poster

Jak zkrotit důchodce

 • Irsko

  How About You

Komedie / Drama

Irsko, 2007, 100 min

Režie:

Anthony Byrne

Producenti:

Noel Pearson

Střih:

Emma E. Hickox

Scénografie:

Tom McCullagh

Kostýmy:

Hazel Webb-Crozier
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2

  Rozpočet $9miliónovTržby USA $78,234Tržby Celosvetovo $706,047(21.7.2009)

 • Morholt
  ****

  Podle českého názvu by se mohlo zdát, že půjde o nějakou ztřeštěnou komedii, ale nic takového nečekejte. Komediální tón film sice nepostrádá, ale je to spíš o vyrovnávání se se stárnutím, samotou i osobními traumaty, což ústřední čtveřice staříků maskuje protivným chováním. S příchodem mladé pečovatelky pak začnou všichni přítomní znovuobjevovat radost ze života. Jo, zavání to kýčem a do určité míry to i kýč je, ale je to tak hezky natočené a přirozeně zahrané, že to člověku ani nepřijde. Příjemné pokoukání. 80%(10.6.2018)

 • pupidup
  ****

  No.. komedie to zas takova nebyla,ale takový postřeh ze stárnutí člověka,jak se dá či nedá trávit stáří... skoro si člověk říká,co asi bude s ním...a že by chtěl také takovou ošetřovatelku,která stárnutí učiní snesitelnějším. Mnoho odpovědí na základní životní otázky. Člověk mnohdy až na prahu smrti ví.....asi to tak má být....(15.7.2019)

 • neneka
  ****

  Aneb jak lze taky prožít vánoční svátky v "domově důchodců" po irsku... Nejenže se to tu hemží spoustou hereckých osobností (J.Ackland, V.Redgrave, I.Staunton), ale taky se tu vůbec nešetřilo humorem a nadsázkou. Když už zdánlivě nelze kde brát, ještě zbývají nějaké možnosti, jak si život osladit. Jsou přece vánoce...(30.5.2009)

 • JB001
  ****

  Podle českého názvu jsem očekával nějakou crazy komedii, ale i když tam bylo dost úsměvných situací tak k popukání to nebylo. Naopak i slzička ukápla. Vůbec jsem netušil do čeho jdu a tudíž pro mne bylo milé překvapení, že se jednalo o "vánoční film" se skvělými hereckými výkony a zajímavým scénářem. Líbilo se mi to možná i proto, že důchod klepe na dveře...(22.12.2018)