Sammyho dobrodružství 3D

• Nizozemsko

Around the World in 50 Years

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / Francie / USA, 2010, 88 min

Ale jo, obrázky jsou pěkné. Jenže co dál? Sammy a vlastně všechny postavičky nejsou nijak zvlášť sympatické. A příběh? Kdyby chlapci z BBC přilepili kameru na krunýř živé želvě, třeba by to bylo stejně "zajímavé". Ale co. Možná si děti vezmou ponaučení z toho, že ropa v moři i igelitový pytlík plující na hladině je fuj. Natožpak velrybáři, kteří jsou 2x fuj. A snad si i zapamatují, že hodní jsou hlavně lidi, kteří jezdí kytkama pomalovaným autobuskem a ve znaku mají prak s čárkou uprostřed a ...no to je asi tak všechno. Někteří tady vyzdvihují dobrý výběr písniček. A mě zrovna chyběly písničky, které by šlo přezpívat do češtiny, takže by jim děti rozuměly a mohly by tak vypomoct chabému příběhu. Konec konců, tento film je určen primárně pro děti. Dospělý tam toho moc nenajde. Tím že jsem přesvědčen o škodlivosti koukání na filmy s 3D brýlemi na nose, považuji tento filmeček za relativně neškodný pouze v placatém provedení. No a tím pádem se mi zdá být vcelku zbytečný, protože z těch tří hvězd padly dvě na zdařilou animaci. PS: Zpočátku to nevypadá, ale ve vodě se to razantně zlepší.(8.6.2011)

"... a tati, jaký to bylo, když se jště v kině nenosily brejle ??? " Bojím se, že podobnou větu jednou uslyším a asi mě bude mrzet, že nutností animovaných filmů budou efekty v podobě honiček, úniků, létajících předmětů atd - vše jen pro ten efekt. Bohužel to nemůže mít jiný dopad na film, než absolutní ztrátu děje. Tenhle film o želvě jménem Sammy se ale snaží, jak může a i přes skoro až nezajímavý děj to působilo velku slušně :)(3.11.2011)

Jednoduchý animák, u kterého jsem se chvílema nudil. Želvy jsou roztomilé, ale žádna z nich vám nijak k srdci nepřiroste. Příběh víceméně o ničem a nějaké dobrodružné "akční" scény vždycky skončí dříve než vůbec žačnou. Jedinou věc kterou bych opravdu vyzvedl bylo 3D! Tak krásné zpracování jsem u animáku ještě neviděl. Takže jedna hvězda navíc :-)(29.10.2012)

• eagle-eye

Neskutečná kravina. Jeden z nejhorších animáků co jsem viděl... Naprostá absence příběhu, vtipu či napětí, prostě jedná velká 0. Ba co víc, moje 4-letá dcera a děti v kině se také vůbec nebavily, takže si myslím, že ani malý dívák tento paskvil neocení... Tohle vědět, tak se vyhnu kinu obloukem, protože to byly naprosto zbytečně vyhozené peníze. Odpad nedávám jn proto, že 3D bylo tentokrát opravu povedené, ale hlavně díky želvímu tempu obrazu... PS: Korunu všemu nasadili hippies a ekologické rádobyposelství, bohužel velmi trapně servírované...(30.10.2010)

Dobrodružná podívaná o želvičce Samym, který jako čerstvě vylíhnuvší mládě putuje oceánem se svým kámošem Rayem a hledá svůj vysněný protějšem Shelly. Na téhle pouti překonává různé překážky v podobě jiných živočichů ale především čelí následkům konání lidského pokolení.Není to Pixar ani Dreamworks, takže animace není úplně na úrovni, hlavě na žralokovi je to hodně vidět, přesto želvičky se podařily, mají svoje kouzlo a příběh je v nenáročný a v pohodě koukatelný, dávám 75 %.(27.2.2013)

• - Alternatívnymi názvami snímky boli aj názvy A Turtle's Tale: Sammy's Adventures či Around the World in 50 Years 3D. (MikaelSVK)