Válečný veterán Bill Seacroft (William Holden) si konečně vzal svou milovanou Ruth Wilkins (Joan Caulfield), se kterou se seznámil se v úspěšném filmu „Dear Ruth“. Jenže žijí u jejích rodičů, soudce Harryho Wilkinse (Edward Arnold) a tchýně Edie Wilkins (Mary Philips), což nedělá dobrotu. Navíc je zde i hyperaktivní mladší sestra Miriam (Mona Freeman), která se rozhodne, že dostane Billa do Senátu a bez jeho vědomí začne sbírat hlasy a peníze na podporu jeho zatím neexistující kampaně. Co čert nechce, místní podnikatelé nominují jejího otce Wilkinse. Z toho vznikne řada vážných i komických situací – dva kandidáti pod jednou střechou. Hlavní spor je o výstavbu nového letiště a taky o Ruth, protože otec Wilkins najal jako šéfa kampaně jejího bývalého snoubence Alberta Kummera (Billy De Wolfe), který ji stále miluje. Spory začnou i mezi novomanželi, když Ruth dostane novou práci v Chicagu a uvažuje, že se tam odstěhuje. Jak dopadnou volby a dá se Bill s Ruth zase dohromady? A co zase vymyslí Miriam? (Peabody)

Bubble74

“Dear Wife” je pokračování rozkošné komedie “Dear Ruth”. Billy a Ruth jsou už manželé, žijí v domě jejích rodičů a Billy se uchází o křeslo senátora jako protikandidát svého tchána. Pár zábavných momentů se najde, ale chybí tomu radostná svěžest a originalita prvního dílu, ve kterém byl William Holden naprosto k sežrání. Zde se už jen sympaticky plácá v nevýrazném ději. Jeho fanouškům to i tak stojí za to. Já ho miluju v jakémkoliv filmu. ()