Obr lidožrout (TV film)

Ogre

Sci-Fi / Fantasy / Horor

USA / Kanada, 2008, 90 min

• L_O_U_S

Když se člověku ještě nechce jít spát a přepíná kanály, často ho zaujme film podobného ražení. Je to pochopitelně hloupoučké, ale není to urážející. Ústřední monstrum je děsivé, ale takovým tím způsobem, jakým je děsivá fotka Jiřího Paroubka nebo Miloše Zemana v plavkách. Daleko více mě děsí to, že poslední pořádný film jsem okomentoval před měsícem a půl. (1 173.)(5.3.2017)

Ten film není úplně nejhorší, i když je to ohraná pohádka. Parta nevyřáděných nadšenců si vyjde na výlet, ale zhatí jim ho ohromný netvor který půlku z nich zadupe... Film ve mě ale zanechal stopu příjemnosti, sice ne v těch efektech, ale v tom že jsem se takovým filmům spíše vyhýbal a když jsem spatřil tento film nebyl jsem zklamán. Ale i tak to není žádná špica. 5/10(14.10.2013)

• TERRORDROME

Podobných monštráckych kvázihororov sa dnes vychrlí hrubým odhadom asi trilión ročne ( plus-mínus nejaký ten miliónik ). Zbúchať dohromady takú story nie je nič komplikované, stačí len dosadiť nejakého kyklopa či obrieho žaluďožrúta, dať mu viac či menej hnusnú digitálnu podobu a nechať ho behať lesom kde morduje ľudí. Aj tu máme do činenia s naštvaným obrom ktorý síce nemá krk, ale zato bez bedernej rúšky von nevylezie, aby náhodou nebudil pohoršenie. Byť zožratý smradľavou bandaskou je jedna vec, ale čučať pri tom ešte na jeho hompáľajúce sa prirodzenie je už skrátka neúnosné. Film sa však skôr než samotným Ogrom snaží zaujať pridaním stredovekej dedinky ktorá si žije mimo čas a jej obyvatelia nemôžu prekročiť magickú hranicu a musia Ogrovi každý rok obetovať jednu dušu, aby mu tak doplnili potrebnými vitamínmi stravu, zloženú prevažne z ježkov a hnačkopudných bobúľ. Táto magická línia aspoň trochu ozvláštňuje inak štandardne nezáživný príbeh. Samotný ogre je samozrejme poriadne tupý, ale má tú výhodu že napriek svojej tonovej váhe a telesnej konštrukcii napuchnutého golema dokáže úplne nečujne pricupitať k obeti odzadu a potom poriadne zrúknuť. Prečo? Pretože má rád vôňu čerstvého hovna hneď po ráne. Rutinná monsterblbosť, ale vzhľadom k faktu že sú k videniu tucty horších a sprostejších, si to aspoň dáku hviezdu zslúži.(24.3.2014)

K filmu JSEM UDĚLAL TITULKY :-) Na film jsem se díval se sestrou. Ta nejdřív měla komentáře typu : "Ten OGR vypadá jako Gumídek...", ale nakonec filmu dává 4*, protože po obsahové stránce je to dobrý film. A já s ní jen mohu souhlasit. Mně "OGRE" trošku připomínal horror "VESNICE". Taky uzavřená komunita, zcela izolovaná od světa, žijící starověkým způsobem..... Ve vesnici panuje strach z hlubokých lesů a hlavně z toho, co v nich žije. Ve filmu se objevují prvky magie a obětování......herecké výkony jsou na úrovni a skvělá temná hudba doprovází napínavé scény....(29.7.2008)

• MickeyStuma

Zapadlá vesnice kdesi v lese, mladí turisté tam snad zabloudivší a jakási potvora vraždící vše živé. Jedná se o tak kýčovitý film, že je ztráta času sledovat už počáteční titulky. Obr je zavřený v lese v nějaké díře obyčejnými dřevěnými dvířky, což je s podivem, že na to, jakou později ukázal sílu, je prostě nerozmlátil. Jeden z mladíků, a taky jak jinak, je prostě otevřel a hned na to smrtelně doplatil. Obr je jen o dvě hlavy větší a pohybujíce se tak neobratně, že je nepochopitelné, že mu za prvé nikdo nedokáže uniknout a za druhé, že ho už dávno nikdo nezabil. No jo, ale kdo? Vesničané z něj mají strach a proto mu pravidelně mu nosí oběti. Ale proč, když byl zavřený? A to se mi už nechce ani zmiňovat fakt, že někteří umějí i čarovat, což je ve finále nakonec využito. Proč už ne dřív? Každých pět minut snímku vzniká údiv nad nelogičností téměř každé scény. Zkrátka se jedná o tak špatný film, že tohle vytvořit jako svou studijní práci někde na filmové škole, okamžitě by všichni museli s ostudou skončit. Ne, tohle opravdu ne.(25.5.2015)