Nedívej se nahoru

Marc Greville-Masson

Kostýmy:

Michele Michel
  • Campbell

Tenhle film měl všechno co z něj mohlo udělat dobrým filmem. Krev, atmosféru, duchy... Ale všechno bylo rázem pohřbeno samotným režisérem který nevěděl co dělá. Tolik zabitých možností se jen tak nevidí. Chana nepovažuju za nějak kvalitního režiséra, Dumblings mě moc nebraly a jeho povídky z Three extreme mě bavily nejméně. Ale chtěl jsem mu dát šanci už jen proto že tu hraje Roth, sice jen chvíli ale hraje. A právě jeho části považuji za nejlepší. Nedá se říct že film je natočen špatně, je to obyčejná duchařina která ale dost často postrádá napětí. Jedna jediná lekačka je zabita svojí digitálností. Dost často se tu kecá a tak člověk čeká kdy něco přijde, no a nakonec nic nepřijde. Konec je tu strašně rychlej a bez pořádnýho vysvětlení. Škoda promarněné šance mohlo to být daleko lepší.(26.3.2012)

• Morholt

Chtěl bych alespoň napsat, že film měl něčím našlápnuto k tomu, aby nebyl úplnou sračkou, ale bohužel. Už sám námět na téma cikánské kletby a prokletého filmu je natolik provařený, že by se ho musel chopit žánrový mistr, aby z toho něco bylo. A to Fruit Chan není. Absolutní absence všeho, co dělá horor hororem, neskutečně špatní herci a zmatená režie. Nakatův originál jsem neviděl, ale vzhledem k jeho tvorbě si ho dokážu celkem živě představit, takže se odvážím říci, že tohle je jeden z nejhorších remaků vůbec.(11.3.2014)

• cariada

Čekal jsem lecos, ale to jsem dostal byla hrůza a nuda. Filmaři jedou někam do Rumunska točit remake filmu , který nebyl ještě v němé éře dotočen. Už sám námět a děj mě strašně nebaví, nemám rád filmy v níž se natáčí náký film. Za zmínku stojí pár nápaditých vražd či rodící scéna, ale to je to jediný co to zachránilo od odpadu. Herci děsný děj ještě horší , takovýhle horory ať se radši netočí.(13.9.2012)

• lennyd

Kdy Marcus Reed (Reshad Strik) hledá námět na svůj nový film, zaujme jej pradávná cikánská legenda o prokleté dívce Matye, jejímž otcem byl samotný ďábel. Tuto legendu se již sice dávno snažil zfilmovat jiný režisér, Béla Olt, ale ten s celým svým týmem zmizel neznámo kam, aniž by film dokončil. Reed si pronajme stejný dům, kde probíhalo první natáčení, a pln nadšení začne svůj sen realizovat. Ale netrvá dlouho, a členové štábu začínají umírat při záhadných neštěstích, a v natočeném materiálu jsou vidět odlesky původního filmu ... Námět sliboval sympatický (a docela originální) horůrek, dokonce to prvních pár minut i tak vypadalo, ale bohužel se autorům tento záměr nepodařilo naplnit. Zvlášť ve chvíli, kdy začali používat digitální efekty - které sice oplývaly dostatkem krve, ale svoji kvalitou připomínali leckteré filmy z minulého století (inspirace některými známějšími horory (Kruh) je zcela zřejmá). Jakmile začal režisér blouznit (a teď ani nevím jestli to byl ve filmu Marcus Reed nebo sám Fruit Chan) tak šel veškerý filmový zážitek do kytek úplně...(23.11.2010)

• J*A*S*M

Předchozí filmy režiséra Fruita Chana mají poměrně dobré hodnocení, já sám jsem se s nimi ale nesetkal, takže nedokážu posoudit, zda-li se opravdu tolik zhoršil, anebo se zde u něj naplno projevil jev, který pracovně nazývám asijský princip (ten spočívá v tom, že daný film zhlédnou zásadně jen fanoušci kinematografie dané geografické oblasti, kteří jej následně zhodnotí přívětivěji, než by jej zhodnotilo ostatní diváctvo - které však film nikdy neuvidí). Don't Look Up totiž za moc nestojí a nevidím jediný důvod, proč jej někomu doporučit.(25.7.2010)