Místo označení western by si film Pod kopyty stád zasloužil spíše žánrové vymezení dobrodružný historický film, ale ryze westernové propriety jsou tu k vidění též, zůstaňme tedy přitom. Za stádem dobytčat se tu prohání na svém oři Alvarez Kelly, jehož jméno se poněkud nešťastně vytratilo z českého distribučního názvu filmu, ale on je tmelem slepujícím světy westernu, války Severu proti Jihu a obecnějšího fenoménu hodnot a idejí, za které se vyplatí člověku bojovat. Výlučný svět mužů má svá vlastní pravidla hry, která mají také obecnější rozměr. Westernová klasika, která rozhodně neurazí...(9.8.2011)

Dobrodružný western o "nejprohnanější krádeži dobytka" hladovými vojáky Konfederace. Zábavný film stojí na hereckých výkonech a jiskření mezi postavami Holdena a Widmarka a na dobře napsaném scénáři. Z historie občanské války je skutečně doložen tzv. Beefsteak Raid - čili biftekový nájezd Jižanů v září 1864: http://en.wikipedia.org/wiki/Beefsteak_Raid . A ještě trailer: http://www.youtube.com/watch?v=eb9e2wQOCFI(9.8.2011)

Naprosto souhlasím se slovy prezidenta Lincolna: "Je to ta nejprohnanější krádež dobytka, o jaké jsem kdy slyšel !!" Další z řady velmi netypických westernů, které mám opravdu velmi rád, právě pro tu jejich žánrovou odlišnost.. "Devítiprsťák" William Holden jako Alvarez Kelly nepředvádí nijak excelentní výkon, co se jeho hereckého projevu týká, ale v této roli si jej zřejmě už budu pamatovat navždy.. Je fakt, že o nějaké výraznější či zajímavější přestřelky, o "bitvě" ani nemluvě, se nedočkáte, což vyznívá dost paradoxně, protože příběh se odehrává během jednoho z nejkrvavějších milníků americké historie, což Edwardu Dmytrykovi prostě neodpustím.. Přesto všechno mě tenhle kousek opravdu bavil, byť stojí většinu času pouze na vtipných dialozích, nicméně ta finální scéna se stádem "útočících" rozzuřených býků na mostě opravdu stojí za to !! Na druhou stranu mě znovu zaráží distributory zazděný a zprzněný název, tady už opravdu zůstává rozum stát !!(14.7.2013)

• Zeck

Pseudowestern z období občanské války, jehož jediná pointa spočívá v detailně naplánované a permanentně probírané akci na ukradení unijního dobytka. Jenže, před samotnou "akcí" musí divák 80 minut čumět na stupidní doprovodné (milostné) "příběhy" se slepou dějovou uličkou a na dementního padesátiletého Holdena, který během té doby sbalí dvě mladé holky a s jednou z nich se dokonce i vyspí (WOW)! Jakmile nás režisér a scénárista přestanou ohromovat jeho mizerným hereckým projevem a "šarmem", nastane 20 minutová slibovaná "akce", jenž je tak neuvěřitelně debilní a střílí se v ní jen do vzduchu, že člověk až lituje, že tímto monstrózním shitem vůbec ztrácel čas. Vše navíc krásně doplňují záběry, které jsou buďto natočené ve studiu, nebo se opakují i 4x do pěti minut. Nejkrvavější válka v historii Severní Ameriky a ve filmu za celou dobu umřou snad jen dva kusy dobytka, jeden dement a veškerá zábava. 20%(10.7.2013)

Dobrodružný a maličko odlehčený výlet do těch dávno ztracených časů, kdy opravdoví muži měli svou čest - a mnozí z nich (narozdíl od pragmaticky uvažujícího, životem poučeného Alvareze Kellyho) i bláhovou víru, že bojují za správnou věc ... Dobytče mělo cenu zlata - a s dostatečným množstvím takových dobytčat jste mohli dokázat velké věci. A protože základ příběhu je pravdivý, smekám před akcí "Beefsteak Raid" pomyslný klobouk. P.S.: Nečekejte, že příběh se bude řítit kupředu jako splašené stádo - skot, honáci a vůbec všichni zúčastnění se po většinu stopáže drží navyklého umírněného tempa, tím ale vyprávění nikterak nepoškozují - a finále nemá chybu.(10.8.2011)