Sammyho dobrodružství 3D

Sammy's Adventures: The Secret Passage

Sammyho dobrodružstvá

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / Francie / USA, 2010, 88 min

Ano vsetci vravia, ze ma slaby pribeh, ze nemoze konkurovat americkej animovanej produkcii a bla bla. V poriadku. Podla mna to bol strasne roztomily animak, pri ktorom som sa preniesol opat do detskych cias a uzil som si ho ako male dieta. Tym padom nemozem porovnavat s ostatnymi animakmi a ani nechcem. Ja som sa pobavil a prijemne stravil hodku a pol. P.S. A pokial ide o konkurenciu, pokojne strci mnozstvo americkych vtipy-recyklujucich animakov do vrecka.(23.2.2011)

Co se týče dějové linky tak ta jak z oka vypadla z Nema - větší kliše neznám, ale dětem se to asi bude líbit:-) Dabing byl překvapivě povedený, kdežto 3D zpracování se zase tak nepodařilo. Některé efekty byli až moc "očirvoucí" , ale uznávám že animáky všeobecně ve 3D provedení mají něco do sebe. Film bych doporučil malým dětem, ale dospělý by ho asi neměli spatřit :-)(4.12.2010)

Dobrodružná podívaná o želvičce Samym, který jako čerstvě vylíhnuvší mládě putuje oceánem se svým kámošem Rayem a hledá svůj vysněný protějšem Shelly. Na téhle pouti překonává různé překážky v podobě jiných živočichů ale především čelí následkům konání lidského pokolení.Není to Pixar ani Dreamworks, takže animace není úplně na úrovni, hlavě na žralokovi je to hodně vidět, přesto želvičky se podařily, mají svoje kouzlo a příběh je v nenáročný a v pohodě koukatelný, dávám 75 %.(27.2.2013)

Celkem příjemné pokoukáníčko. Akorát se nemůžu zbavit všudypřítomného pocitu, který souvisí s neustálým přehráváním písní určitého interpreta - reklama na CDčko Bruna Marse. Jinak celá ta věc s roztomilými želvičkami byla celkem jímavá spolu se zásahy lidí do přírody a jejich následky. Bohužel tvůrci si s lidskými ksichty moc nepohráli - škoda. Zaujal mě hned počáteční citát vyřčený starým želvákem Sammym: "Lidé, pořád někam spěchají i když nemají kam." (8.12.2012)

Po delší době nestandartní animák. Hodnocení je rozporuplné, protože je určen pro úzkou cílovou skupinu, do které já již nepatřím. Tříleté dceři se film naopak líbil velmi, bohužel neměla šanci pochopit smysl celého příběhu. Ale k hodnocení, animace a celkové stvárnění je zvládnuto na výbornou a protože tady jde hlavně o vizuální stránku, ustupuje příběh do pozadí. Ale i přes všechny mínusy dávám vysoké hodnocení.(14.1.2013)

• - Alternatívnymi názvami snímky boli aj názvy A Turtle's Tale: Sammy's Adventures či Around the World in 50 Years 3D. (MikaelSVK)