Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Trojice mistrů asijské kinematografie spojila své síly a natočila dokonalý nadpřirozený thriller. Režie americké verze japonského hororu Hidea Nakaty (Ring, Ring 2, Temná voda) se ujal proslulý Fruit Chan (Gaau ji, Sseuri... monseuteo), za kamerou stál vizionář Hang-Sang Poon (Kung-fu mela a Obávaný bojovník) a speciální efekty pocházejí z dílny Creature FX (300: Bitva u Thermopyl a Já, legenda). Nedívej se nahoru vypráví děsivý příběh režiséra Marcuse Reeda, který se rozhodl natočit remake prokletého hororu. Brzy po začátku natáčení se ale na filmovém materiálu objevuje rozmazaný obraz podivné postavy a samotného režiséra přepadají zlověstné vize. Natáčení filmu ohrožuje jedna tajemná událost za druhou a Marcus v sobě začíná pociťovat zuřivou nadpřirozenou touhu po nových obětech. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (31)

kingik 

všechny recenze uživatele

Talentovaný, avšak pološílený režisér trpící podivnými halucinacemi přijíždí se svým štábem natáčet do starého studia v Rumunsku jakýsi remake prokletého hororu, který zde jeho slavný předchůdce za záhadných okolností nikdy nedokončil, protože zmizel a film se ztratil. Vyprávěla se v něm legenda o cigánské dívce, kterou ve středověku umučili, protože ji považovali za dáblovo dítě. Její matka totiž podle legendy měla uzavřít dohodu s Dáblem o tom, že její prvorozené dítě se stane jeho nevěstou. Na prokletém místě bude čekat duch mrtvé dívky, mračna much a zlo ožije prostřednictvím filmového materiálu a členy natáčecího štábu začne jednoho po druhém stíhat neštěstí. Námět dodal japonský režisér Hideo Nakata, který je bůhví proč posedlý duchy a mouchami a čínský režisér Fruit Chan svoji hororovou vizi podává trochu zmateným vypravěčským stylem, ale přesto klade důraz na strašidelné nebo poměrně "husté" scény úmrtí. Na začátku se tady mihne Eli Roth v roli prokletého režiséra, roli producenta si střihl Henry Thomas, a i v dalších rolích lze spatřit povědomé herecké tváře. Nejvíc se mně na tomto hororu nelíbila dost nehodící se hudba a mírně přihlouplý rozjezd filmu, kterého se film tak nějak úplně nezbavil. Od hororu však neočekávám intelektuální myšlenku, a nutno dodat, že film nenudil a po vizuální stránce snesl přísné měřítko. 29%? Hm, tak to určitě neodpovídá ani omylem. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Nuda až to bolí. Tento film je ďalším dôkazom toho, že netreba mať príliš veľké očakávania a už vôbec netreba veriť podareným trailerom. Nebolo takmer tu nič, čo by sa mi páčilo a čo som ešte nevidel. Prvá hodina ma takmer zabila, ešte že to bolo krátke. Ušlo len niekoľko málo scén v poslednej dvadsaťminútovke. ()

Reklama

Morholt odpad!

všechny recenze uživatele

Chtěl bych alespoň napsat, že film měl něčím našlápnuto k tomu, aby nebyl úplnou sračkou, ale bohužel. Už sám námět na téma cikánské kletby a prokletého filmu je natolik provařený, že by se ho musel chopit žánrový mistr, aby z toho něco bylo. A to Fruit Chan není. Absolutní absence všeho, co dělá horor hororem, neskutečně špatní herci a zmatená režie. Nakatův originál jsem neviděl, ale vzhledem k jeho tvorbě si ho dokážu celkem živě představit, takže se odvážím říci, že tohle je jeden z nejhorších remaků vůbec. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Dostal som chuť na nejaký horror. Zalovil som teda vo svojom archíve a vytiahol som snímok "Don´t Look Up". Vôbec som netušil, čo to bude. Nič mi to nehovorilo. No ale veľmi rýchlo som zistil, že som šliapol do poriadneho hovna. Nudil som sa od začiatku až do konca. Keby som si to bol predom prelustroval a zistil, že sa jedná o hlúpy príbeh o cigánskej legende, z lacnej juhoafrickej produkcie, ktorý bol natočený niekde v Rumunsku a režíroval ho Číňan, tak by som s tým nestrácal čas. Tento brak sa volá "Nepozeraj sa hore" a ja vám radím, nepozerajte sa na to vôbec. Je to nesmierna blbosť. * ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Čekal jsem lecos, ale to jsem dostal byla hrůza a nuda. Filmaři jedou někam do Rumunska točit remake filmu , který nebyl ještě v němé éře dotočen. Už sám námět a děj mě strašně nebaví, nemám rád filmy v níž se natáčí náký film. Za zmínku stojí pár nápaditých vražd či rodící scéna, ale to je to jediný co to zachránilo od odpadu. Herci děsný děj ještě horší , takovýhle horory ať se radši netočí. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama