• rikitiki

William Holdem v roli chlapíka, který se nestará o ideály a na občanské válce chce leda vydělat. Samozřejmě, nakonec se přece jen ukáže v lepším světle. A v průběhu filmu zaplatí třem ženám, a to s některými ani nestrávil noc, až příliš štědrou částku za jejich společnost. ____ Nevěrohodné pěstní bitky, nudné pasáže o kravách, přehnaná stopáž a nesmyslné charakterové zvraty dělají z filmu jen těžko snesitelnou podívanou.(8.8.2015)

Western, který se točí kolem skutečných kovbojů, tedy honáků. Ti se snaží o to, aby se ukradené stádo krav dostalo tam, kam se původně dostat mělo. Sice jsem byl trochu zklamaný z toho, jak byly scény s krávami natočeny, ale tak zase byl to rok 1966. Tematický trochu jiný western a docela mu to slušelo i díky divácky příjemným postavám.(2.6.2017)

Zajímavě nečernobílé hlavní postavy. Mazaný obchodník, profitující na obou stranách barikády a fanatický důstojník, bojující za již dávno ztracené ideály - velké herecké příležitosti pro Williama Holdena a Richarda Widmarka. Jakmile jsou oba na plátně je o zábavu postaráno. Tím však nechci říct, že by celý film stál jen na nich, protože i jinak se jedná o po všech stránkách skvělou podívanou s dostatečnou porcí kvalitně natočené akce. 85%.(6.3.2005)

• Zeck

Pseudowestern z období občanské války, jehož jediná pointa spočívá v detailně naplánované a permanentně probírané akci na ukradení unijního dobytka. Jenže, před samotnou "akcí" musí divák 80 minut čumět na stupidní doprovodné (milostné) "příběhy" se slepou dějovou uličkou a na dementního padesátiletého Holdena, který během té doby sbalí dvě mladé holky a s jednou z nich se dokonce i vyspí (WOW)! Jakmile nás režisér a scénárista přestanou ohromovat jeho mizerným hereckým projevem a "šarmem", nastane 20 minutová slibovaná "akce", jenž je tak neuvěřitelně debilní a střílí se v ní jen do vzduchu, že člověk až lituje, že tímto monstrózním shitem vůbec ztrácel čas. Vše navíc krásně doplňují záběry, které jsou buďto natočené ve studiu, nebo se opakují i 4x do pěti minut. Nejkrvavější válka v historii Severní Ameriky a ve filmu za celou dobu umřou snad jen dva kusy dobytka, jeden dement a veškerá zábava. 20%(10.7.2013)

Naprosto souhlasím se slovy prezidenta Lincolna: "Je to ta nejprohnanější krádež dobytka, o jaké jsem kdy slyšel !!" Další z řady velmi netypických westernů, které mám opravdu velmi rád, právě pro tu jejich žánrovou odlišnost.. "Devítiprsťák" William Holden jako Alvarez Kelly nepředvádí nijak excelentní výkon, co se jeho hereckého projevu týká, ale v této roli si jej zřejmě už budu pamatovat navždy.. Je fakt, že o nějaké výraznější či zajímavější přestřelky, o "bitvě" ani nemluvě, se nedočkáte, což vyznívá dost paradoxně, protože příběh se odehrává během jednoho z nejkrvavějších milníků americké historie, což Edwardu Dmytrykovi prostě neodpustím.. Přesto všechno mě tenhle kousek opravdu bavil, byť stojí většinu času pouze na vtipných dialozích, nicméně ta finální scéna se stádem "útočících" rozzuřených býků na mostě opravdu stojí za to !! Na druhou stranu mě znovu zaráží distributory zazděný a zprzněný název, tady už opravdu zůstává rozum stát !!(14.7.2013)