Láska a jiné kratochvíle

Love and Other Impossible Pursuits

The Other Woman

Láska a iné kratochvíle

USA, 2009, 119 min (Director's cut: 98 min)

Don Roos

Michael Shaw

Kostýmy:

Peggy A. Schnitzer
  • Figusek

Nesnáším filmy o nevěře a lži, kde se navíc těšíte na Natalie Portman v hlavní roli a ona vám předvede výkon, kdy se chová jak naprostej blb, kterýmu by jeden facan nestačil. To je ale uplnej bobek oproti tomu malýmu smradovi Williamkovi, kterýmu bych nejradši každou chvilku šlapal na jeho roztomilej kukuč a liskal mu tlamu hlava nehlava! Ovšem se zde objevuje i skvělá "přátelská" Phobe Lííísa, která je při každým jejím slovíčku nejen na dělo, ale na dvě! Dramata jsou krásné žánry, ale prosím podávat jinak než jako Lásku a jiné nádherné kratochvíle! 10%(31.10.2013)

Donu Roosovi se povedlo natočit velmi silný, emočně nabitý příběh ze života názorně zobrazující spletitost mezilidských vztahů na všech úrovních. Nemohu se však zbavit pocitu, že se vyprávění drží trochu zpátky jako by se bálo být více vyhrocenější až na dřeň. Z filmu na první pohled vyzařuje pevné a jisté režijní vedení, které se v kombinaci Natalií Portman, podávající jeden ze svých fantastických výkonů, ukázalo jako zásadní pro úspěch tohoto filmu. Tím nechci snižovat ostatní herce, kteří hrají taktéž výborně včetně nezvykle dramatické Lisy Kudrow, která rovněž potěšila.(1.10.2013)

Natalie vyzerá úžasne s kudrlinkami, s rovnými vlasmi, aj s copom. To je podstatné. Okrem toho je tam aj solídny príbeh, ktorý pôsobí celkom realisticky, až na to klasické predčasne mentálne vyspelé decko a koniec, ktorý sa snaží všetko narýchlo usporiadať na pravú mieru. Slušná dráma s dobrými hereckými výkonmi, ktorá je z nejakého mne záhadného dôvodu absolútne neznáma a o slovenskom kine si mohla nechať iba zdať. Možno vďaka spomienke na neustále na plátne prítomnej Natálii neskôr pridám jednu hviezdu. Čo viac si vlastne môžeme od filmu s ňou priať, ako sa nonstop na ňu pozerať. 70%.(29.9.2013)

• Pavlínka9

Film mě vůbec nechytl. Bylo mi celkem jedno, jaké trápení zažívá postava Natalie Portman, přestože dokázala zahrát zcela "nemateřský typ ženy"a její vztah l nevlastnímu dítěti. Kdo mě ale dostal byl Charlie Tahan ve své postavě nevlastního syna, který svým negativním přístupem a neustálým strachem nedal možnost, aby se k němu Emilia dostala o krok blíž. Tenhle kluk je výborný a jen doufám, že ho uvidíme čímdáltím častěji.(8.5.2013)

Vezmi ten nejobyčejnější vztah malýho ajnštajna s průměrně zlou macechou, vyobraz ho jako šílenou kovbojku, do toho zapracuj svý zbytkový středoškolský vědomosti o lecjakých náboženstvích... a vyjde ti zhruba tahleta instantní depka. --- Love and Other Impossible Pursuits (ten "USA název" je doufám jen omyl) toho opravdu lze přičíst k dobru až překvapivě málo, na slabší tři hvězdičky by nicméně stačila snad i sama bruslící Natálka.(29.8.2014)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu od Ayelet Waldman. (pufina)

• - V jedné scéně tvrdí Emilie Willovi, že i když vystudovala Harvard, je to škola na nic. Natalie Portman opravdu vystudovala Harvard, a to v oboru psychologie. (Brousitch)

• - Do hlavnej roly bola pôvodne obsadená Jennifer Lopez. (TheRoller)