Obr lidožrout (TV film)

Ogre

Sci-Fi / Fantasy / Horor

USA / Kanada, 2008, 90 min

• MickeyStuma

Zapadlá vesnice kdesi v lese, mladí turisté tam snad zabloudivší a jakási potvora vraždící vše živé. Jedná se o tak kýčovitý film, že je ztráta času sledovat už počáteční titulky. Obr je zavřený v lese v nějaké díře obyčejnými dřevěnými dvířky, což je s podivem, že na to, jakou později ukázal sílu, je prostě nerozmlátil. Jeden z mladíků, a taky jak jinak, je prostě otevřel a hned na to smrtelně doplatil. Obr je jen o dvě hlavy větší a pohybujíce se tak neobratně, že je nepochopitelné, že mu za prvé nikdo nedokáže uniknout a za druhé, že ho už dávno nikdo nezabil. No jo, ale kdo? Vesničané z něj mají strach a proto mu pravidelně mu nosí oběti. Ale proč, když byl zavřený? A to se mi už nechce ani zmiňovat fakt, že někteří umějí i čarovat, což je ve finále nakonec využito. Proč už ne dřív? Každých pět minut snímku vzniká údiv nad nelogičností téměř každé scény. Zkrátka se jedná o tak špatný film, že tohle vytvořit jako svou studijní práci někde na filmové škole, okamžitě by všichni museli s ostudou skončit. Ne, tohle opravdu ne.(25.5.2015)

• Blueeyes

Ach, to bylo hrozné! Zoufale zahrané, dialogy jako z kurzu "konverzujme jako mameluci - lekce pro pokročilé ", obr vypadal jako kříženec Shreka a Spongeboba na krátkých nožkách. A vesměs všechny hlavní postavy nesnesitelné, fakt jsem se nemohla dočkat, až je obřisko dožene. Výraz "on je k sežrání " tu dostal zpět svůj původní, doslovný význam. Naštěstí jsem si u toho četla, jinak by to bylo naprosto prošustrovaných 90minut života.(27.3.2017)

Hele, ono to vůbec není špatné! Samozřejmě na filmu je poznat nízký rozpočet, ale rozhodně film nenudí, herci hrají dobře a celkově film odsýpá. Každopádně jsem čekal, že hloupé lidi bude žrát ještě hloupější potvora a přesně toho jsem se dočkal. Ogre je sice srandovní, ale kdyby vás chtěl sežrat 5 metrový růžový poník, tak byste se také báli. Příjemné odpočinkové "fantasy"?(30.10.2011)

• Tunri

Vskutku zvláštní film. Mně prostě kýče moc nebaví, samozřejmě zde nechybí nedokonalosti (chyby), doják a hrdina, zato je naprostá absence krve, nechutností a brutality (ach jo..). Vzhledem k tomu, že před tímto filmem jsem viděla Piraňa 3D, kde byla pointa filmu jen cákání krve a odtržení pinďoura, dala bych tomuhle filmu i tři hvězdičky. Na druhou stranu, když vezmu v úvahu třeba komediální Rochod nebo napínavý Vřískot, bylo by to nefér. Jedna hvězdička za to, že se tvůrci pokusili o horrorové zpodobnění Shreka s roztomilým bříškem :-D(13.4.2013)

• zliteonit

Tak to se pan režisér hodně sekl. V tomhle filmu je všechno špatně. Vždyť i ty základní efekty tam byly úplně amatérské. Ani jednou jsem se nepřistihl, že bych byl v napětí. Herecké výkony bych nehodnotil. Hrát v tomhle filmu muselo být hodně za trest. Možná ten film natočili jako odstrašující příklad toho, co by už nikdy nikdo neměl natočit. Příběh ani hudba tam nejsou strhující.(11.4.2013)