Sammyho dobrodružství 3D

Sammyho dobrodružstvá

Sammy's Adventures: The Secret Passage

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný

Belgie / Francie / USA, 2010, 88 min

Celkem příjemné pokoukáníčko. Akorát se nemůžu zbavit všudypřítomného pocitu, který souvisí s neustálým přehráváním písní určitého interpreta - reklama na CDčko Bruna Marse. Jinak celá ta věc s roztomilými želvičkami byla celkem jímavá spolu se zásahy lidí do přírody a jejich následky. Bohužel tvůrci si s lidskými ksichty moc nepohráli - škoda. Zaujal mě hned počáteční citát vyřčený starým želvákem Sammym: "Lidé, pořád někam spěchají i když nemají kam." (8.12.2012)

Mám rád vodní želvy, proto jsem se na Sammyho docela těšil. A výsledek? Na evropský 3D animák to není špatný. Jen nechápu jednu věc: ve filmu se v podstatě pořád něco děje, je to ale natočeno tak nezajímavým stylem, že u některých pasáží jsem se docela nudil.To se zase tak často nevidí. S animací je to taky složité. Všechno je to krásné a roztomilé, problémy ovšem nastanou při akčnějších scénách, kdy se postavy pohybují někdy dost trhaně. Nemluvě o mořských vln(k)ách. Mnohým by možná silně vadil i všudypřítomný morální apel (neznečišťujte přírodu, nekácejte pralesy, chraňte zvířátka). Na druhou stranu, Sammy je opravdu roztomilý želvák a dětem výše zmíněné výtky zřejmě vadit nebudou. Proto slušné tři hvězdičky.(9.6.2012)

Dobrodružná podívaná o želvičce Samym, který jako čerstvě vylíhnuvší mládě putuje oceánem se svým kámošem Rayem a hledá svůj vysněný protějšem Shelly. Na téhle pouti překonává různé překážky v podobě jiných živočichů ale především čelí následkům konání lidského pokolení.Není to Pixar ani Dreamworks, takže animace není úplně na úrovni, hlavě na žralokovi je to hodně vidět, přesto želvičky se podařily, mají svoje kouzlo a příběh je v nenáročný a v pohodě koukatelný, dávám 75 %.(27.2.2013)

Videl doma v 3D na FullHD 3D Plazme Panasonic Viera 600Hz. 3D prvky sú na vysokej úrovni, no niesu jediné. Pekný animovaný film z rýchlim tempom deja,príjemnou atmosférou a peknou hudbou. Film ako pre veľkých tak aj pre malých...........Soundtrack Ramin Djawadi: 1. Free - Donovan Frankenreiter ,2. Happy People - Dry Spells ,3.Love Today - Mika ,4. California Dreamin' - The Mamas and The Papas ,5. Love Will Find a Way - Mishon ,6. Ain't No Sunshine - Michael Jackson ,7. You're Not Alone - Matt Mahaffey ,8. Love Child - Fibes, Oh Fibes! ,9. Shark in the Water - VV Brown ,10. Remix Elle Panique - Olivia Ruiz ,11. Welcome to the World - Ramin Djawadi ,12. Exploring the Sea - Ramin Djawadi ,13. Here Comes Samy - Ramin Djawadi ,14. Shelly's Lost - Ramin Djawadi ,15. The Coral Reef - Ramin Djawadi ,16. Where Is My Girl - Ramin Djawadi ,17. Around the World - Ramin Djawadi ,18. Wedding Ballet [bonus] - Ramin Djawadi ,19. Talking to the Moon [bonus] - Bruno Mars(18.6.2011)

Nemúžu se zbavit pocitu, že celej animák vzniknul jenom kvúli 3D efektúm které byli což musím uznat vynikající. Příbeh je takový slaný nemastný je videt, že tvúrci vsadili na jednoduchost co snímku dost ublížilo, ale už sme si zvykli, že animačky neurazí a menší diváci to umi náležite ocenit u staršího dívaka je to trošku horší, ale aspon si připomenem, že ničit oceán se nemá na co snímek jasne poukazuje.(9.2.2011)

• - Alternatívnymi názvami snímky boli aj názvy A Turtle's Tale: Sammy's Adventures či Around the World in 50 Years 3D. (MikaelSVK)