poster

Láska a jiné kratochvíle

 • USA

  Love and Other Impossible Pursuits

 • USA

  The Other Woman

 • Slovensko

  Láska a iné kratochvíle

Drama

USA, 2009, 119 min (Director's cut: 98 min)

Režie:

Don Roos

Předloha:

Ayelet Waldman (kniha)

Scénář:

Don Roos

Kamera:

Steve Yedlin

Hudba:

John Swihart

Producenti:

Marc Platt, Carol Cuddy

Scénografie:

Michael Shaw

Kostýmy:

Peggy A. Schnitzer
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • LuciusWlk
  *****

  Jsou příběhy, pěkné i bolestivé, ve kterých si někdy můžeme nedobrovolně zahrát hlavní roli. A film nám dává možnost, nakouknout do zákulisí a pocitů druhých, byť zrozených s fantasie autora, nebo skutečnou událostí. Toto je jeden s těch příběhů, které nechci rozpitvávat do hereckých výkonu, kvality scénáře, nebo obsazení. Beru jej jako celek, se všemi nedokonalostmi, protože právě ta jednoduchost je mnohem realističtější a mnohem víc uvěřitelnější.(28.7.2011)

 • Thomick
  ***

  Vezmi ten nejobyčejnější vztah malýho ajnštajna s průměrně zlou macechou, vyobraz ho jako šílenou kovbojku, do toho zapracuj svý zbytkový středoškolský vědomosti o lecjakých náboženstvích... a vyjde ti zhruba tahleta instantní depka. --- Love and Other Impossible Pursuits (ten "USA název" je doufám jen omyl) toho opravdu lze přičíst k dobru až překvapivě málo, na slabší tři hvězdičky by nicméně stačila snad i sama bruslící Natálka.(29.8.2014)

 • Johny_fork
  ***

  Na úvod bych se pozastavil nad naprosto nesmyslným českým názvem filmu, jelikož opravdu nechápu jeho význam s ohledem na to, o čem tenhle melancholický příběh je. Natálka hraje velmi slušně, jak jsme zvyklí, není to špatná polemika nad vyrovnáváním se s těžkou životní situací, ovšem nebylo mi režisérem zcela umožněno více se vcítit do pocitů hlavních hrdinů.(6.2.2013)

 • sulimo
  *****

  Nemůžu si pomoct, tohle je prostě za pět. Skvělé drama, které je ze života na všech frontách. Věci se prostě dějí a jediné, co s tím můžeme dělat je to, že se s tim vyrovnáme a budem žít, nebo nevyrovnáme a budem existovat. Vyrovnáváme/nevyrovnáváme se s tím obvykle bez kýče, patosu, protože prostě nehrajeme, že se to stalo, protože tím prostě žijeme/existujeme, tak přesně takový je tenhle film. Na nic si nehraje, citů má na rozdávání, ale kýče se nedotkne ani náhodou. Nejsem si jistá, jestli si to těch pět hvězd zaslouží, ale za sebe můžu říct, že mě to svou přirozeností zkrátka zbořilo a chvíli mi bude trvat, než se zase poskládám zpátky. 90%(20.4.2011)

 • Ant
  ***

  Dívá se na to dobře, což o to, ale čekala jsem, že příběh bude ještě silnější a vyhrocenější. Takhle se jedná o mix Druhé nebo první s jakýmkoliv jiným filmem o úmrtí dítěte. Portman je výborná, zbytek castu je směsice lidí, které bych si nikdy nepředstavila společně v jednom filmu. Pokud má na mě drama dneska udělat dojem, mělo by mít víc než jen uslzené oči Natalie Portman a konec zahraný na jistotu. 3,5*(17.4.2011)

 • - Do hlavnej roly bola pôvodne obsadená Jennifer Lopez. (TheRoller)

 • - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu od Ayelet Waldman. (pufina)

 • - V jedné scéně tvrdí Emilie Willovi, že i když vystudovala Harvard, je to škola na nic. Natalie Portman opravdu vystudovala Harvard, a to v oboru psychologie. (Brousitch)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace