Láska a jiné kratochvíle

Love and Other Impossible Pursuits

The Other Woman

Láska a iné kratochvíle

USA, 2009, 119 min (Director's cut: 98 min)

Don Roos

Michael Shaw

Kostýmy:

Peggy A. Schnitzer
  • kaylin

Tady je tolik nepříjemných postav, že se na to ani nedá koukat. Lisa Kudrow je prvoplánově mrcha a jde jí to dobře, jenže její postava nemá žádnou lidskou rovinu. Natalie se tváří jako zajímavá milá, ale má v sobě trauma, které postupně začne diváka unavovat. Ano, chápu, že ztráta dítěte je složitá, ale dají se o tom natočit i lepší snímky.(3.7.2014)

Nejsou to úplný čtyři, ale jo... nebudu suchar. Love and Other Impossible Pursuits je snímek, který třebas není silný v jednotlivých fázích děje, nicméně jako celek stojí za zamyšlení. V životě se může udít spoustu nečekaných kratochvílí a jen ti silní a s odhodláním jim můžou naplno čelit vstříc svému štěstí. Film takhle patetický rozhodně není, nejde ani o přehnané drama, spíš takový vhled do jedné životní události, situace, období, které podává poměrně věrohodně. Příjemně zapůsobili také mladík Charlie Tahan a samozřejmě moje jedinečná Natalie. Vlastně nad tím obsahem i přemýšlím, takže svoji roli tenhle film splnil. (75 %)(26.2.2012)

Co na to říct, krásný snímek s krásnou a okouzlující Natalie a znovuobjevení Lisy Kudrow (já ji fakt od Přátel asi nikde ještě neviděla, nebo jak koukám na filmografii, tak spíš měla takové malé role, že jsem ji ani nezaregistrovala) a Scotta Cohena (toho jsem snad zas naposled viděla v Gilmorkách). Takže nevidím důvod, co bych měla filmu vytknout. Tak trošku ze života, aneb když se něco sere, tak pořádně a nejlíp všechno najednou.(19.12.2012)

• Anrie

Nemůžu přijít na to, co po mně přesně tento film chtěl. Jestli pláč, hněv nebo lítost nad Natalie, která si svůj život tedy pěkně vyžírá! Normálně bych byla z takových osudů vážně smutná, ale tady mi zkrátka vadilo, že celý příběh byl jen o tom, že umřelo mimčo...Hm, a dál? Nic jiného se tam nedělo, než to a že se do zebe "zamilovala" dvojice (u které jsem mimo jiné neviděla vůbec žádnou jiskru, herci byli chladní jak počasí na anglickém venkově), co nemá absolutně nic společného a pak to tak v domácnosti vypadalo...Možná nesprávný a bezcitný dotaz, ale proč si neudělali nové dítě?(28.11.2014)

Natalia Portman pro mě není nijak oblíbená,ale zárovaň ani neoblíbená herečka. Líbila se mi -opravdově- jen ve třech filmech. Černá labuť, Na dotek a teď tady. Že bych ji začínala mít ráda? Věřila bych,že podobného ražení bude i v reálu. Láska a jiné kratochvíle je film o vztazích,ať už se jedná dítě vs. dospělý nebo dospělý vs.dospělý..... a také a tragické události,která se všemi těmi vztahy pořádně zamává, i když byly nahnuté i předtím. Musím uznat,že Pufina má pravdu a Scott Cohen u mě také zabodoval hlavně jako Max Medina z Gilmorek,ale zároveň hrozně potěšil jako Jack tady. Jeho smutné oči hrají více,než celá tvář a věkový rozdíl mezi Natalií a jím mě nějak nedochází. Pěkný a až zbytečně nenápadný film.(19.9.2012)

• - V jedné scéně tvrdí Emilie Willovi, že i když vystudovala Harvard, je to škola na nic. Natalie Portman opravdu vystudovala Harvard, a to v oboru psychologie. (Brousitch)

• - Do hlavnej roly bola pôvodne obsadená Jennifer Lopez. (TheRoller)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu od Ayelet Waldman. (pufina)