VOD (1)

Podkladem tohoto westernu se stala skutečná událost z roku 1864. Pětitisícové stádo hovězího dobytka, určené pro armádu Unie, se po drzé loupeži tehdy stalo kořistí hladovějících jižanských vojáků. V popředí děje stojí dva odvážní a také tvrdohlaví muži. Uhlazený obchodník Alvarez Kelly (William Holden), který využívá občanské války k vydělávání peněz, a neústupný jižanský plukovník Tom Rossiter (Richard Widmark), urputně bojující za téměř už ztracenou věc Konfederace. (oficiální text distributora)

kaylin

Western, který se točí kolem skutečných kovbojů, tedy honáků. Ti se snaží o to, aby se ukradené stádo krav dostalo tam, kam se původně dostat mělo. Sice jsem byl trochu zklamaný z toho, jak byly scény s krávami natočeny, ale tak zase byl to rok 1966. Tematický trochu jiný western a docela mu to slušelo i díky divácky příjemným postavám. ()

Mylouch

Slušně zdramatizovaná pocta velká etapě americké historie, kdy bylo nutné chřtány hlavní yankeeských houfnic zalít kradeným mírovým dobytkem. Velké exteriérové scény v cinemascopu s gradujícím závěrem. Pro mě i přes motivické výpůjčky z dechovkových hitů trochu málo vlastenecká ♫ hudba mazáka Johnnyho Greena. ()

Radek99

Místo označení western by si film Pod kopyty stád zasloužil spíše žánrové vymezení dobrodružný historický film, ale ryze westernové propriety jsou tu k vidění též, zůstaňme tedy přitom. Za stádem dobytčat se tu prohání na svém oři Alvarez Kelly, jehož jméno se poněkud nešťastně vytratilo z českého distribučního názvu filmu, ale on je tmelem slepujícím světy westernu, války Severu proti Jihu a obecnějšího fenoménu hodnot a idejí, za které se vyplatí člověku bojovat. Výlučný svět mužů má svá vlastní pravidla hry, která mají také obecnější rozměr. Westernová klasika, která rozhodně neurazí... ()

sud

Zajímavě nečernobílé hlavní postavy. Mazaný obchodník, profitující na obou stranách barikády a fanatický důstojník, bojující za již dávno ztracené ideály - velké herecké příležitosti pro Williama Holdena a Richarda Widmarka. Jakmile jsou oba na plátně je o zábavu postaráno. Tím však nechci říct, že by celý film stál jen na nich, protože i jinak se jedná o po všech stránkách skvělou podívanou s dostatečnou porcí kvalitně natočené akce. 85%. ()

Tommassi3

Naprosto souhlasím se slovy prezidenta Lincolna: "Je to ta nejprohnanější krádež dobytka, o jaké jsem kdy slyšel !!" Další z řady velmi netypických westernů, které mám opravdu velmi rád, právě pro tu jejich žánrovou odlišnost.. "Devítiprsťák" William Holden jako Alvarez Kelly nepředvádí nijak excelentní výkon, co se jeho hereckého projevu týká, ale v této roli si jej zřejmě už budu pamatovat navždy.. Je fakt, že o nějaké výraznější či zajímavější přestřelky, o "bitvě" ani nemluvě, se nedočkáte, což vyznívá dost paradoxně, protože příběh se odehrává během jednoho z nejkrvavějších milníků americké historie, což Edwardu Dmytrykovi prostě neodpustím.. Přesto všechno mě tenhle kousek opravdu bavil, byť stojí většinu času pouze na vtipných dialozích, nicméně ta finální scéna se stádem "útočících" rozzuřených býků na mostě opravdu stojí za to !! Na druhou stranu mě znovu zaráží distributory zazděný a zprzněný název, tady už opravdu zůstává rozum stát !! ()