ten posranej hajzl. Něco jako depresivní procházka životem jedné Židule, která je zakončena velkým WTF momentem (takže ti pomohla má ex, která tě bytostně nesnáší? To jsem rád,ale i tak s tebou nemůžu žít, pač všechny ničíš, ale co takhle, aby jsi mi pomohla s klukem a pak jsme skočili na večeři?) Když toto ale opominu, tak film to nakonec nebyl tak strašnej, Natálka to zde zahrála na výbornou a ten malej kluk taky nebyl špatnej.(2.11.2013)

Smutný, citlivý a ťažký film.(26.5.2014)