Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Podkladem tohoto westernu se stala skutečná událost z roku 1864. Pětitisícové stádo hovězího dobytka, určené pro armádu Unie, se po drzé loupeži tehdy stalo kořistí hladovějících jižanských vojáků. V popředí děje stojí dva odvážní a také tvrdohlaví muži. Uhlazený obchodník Alvarez Kelly (William Holden), který využívá občanské války k vydělávání peněz, a neústupný jižanský plukovník Tom Rossiter (Richard Widmark), urputně bojující za téměř už ztracenou věc Konfederace. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (41)

sud 

všechny recenze uživatele

Zajímavě nečernobílé hlavní postavy. Mazaný obchodník, profitující na obou stranách barikády a fanatický důstojník, bojující za již dávno ztracené ideály - velké herecké příležitosti pro Williama Holdena a Richarda Widmarka. Jakmile jsou oba na plátně je o zábavu postaráno. Tím však nechci říct, že by celý film stál jen na nich, protože i jinak se jedná o po všech stránkách skvělou podívanou s dostatečnou porcí kvalitně natočené akce. 85%. ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Pseudowestern z období občanské války, jehož jediná pointa spočívá v detailně naplánované a permanentně probírané akci na ukradení unijního dobytka. Jenže, před samotnou "akcí" musí divák 80 minut čumět na stupidní doprovodné (milostné) "příběhy" se slepou dějovou uličkou a na dementního padesátiletého Holdena, který během té doby sbalí dvě mladé holky a s jednou z nich se dokonce i vyspí (WOW)! Jakmile nás režisér a scénárista přestanou ohromovat jeho mizerným hereckým projevem a "šarmem", nastane 20 minutová slibovaná "akce", jenž je tak neuvěřitelně debilní a střílí se v ní jen do vzduchu, že člověk až lituje, že tímto monstrózním shitem vůbec ztrácel čas. Vše navíc krásně doplňují záběry, které jsou buďto natočené ve studiu, nebo se opakují i 4x do pěti minut. Nejkrvavější válka v historii Severní Ameriky a ve filmu za celou dobu umřou snad jen dva kusy dobytka, jeden dement a veškerá zábava. 20% ()

Reklama

Radek99 

všechny recenze uživatele

Místo označení western by si film Pod kopyty stád zasloužil spíše žánrové vymezení dobrodružný historický film, ale ryze westernové propriety jsou tu k vidění též, zůstaňme tedy přitom. Za stádem dobytčat se tu prohání na svém oři Alvarez Kelly, jehož jméno se poněkud nešťastně vytratilo z českého distribučního názvu filmu, ale on je tmelem slepujícím světy westernu, války Severu proti Jihu a obecnějšího fenoménu hodnot a idejí, za které se vyplatí člověku bojovat. Výlučný svět mužů má svá vlastní pravidla hry, která mají také obecnější rozměr. Westernová klasika, která rozhodně neurazí... ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Dobrodružný western o "nejprohnanější krádeži dobytka" hladovými vojáky Konfederace. Zábavný film stojí na hereckých výkonech a jiskření mezi postavami Holdena a Widmarka a na dobře napsaném scénáři. Z historie občanské války je skutečně doložen tzv. Beefsteak Raid - čili biftekový nájezd Jižanů v září 1864: http://en.wikipedia.org/wiki/Beefsteak_Raid . A ještě trailer: http://www.youtube.com/watch?v=eb9e2wQOCFI ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý určite poteší vyslúžilých vojenských provianťákov. Príjemný na sledovanie, sem-tam sa vyskytne zaujímavý dialóg, sem-tam môže divák obdivovať streľbu na prst bez mierenia, ale každého by mohla upútať bojová sila komparzu tvoreného stovkami býčkov, pred ktorými zdupkajú aj chrabrí vojaci Severu. S naším, veľkochovmi znehybneným dobytkom, by sa akčné scény dali nakrútiť, iba ak by išlo o komédiu. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama