poster

Obr lidožrout (TV film)

 • USA

  Ogre

Sci-Fi / Fantasy / Horor

USA / Kanada, 2008, 90 min

 • Tunri
  *

  Vskutku zvláštní film. Mně prostě kýče moc nebaví, samozřejmě zde nechybí nedokonalosti (chyby), doják a hrdina, zato je naprostá absence krve, nechutností a brutality (ach jo..). Vzhledem k tomu, že před tímto filmem jsem viděla Piraňa 3D, kde byla pointa filmu jen cákání krve a odtržení pinďoura, dala bych tomuhle filmu i tři hvězdičky. Na druhou stranu, když vezmu v úvahu třeba komediální Rochod nebo napínavý Vřískot, bylo by to nefér. Jedna hvězdička za to, že se tvůrci pokusili o horrorové zpodobnění Shreka s roztomilým bříškem :-D(13.4.2013)

 • Blueeyes
  *

  Ach, to bylo hrozné! Zoufale zahrané, dialogy jako z kurzu "konverzujme jako mameluci - lekce pro pokročilé ", obr vypadal jako kříženec Shreka a Spongeboba na krátkých nožkách. A vesměs všechny hlavní postavy nesnesitelné, fakt jsem se nemohla dočkat, až je obřisko dožene. Výraz "on je k sežrání " tu dostal zpět svůj původní, doslovný význam. Naštěstí jsem si u toho četla, jinak by to bylo naprosto prošustrovaných 90minut života.(27.3.2017)

 • hladass
  *

  Další z řady zcela pitomých SyFy počinů, který se k obrovské divákově škodě bere příliš vážně a tudíž vyznívá neuvěřitelně hloupě... O příběhu, efektech, či hercích se nemám smysl vůbec bavit, vše je na "úrovni" na jakou jsem od SyFy zvyklý... Je zbytečné o tomto kousku více plýtvat slovy... Btw, Livingdeadův komentář mě neskutečně pobavil, ten chlapec je vysloveně vtipálek...(13.4.2013)

 • eraserhead666
  ****

  Předně nevím, kde se vzal ten název Ogre, když úvodní titulky filmu tvrdí, že se jmenuje Monster Village. Ogre je jako pohádka – království (zde městečko Ellensforn) po mnohá desetiletí sužuje strašlivý drak (zde Ogre), jehož kletbu naruší až příchod prostého hrdiny z lidu (zde Mike a Jessica). Pravda, v tomto filmu je to z jedné strany trochu prostší, ze druhé trochu zamotanější, ale to je jen a jen dobře. Na televizní film se Ogre honosí docela dobře vymyšleným a relativně košatým příběhem, který není nijak plochý nebo jednorázový a propracovanou mytologií. Kromě zajímavého příběhu, vizuálně přitažlivého prostředí postředověkého městečka a historické atmosféry a magické zápletky, oplývá i příjemnými postavami, zajímavými charaktery a na televizní tvorbu velice ucházejícími hereckými výkony. V neposlední řadě mě film překvapil i svou, na daný formát, nezvyklou krvavostí. Ogre párá břicha, rozšlapává hlavy a trhá lidi vejpůl – často v přímém záběru kamery, což u televizní horrorové tvorby není jev zrovna běžný. Jedinou výraznou slabinou filmu se tak jeví samotný Ogre. Ve své nezastřeně digitální podobě moc hrůzy nepouští (přesněji řečeno vůbec). Ze všeho nejvíce působí jako takový přitroublý hromotlucký netvůrek, který zde utekl zřejmě z Pána prstenů nebo Harryho Pottera a nejspíše vás hlavně rozesměje. Rozhodně se nejeví být tím strašlivým démonickým netvorem, jak je ve filmu nazýván. Jen více takových televizních horrorů. 3,5*(28.10.2010)

 • darkrobyk
  odpad!

  Někdy si říkám, proč tu kterou zhovadilost nevypnu. Naivně čekám, že třeba něco přijde, něco...ale NIC. V téhle slátanině nelze pochválit vůbec nic. Televizní kamera, otřesné herecké výkony (spíše nevýkony), nepřekvapivý děj bez nápadu, triky mizerné tak, jak by je snad nezplodilo ani studio Kamarád, a ten obr...no chacha. V žánrech chybí komedie, i když nejspíš nechtěná. Gore efekty nula, pokud nepočítám občasnou červenou spršku digitální krve... Herci nesympatičtí natolik, že jsem si celou dobu přál totální genocidu. Jediná záchrana - že by ten digitální chudák postupně rozerval celou vesnici na cucky, až by střeva lítala - se nedostavila... opravdu hnus.(23.3.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace