Láska a jiné kratochvíle

Love and Other Impossible Pursuits

The Other Woman

Láska a iné kratochvíle

USA, 2009, 119 min (Director's cut: 98 min)

Don Roos

Michael Shaw

Kostýmy:

Peggy A. Schnitzer

• Pavlínka9

Film mě vůbec nechytl. Bylo mi celkem jedno, jaké trápení zažívá postava Natalie Portman, přestože dokázala zahrát zcela "nemateřský typ ženy"a její vztah l nevlastnímu dítěti. Kdo mě ale dostal byl Charlie Tahan ve své postavě nevlastního syna, který svým negativním přístupem a neustálým strachem nedal možnost, aby se k němu Emilia dostala o krok blíž. Tenhle kluk je výborný a jen doufám, že ho uvidíme čímdáltím častěji.(8.5.2013)

ČEKAL JSEM NĚJAKOU SLABODUCHOU V LEHCE DRAMATICKÉM TONU SLÁTANINU , ALE BYL JSEM VCELKU MILE PŘEKVAPEN . POMALU SE ROZVÍJEJÍCÍ DĚJ MI DÁVAL TUŠIT , ŽE ZDE BUDE TROCHU HLUBŠÍ PONOR DO VĚCI , TEDY VZTAHŮ . ZEJMÉNA SOLIDNĚ SE ROZVÍJEL VZTAH MEZI NEVLASTNÍM SYNEM A JEHO MATKOU ČÍSLO 2 . TENTO FILM JE TAKÉ O ODPUŠTĚNÍ SÁM SOBĚ A ZHODNOCENÍ VZTAHŮ K JINÝM LIDEM . JE TO FILM O MNOHÝCH Z NÁS . OPRAVDU DOBRÝ FILM . JSEM RÁD ZA TOTO PŘEKVAPENÍ . DÍÍÍKY .(16.12.2012)

Tento film som pozerala na dvakrát. Prvá tretina filmu ma vyslovene nebavila a po vypnutí som ani neuvažovala, že to ešte niekedy dopozerám. Síce výborná Natalie Portman, ale s takou absenciou chémie medzi ňou a filmovým manželom, že som si len s námahou vedela predstaviť, ako sa do seba neskutočne zamilovali, on kvôli nej opustil rodinu a ona kvôli nemu rodinu rozbila. Nepridal tomu ani jeho syn s jeho (aj keď veku primeranými) stupídnymi otázkami a postrehmi, ktoré chrlil na nevlastnú mamu Natalie alias Emíliu..fakt som sa vôbec nečudovala, že ju to po takej rane osudu vytáčalo. Včera som sa asi po dvoch týždňoch odhodlala, že tomu ešte dám šancu a pozrela si zvyšok..a ten ma príjemne prekvapil. Vypadla mi aj nejaká tá slzička nad bolesťou Emílie a manžela nad stratou maličkej dcérky, nad cestou, ktorú späť k sebe napriek všetkému znovu našli, dokonca aj synátor mi neskôr prišiel viac citlivý ako protivný, čo ho urobilo sympatickejším. Dostala ma aj scéna, keď inak počas celého filmu hysterická a nepríjemná ex-manželka a lekárka (ale nie je sa jej veľmi čo diviť) v podaní Lisy Kudrow, prekoná svoje negatívne pocity voči Emílii a vysvetlí jej, že za smrť dcérky nemôže. 3 hviezdičky za slabý začiatok a nechémiu hlavných postáv, inak by to bolo viac.(12.2.2013)

Film, který se stopáží doslova roste a to minutu od minuty! Úchvatný výkon Natalie Portman, která zde podává excelentní herecký výkon a to ve velmi velmi těžké roli. Příběh je to smutný a film nabízí mnoha místa k zamyšlení.. Jasných 5/5!(16.2.2013)

výborný film, na kterém nemám, co bych kritizoval. Herecky filmu kraluje Portman, je opravdu výborná, ale to není u ní nic neobvyklého. Je to takový film, jaký mám rád. Kombinace různých poloh a střídajících se nálad, jak to nakonec bývá i v životě, takže dojemné okamžiky někdy vystřídá vztek, jindy humor. Moc příjemně se na film dívá a uteče, ani člověk neví jak a ještě si z filmu odnese pozitivní emoce a dobrý pocit. Jo, málem bych zapomněl, i filmová hudba mě zaujala a krásně spoludotvářela atmosféru filmu. Prostě skvělé(1.7.2013)

• Gortyna

Kdybych to měl přirovnat k hodnocení vína: polosladké, nicméně pitelné, s buketem složeným ze sentimentu, červené knihovny a řemeslně dobře odvedeného díla. Nicméně láhev, kterou si už podruhé nekoupíte.(27.5.2014)

Nezalehla jsem ji Jacku, udusila jsem ji... a o tom to tak nějak celé je. Jak se vyrovnat se ztrátou novorozeně společně s manželem právníkem, jeho malým synem z prvního manželství a k tomu s bývalou manželkou lékařkou Carolyn (Lisa Phoebe Kudrow). Jenže Emilia (Natalie Portman), Jack (Scott Cohen) a Williamem (Charlie Tahan) prostě patří dohromady, musí na to přijít a hlavně o tom to je. Až se na to podívám někdy příště, pravděpodobně ještě hvězdu přihodím. 70%(26.3.2015)

milujem Natalie Portman... je to uzasna herecka a podla mna dokaze zahrat uplne vsetko...v tejto drame ma uplne dostala...plakala som s nou...prezivala som vsetko s nou..no nevedela som sa vcitit do jej koze..a dufam, ze ani nikdy vediet nebudem...brilantne zahrane...pochmurna atmosfera vo filme...ja davam 4*(30.4.2011)

• Lestad

mno...kde začít? asi takhle: pravděpodobně nebudu nikdy tak moc znuděný abych si tento film pustil znovu. už od nějaké 20. minuty jsem si hrál hry na mobilu a doufal v brzký konec. Film, kde se Emilia půlku stopáže z aněco omlouvá a kde všichni vědí o všem je naprosto bezduchá ..řekněme věc. Ne, děkuji, jsem unuděn, zklamán, unaven. Toto už nikdy více.(2.8.2011)

Všetky postavy v tomto filme boli poriadne na hlavu. Nevidel som jedinú normálnu osobu.(28.11.2012)

Až na úsek pár minút pred koncom,si film drží stabilnú latku po celý príbeh. Výborná vypätá scéna bola bravúrne zahraná a slušne dramatická(smrť dievčatka). Ale okrem toho prihliadnuc k tomu, že filmov s podobnou tématikov(vyrovnávania sa so stratov potomka) som videl už dosť veľa, musím povedať, že tento tragic story je len priemerný a nepriniesol mi žiadne seba väčšie prekvapenie.(4.3.2013)

3,5. Natalia je krásná, ale to nestačí...(3.9.2013)

Až téměř do poloviny filmu jsem se vcelku nudil a ke sledování mě udržela jen Natálka. Postupen času ale film nabyl na dramatičnosti a zaujal(27.5.2014)

• Pythonator

Emoční drama, no fuj. Pořád se někdo hádá nebo vyšiluje a já jen nevěřícně kroutím hlavou a představuju si, jak to všechno někteří diváci prožívají. Upřímně bych se na film nepodíval, kdyby tam nehrála Natálka a upřímně mě to docela bavilo jen kvůli její nádherné tvářičce.(27.5.2014)

• Kreveta.punk

Neúmyslně jsem tuhle nudu viděl jako kulisu do zvukového pozadí při práci. Vážně nechápu kdo by se chtěl dvě hodiny čumět na to jak Portmanuvá celej film fňuká nad tím, že jí na začátku zkapal harant a během toho všeho do ní furt hustí druhej parchant, kterej je otravnější, než reklamy před začátkem trailerů. Ale jak se povídá, proti gustu...(25.3.2015)

Od začátku do konce gradující drama, špička žánru, bez zbytečných mini příběhů, vytvořených pro zesílení efektu, často viděných u dramatu. The Other Woman nepotřebuje nic, než Portman, která opět září.(22.7.2011)

Docela solidní film s velmi dobrou N.Portman, ostatní herci (s vyjímkou malého Williama) jsou nevýrazní, upištěná L.Kudrow jako protivná exmanželka vůbec nepřesvědčila...(29.9.2011)

• Jurcekk

Ani to neskúšajte. Strata času.(9.11.2011)

• babuca

Tak toto má sklamalo. Hlavne výkon Portmanky bol podpriemerný!(30.12.2011)

To byla nádhera, po herecké i obsahové stránce.. Natalia Portman brilantní, Scott Cohen neméně a Lisa Kudrow mě strašně mile překvapila, nečekala bych, že se tak snadno a přesvědčivě vymaní z role "Pheobe", ale je to tak! Dojemné, inteligentní a především neustále vtahující do děje, doufám, že ne poslední svého druhu!(16.2.2012)

Co říci? Film mi těžce zabrnkal na mou citovou strunu a já si zase poplakala. Opravdu krásné drama o životě a smrti, které je podtrženo výborným hereckým výkonem všech aktérů. Nicméně pořád mi v tom něco chybělo, nevím co to bylo, neumím to popsat. Třeba na to přijdu až si film pustím za nějaký čas znovu.(8.11.2012)