Obr lidožrout (TV film)

Ogre

Sci-Fi / Fantasy / Horor

USA / Kanada, 2008, 90 min

• pend

V programu byl uveden jako horror, což mě nalákalo ke sledování. Bohužel. Digitální monstrum, mrtvol sice hodně, ale všechno mimo záběr, pokud pominu rozšlápnutí, prostě film pro televizi. Atmosféra žádná, spíše pohádka pro nedělní odpoledne. Kde někteří uživatelé viděli hodně krve přímo v záběrech, opravdu netuším.(7.4.2013)

• Bachy

Kvalita? Žádná. Herci moc nehrají a to speciálně hlavní postavy, které jsou tak nesympatické, že jsem nestvůře držel palce, co to šlo. Příběh není až tak úplně špatný, respektive jsem překousl spoustu klišé a jednoduchosti, kterou jsem čekal a přeci jen jsem se bavil slušně, jenže se ke konci snaží zamotávat a dělat složitějším, což mu jde více než mizerně. A pak přijde na řadu to hlavní - Ogr! Do háje! Z odpadu se rázem stávají dvě hvězdy, protože Ogr je k smíchu jako skoro nic. Scéna, kdy Ogr prohledává baráky je jako ze starších počítačových her. Je to gumový Shrek nabarvený na modro a styl jakým zabíjí je opravdu podivuhodný. Abych se lépe vyjádřil - podivuhodné jsou způsoby jakým je ogří zabíjení natočeno. Je to šílené, ale pobavíte se. Na každý film, který zde chytá šílené hodnocení se těším a tím spíš pokud je tam masožravá obluda jakékoliv podoby, asi mi začíná z filmů hrabat.(27.11.2009)

• zliteonit

Tak to se pan režisér hodně sekl. V tomhle filmu je všechno špatně. Vždyť i ty základní efekty tam byly úplně amatérské. Ani jednou jsem se nepřistihl, že bych byl v napětí. Herecké výkony bych nehodnotil. Hrát v tomhle filmu muselo být hodně za trest. Možná ten film natočili jako odstrašující příklad toho, co by už nikdy nikdo neměl natočit. Příběh ani hudba tam nejsou strhující.(11.4.2013)

• MickeyStuma

Zapadlá vesnice kdesi v lese, mladí turisté tam snad zabloudivší a jakási potvora vraždící vše živé. Jedná se o tak kýčovitý film, že je ztráta času sledovat už počáteční titulky. Obr je zavřený v lese v nějaké díře obyčejnými dřevěnými dvířky, což je s podivem, že na to, jakou později ukázal sílu, je prostě nerozmlátil. Jeden z mladíků, a taky jak jinak, je prostě otevřel a hned na to smrtelně doplatil. Obr je jen o dvě hlavy větší a pohybujíce se tak neobratně, že je nepochopitelné, že mu za prvé nikdo nedokáže uniknout a za druhé, že ho už dávno nikdo nezabil. No jo, ale kdo? Vesničané z něj mají strach a proto mu pravidelně mu nosí oběti. Ale proč, když byl zavřený? A to se mi už nechce ani zmiňovat fakt, že někteří umějí i čarovat, což je ve finále nakonec využito. Proč už ne dřív? Každých pět minut snímku vzniká údiv nad nelogičností téměř každé scény. Zkrátka se jedná o tak špatný film, že tohle vytvořit jako svou studijní práci někde na filmové škole, okamžitě by všichni museli s ostudou skončit. Ne, tohle opravdu ne.(25.5.2015)

• unclejack

Takže čo to je Ogre? Puritánsky horor s príšernými efektami nakrútenými príšernou kamerou a s kopou nesympatických hercov. Síce behajú a kričia, rozplývajú sa a občas sa zmohnú aj na nejaké tie citové prejavy, lenže plochý scenár ich pasuje do úlohy štatistov, ktorých konanie je jednoduché predvídať. Spomínané efekty zaváňajú strašnou lacinosťou a v konečnom dôsledku sa vám do duše nevkráda strach, ale nuda, pohoršenie, občas nutkanie prepnúť na iný program. Ogre nie je žiadna výhra a tá hrstka statočných, ktorí si myslia opak, by ma musela veľmi dlho presviedčať na to, aby som udelil aspoň jednu hviezdu.(22.4.2014)