Obr lidožrout (TV film)

Ogre

Sci-Fi / Fantasy / Horor

USA / Kanada, 2008, 90 min

Hele, ono to vůbec není špatné! Samozřejmě na filmu je poznat nízký rozpočet, ale rozhodně film nenudí, herci hrají dobře a celkově film odsýpá. Každopádně jsem čekal, že hloupé lidi bude žrát ještě hloupější potvora a přesně toho jsem se dočkal. Ogre je sice srandovní, ale kdyby vás chtěl sežrat 5 metrový růžový poník, tak byste se také báli. Příjemné odpočinkové "fantasy"?(30.10.2011)

• TERRORDROME

Podobných monštráckych kvázihororov sa dnes vychrlí hrubým odhadom asi trilión ročne ( plus-mínus nejaký ten miliónik ). Zbúchať dohromady takú story nie je nič komplikované, stačí len dosadiť nejakého kyklopa či obrieho žaluďožrúta, dať mu viac či menej hnusnú digitálnu podobu a nechať ho behať lesom kde morduje ľudí. Aj tu máme do činenia s naštvaným obrom ktorý síce nemá krk, ale zato bez bedernej rúšky von nevylezie, aby náhodou nebudil pohoršenie. Byť zožratý smradľavou bandaskou je jedna vec, ale čučať pri tom ešte na jeho hompáľajúce sa prirodzenie je už skrátka neúnosné. Film sa však skôr než samotným Ogrom snaží zaujať pridaním stredovekej dedinky ktorá si žije mimo čas a jej obyvatelia nemôžu prekročiť magickú hranicu a musia Ogrovi každý rok obetovať jednu dušu, aby mu tak doplnili potrebnými vitamínmi stravu, zloženú prevažne z ježkov a hnačkopudných bobúľ. Táto magická línia aspoň trochu ozvláštňuje inak štandardne nezáživný príbeh. Samotný ogre je samozrejme poriadne tupý, ale má tú výhodu že napriek svojej tonovej váhe a telesnej konštrukcii napuchnutého golema dokáže úplne nečujne pricupitať k obeti odzadu a potom poriadne zrúknuť. Prečo? Pretože má rád vôňu čerstvého hovna hneď po ráne. Rutinná monsterblbosť, ale vzhľadom k faktu že sú k videniu tucty horších a sprostejších, si to aspoň dáku hviezdu zslúži.(24.3.2014)

• SOLOM.

Nedávno jsem se díval na I Spit on Your Grave 2 a když jsem jen tak ze zvědavosti zabrousil do filmografie režiséra Monroea, zjistil jsem, že má na svém kontě i několik dalších hororů. Bohužel jeho začátky v hororovém žánru rozhodně nebyli vůbec dobré a tenhle televizní „monster“ kousek je toho zdárným příkladem. Jde vidět, že znásilňovaní a mučení mu jde mnohem lépe, nežli stvořit pořádnou obludu. Ogre je opravdu „úsměvnou“ pohádkou pro dospívají děti. Příběh samotný (leč neoriginální, ale to by ani nevadilo) skrývá spoustu nelogických kousanců (zajímalo by mě, jak v cca 8 chalupách žilo přes 100 lidí…), nicméně i já jsem na něm našel několik pozitiv, díky kterým ho neodstřelím do odpadu. Především jsem hleděl, jak se se svou rolí popasovala Chelan Simmons, kterou jsem měl dosud zafixovanou jako kozatou blondýnu, která se pěkně usmažila v Nezvratném osudu 3. Viděl jsem jí i jinde, ale tam opět kromě svého poprsí nebodovala vůbec ničím. Dokonce se mi líbila víc, než zkušená Katharine Isabelle. Ehm o digitálním obrovi, kterého je slyšet v některých situacích už zdálky, jindy se připlíží za svou oběť jako myška, se moc bavit nechci. Jistě si o něm udělá obrázek každý sám. Každopádně si myslím, že tuhle kokotinu jsem ještě neviděl naposledy.(6.1.2014)

• darkrobyk

Někdy si říkám, proč tu kterou zhovadilost nevypnu. Naivně čekám, že třeba něco přijde, něco...ale NIC. V téhle slátanině nelze pochválit vůbec nic. Televizní kamera, otřesné herecké výkony (spíše nevýkony), nepřekvapivý děj bez nápadu, triky mizerné tak, jak by je snad nezplodilo ani studio Kamarád, a ten obr...no chacha. V žánrech chybí komedie, i když nejspíš nechtěná. Gore efekty nula, pokud nepočítám občasnou červenou spršku digitální krve... Herci nesympatičtí natolik, že jsem si celou dobu přál totální genocidu. Jediná záchrana - že by ten digitální chudák postupně rozerval celou vesnici na cucky, až by střeva lítala - se nedostavila... opravdu hnus.(23.3.2014)

• pend

V programu byl uveden jako horror, což mě nalákalo ke sledování. Bohužel. Digitální monstrum, mrtvol sice hodně, ale všechno mimo záběr, pokud pominu rozšlápnutí, prostě film pro televizi. Atmosféra žádná, spíše pohádka pro nedělní odpoledne. Kde někteří uživatelé viděli hodně krve přímo v záběrech, opravdu netuším.(7.4.2013)