Reklama

Reklama

V roce 1859 postihne město Ellensford mor. Obyvatelé netuší, že ho vyvolal Henry Bartlett, který touží stát se soudcem a město vést. Protože ovládá magii, obyvatelé ho zvolí a požádají, aby je moru zbavil. Díky jeho znalostem magie mor zmizí, ale v blízkém lese se objeví Obr lidožrout, který si každoročně v den zimního slunovratu žádá oběť. Oběť označuje svitem krystalu sám Henry. Město ohraničené kameny ustrne v čase, nikdo nestárne, ani neumírá, Henry našel recept na svůj věčný život. Píše se současnost a lesem procházejí Terry s Leah a Mike s Jessikou. Terryho město ztracené v čase láká a chce ho najít. Naneštěstí si zlomí kotník a Mike s Jessikou se vydají hledat pomoc. Terryho i Leah v lese mezitím Obr zabije. Mike s Jessikou dojdou až k nápisu Město uzavřeno, překročí jej a dostanou se do Ellensfordu právě v okamžiku, kdy Henryho krystal označí jako další oběť Stephena Chandlera. Henryho dcera Hope nechce, aby se obětí stal právě Stephen. Henry objeví Mikea a Jessiku a uvrhne je za mříže, kde je i čekající Stephen.  Stephen jim vypráví o kletbě. Hope chce Stephena zachránit, jde za Franklinem, který dřív býval soudcem, a žádá ho, aby lidi vedl proti Obrovi. Henry mezitím rozhodne, že místo Stephena nabídne Obrovi příchozího Mikea. Hope se Stephenem a Jessikou ho osvobodí z řetězů  a odvedou ho do lesa. Utečou za hranici, kterou Obr nemůže překročit. Stephen však zahyne. Hope obviní otce, najde jeho knihu magie a chce se pokusit zrušit kletbu. Henryho Obr také zničí... (TV Prima)

(více)

Recenze (62)

Phobia 

všechny recenze uživatele

Devadesát minut zvrhlé zábavy, srovnatelné se stejnou dobou strávenou vrtáním se v nose a pojídáním vlastních šušní. Ale že svítí sluníčko a vzbuzuje ve mně naděje na definitivní odtok bílých sraček z ostravských ulic, budu laskavá a vypotím ze sebe několik pozitiv: 1) Kdyby se debilního námětu chopil scénárista s ukončenou základkou a nasypalo se do toho dost peněz, aby to pokrylo alespoň průměrného režiséra a sympatické herce, dalo by se na to možná koukat jen s minimálním pocitem trapnosti. Dokonce jsem této podobě filmu ochotná uznat i špetku atmosféry (zamlžené lesy v kombinaci s izolovanými homo sapiens nikdy nezklamou). Vraždící Shrekův brácha byl sice roztomilý, ale přinejmenším zapadal do prostředí, aniž by vzbuzoval dotazy typu "proč nevrhá stín?" a podobně. Dobrá zpráva pro rodiče: natočeno je to tak na úrovni maximálně PG 10, takže můžete směle své ratolesti usadit před TV obrazovky. Rozhodně nebudou traumatizovány pohledem na krev - kamera vždycky útlocitně švenkne někam do korun stromů, nebo nastoupí citlivkami oblíbená rychlozatmívačka. Vlastně jsem podle názvu čekala smradlavější průser, zdejších 27% sedí jak kondom na Kalouskovu hlavu. ()

darkrobyk odpad!

všechny recenze uživatele

Někdy si říkám, proč tu kterou zhovadilost nevypnu. Naivně čekám, že třeba něco přijde, něco...ale NIC. V téhle slátanině nelze pochválit vůbec nic. Televizní kamera, otřesné herecké výkony (spíše nevýkony), nepřekvapivý děj bez nápadu, triky mizerné tak, jak by je snad nezplodilo ani studio Kamarád, a ten obr...no chacha. V žánrech chybí komedie, i když nejspíš nechtěná. Gore efekty nula, pokud nepočítám občasnou červenou spršku digitální krve... Herci nesympatičtí natolik, že jsem si celou dobu přál totální genocidu. Jediná záchrana - že by ten digitální chudák postupně rozerval celou vesnici na cucky, až by střeva lítala - se nedostavila... opravdu hnus. ()

Reklama

hladass 

všechny recenze uživatele

Další z řady zcela pitomých SyFy počinů, který se k obrovské divákově škodě bere příliš vážně a tudíž vyznívá neuvěřitelně hloupě... O příběhu, efektech, či hercích se nemám smysl vůbec bavit, vše je na "úrovni" na jakou jsem od SyFy zvyklý... Je zbytečné o tomto kousku více plýtvat slovy... Btw, Livingdeadův komentář mě neskutečně pobavil, ten chlapec je vysloveně vtipálek... ()

Peytl odpad!

všechny recenze uživatele

Ogre patří mezi komplikované snímky již primárně svým názvem, už on sám o sobě vyvolává u našich distributorů bezprecedentní, ultrařídký průjem a noční můry, při kterých se rachitičtí intoši a polygloti odkopávají ze svých spacáků a následně si takto přivodí záněty lebečních dutin a vaječníků, díky čemuž imbecilně huhňají, ba i sluch mají celkem v sousedovic prdeli, protože kladívko, bubínek, kovadlinka i třmínek na to jebou. Pak se není čemu divit, že takový překladatelský oříšek skončí, ne zcela dokonale a profesionálně zpracován a tudíž foneticky OGR je dílem osudu OBR. Jímá mě hrůza při představě, na co bych si měl dát pozor při nevinné, historické PC hře Achtung, die Kurve. Tak mě napadá, že by se pokračování mohlo jmenovat Obr, lihopíč. Ale dosti mé brilantní invence, oni hošani zase něco v těch svých makovičkách vymyslí. Ok, název tedy máme sofistikovaně vysvětlen a nyní se konečně můžeme vrhnout k dílu. No, stojí to za hovno, moji milí. ()

LIVINGDEAD 

všechny recenze uživatele

K filmu JSEM UDĚLAL TITULKY :-) Na film jsem se díval se sestrou. Ta nejdřív měla komentáře typu : "Ten OGR vypadá jako Gumídek...", ale nakonec filmu dává 4*, protože po obsahové stránce je to dobrý film. A já s ní jen mohu souhlasit. Mně "OGRE" trošku připomínal horror "VESNICE". Taky uzavřená komunita, zcela izolovaná od světa, žijící starověkým způsobem..... Ve vesnici panuje strach z hlubokých lesů a hlavně z toho, co v nich žije. Ve filmu se objevují prvky magie a obětování......herecké výkony jsou na úrovni a skvělá temná hudba doprovází napínavé scény.... ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama